پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • بخشش و عدم بخشش درباره اشتباه های همسر

  مجموعه : همسرداری

  بخشش و عدم بخشش درباره اشتباه های همسر

  بخشش و عدم بخشش درباره اشتباه های همسر

  باید بپذیریم که برخی از اشتباهات همسر قابل بخشش هستند و برعکس برخی دیگر نیز واقعا خراب کردن همه چیز و پل های پشت سر است و نباید بخشیده شوند. می دانید که چه رفتارهایی در رابطه عاطفی قابل بخشش اند و کدامیک نیستند؟ در صورتی که دوست دارید بدانید که کجاها باید گذشت کنید و کجاها از شریک زندگی تان بگذرید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

   

  ببخشیدش در صورتی که به شما اجازه داد تا رابطه را تمام کنید

  در صورتی که شما تصمیم گرفتید که رابطه را تمام کنید، طرف مقابل تان هم مانع تان نشد، عصبانی نشوید. درست است که از او انتظار دارید جلوی شما را بگیرد اما از او بگذرید چونکه او هم آرامش شما را می خواهد و فکر می کند که شما لایق بهترین ها هستید، چیزی که در رابطه با او به دست نیاورده اید.

   

  در صورتی که شخصی شما را دوست داشته باشد، آرامش شما را به آرامش خودش ترجیح می دهد. پس در صورتی که او با این تصور که شما بدون او زندگی شادتری دارید، مانع از رفتن شما نشد، از او بگذرید.

   

  در صورتی که شما را رها کرد، نبخشیدش

  در صورتی که شریک زندگی تان برای فرار از بار مسئولیت شما را رها کرد، هرگز نبخشیدش. مثلا ما از شریک زندگی مان انتظار داریم تا در مواقع ناراحتی کنارمان باشد و به درد و دل هایمان گوش دهد، اما در صورتی که او در این شرایط شما را فقط گذاشت و به جای جسارت، ترسید و عقب نشینی کرد، بهتر است که او رها کرده و هرگز نبخشیدش.

   

  (( میان شخصی که جایش همیشه خالی ست، با او که هیچگاه شما را فقط نمی گذارد، فرق بسیار است. ))

   

  در صورتی که شما را آنطور که می خواستید دوست نداشت، از او بگذرید

  هر کسی زاویه دید خود را در رابطه عاطفی دارد، این که شریک زندگی تان آنطور که شما دوست دارید با شما رفتار نمی کند، بدین معنی نیست که به شما بی علاقه است، بلکه هر کسی به شیوه خود احساسات اش را نشان می دهد. پس زمانی که او فکر می کند به بهترین شکل ممکن در رابطه است، ناامیدش نکنید.

   

  در صورتی که در شرایطی خاص نتوانست مانند آنچه شما دوست دارید، رفتار کند، از او بگذرید. شاید به راستی او قبل از شما چنین تجربه هایی نداشته و راه درست را نمی داند، پس دست از پیش داروی بردارید و از رفتارهایی که برایتان چندان خوشایند نبوده، بگذرید.

   

  (( در صورتی که او را دوست دارید، انتظارات تان را از او به زبان آورید، مطمئنا او هم تمام تلاش خود را براب خشنودی شما خواهد کرد. ))

   

  در صورتی که برای شما ارزشی قائل نیست، نبخشیدش

  در صورتی که شریک زندگی تان با شما طوری رفتار کرده که حس می کنید هیچ جایگاه و ارزشی برای او ندارید، هیچوقت نبخشیدش. یک رابطه نیازمند توجه، عشق و مهربانی ست و رفتار شخصی که این موارد را نادیده می گیرد، توجیه ناپذیر است. بدتر از آن شخصی است که جدا از بی احترامی رفتاری و کلامی، از خشونت های بدنی استفاده می کند.

   

  از شخصی که فقط شما را برای زمان هایی خاص می خواهد، به زبان دیگر شما را یک شی فرض می کند، دوری کنید چونکه که این عشق نیست بلکه سو استفاده از شرایط است. با این اوصاف، اشخاصی که به شما، اهداف تان یا خانواده و دوستان تان بی احترامی می کنند، هرگز قابل بخشش نیستند.

   

  او را به موجب گذشته اش، ببخشید

  ما باید شخصی که دوستش داریم را به موجب گذشته ای که داشته ببخشیم، به این علت که همه ما خطاکاریم و ممکن است اشتباهاتی را خواسته یا ناخواسته مرتکب شویم. در صورتی که او با خانواده اش رفتار اشتباهی کرد، در صورتی که آنجا که دوستانش به او احتیاج داشتند حاضر نبود.

   

  در صورتی که جایی نتوانست آنطور که باید انتظارات دیگران را برآورده کند یا حتی انگیزه لازم را در محیط کار نداشت… از او بگذرید. در صورتی که او در گذشته نمی دانست که از زندگی چه می خواهد یا چطور باید زندگی بهتری داشته باشد، در صورتی که او شریک ایده آلی در رابطه قبلی اش نبود یا قلب کسی را شکست.

   

  (( باز هم لایق بخشیدن است چونکه او در گذشته زندگی نمی کند، پس بهتر است که او را در زمان حال قضاوت کنید نه با اشتباهاتی که در گذشته انجام داده است. ))

   

  او را برای آنچه امروز هست، نبخشید

  درست است که شما باید شریک زندگی تان را به موجب اشتباهاتی که در گذشته انجام داده، ببخشید اما به شرطی که اشتباهاتش را قبول کرده و دیگر آنها را تکرار نکند. در حقیقت شما نباید انتخاب های اشتباه او را در زمان حال نادیده بگیرید چونکه زمان حال فرصتی برای اوست تا خودش را تغییر دهد.

   

  پس در صورتی که این تغییرات را احساس نکردید، بدانید که او همان آدمی است که در گذشته بوده و قصد تغییر هم ندارد. هرچند تغییر شخصیت یک شبه رخ نمی دهد اما شما باید تغییرات را، هر چند کوچک، در او احساس کنید، در غیر این صورت بخشش اشتباه است.

   

  مثلا رفتارهای اشتباه او را با خودتان، فقط به این علت که او گذشته تلخی داشته، نباید نادیده بگیرید. در صورتی که شما گذشته او را کنار گذاشته اید، او هم باید قدردان حمایت و گذشت های شما باشد و تمام تلاشش را برای تغییر رفتار خود انجام دهد، در غیر این صورت ببخش دوباره فقط به ضرر شما تمام خواهد شد.

   

  در صورتی که دل شما را شکست، ببخشیدش

  شاید فکر کنید کسی که قلب شما را شکست، ارزش بخشیدن ندارد اما شما باید این کار را انجام دهید به این علت که خود شما لایق آرامش هستید. در صورتی که شریک زندگی تان نتوانست نیازهای شما را برآورده کند، در صورتی که شما را ترک کرد یا در صورتی که زیر قول هایش زد، ببخشیدش، حتی در صورتی که از او جدا شدید.

   

  در صورتی که به موجب رفتارهای طرف مقابل تان ناامید هستید، در صورتی که باعث شده که از عشق متنفر شوید، در صورتی که آنجا که به او احتیاج داشتید و او در کنارتان نبود، در صورتی که برای شما نجنگید یا آنطور که باید دوست تان نداشت، فقط برای این که باری از روی دوش خودتان بردارید، از او بگذرید.

   

  (( در حقیقت رفتارهای اشتباه او چیزی از ارزش شما کم نکرده است، پس فقط برای آرامش خودتان، اشتباهات او را نادیده بگیرید. ))

   

  او را نبخشید در صورتی که باعث شد که نسبت به خودتان حس بدی داشته باشید

  برخی از اشخاص هستند که آهسته آهسته نظر شما را نسبت به خودتان تغییر می دهند، در حقیقت کاری می کنند که شما از خودتان متنفر شوید. رفتار اینگونه اشخاص را نباید بخشید. آنها به تدریج شما را متقاعد می کنند که علت تمام اشتباهات پیش آمده، خود شما هستید و این شمایید که باید رفتارتان را تغییر دهید.

   

  نتیجه این رفتار نه بهبود رابطه بلکه کاهش اعتماد به نفس شما را به همراه خواهد داشت. پس از مدتی شما احساس می کنید که برای او کافی نیستید و برای خشنود کردن او باید خودتان را تغییر دهید و در نهایت تبدیل به آدمی می شوید که هیچ لذتی از زندگی نمی برد.

   

  اشخاصی که باعث می شوند شما نسبت به خودتان حس ناامنی کنید یا آنهایی که شما را وادار می کنند خودتان را کمتر از آنچه هستید تصور کنید، را نبخشید بلکه هر چه سریع تر از زندگی تان حذف کنید.

   

  اشخاصی که از شما محافظت می کنند را ببخشید

  آدم ها بعضی اوقات برای محافظت از افرادی که دوست شان دارند، حقیقت را پنهان می کنند. مثلا در صورتی که شریک زندگی تان از مشکلات خود، فقط به این علت که شما را ناراحت نکند، سخن نگفت، از او بگذرید یا در صورتی که شما را از شرایطی دور نگه داشت تا آسیب نبینید، سرزنش اش نکنید.

   

  این طور اشخاص در آن لحظه فکر می کنند که مهمترین عامل محافظت از شماست، به زبان دیگر آنها نمی دانند که چطور با کمترین آسیب شما را درگیر مشکلات شان کنند، پس فقط کاری که به ذهن شان می رسد دور نگه داشتن شماست. شما هم پس از یافتن حقیقت، آنها را ببخشید چونکه که آنها لایق این بخشش هستند.

   

  در صورتی که به شما دروغ گفت، نبخشیدش

  دروغ یکی از رفتارهایی ست که نباید ساده از آن گذشت. حتی در صورتی که طرف مقابل تان به شما دروغ مصلحتی گفت، نباید از او بگذرید چونکه همین دروغ ها پس از مدتی تبدیل به دروغ های بزرگ تر می شوند. شما نباید به شخصی که یک بار به شما دروغ گفته شانس دوباره دهید. اعتمادی که رفته هیچگاه باز نمی گردد.

   

  پس با نادیده گرفتن آن، فقط خودتان را کوچک کرده اید. زندگی با اشخاص دروغگو به شما احساس ناامنی می دهد. در حقیقت آنها با دروغ شان به شما ثابت می کنند که لیاقت صداقت را از نظر آنها نداشته اید. شخصی که فکر می کند فقط در مواقعی که خودش بخواهد، باید حقیقت را به شما بگوید، شخصی غیر قابل اعتماد و نابخشودنی است، از آن ساده نگذرید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •