پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  دوری از تفکرات منفی و همیشه دیدن نیمه پر لیوان می تواند باعث شود که شما در زندگی تان حس خوبی داشته باشید و از غم ها به دور باشید. همیشه سعی کنید انرژی های مثبت را به سمت خودتان جذب نمایید. مثبت ماندن و جذب انرژی مثبت در زندگی ممکن اســـت بسیار دشوار باشد. هنگامی که پی در پی در معرض تفکرات منفی، شکست‌ها، ناامیدی‌ها و غم‌ها قرار ميگیرید، مثبت ماندن ميتواند دشوارتر شود. هر چالشی که با آن رو به رو ميشوید، انرژی، انعطاف‌پذیری، و اندکی از ایمان‌تان را ميکاهد. وقتی انرژی مثبت‌تان رو به کاهش ميرود، به تدریج بدبینی به وجودتان ميخزد و شما را فرا ميگیرد.

   

  برای آن‌که کمک‌تان کنیم در زندگی‌تان مثبت بمانید، در این مقاله قصد داریم رازهایی را برای‌ احیای انرژی مثبت برای‌تان بازگو کنیم که با انجام این راهکارها ميتوانید زندگی شاد داشته باشید.

  بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  انرژی مثبت از کجا ميآید؟

  تفکر مثبت عبارت اســـت از وضعیتی روانی و هیجانی از ذهن که بر خوبی‌ها تمرکز دارد و در انتظار پیامدهای مثبت اســـت.ایجاد و حفظ انرژی مثبت شامل چیزهایی فراتر از اندیشیدن صرف به تفکرات شاد اســـت؛ بلکه شامل پیش‌بینی چیزهای خوب (شادی، سلامتی، و موفقیت) و اعتقاد به این اســـت که در پایان، تمام چیزها – اعم از موقعیت‌ها، موانع، و دشواری‌ها – بر وفق مراد پیش خواهند رفت.

   

  خوش‌بینی به معنی نادیده گرفتن چیزهای منفی نیست؛ بلکه شامل اذعان به وجود چیزهای منفی، ولی تصمیم به تمرکز بر چیزهای مثبت اســـت. از اساس، به زبان ساده باید گفت خوش‌بینی عبارت اســـت از اعتقاد به این‌که به رغم شرایط کنونی، همه چیز در پایان بر وفق مراد پیش خواهد رفت.

  بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  ذهن مثبت از قلبی سرشار از ایمان سرچشمه ميگیرد

   

  اگر ميخواهید در مقابله با چالش‌ها و موقعیت‌های منفی هم‌چنان مثبت باقی بمانید، به نکات زیر توجه کنید؛ در این مقاله، سایت بازده قصد دارد به ۲۰ نکته اشاره کند که برای جذب انرژی مثبت در زندگی کمک‌تان ميکنند.

   

  ۱. لذت از طبیعت

  پژوهش‌ها نشان ميدهند، وقت‌گذرانی و شادی کردن در فضای باز و طبیعت زیبا باعث بهبود وضعیت سلامتی انسان ميشود. طبق شواهد علمی، وقت‌گذرانی در محیط طبیعی آرام باعث کاهش سطوح اســـترس، بهبود عملکرد حافظه، و ایجاد حس بازگشت جوانی ميشود.

   

  ۲. انجام گاه به گاه کارهای خیر و محبت‌آمیز

  یافتن راه‌هایی برای ایجاد لبخند بر صورت دیگران بیش از آن‌که بر دیگران تاثیر مثبت داشته باشد، بر خودتان تاثیرگذار خواهد بود. این کار تمرکزتان را از خود و مشکلات‌تان دور ميکند و به شما امکان ميدهد به نیرویی مثبت در زندگی دیگران تبدیل شوید.انجام کارهای خوب برای دیگران باعث ایجاد حس خوب در وجودتان ميشود. این کار باعث بهبود خلق و خو، عزت نفس، و اعتماد به نفس‌تان ميشود و ذهن‌تان را اندکی از چالش‌های موجود دور ميکند.

   

  ۳. ایجاد نگرش قدرشناسی

  توجه و قدردانی نسبت به چیزهای مثبت در زندگی، روش بسیار خوبی برای تقویت روحیه و بهبود سلامت روان اســـت.با شکرگزاری برای داشتن تمام چیزهای ساده و به ظاهر پیش پا افتاده در زندگی، روحیه‌ی قدرشناسی را در خود تقویت کنید. برای آگاهی بیش‌تر در این مورد حتما مقاله‌ی قدرشناسی چگونه سلامت رابطه را بهبود ميبخشد را مطالعه بفرمایید.

   

  ۴. اســـتراحت روانی

  خستگی و فرسودگی روانی قاتلین خاموش مثبت اندیشی هستند.به خاطر بسپارید، هنگامی که غرق در تفکرات و مشغولیت‌ها هستید، کمی به خودتان اســـتراحت دهید. به انجام کارهایی بپردازید که کمی ذهن‌تان را از هر چالشی که با آن رو به رو هستید، دور کند – یکی از بهترین کارها چرت زدن اســـت.

  بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  ۵. خندیدن

  خنده حقیقتا بهترین دارو برای بیش‌تر کسالت‌ها و ناراحتی‌ها اســـت. خنده دستگاه ایمنی بدن‌تان را تقویت ميکند، خلق و خوی‌تان را بهبود ميبخشد، درد را از بین ميبرد، و از شما در برابر اثرات مخرب اســـترس محافظت ميکند.راه‌هایی پیدا کنید که با کمک‌شان دائما بخندید. فیلم کمدی نگاه کنید؛ عصرهای‌تان را با دوستان شوخ و بذله‌گویی بگذرانید که دائما شما را ميخندانند. دوستان‌تان را شب‌ها به خانه دعوت کنید و با هم بازی کنید.به همین خاطر توصیه ميکنیم حتما مقاله‌ی ۴۷ فایده خندیدن برای زیبایی، بارداری و سلامتی جسم و روح را مطالعه کنید.

   

  ۶. بودن با آدم‌های مثبت

  پژوهش‌ها نشان ميدهند، اســـترس واگیردار اســـت – و هر چه بیش‌تر اطراف‌تان را از اســـترس پر کنید، احتمال تاثیرگذاری‌اش را بر افکارتان بیش‌تر ميکنید. به همان شکل که اســـترس و چیزهای منفی واگیردار هستند، شادی نیز واگیردار اســـت.“‌شما میانگین پنج نفری هستید که بیش از دیگران با آن‌ها وقت ميگذرانید.‌”‌ پیام اصلی جمله‌ی قبل این اســـت که ‌الگوهای رفتاری و فکری‌مان بازتاب الگوهای افرادی هستند که دائما در اطراف‌مان وجود دارند. آدم‌هایی را که در دایره‌ی اطرافیان‌تان قرار ميدهید، با دقت بیش‌تری انتخاب کنید.

   

  ۷. جستجوی سریع برای یافتن پیامدهای مثبت از اتفاقات منفی

  تلاش و صرف انرژی برای خوش‌بینی و مثبت‌اندیشی در بحبوحه‌ی پریشانی‌های هیجانی یا هنگام غافلگیری معمولا آن‌چنان نتیجه‌ی خوبی به همراه ندارد.تمرین عبرت‌آموزی و یافتن پیامدهای مثبت از اتفاقات منفی نه فقط بار مشکلات را اندکی کاهش ميدهد، بلکه به تدریج کل فرایند فکری‌تان را نیز تغییر ميدهد.

   

  ۸. تنفس عمیق

  تمرین تنفس عمیق به دفع هوای سمی از بدن، و پر کردن بدن – و از همه‌ مهم‌تر، مغزتان – از هوای تازه کمک ميکند. این کار ذهن‌تان را باز ميکند و به شما امکان ميدهد شفافیت‌ روانی‌تان را دوباره به دست آورید. یک لحظه به دست آوردن شفافیت روانی در زمان مناسب ميتواند همه چیز را به خوبی به نفع‌تان تغییر دهد.

   

  ۹. خودداری از اندیشیدن به چیزهای منفی

  از فکر کردن به تجربیات شکست و چیزهای ناامیدکننده پرهیز کنید. فکر کردن به شکست بار دیگر شکست‌تان ميدهد!تمرکز بر چیزهای منفی نه فقط آزاردهنده و ناخوشایند اســـت، بلکه توان‌تان را برای رسیدگی به سایر وظایف پیش روی‌تان نیز تضعیف ميکند. اندیشه‌ی منفی باعث منفی شدن اندیشه‌تان ميشود!وقتی چیزهای بد اتفاق ميافتند – سعی نکنید آن‌ها را بارها و بارها به تصویر بکشید و اتفاقات ناخوشایند را در ذهن‌تان تثبیت کنید. در عوض، تصاویر و چشم‌اندازهای مثبت را در ذهن‌تان به تصویر بکشید.

  بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  ۱۰. گفتگوی مثبت با خود

  با خودتان گفتگو کنید. به خودتان بگویید همه چیز در حال انجام اســـت و در پایان، همه چیز به خوبی انجام ميشود.این‌ها را بلند بگویید. بیان باورهای‌تان با صدای بلند پیام‌تان را تقویت و نیرومند ميکند. به این ترتیب، شما این پیام را ميگویید و هم‌زمان ميشنوید.با مطالعه‌ی مقاله‌ی حرف زدن با خود: ۴ دلیل که این آدم ها باهوش هستند نه دیوانه، با فواید گفتگو با خود بیش‌تر آگاه ميشوید.

   

  ۱۱. بحث و گفتگو با دوستان

  دوست یا گروه کوچکی از دوستان مثبت، و هم‌چنین اعتماد به نفس گفتگو با آن‌ها را پیدا کنید. گفتگو کمک‌تان ميکند مشکلات‌تان را بشنوید، بپذیرید و در مورد احساسات‌تان بحث کنید؛ گفتگو مجموعه‌ای از چشم‌ها و گوش‌هایی را جهت مقابله با مشکلات در اختیارتان ميگذارد.به این ترتیب، در خواهید یافت هم‌فکری با فرد دیگر یا حتی گروهی از افراد کمک‌تان خواهد کرد برای بر طرف کردن مشکلات به ایده‌های جدیدی دست یابید.هم‌چنین، این کار به شما اطمینان ميدهد دیگران حمایت‌تان ميکنند، و این پشتیبانی هیجانی قطعا شرایط را تغییر خواهد داد. گفتگو با دیگران به عنوان یک روش درمانی کم هزینه به شمار ميرود.

   

  ۱۲. قدم زدن

  دانشمندان دریافته‌اند پیاده‌روی یکی از بهترین راه‌ها برای دفع غم و اندوه اســـت.پیاده‌روی سریع ميتواند با تحریک سلول‌های عصبی مغز که باعث آرامش احساس ميشوند، به آرامش‌تان کمک کند.

   

  ۱۳. انجام تمرین‌های ورزشی پرتحرک

  عرق ریختن نه فقط برای سلامتی قلب – بلکه برای سلامت روان‌تان نیز مفید اســـت!پژوهش‌ها در خصوص رابطه‌ی میان ورزش و اضطراب و افسردگی نشان ميدهند، فواید روانی و بدنی ورزش ميتوان به کاهش اضطراب و بهبود خلق و خوی‌تان کمک کنند. وقتی به انجام فعالیت‌های بدنی پرتحرک ميپردازید، برخی مواد شیمیایی ایجاد کننده‌ی “‌حس خوب‌”‌ در مغز (پیام‌رسان‌های عصبی، اندورفین، و اندوکانابینوئید) ترشح، و باعث دفع احساسات منفی ميشوند. این مسئله به دور کردن ذهن‌تان از مشکلات، و آرامش بدنی‌تان کمک ميکند.آن قدر مشغولیت دارید که نميتوانید ورزش کنید؟ پس این مقاله را حتما مطالعه بفرمایید؛ ورزش در محل کار: ۲۰ حرکت ورزشی که باید پشت میز انجام دهید.

   

  ۱۴.خواب

  اســـتراحت مناسب عامل بسیار مهمی برای حفظ نگرش مثبت اســـت.مطالعات نشان داده‌اند، حتی کمبود جزئی خواب تاثیر قابل توجهی بر وضعیت روانی‌تان خواهد داشت. پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا کشف کردند، شرکت کنندگانی که به مدت یک هفته کم‌تر از ۵ ساعت خواب شبانه داشتند، به طور قابل توجهی دچار اســـترس، خشم، اندوه، و فرسودگی روانی شدند.تحت چنین شرایطی، حفظ نگرش مثبت قطعا دشوار خواهد بود. به اندازه‌ی کافی بخوابید!

   

  ۱۵. یادداشت روزانه

  یادداشت روزانه (وقایع نویسی روزانه) روش بسیار خوبی برای مقابله با هیجان‌های شدید و غیر قابل کنترل اســـت. این کار مجرای خروجی روانی بسیار مفیدی را ایجاد ميکند که از طریق آن ميتوانید خودتان را بیان کنید و هیجان‌ها و سلامت عمومی روانی‌تان را کنترل کنید.یادداشت روزانه کمک‌تان ميکند عوامل افکار منفی را شناسایی و پیگیری کنید و طرح مناسبی را برای مقابله با آن‌ها ایجاد کنید.

  بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  ۱۶. پرداختن به تفریح و سرگرمی

  هر از گاهی تعطیلی کارها و مشغولیت‌های روزانه و پرداختن به تفریح و سرگرمی بسیار شادی‌آور، نجات‌بخش، و ضروری اســـت.ابتدا باید بررسی کنید چه کارهایی باعث سرزندگی و شادی‌تان ميشوند، و همان کارها را انجام دهید. فرقی نميکند این کارها شامل تماشای فیلم در طول روز باشند یا کایاک سواری در رودخانه – هدف این اســـت که دقیقا همان‌طور که ميخواهید خوش بگذرانید.

   

  ۱۷. پرداختن به خود

  زمانی را به تنهایی به خود اختصاص دهید و به خود پاداش دهید؛ و از خودتان به عنوان یک فرد مهم تجلیل کنید. این کار برای حفظ نگرش مثبت بسیار ضروری اســـت.راه‌های ساده، ارزشمند، و سالمی را برای پرداختن به خود و به دست آوردن دل خود پیدا کنید و هر از گاهی آن‌ها را به کار بگیرید.

   

  ۱۸. سپری کردن آگاهانه‌ی زمان

  نگرانی و فکر کردن به اندیشه‌های سراسر اســـترس‌زا قاتلین خوش‌بینی هستند. زندگی آگاهانه یعنی تصمیم ارادی برای حضور کامل ذهنی در هر لحظه از زندگی.وقتی تمام توجه، انرژی، و وجودتان را صرف حال کنید، فرصتی برای پرداختن به اندیشه‌های منفی یا نگرانی پیدا نخواهید کرد.برای آگاهی از روش‌های مناسب برای رسیدن به این هدف مقاله‌ی ۸ روش که هر ثانیه را زندگی کنید را مطالعه کنید.

   

  ۱۹. مراقبت از خود از جنبه‌ی روحانی

  توجه و پرداختن به جنبه‌ی روحانی انسان از جمله کارهای ضروری زندگی اســـت که بسیاری از آدم‌ها از آن غافل هستند.شما به مواد غذایی، تمرین‌های ورزشی، و اســـتراحت کافی توجه کامل دارید، و تمام کارهایی را که برای حفظ تناسب و کارکرد بدن و ذهن‌تان ضروری هستند، انجام ميدهید. ولی بخشی از فرایند حفظ سلامت روان و وضعیت مثبت ذهن شامل مراقبت از روح اســـت.زمانی را برای تغذیه‌ی روح‌تان اختصاص دهید و با شرکت در فعالیت‌های اندیشمندانه و تقویت کننده‌ی روح نظیر مراقبه، عبادت، خواندن مطالب روحانی و / یا شرکت در مراسم مذهبی اتصال ذهن، بدن، و روح‌تان را قدرتمندانه حفظ کنید.

  بهترین روش ها برای جذب انرژی مثبت در زندگی

  ۲۰. تجلیل از موفقیت‌های کوچک

  چه کسی از جشن و شادی خوش‌اش نميآید؟ جشن گرفتن و تجلیل از پیروزی‌های ساده و کوچک یکی از سریع‌ترین راه‌های برای دفع اندیشه‌های منفی از خود اســـت.برخاســـتن از خواب در ابتدای صبح یک موفقیت اســـت! آن را جشن بگیرید. اگر امروز در تخت‌خواب ماندید و کمی بیش‌تر اســـتراحت کردید – آن نیز یک موفقیت اســـت!به جای تمرکز بر سرنوشتی که هنوز اتفاق نیفتاده اســـت یا به جای سوگواری برای آن‌چه از دست داده‌اید – به طور فعال به خود و اطراف‌تان نگاه کنید و از کارهایی که ميتوانید به خوبی انجام دهید و کارهایی که امروز به خوبی انجام داده‌اید تجلیل کنید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •