پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  مجموعه : همسرداری

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  حفظ رابطه از آغاز کردن آن سخت تر است ، حتما شما هم از بسیاری افراد شنیده اید کــه رابطه نیاز به مراقبت دارد و باید از آن به بهترین نحو محافظت کنید تا هميشگی شود و پایدار باشد.یک رابطه ای خوب و معنادار به زندگی شما رنگ دیگری مي بخشد و در تک تک سلول های شما حسی دلچسب ایجاد مي کند .در مقابل ، یک رابطه پر تنشن ، استرس زا ، سلامتی شما را به خطر مي اندازد، سیستم ایمنی شما به تدریج تحلیل و احتمال وقوع سکته مغزی و قلبی، فشارخون بالا ، دیابت بسیار بالا مي رود.

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  در این جا به پنج راهکار جهت تقویت و تثبیت بهینه رابطه خود اشاره مي کنیم :

  ۱- به کارهای خود برسید!

  براستی در طول روز چقدر به اینکــه طرف مقابلتان چه کاری انجام مي دهد و یا درست و غلط بودن آن فکر مي کند ؟به خودتان مسلط شوید ، شما مي توانید بروی کارهای مربوط به امور روزمره خودتان کــه باید انجام دهید یا حداقل در آن زمان مي توانید انجام دهید فکرکنید.مي توانید به یک دوست زنگ بزنید ( البته در صورتی کــه فقط احوال پرسی کنید ، نه اینکــه دوباره در مورد همسرتان شکایت کنید! ) ، اگر نیاز است به کارهای عقب افتاده مالی تان برسید ، به باشگاه ورزشی و یا پیاده روی بروید و حداقل وزن اضافه خود را کم کنید !

   

  به هرصورت مي شود کاری مفید تر از خود خوری و شکایت انجام دهید . حقیقتا” اگر بطور مداوم نگران و آشفته باشید نهایتا” خودتان صدمه مي بینید ( مخصوصا” در مورد خانم ها کــه با خشم و عصبانبت ، خود خوری مي کنند ، در معرض حمله های قلبی هستند !) پس به جای اینکــه تمام انرژی خود را صرف گله گذاری و شکایت از طرف مقابل خود بکنید ، به کارهای شخصی خود برسید .

   

  ۲- یاد بگیرید بی خیال و شادباشید ، چه فرقی دارد او در حال حاضر چه مي کند

  اگر قرار باشد شما فقط به خاطر نفر مقابل سرحال باشید ، خود را داغان کرده اید . اگر دریک روز خوش ، ناگهان کسی وارد شود و تمام عصبانیت ، استرس و یا توهمات خود را بخواهد به شما تلقین کند ، به خودتان بیایید و اجازه ندهید این جو شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد.فقط تصميم بگیرید کــه خوشحال و شاد باشید و به چیزهایی هر چند کوچک فکر کنید کــه هميشه برای شما لذت بخش بوده است .

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  ۳- به ضمير نا خود آگاه خود گوش دهید

  رنجش و عذابی کــه در یک رابطه ایجاد و یا حبس مي شود، به شما بیشتر از نفر مقابل ضربه مي زند ، علائم مضرات ناشی از خود خوری ها و استرس را بشناسید ، مانند ، سردرد ، دردهای شکمي ، درد در ناحیه پشت و گردن.با شروع این دردها ، این خود شما هستید کــه به خودتان مي توانید کمک کنید ، به خود و موقعیتان تسلط پیدا کنید و فورا” کاری را انجام دهید کــه هميشه مورد علاقه تان بوده ( البته نه اینکــه بخواهید به دیگران بپرید و حالت خود را به دیگران نیز القاء کنید )

   

  مثال : زمانی کــه با همسرتان بحث مي کنید و با استرس و حالت آشفتگی ناگهانی روبرو مي شوید ، معمولا” با شروع سردرد است کــه باید سریعا” یک دوش آب گرم بگیرید ، یا برای رهایی از آن محیط به پیاده روی بروید، بااین کار خود را یک مقدار متعادل تر مي کنید و حالت اولیه آرامش شما تا حدی باز مي گردد.

   

  ۴- نقاط ضعف خود را بشناسید

  معمولا” طرف مقابتان شما را مي شناسد و مي داند کــه شما روی انجام چه کاری و در چه زمانی حساس هستید ، به آنهاخرده نگیرید ! این شما هستید کــه با شناخت نقاط ضعفتان ، باید در شروع ، نطفه را خفه کنید ! مي توانید کاری غیر مرتبط با اوضاع انجام دهید تا جلوی عکس العمل نا به هنگام و منفی شما را بگیرد ، به یک اتاق دیگر بروید یا سر شوخی را با همسرتان باز کنید ، بی خیال باشید…خوب ! کاری سخت است و لی با انجام و تکرار آن مي بینید کــه این صحنه های نمایشی چقدر بهتر از درگیری است .

   

  ۵- اعمال خوب را بپذیرید

  نکات مثبت طرف مقابل خود را بدانید و به خودتان دوباره و دوباره یادآوری کنید ، حتی اگر ۹۰% او باعث خشم و رنجش شما مي شود به بقیه ویژگی های وی فکر کنید کــه هميشه آنها را دوست داشتید ! و همزمان به اشتباهات خود اعتراف کنید ، در این هنگام است کــه معجزه ای در طرف مقابلتان رخ مي دهد و بطور باور نکردنی موضع خود را تغییر و بهبود مي بخشد.

   

  در آخر باز هم تأکید مي کنیم ، با عصبانیت و تنش های موجود در یک رابطه و تمرکز بر آنها ، تنها به جسم و روحتان صدمه مي زنید .

   

  ” هر کسی کــه قادر است این طور شما را عصبانی و آشفته کند بر شما تسلط مي یابد و به خود اجازه ميدهد هميشه از جانب او تحت فشار باشید . “

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  پنج راه برای تداوم یک رابطه عاشقانه

  یکی از خواسته های زوج های جوان زنده نگاه داشتن روابط عاشقانه است. در این ميان توانایی ها و مهارت های ارتباطی مهم ترین عنصر برای زنده نگه داشتن احساسات عاشقانه است. روانشناسان معتقدند کــه احساسات عاشقانه تقریباً در بهترین حالت خود تا سه سال طول مي کشد. در واقع باید منتظر تغییراتی در احساسات اولیه عشق باشیم.

   

  بایاناکا اسیویدو (روانشناس) و هلن فیشر ( فیزیولوژیست) معتقد هستند کــه مي توان احساس عشق را برای مدت طولانی تری زنده نگاه داشت. آنها مغز پنجاه زوج را کــه به طور ميانگین در بیست و یک سالگی ازدواج کرده بودند مورد بررسی قرار دادند. وقتی به آنها عکس ابتدای زندگیشان را نشان دادند آنها بعد از تقریبا هفت ماه همان احساس عشق اولیه را نشان دادند. اما تفاوتی وجود داشت، مناطق مغزی مرتبط با استرس در زوج های عاشقی کــه از سن ازدواج آنها زمان بیشتری مي گذشت، کمتر فعال بود و در عوض مناطقی فعالیت بیشتری داشتند کــه با احساس آرامش در ارتباط بودند.

   

  تحقیقات دیگری نیز از فواید پزشکی یک رابطه خوب حمایت کرده اند. روابط خوب باعث کاهش سطح استرس، کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر باعث افزایش احتمال بهبود سرطان مي شود. مطمئناً همه از فواید یکی رابطه خوب کم و بیش مي دانیم اما سوال مهم، چگونگی حفظ آن است. در ادامه این ایميل پنج راه را برای زنده نگه داشتن یک رابطه خوب و عاشقانه آورده ایم کــه اميد است مورد استفاده شما دوستان عزیز پرشین استار خصوصا زوج های جوان قرار گیرد.

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  1. صادق باشید و همدیگر را در احساساتتان سهیم کنید :

  یک رابطه خوب بر پایه صداقت و احترام بنا مي شود. صداقت عنصری ضروری برای یک رابطه عاشقانه است. همچنان کــه در عشق پیش مي روید، بیشتر خودافشایی کنید، از گذشته بگویید و در مورد آرزوها و اميدهای خود صحبت کنید. اگر در موضوعی دیدگاه متفاوتی دارید، با صميميت به نظرات هم احترام بگذارید.

   

  2. توانایی های همسرتان را تحسین کنید و در جستجوی چیزهای کوچک باشید:

  هر روز توانایی همسرتان را تحسین کنید، برای مثال “صبرت هميشه من رو تحت تاثیر قرار مي ده” یا “چه دست پخت خوب و عالی ای داری”. هر فردی دوست دارد مورد تقدیر واقع بشود، افکار و احساسات مثبتی کــه بر روی عزت نفس همسرتان تاثیر مي گذارد را مطرح کنید. این افکار و احساسات را با صميم قلب بگویید تا همسرتان احساس تردید نکند.

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  3. ژست اندیشمندانه به خود بگیرید:

  بگذارید همسرتان متوجه شود وقتی پیش شما نیست، شما به او فکر مي کنید و شما واقعاً نگرانید و نسبت به زندگی او حساس هستید و جزئیات زندگی او را در نظر مي گیرید.

   

  – قبل از قرار ملاقات های مهم همسرتان به او پیام موفق باشید بفرستید. در انتهای هر روز در مورد اتفاقات روز پرس و جو کنید و در مورد مشکلات و ناراحتی ها با او همدردی کنید.

   

  – لیستی از چیزهای مورد علاقه همسرتان از کوچک و بزرگ آماده کنید و سعی کنید برنامه ای برای خشنود کردن همسرتان داشته باشید.

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  4. گوش دادن را یاد بگیرید:

  در انواع ارتباطات گاهی افراد را به حراف و ساکت تقسیم بندی مي کنند. در این شیوه یک نفر مدام صحبت مي کند و دیگری هميشه گوش جان مي سپارد البته اگر بسپارد. این نوع رابطه برای زندگی عاشقانه خوب نیست. از نظر کلامي خانم ها و آقایان با هم متفاوت هستند، خانم ها قدرت پردازش بیشتری در فهميدن، پردازش کردن و گوش دادن صحبت های دیگران دارند کــه ریشه در تعداد بیشتر سلول های عصبی مرتبط با پردازش های زبانی در قسمت چپ مغز دارد. چه صحبت کننده هستید و چه گوش کننده، یاد بگیرید کــه چگونه گوش کننده فعالی باشید.

   

  – به چهره فرد مقابل نگاه کنید و با نشانه های کلامي مانند آهان و نشانه های بدنی مانند تکان دادن سر جواب بدهید.

   

  – از یکدیگر سوالاتی برای روشن شدن تفکراتتان بکنید و اطلاعات بیشتری رد و بدل کنید.

   

  – به نیاز همسرتان برای صحبت کردن اهميت دهید و محیط آرامي را برای صحبت کردن انتخاب کنید.

  برای حفظ رابطه چه باید کرد؟ | حفظ غرور در رابطه مهم است؟

  5. همواره بگویید دوستت دارم:

  گفتن این دو کلمه کار ساده ای نیست. بسیاری از افراد در خانواده هایی بزرگ شده اند کــه احساس دوست داشتن را به صورت کلامي انتقال نمي دهند. بعضی ها در نهایت از طریق پیام یا از طریق ایميل این کار را مي کنند. وقتی به چشمان همسرتان نگاه مي کنید و مي گویید دوستت دارم مغز ماده ای به نام اکسی توسین کــه به هورمون عشق معروف است، ترشح مي کند، ماده ای کــه در تحکیم یک رابطه عاشقانه بسیار موثر است.

   

  – سعی کنید جملات زیبایی برای بیان احساسات خود پیدا کنید، جملاتی مانند” من بسیار خوشحالم کــه”تو “قسمتی از زندگی من هستی”.

   

  – هر کاری کــه مي کنید به همسرتان بفهمانید کــه چقدر برای شما مهم است.

   

  مطالب بیشتر:

  ۱۲ نوع رابطه جنسی که انسان ها در زندگی انجام می دهند

  زنان شیفته و تشنه رابطه جنسی با این مردان هستند

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •