پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی چقدر زمان نیاز داریم؟

  مجموعه : مطالب گوناگون

  برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی چقدر زمان نیاز داریم؟

  برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی چقدر زمان نیاز داریم؟ 

  وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است برای مکالمه زبان انگلیسی شما نیاز به 4400 ساعت آموزش نیاز دارید این بدان معناست که اگر شما هفته ای 20 ساعت کار کنید نزدیک به 4 سال طول می کشد تا به زبان انگلیسی صحبت کنید ولی آیا واقعا برای مکالمه زبان انگلیسی این همه زمان نیاز هست؟ فارغ از اینکه شما در کلاس مکالمه زبان انگلیسی از کدام رویکرد بهره می گیرید به یاد داشته باشید که مکالمه زبان انگلیسی نیازمند تعهد، تمرکز و فداکاری است و دقیقا این مسائل هستند که مشخص می کنند شما برای صحبت به زبان انگلیسی چقدر زمان باید صرف کنید. پیش از اینکه به صحبت های مراکز دولتی کشورهای انگلیسی زبان گوش دهیم بیایید ابتدا معنی تسلط به زبان انگلیسی را برای خود مشخص کنیم.

   

  تسلط واقعاً به چه معناست؟

  وقتی زبان انگلیسی را یاد می‌گیریم، هدف ما این است که به سطحی برسیم که با اطمینان و بدون استرس به زبان انگلیسی صحبت کنیم از نظر زبان شناسان “تسلط” دقیقا به این معنا می باشد. اگر تنها هدف ما از یادگیری زبان انگلیسی برقراری ارتباط با افراد دیگر باشد و نیازی به حضور در آزمون هایی همچون آیلتس و تافل نداشته باشیم بنابراین باید تنها بر روی مکالمه زبان انگلیسی تمرکز کرده و هدف خود را رسیدن به سطح مورد نظر مشخص کنیم. در این صورت سطح B2 یا بهتر است بگوییم upper-intermediate برای هدف شما کافی است ولی اگر اهداف آکادمیک دارید باید سطح زبانی خود را به بالاتر از Advanced برسانید.

   

  ساعات “رسمی” برای یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی

  در این بخش قصد داریم نگاهی به چند منبع دولتی معتبر بیاندازیم که بر اساس آن مشخص می کنند که برای مکالمه زبان انگلیسی به چند ساعت مطالعه نیاز داریم. هر یک از این منابع بر اساس نیاز کشور خود ساعات مختلفی را اعلام می کنند به همین منظور ما نگاهی به این منابع مختلف می اندازیم تا به درک درستی نسبت به این موضوع برسیم.

  بسیاری از منابع دولتی و آکادمیک ساعات مورد نیاز برای مکالمه به زبان انگلیسی را بر اساس مدت زمانی که در کلاس های درسی حضور داریم می سنجند ولی ما فقط در کلاس درس  مهارت اسپیکینگ زبان انگلیسی را آموزش نمی بینیم. حتی زمانی که در حال دیدن فیلم به زبان انگلیسی نیز هستیم به صورت ناخود آگاه مهارت مکالمه به زبان انگلیسی را در خود تقویت می کنیم. بر اساس معیاری که سازمان بریتیش کلمبیا مشخص کرده است در ازای هر 2 ساعت حضور در کلاس درس ما باید 2 ساعت در منزل تمرین کنیم تا مفاهیم از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت ما منتقل شود و همانطور که شما می دانید انتقال مفاهیم از حافظه بلند مدت به کوتاه مدت اصلی ترین عامل مکالمه به زبان دوم به حساب می آید.

   

  چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

  CEFR یکی از مهم ترین و معتبرترین معیارها برای مشخص کردن مدت زمانی است که یک فرد برای مکالمه به زبان انگلیسی نیاز دارد. در این سیستم که بر اساس مدت زمان حضور فرد در کلاس معیار تقویت مهارت مکالمه مشخص می شود به منظور رسیدن به سطح B2 یا همان Upper intermediate نزدیک به 500 تا 600 ساعت حضور در کلاس نیاز است که با محاسبه تمرین فردی این میزان به 1000 تا 1200 ساعت نیز می رسد.

   

  شورای آموزش زبان های خارجی آمریکا (ACTFL)

  با گسترش مهاجرین و برنده شدن لاتاری در دوران اوباما بود که این سازمان راهنمایی را برای زبان آموزان تنظیم نمود. در این سیستم آن ها پنج بخش برای یادگیری زبان انگلیسی پیشنهاد دادند (مبتدی، متوسط، پیشرفته، برتر و ممتاز) که هر یک از این پنج بخش دارای زیر مجموعه هایی بودند، که در کل به 12 بخش تقسیم می شد. بر اساس این تحقیق شما برای یادگیری زبان های سطح متوسط مانند اسپانیایی و انگلیسی و رسیدن به سطح متوسط که برای مکالمه زبان انگلیسی مناسب است نیاز به 1320 ساعت مطالعه کلاسی و 1000 ساعت مطالعه خارج از کلاسی نیاز دارید.

   

  موسسه زبان وزارت دفاع آمریکا (جاسوس های سیا در این موسسه آموزش می بینند)

  مؤسسه زبان دفاعی (DLI)، واقع در مونتری، کالیفرنیا، جایی است که اعضای سیا، نیروهای مسلح ایالات متحده و سایر سازمان های دولتی دیگر برای یادگیری زبان های خارجی می روند. این آموزشگاه تنها مرکز برای پرسنل نظامی و دولتی است.

  آنها برنامه های یادگیری زبان حتی محیطی را برای زبان آموزان آماده می کنند که به صورت 24 ساعته در یادگیری زبان غوطه ور شوند. طبق کاتالوگ دروس آنها، زبان آموزان روزانه 6 ساعت و 5 روز در هفته در کلاس شرکت می کنند. این 30 ساعت در هفته بدون احتساب زمان مطالعه شخصی در نظر گرفته شده است. در کاتالوگی که برای زبان آموزان ارائه شده است، برای رسیدن به سطح Intermediate در زبان های هم سطح انگلیسی ، یعنی اسپانیایی و فرانسه ، و کسب مهارت مکالمه یک زبان آموز به 26 هفته مطالعه در داخل کلاس نیاز دارد. 26 هفته یعنی 760 ساعت مطالعه که با احتساب زمان تمرین فردی این میزان به 1560 ساعت افزایش پیدا می کند.

   

  ساعت یادگیری آکادمیک 

  خوان یاپس یکی از مشهور ترین افرادی که بر روی یادگیری زبان دوم کار کرده است بر این باور است که ما برای کسب مهارت مکالمه زبان دوم مخصوصا زبان انگلیسی نزدیک به 1440 ساعت مطالعه در داخل کلاس و به صورت فردی نیاز داریم. این میزان در افرادی که قصد دارند به سطح  Advanced برسند به 2200 ساعت نیز افزایش پیدا می کند. ولی کدام یک از آموزشگاه های آنلاین داخل کشور چنین آموزش مدونی را برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی مهیا می کند. بر اساس تحقیقاتی که ما انجام دادیم یکی از معتبرترین آموزشگاه های زبان انگلیسی که بر اساس آخرین متود روز به زبان آموزان کمک می کند به زبان انگلیسی مکالمه کنند آموزشگاه انگلیش کلینیک است که با تکیه به تجربه بالای دکتر حامد رفیعی در سالهای اخیر توانسته توجه بسیاری از زبان آموزان در سرتاسر کشور را به خود جلب کند. این آموزشگاه با ترکیب نکاتی که هر یک از موسسات ذکر شده تنظیم نموده اند دوره مکالمه ای را طراحی نمونه که با 1200 ساعت آموزش و بهره گیری از منابع کمک آموزشی بتوان به راحتی به زبان انگلیسی مکالمه کرد.

   

  5/5 - (1 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •