پزشکی و بهداشتی

بهترین راه ها برای درمان تاول در خانه

بهترین راه ها برای درمان تاول در خانه

بـــــهترین راه ها برای درمان تاول در خانه

امروز بـــــه شما پیشنهادهایی مي کنیم درباره درمان فوری و خانگی تاول کــــه مي توانید بـــــه راحتی تاول های پاهایتان را درمان کنید. تاول بـــــه خصوص برای خانم ها وقتی کــــه کفش های پاشنه بلند مي پوشند بوجود مي آید. تاول پا چیز ناخوشایند و دردناکی است بخصوص کــــه پس از یک روز کاری سخت و با وجود خستگی زیاد مجبور بـــــه تحمل رنج و درد ناشی از تاول پا باشید. پیشگیری از تاول در پا و بـــــه خصوص در قسمت پاشنه برای بسیاری از افراد بـــــه ویژه خانمهایی کــــه کفش های پاشنه بلند و لبـــــه تیز مي‌پوشند ممکن است دشوار باشد اما خوشبختانه درمان آن خیلی آسان است و شما مجبور نیستید تا درمان معمول آن صبر کنید و رنج بکشید. در اینجا ما ۹ راه حل خانگی را برای درمان تاول بـــــه شما خواهیم گفت، با ما همراه باشید.

 

جلوگیری از تاول با دئودورانت

بـــــه گزارش نیک شو، تاول‌‌ها بـــــه دلیل رطوبت و اصطکاک بدتر مي‌شوند بنابراین خشک نگهداشتن ناحیه استخوانی پا مي‌تواند مانع از تشکیل تاول شود. قبل از استفاده از یک جفت کفش جدید، انواع ژل را در دو طرف لبـــــه‌های پا و روی پا بزنید و پا را خشک کنید؛ دئودورانت باید بـــــه عنوان یک درمان کننده خانگی برای روان کردن و کاهش ساییدگی برای مناطقی از پا کــــه در کفش قرار مي گیرند، انجام شود. ما قبلا در مورد استفاده از بالم لب قبل از پوشیدن کفش بـــــه شما گفته‌ایم.

بهترین راه ها برای درمان تاول در خانه

چسب زخم بـــــهترین پیشنهاد برای درمان تاول است

 

روی تاول را با چسب زخم بپوشانید

بانداژ اصطکاک را کاهش مي‌دهد و از تاول نسبت بـــــه تماس تحریک کننده محافظت مي‌کند اما چگونگی استفاده از آنها بر ميزان بـــــهبودی تاول موثر است. نحوه استفاده از یک محافظ برای تاول با استفاده از چسب زخم بـــــه این ترتیب است: با استفاده از دو انتهای چسبی چسب زخم در دو طرف تاول یک محافظ کوچک ایجاد کنید و اجازه دهید قسمت پد آن روی تاول قرار گیرد. این درمان خانگی بـــــه تاول اجازه تنفس مي‌دهد تا بـــــهبود آن را تقویت کند و در عین حال از ورود خاک و آلودگی و همچنین ایجاد اصطکاک جلوگیری مي‌کند.

 

آن را در چای سبز بخیسانید

چای سبز خواص ضد التهاب دارد کــــه بـــــه تسکین کمک مي‌کند. برای درمان تاول با چای سبز بـــــه این روش عمل کنید: ابتدا سه چای کیسه‌ای را در آب جوش بندازید، سپس یک قاشق چایخوری جوش شیرین (بخاطر خواص ضدعفونی کننده‌اش) در آن بریزید. اجازه دهید تا این مایع خنک شود، سپس تاول را در آن بخیسانید. اگر تاول در جایی است کــــه خیساندن آن در این مایع دشوار است، مي‌توانید از گاز برای استفاده از این درمان خانگی برای آن قسمت استفاده کنید همچنین اگر تاول شما باز نشده است، مي‌توانید فرایند بـــــهبود را بوسیله خیساندن در آب گرم سرعت بخشید تا بـــــه نرم شدن و خروج مایع درون آن کمک کند.

 

استفاده از سرکــــه سیب برای درمان تاول

مراقب باشید این یکی ممکن است سوزناک باشد! اما سعی کنید آن را امتحان کنید زیرا سرکــــه سیب دارای خواص ضد باکتریایی است کــــه بـــــه جلوگیری از آلوده شدن تاول کمک خواهد کرد. اگر درمان با سرکــــه بیش از حد دردناک باشد، سعی کنید مطقه را با پراکسید هیدروژن شسته و روی آن پماد ضد باکتری بزنید.

 

استفاده از ویتامين E

ویتامينE خواص عالی درمان کننده پوست دارد کــــه با بـــــهبود سریع سلولهای پوست از آن ۱محافظت مي‌کند و از بروز زخم جلوگیری مي‌کند. شما مي‌توانید روغن ویتامين E یا کرمهای آن را خریداری کنید یا یک کپسول ویتامين E را باز کنید و مایع درون آن را مستقیما روی پوست تاول زده استفاده کنید.

 

از روغن کرچک استفاده کنید

روغن کرچک یکی از درمانهای خانگی تاول است. نحوه درمان تاول با روغن کرچک: قبل از رفتن بـــــه رختخواب از آن استفاده کنید و اجازه دهید کــــه یک شب تا صبح روی تاول بماند تا بـــــه خشک شدن و درمان تاول کمک کند. شما مي‌توانید روغن کرچک را با سرکــــه سیب ترکیب کنید تا برای بـــــهبود بیشتر تاول کمک کند.

بهترین راه ها برای درمان تاول در خانه

استفاده از هاماملیس

هاماملیس حاوی تانهای قابض است کــــه کمک مي‌کند تا تاول خشک و تميز بماند. با استفاده از یک پنبـــــه روی هر تاول را مقداری هاماملیس بمالید.

 

ژل آلوئه ‌ورا

آلوئه ورا یک ماده ضد التهاب است بنابراین بـــــه کاهش قرمزی و تورم کــــه موجب درد مي‌شود، کمک مي‌کند. تحقیقات نیز ثابت کرده است کــــه آلوئه ورا یک یک داروی موثر سنتی در درمان سوختگی درجه دو و سه است کــــه آن را بـــــه یک درمان خانگی عالی برای تاول مبدل مي‌سازد.

 

اجازه دهید تاول نفس بکشد

بسیاری از پزشکان موافقند کــــه تاول در صورتی کــــه بدون پوشش و در محیطی تميز باشد، سریعتر خوب مي‌شود. بانداژ را بـــــه هنگامي کــــه در خانه هستید بردارید تا تاول شانس نفس کشیدن و خشک شدن را داشته باشد. برای محافظت از آلودگی آن، یک لایه پماد ضد باکتری برای تسریع درمان استفاده کنید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا