جامعه شناسی,روان شناسی

چگونه بدون درگیری برنده میدان شویم؟

چگونه بدون درگیری برنده میدان شویم؟

چگونه بدون درگیری برنده میدان شویم؟

بحث های مختلف در هر موقعیتی می تواند پیش آید، شما در هنگام بحث چه استراتژی هایی را پیش می گیرید؟ ما به شما بهترین پیشنهادها را معرفی می کنیم. امکان دارد هميشه با اشخاص مختلف وارد بحث های متفاوتی شویم چون که هر چه بیشتر در جامعه باشیم با نقطه نظرات بیشتری مواجه خواهیم شد. زمانی که در زمين مقابل شخص مخالف قرار مي گیرید دچار یک برخورد کاملا روانی مي شوید و این امکان دارد به شما آسیب های روحی و روانی جدی برساند. اما آیا شما واقعا دوست دارید که دچار این مشکلات شوید؟

 

هدایت شدن را یاد بگیرید تا بتوانید هدایت کنید

شخصی که بر سر شما فریاد مي زند تحت تاثیر شرایط روحی و احساسی قرار گرفته است و این یعنی به اندازه کافی هوشیار نیستند. خنده دار است که بخواهی با شخصی بحث کنی که ذهنش کار نمي کند. درست مثل این که با شخصی که خواب است بحث کنید. آیا تا به حال دیده اید که شخصی در وضعیت روحی عالی سر دیگری فریاد بکشد؟

 

فریاد در جواب فریاد مثل فرو بردن شخصی که در حال غرق است به زیر آب مي باشد. او خودش در خشم خودش دارد غرق مي شود نیازی نیست که شما هم به او در این کار کمک کنید. ما آدم ها زمانی که احساس بدی داریم چه کاری انجام مي دهیم؟ تهمت مي زنیم، فریاد مي زنیم و گریه مي کنیم.

 

به همين خاطر زمانی که شخصی بر سرمان فریاد مي کشد باید بدانیم که حتما احساس بدی دارد. آیا مي دانید چطور باید فریاد کشیدن او را متوقف کنید؟ سکوت کنید و اجازه دهید کمي آرام شود. به حرف هایش گوش ندهید، این حرف ها فقط حس ناراحتی آن ها ست که بیرون ریخته مي شود. ولی چطور به خودمان چهره بی تفاوتی بگیریم؟

 

در ذهنتان خودتان را تمجید کنید من چه آدم باهوشی هستم. در حالی که شخص مقابل خشم گرفته است به او نگاه کنید و گوش دهید.اجازه دهید آرام شوند. هنگامي که مي خواهید ثابت کنید که نظر شما درست است تسلیم شده و سکوت کنید. مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

 

زمانی که یکی از دو طرف بحث عاقلانه رفتار کند تمام افرادی که در آنجا حضور دارند آرام مي شوند. پس پیشنهاد مي کنم هنر روانشناسی آیکیدو را یاد بگیرید تا هم سلامت شما و هم آرامش طرف مقابل شما حفظ شود. همان گونه که بودائیان آموزش مي دهند تسلیم شوید تا با تسلیم شدن مقاومت ها را تضعیف کنید.

 

و در پایان مطلب یادتان باشد که، مبارزه نکنید. با مبارزه شخص مقابل نیز همان عکس العمل را نشان خواهد داد. قدرت زیاد گاهی اوقات نتیجه برعکس مي دهد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا