پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • برای پولدار شدن باید این عادت ها را کنار بگذارید

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  برای پولدار شدن باید این عادت ها را کنار بگذارید

  انجام دادن رفتار های غلط، غلط است این موضوع ربطی به پولدار بودن و بی پول بودن ندارد یک رفتاری است که در عادت اکثر ما نشسته و بصورت پی در پی انجام میدهیم بدون آنکه به عواقبشتوجه کنیم در این مقاله به یکسری عادات اشتباه که در زندگیمان انحام میدهیم و خود شاید از آن بیخبر باشیم.

  برای پولدار شدن باید این عادت ها را کنار بگذارید

  ارزان میخریم

  در بین ایرانی ها یک ضرب المثل بسیار شایع است آن هم اینست هیچ ارزانی بی حکمت نیست و یا در ضرب المثل انگلیسی که میگوید ما آنقدر پولدار نیستیم که ارزان بخریم. شاید این ضرب المثل ها نیز فکر شما را هم مشغول کرده باشد. درست است جنس های ارزانی که ما میخریم باعث میشود مدتی بعد دوباره اقدام به خرید همان کالا کنیم که این روند با چنبار ادامه پیدا کردن همان قیمتی میشود که از جای معتبر میشد بخریم.

  برای پولدار شدن باید این عادت ها را کنار بگذارید

  ضمنا هزینه تعمیر کالای آسیب‌ دیده و بی‌کیفیت، وقت و انرژی برای خرید دوباره آن کالا و پرداخت چند باره پول بابت همان کالا و همان کیفیت ضعیف، کاری عقلانی نیست . فروشندگان ارزان فروش نیز با چند بار فروختن جنسشان سود بالایی میبرند. پس چرا باید یک خرید را چنبار تکرار کنیم. اگر همان را یکبار از مکانی معتبر و با کیفیت تهیه کنیم دیگر نیازی نیست که در مدت کوتاه دوباره اقدام به خرید کنیم. همین امر باعث میشود پول زیادتری خرج نشود و اینکه کیفیت خوبی را با رضایت و اطمینان خریداری کردیم.

   

  پس انداز نمی‌ کنیم

  پس انداز نکردن یکی از بزرگ ترین عادت های بد محسوب میشود. این روندی است که اگر مرتب و منظم انجام نشود باعث میشود خیلی از خیالهایمان برای خواسته هایمان و پیشترفت هایی که بدنبا آنها هستیم محقق نشود.

  برای پولدار شدن باید این عادت ها را کنار بگذارید

  البته مقدار و نوع پس انداز برای همه افراد جامعه یکسان نیست و افراد بایدبا توجه به درآمدی که دارند هر ماه مقداری از آن را پس انداز کنند تا اگر یک روی مشکلی بر سر راهشان بوجود آمد به راحتی از آن گذر کنند. با وجود مرسوم بودن پس انداز باز هم در این میان افرادی هستند که عادت غلط پس انداز نکردن را دارند و به روز خرج میکنند.

   

  فرقی بین نیاز و خواسته نمی‌ گذاریم

  اگر بتوانید بین نیاز ها و خواسته هایتان مرزی قرار دهید و برای هر کدام به ترتیب اولیت مشخص کنید این باعث میشود که در زندگی خیلی جلو بیفتید. واقعیت ماجرا این است که فرق زیادی بین نیاز ها و چیزهایی که دلمان میخواهد وجود دارد.

   

  با این حال اصلا قرار نیست که دور خواسته هایمان را خط بکشیم و بیخیال آنها شویم اما بهتر است در مراحل اول به خواسته های واجبمان توجه کنیم. خواسته هایی که نمیتوان بدون آن ادامه داد.

   

  در این مرحله یادتان باشد که قرار نیست که خودمان را گول بزنیم مثلا من آن لباس را به شدن نیاز دارم درحالی که آن لباس را برای یک مهمانی 3 ساعته میخواهید و واقعا میدانید که یک هوس زود گذر است.

   

  شما تاگر توانسته اید نیاز ها و خواسته هایتان را بشناسید خیلی راحت میتوانید به برطرف کردن نیازهایتان و سپس با خیال راحت به سراغ خواسته های قلبی تان  بروید و عذاب وجدان خرج های اصلیتان را نداشته باشید.

   

  عجله می‌ کنیم

  همیشه وقت برا پیشرفت هست و نباید عجله کرد مثلا تبدیل خانه60 متری به خانه 100 متری، تبدیل ماشین دنده ای به اتومات، تبدیل تلویزیون 32 اینچی به 48 اینچی. وقت بسیار است فقط کافیست برنامه ریزی کنید.

   

  همه این پیشرفت ها به عنوان موفقیتی بزرگ محسوب مشوند اما شما باید بتوانید وقتش را تشخیص دهید تا لذتتان از پشترفت واقعا لذت باشد و با زحمت همراه نباشد. اینطور نباشد که به هر قیمتی سعی کنید ماشینتان را عوض کرده و خود را در چاله ای بزرگ بیندازید و آن ماشین زحمت برایتان بوجود بیاورد.

   

  درست است که باید از لحظه لحظه زندگیتان استفاده کرد ولی عجله کردن آن چیزی نیست که باعث لذت شما در زندگی شود. پیشرفت های مالی زندگیتان را با آرامش و برنامه ریزی درست انجام دهید ولی اگر برعکس آن را انجام دهید باعث میشود در قسط و قرض های سنگین گرفتار شوید.

   

  بدهکاریم

  داستان این است که همه‌ چیز مثل زنجیره‌ ای به هم متصل هستند. پس‌ انداز کردن برای رفع خواسته‌ های غیرضرروی و دلی‌مان ربط دارد و بدهکار نبودن هم معلول همان موضوع عجله برای پیشرفت کردن است. عجله در تبدیل به بهترین ماشینمان بدون داشتن پول کافی، طبیعتا ما را بدهکار نمایندگی‌ های خودرو میکند.

   

  همین داستان در گرفتن وام از بانک برای خرید خانه هم تکرار میشود و این قسط های پشت سر هم باعث میشود فرد را در سختی قرار دهد مگر اینکه حساب کتاب درآمدتان با حساب بدهی هایتان جور در بیاید و فقط در این صورت ارزش خرید خانه را دارد.

   

  صرفه‌ جویی نمی‌ کنیم

  وقتی در اتاق نیستید چرا لوستر روشن است؟ چرا وقتی هوای خانه متعادل است کولر روشن است؟ و یا وقتی تلویزیون نگاه نمیکنید چرا روشن است؟ همین موضوع باعث میشود فرد در دراز مدت هزینه های زیادی در قبض هایتان روی دستمان بگذارند که همان هزینه میتواند در در کارت بانکیمان بماند و یا پول نقد باشد و در دستمان باشد ولی حالا باید به حساب سازمان های آب و برق واریز شود و این به اوضاع مالی خانواده ضرر میرساند.

  برای پولدار شدن باید این عادت ها را کنار بگذارید

  صرفه‌ جویی نکردن از عادت‌ های غلطی است که در خانواده‌ ها جا افتاده و حتی خیلی به چشم افراد خانه نمی‌آید که این تلویزیون در این زمان نباید روشن باشد. کافی است چند ماهی حواستان به این موضوع باشد تا فرق محسوسی را در هزینه‌ های آخر ماهتان ببینید و از نتیجه‌ اش حیرت آور شوید.

   

  بی‌ حد و اندازه قرض میدهیم

  هیچکس نمیخواهد منکر خیر و ثواب قرض دادن نمیشود و همه میدانند که قرض دادن به هر روشی در بین افراد نیکوکار رواج دارد ولی این را هم میدانید که ر چیزی که از حد بگذرد باعث میشود جنبه منفی آن پررنگ شود. قرض دادن و مشخص نبودن زمان پس گرفتن پول، سیستم مالی خانواده شما را به هم می‌ ریزد و نمیتوانید آن‌ طور که باید برایش برنامه‌ ریزی کنید.

   

  از کارت‌ های اعتباری متعدد استفاده می‌ کنید

  تقریبا شبیه داشتن پول نقد است که همه میگویند زود تمام میشود. بیشتر جنبه ذهنی دارد و همین ذهنی بودن باعث میشود نتیجه های مثبت و منفی برای جیبمان داشته باشد اکثر آدم ها فکر میکنند اگر 10 تا 5 هزار تومانی داشته باشم خیلی راحت تر از یک تراول 50 هزار تومانی میتوانند خرج کنند در صورتی که به راحتی میتوان این کار را انجام نداد.

   

  وقتی از کارت های مختلف خرج میکنید خرج هایتانه به چشم نمی آید و یادتان میرود که چقدر پوئل داشتید و چقدر باید خرج میکردید و چون چند کارت مختلف است یادتان میرود که چقدر موجودی داشتید و چقدر باید برایتان میماند بعد از خرید حساب متاب خرج هایتان از دستتان در میرود آن وقت به خودتان می آیید و میبینید  که با حساب کتاب این خرج ها اصلا به چشمتان نمی آِید.

   

   

  5/5 - (1 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •