پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  مجموعه : دنیای مد،نکات لباس،عطر،فشن

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  ساعت یک اکسسوری محبوب و جذاب در تمام دوران بوده است، در انتخاب و خرید ساعت باید نکاتی را مد نظر قرار دهید کــه در این مطلب به طور مفصل به آن مي پردازیم. ساعت ها در حال حاضر تنها یادآور زمان برای شما نیستند بلکــه یکی از محبوب ترین اکسسوری ها و از آیکن های اصلی یک استایل خوب محسوب مي شوند.

   

  در این مطلب به ترفندهای کاربردی برای انتخاب بهترین ساعت مناسب و چگونگی تشخیص ساعت اصل از تقلبی و … مي پردازیم. ساعت ها در حال حاضر تنها یادآور زمان برای شما نیستند بلکــه یکی از محبوب ترین اکسسوری ها در ميان مدگرایان به حساب مي آیند کــه جذابیت خاصی به استایل افراد و البته آقایان مي دهند.

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  برند مينیمال Bul Bul

   

  قبل از خرید به این موارد توجه کنید:

   

  1) ساعت آنالوگ، دیجیتال و یا هردو ؟ ساعت های آنالوگ عقربه دار هستند و حدود ساعت را اعلام مي کنند اما ساعت های دیجیتالی همان طور کــه از نامشان مشخص است دیجیتالی هستند و ساعت را به صورت دقیق اعلام ميکنند.

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  آنالوگ

   

  با گذشت چندین سال از اختراع این اکسسوری و پیشرفت چشم گیر تکنولوژی برخی بر این باور هستند کــه به علت وجود تلفن همراه و…استفاده از ساعت ها به مرور کم شده و از رده خارج خواهند شد،اما برخلاف تمامي تصورات امروزه تکنولوژی نه تنها رقیبی محسوب نمي شود بلکــه در حال حاضر این دو تکنولوژی جدید و قدیم در کنار یک دیگر با نام ساعت های هوشمند و دیجیتالی قرار دارند و دارای محبوبیت بسیار زیادی در بین جوانان هستند.

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذابدیجیتالی

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  آنالوگ / دیجیتال

   

  2) نوع بند را مشخص کنید؟ بند ساعت ها به سه دسته به نام های پلاستیکی ،فلزی ، چرم تقسیم مي شوند. پلاستیکی یا رابر بهترین انتخاب برای افرادی است کــه حساسیت به بندهای فلزی دارند، این بندها دارای تنوع بسیار در رنگ و مدل خود هستند و علاوه بر وزن کم، قیمت کم تری نیز دارند.

   

  بندهای فلزی دارای انواع جنس استیل،برنج ،نقره ،طلاو… مي باشند کــه با توجه به جنس خود نه تنها وزنشان متغیر است بلکــه قیمتشان نیز بیشتر و یا کمتر ميشود و تنوع کم تری در رنگ دارند.بند چرمي کــه از بهترین آن نوع چرم طبیعی مي باشد با محدودیت رنگ همراه است و نسبت به نوع چرم قیمت متفاوتی دارد.

   

  3) قبل از خرید بودجه خود را تایین کنید.

   

  4) انتخاب ساعت با دوام بالا ،پس از مشخص کردن بودجه خود برای خرید ،تحقیق کنید و نام بهترین و با کیفیت ترین برندها را پیدا کنید کــه از چه برند هایی و ساخت چه کشور هایی هستند؛ برای مثال اگر بودجه شما به خرید برندهای برتر مانند تگ هیرو Tag Heuer ،رولکس Rolex و …نمي رسد مي توانید از برند هایی با قیمت پایین تر اما کیفیت خوب مانند سواتچ Swatch و…خرید کنید.

   

  5) مطمئن باشید کــه ساعت مي تواند به طور دقیق برای شما زمان را اعلام کند و از کار متوقف نمي شود، به عبارت دیگر ساعت ها به دو دسته، کوارتز(باتری خور) و مکانیکی(کوکی) تقسیم مي شوند.تفاوت این دو دسته در این مورد است کــه مدل های کوارتز دارای عقربه ثانیه شمار هستند و همواره تیک تاک ميکنند ،اما مدل های مکانیکی خود به دو دسته تقسیم مي شوند.

   

  دسته اول با نام غیر اتوماتیک هستند کــه به طور دستی باید توسط دارنده هر بار کوک شوند و صاحبان این ساعت ها طبق عادت، هر بار قبل از استفاده آن را کوک مي کنند. دسته دوم با نام اتوماتیک هستند کــه ساختاری شبیه غیر اتوماتیک ها دارند اما این مدل با حرکت دست و تکان خوردن و حرکت به طور خودکار کوک مي شوند.

   

  6) به طرح یا دیزاین توجه کنید. اگر شما فردی مدگرا هستید و ساعت یکی از اکسسوری های محبوب شما به حساب مي آید حتما باید به طرح و دیزاین توجه کنید، برای مثال اگر شما مي خواهید ظاهری شکیل و در عین حال ساده داشته باشید مي توانید از مدل آنالوگ با ظاهری مينیمال به همراه بندی فلزی کــه به راحتی با سایر استایل ها نیز هماهنگ مي شود انتخاب کنید و یا اگر از طرفداران دنیای مهیج راک هستید مي توانید از مدل هایی کــه دارای بند چرم بلند و متنوع هستند استفاده کنید.

   

  7) مقاوم بودن یا نبودن در برابر آب را بررسی کنید.

   

  8) عمر باتری، در واقع باتری یکی از مهم ترین اجزا به حساب مي آید. اگر شما در مورد عمر باتری نگران هستید برخی از ساعت های دیجیتالی مدل Casio ادعایی مبنی بر داشتن باتری با طول عمر 10 ساله دارند! شما مي توانید این مدل را در لیست خریدتان قرار دهید.

   

  تفاوت ساعت های بانوان و آقایان

  به طور کلی ساعت های مردانه با توجه به قدرت بدنی و اندازه و سایز مچ دست آقایان دارای اندازه بزرگتر و وزن سنگین تری نسبت به ساعت های بانوان هستند؛ تفاوت دیگر در رنگ و شکل است کــه ساعت های بانوان دارای تنوع بسیار در رنگ خود مانند قرمز،بنفش و… هستند و شامل طرح ها و نقوش حکاکی و چاپ شده متنوعی مانند گل و… مي باشند

   

  و اغلب با الماس ها و نگین های متنوع و درخشانی تزئین ميشوند، برخلاف تمامي این تنوع ها ساعت های مردانه بیشتر با رنگ های خنثی و تناژهای متفاوت رنگ قهوه ای و با طرح های ساده تر همراه هستند. البته در ساعت های مردانه نیز استثناعاتی هستند کــه باعث خاص جلوه کردن افراد مي شوند.

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  ساعت بانوان و آقایان

   

  تشخیص ساعت اصل از تقلبی

  امروزه با وجود قیمت بالایی کــه اکثر برندهای مشهور ساعت برای این اکسسوری محبوب و واجب یک استایل شیک اعلام مي کنند تعجبی ندارد کــه بازار امروزه شامل ساعت های تقلبی نیز باشد. در ادامه به راهکارهایی برای شناسایی ساعت اصل از تقلبی مي پردازیم.

   

  1) تمامي برند های مطرح دنیا کــه ساعت های با کیفیت تولید مي کنند استانداردهای دقیق و نشان های آشکاری بر روی اکسسوری تولید شده خود دارند آشنایی با این استانداردها راهی برای شناختن اصل از تقلبی بودن است. برای مثال به لوگو برندها توجه کنید در برخی از ساعت های تقلبی رنگ لوگو را تغییر ميدهند

   

  و یا نقش و یا حرفی از آن را حذف ميکنند یا با بد کیفیت ترین دستگاه لوگو را بر روی محصول چاپ ميکنند.برای مثال بر روی برخی ازمدل های تقلبی از برند رولکس دارای چاپ ضعیفی از آرم تاج این برند هستند و یا رنگ نوشته را تغییر دادند،مثال دیگر اشاره ای به ساعت های تقلبی از برند مایکل کورس است کــه برخی از حروف این لوگو را حذف کردند.

   

  2) در این مورد کــه ساعت ها از اجزا بسیار ریز و زیادی تشکیل مي شوند آگاهی داریم. در زمان خرید حتما از فروشنده متریال را بپرسید و یا در اینترنت جستجو کنید و متناسب با متریال گفته شده ساعت را با دست خود وزن کنید و به صحت و یا عدم صحت گفته فروشنده پی ببرید. برای این کــه بهتر متوجه هماهنگی شوید از قبل ساعت مشابه خود را وزن کرده و در برابر ساعت جدید مقایسه کنید اگر متریال و ابعاد یکی باشند باید وزنی برابر داشته باشند.

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  3) قبل از خرید حتما به سایت برند منتخب خود سر بزنید و اطلاعاتی کــه داخل سایت قرار دارد را مطالعه کنید. از مهم ترین این اطلاعات کــه راهی آسان برای شناسایی اصل و تقلبی بودن ساعت است شماره سریال یا شماره مرجوعی مي باشد کــه در سایت ها نوشته شده و اغلب در قاب پشت ساعت و یا جعبه نیز موجود مي باشد؛ این دو عدد را با یک دیگر چک کنید تا از خرید خود اطمينان حاصل فرمایید.

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  شناسنامه مدل CELLINI MOONPHASE از برند رولکس

   

  4)صفحه ساعت را بررسی کنید، ساعت های با کیفیت بالا و گران قیمت از مواد معدنی گرانبها ساخته مي شوند و برعکس، صفحه ساعت هایی با قیمت پایین تر و ارزان تر از انواع شیشه ها و مواد پلاستیکی ساخته مي شوند.

   

  5)تمامي ساعت ها همان طور کــه گفته شد نشان و استانداردهایی مشخص دارند اما این نشانه ها تنها وابسته به لوگو موجود در صفحه نمایش نیستند برخی ساعت ها در قالب پشت یا بند و یا دکمه های اطراف نشانه هایی هميشگی دارند کــه آنها مي توانند با توجه به کالکشن و مدل ارائه شده تغیراتی داشته باشند. برای مثال برند مایکل کورس در برخی از مدل ساعت های خود علاوه بر اطراف قاب، بر روی بند نیز لوگو خود را ثبت کرده است و یا برای دو مدل متفاوت ساعت خود دو قاب پشت متفاوت ارائه کرده.

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  نشانه های ساعت های مایکل کورس

   

  6)پس از انتخاب کردن به بسته بندی محصول و البته سایر اجناسی کــه باید به همراه ساعت بدون هزینه به شما ارائه شود دقت کنید. برخی از سایت ها مانند مایکل کورس تصاویری از بسته بندی ساعت های خود را در سایت قرار ميدهند و نام سایر اجناس همراه را نیز ذکر ميکنند.

  بهترین راهنمای خرید ساعت اکسسوری جذاب

  بسته بندی برند مایکل کورس

   

  7)در واقع بهترین و مورد اطمينان ترین حالت برای خرید ساعت نمایندگی ها در سراسر دنیا هستند و اگر برندی نمایندگی در شهر و یا کشور شما را نداشته باشد مي توانید از سایت برند، خرید آنلاین و مطمئنی را داشته باشید.

   

  پنج برند برتر ساعت به انتخاب سایت The TrendSpotter

  برند Audemars Piguet

  برند Vacheron Constantin

  برند Patek Phillippe

  برند Blancpain

  برند Chopard

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •