موفقیت و پیشرفت

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

به نظر شما افراد ثروتمند چگونه به ثروت های کلان دست پیدا می کنند؟ ما امروز به شما خواهیم گفت که چطور باید به راه ثروت اندوزی برسید.اگر شما هم به راز ثروتمند شدن فکر می کنیــد، کافیست نگاهی به فهرست ثروتمندترین افراد در سال ۲۰۱۶ در مجله فوربز بیندازید: بیل گیتس با ۷۵ بیلیون دلار درآمد در صدر قرار گرفته است و آمانیکو ارتگا با ۶۷ بیلیون دلار، وارن بافت با ۶۱ بیلیون دلار و… رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که راز ثروتمند شدن آقای بیل گیتس و دیگر ثروتمندان چیست؟ آنها چه ویژگی‌هایی را به عادت تبدیل کرده‌اند و چگونه با تکیه بر توان خود، به موفقیت دست پیدا کرده‌اند؟ در این مقاله ميخواهیم به این سؤال‌ها جواب بدهیم. با تیم نیک شو همراه باشید.

۱. اولین راز ثروتمند شدن: ثروتمندان هدف‌گذاری ميکنند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

ثروتمندان اهدافی دارند که آنها را پولدار ميکند. هیچ‌کس اتفاقی ثروتمند نميشود، برای ثروتمند شدن باید اول نیت کنیــد؛ یعنی به طور واضح و مشخص باید به خودتان بگویید: ميخوام ثروتمند بشم.

 

با تأکید بر این هدف، انگیزه‌ی شما بیشتر ميشود و همه‌ی اقدامات و تلاش‌هایتان در راستای رسیدن به هدف قرار ميگیرد.

 

وقتی که شما هدفی نداشته باشید محققا مقصدی هم در کار نیست؛ اما با مشخص کردن چشم‌انداز و تعیین هدف برای خود، به تصویری از آینده دست ميیابید که بسیار شیرین و جذاب است؛ پس سعی ميکنیــد در مسیر رسیدن به آن قرار بگیرید و مؤثرتر عمل کنیــد.

 

۲. ثروتمندان بر یک کار مشخص تمرکز دارند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

اشعه لیزر، سخت‌ترین اشیاء را نیز برش ميدهد و به هر چیزی نفوذ ميکند. فکر ميکنیــد علت چیست؟ لیزر، ویژگی عجیب و نامتعارفی دارد؛ اشعه‌ی لیزر متمرکز است و تمام قدرتش را بر نقطه‌ای مشخص از یک شی‌ء متمرکز ميکند و آن‌قدر این کار را ادامه ميدهد که نقطه‌ی مذکور ذوب ميشود.

 

ثروتمندان هم مانند لیزر هستند. آنها اهداف مشخص و بزرگی تعیین ميکنند. به اهداف خود پایبند هستند و همه‌ی تلاش‌های خود را برای رسیدن به اهداف‌شان متمرکز ميکنند. آنها آن‌قدر تلاش ميکنند تا به اهداف‌شان برسند.

 

اما آدم‌های معمولی متمرکز نیستند. آدم‌های معمولی هر چه پیش آید را خوش ميدانند یا اگر هم ناخوش ميدانند و در هیچ رخدادی تصمیم‌گیرنده نیستند. اگر مي خواهید راز ثروتمند شدن را بدانیــد؛ هدف، تلاش و تمرکز داشته باشید.

 

۳. ثروتمندان وقت را طلا ميدانند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

برایان تریسی ميگوید: «ثروتمندان، دستاوردشان را هر ساعت محاسبه ميکنند و نه در آخر ماه یا آخر سال. زیرا قدر زمان را به خوبی ميدانند. با این روش به خوبی درميیابند که چه موقع و با چه کاری زمان خود را تلف کرده‌اند.

 

ثروتمندان هر کاری را بر اساس زمان‌بندی دقیق انجام ميدهند و حتی برای یک دقیقه هم ارزش قائل‌اند. آنها وقت خود را پای تلویزیون یا شبکه‌های اجتماعی تلف نميکنند. پس شما هم به جای اینکه این‌قدر صفحات اجتماعی «ریچ کیدز» و… را بالا و پایین کنیــد، برنامه‌ریزی داشته باشید و قدر وقت‌تان را بدانیــد.

 

۴. ثروتمندان کمتر از درآمدشان خرج ميکنند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

همیشه کمتر از درآمدتان خرج کنیــد یا به زبان بازاری‌های قدیمی، سعی کنیــد دخل‌تان خیلی بیشتر از خرج‌تان باشد. افرادی که دید خوبی در اقتصاد ندارند، هیچ‌وقت پولدار نميشوند به خاطر اینکه به محض افزایش موقتی درآمد، شروع به خرج کردن ميکنند و هزینه‌هایشان زیاد ميشود.

 

پس اگر ميخواهید ثروتمند شوید، این شعار کلاسیک را آویزه‌ی گوش‌تان کنیــد: «همیشه ۱۰ درصد درآمد خود را ذخیره کنیــد». اما یادتان باشد که این تنها یکی از شروط لازم برای ثروتمند شدن است. باید هوش خود را به کار بگیرید.

 

همیشه حواس‌تان به بودجه‌ای که تنظیم کرده‌اید باشد و حساب و کتاب درآمد و مخارج‌تان را داشته باشید.

 

۵. ثروتمندان سخت کار ميکنند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

ثروتمندان به هیچ‌وجه تنبل نیستند. آنها سخت کار ميکنند. خواهش ميکنم مثال‌های افرادی را که اجداد ثروتمند داشته‌اند، کنار بگذارید. تازه اگر بحث ثروت بچه‌پولدارها هم باشد، نباید فراموش کرد که «ثروتمند ماندن» آسان‌تر از «ثروتمند شدن» نیست.

 

اگر ثروت شما از آسمان هم بر سرتان باریده باشد، برای نگهداری از آن باید کار و تلاش کنیــد. کسی که همیشه کار و فعالیت ميکند همیشه در جریان شرایط محیط است و در نتیجه فرصت‌های بیشتری برای کار و رشد دارد.

 

ثروتمندان از مبارزه با سختی و کار زیاد، واهمه ندارند و دست به کارهایی ميزنند که اغلب افراد عادی دور و بر آن هم نميچرخند.

 

۶. ثروتمندان مدام در حال یادگیری و رشد هستند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

7. ثروتمندان با ثروتمندان اوقات ميگذرانند

افراد پولدار معمولا دوستانی مانند خودشان دارند. از قدیم گفته‌اند: «دوستانت را نشان بده تا بفهمم چه کسی هستی». شاید در حال حاضر شما چندان پول و پله‌ای ندارید و در گروه متمولین جای نميگیرید، اما معاشرت با افراد ثروتمند بر منش و سبک زندگی شما اثر ميگذارد. ضمن اینکه فرصت‌ها و محیط‌های جدیدی را نیز تجربه ميکنیــد.

 

۸. ثروتمندان پشتکار دارند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

ثروتمندان هیچ‌گاه تسلیم نميشوند. راز ثروتمند شدن در یک لحظه خاص نیست. ثروتمند شدن، حاصل سال‌ها تلاش و شکست و پیروزی توأم است. شاید در سفر به سوی هدف، بارها سرمایه‌ی خود را از دست بدهید.

 

اما با درس گرفتن از اشتباهات و کسب تجربه، بالاخره استقلال مالی کسب خواهید کرد و به آرزوهایتان ميرسید.

 

۹. ثروتمندان به شکلی حساب‌شده خطر ميکنند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

افراد پولدار عاشق خطر کردن یا به قول فرنگی‌ها، ریسک کردن هستند. وقتی تصمیم بگیرند که کاری را انجام دهند، بی‌محابا به سمت آن ميدوند و هر چه در مسیر برای‌شان پیش آید را ميپذیرند. گاهی با اتفاقات غیرمنتظره روبه‌رو ميشوند و گاهی فرصت‌های دلپذیر و اتفاقی، سرعت‌شان را بیشتر ميکند.

 

شجاع باشید، اما یک شجاعِ منطقی و جرأت شروع کردن داشته باشید. اگر دوست دارید که هیچ خطری شما را تهدید نکند، پس باید هیچ کاری نکنیــد و در خانه بمانیــد. شروع کنیــد و نترسید؛ اما دقت کنیــد و آمادگی مواجه شدن با هر مشکلی را پیش‌بینی کنیــد.

 

به خاطر اینکه ممکن است مشکلی بر سر راه شما سبز شود، کنار نکشید و یادتان نرود که همه‌ی تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد نگذارید.

 

۱۰. ثروتمندان دست و دلباز هستند

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

این افراد بسیار بخشنده‌اند. اگر به داستان زندگی هر کدام از آنها نگاه کنیــد، در ميیابید که آنها بسیار انسان‌دوست هستند. مثلا راکفلر، بیل گیتس، اندرو کارنگی و خیلی‌های دیگر، فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌ی امور خیریه دارند.

 

راز ثروتمند شدن در یک کلام، تغییر عادت‌های روزانه‌ی شماست به اضافه‌ی هدف و انگیزه. برای پی بردن به راز ثروتمند شدن، باید خودتان را دقیق نگاه کنیــد و با عزمی جزم و تلاشی خستگی‌ناپذیر، تلاش و کوشش کنیــد.

با 10 راز مهم ثروتمند شدن آشنا شوید

امیدواریم از خوندن این پست لذت برده باشید و توانسته باشید درس های خیلی کوچکی را برای موفقیت فرا گرفته باشید.

 

تیم وب سایت نیک شو.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا