پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  همه انسان ها در طول زندگی خود با اتفاقات و رخدادهای احساسی روبرو می شوند که بسیاری از آن ها به رفتن طرف مقابل و ترک رابطه ختم می شود. وقتی یک رابطه به پایان مي رسد با مي شکند، مي تواند فوق العاده مایه دل شکستگی بشود. هر کدام از ما با چنین وضعیتی به شکل منحصر بفرد خودمان کنار مي آییم، برخی زود فراموش مي کنیم و از یاد بردن بعضی هم، خب زمان مي برد.

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  اگر فکر مي کنید از آنهایی هستید که سال ها طول مي کشد تا از یک قطع رابطه خودشان را بازیابی کنند پس باید بگویم در این مسیر تنها نیستید. هميشه مي گوییم پس از یک شوک اولیه و ناراحتی، مسیر هموار خواهد شد. ولی واقعا همين اسـت؟

   

  بازگشتن به زندگی عادی شاید خیلی دلهره آور و یا غیر ممکن به نظر برسد و داشتن چنین حسی هیچ اشکالی ندارد. اگر تا مدتی احساس ناراحتی و کرختی دارید باز هم مشکلی نیست.

   

  بالاخره این فرآیند سوگواری و ماتم اسـت و برای اینکه دوباره التیام پیدا کنیم باید اجازه بدهیم که به پایان برسد. در هر مرحله ای که هستید، چه در آغاز و چه پس از چند هفته، چند ماه یا سال اگر هم چنان درباره آن رابطه احساس ناراحتی مي کنید طبیعی اسـت.

   

  با وجود اینکه چنین احساساتی اذیت کننده هستند، اما احساسات و عواظف منفی که دارید شما را در مسیر بازیابی هدایت مي کنند پس برای وجودشان احساس بدی نداشته باشید ، این یعنی همچنان در حال بهتر شدن هستید و چیز خوبیست.

   

  کارهای زیادی هست که مي توانید انجام دهید تا از این حالت خارج شوید و روند بهبودتان تسریع بشود.

   

  یادتان بماند محدوده زمانی وجود ندارد

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  اولین چیزی که باید به خاطر بسپارید این اسـت که فراموش کردن و کنار آمدن با جدایی از کسی که دوستش دارید زمان بردار نیست.  گذر زمان خود التیام بخش اسـت، اما اگر بخواهیم سریعتر از آنچه مي توانیم با چیزی کنار بیاییم در واقع فشار روحی را روی خود بیشتر کرده ایم.

   

  شاید از اینکه مي بینید با وجود گذشت هفته ها و یا شاید سال ها هنوز ناراحت اید احساس پریشانی کنید. هميشه یادتان بماند که هیچ اشکالی ندارد، هرگز به خاطر اینکه بهتر شدن تان طول کشیده خودتان را سرزنش نکنید.

   

  به خودتان اجازه دهید تا عواطفتان را حس کنید

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  احساسات منفی بد هستند و ما ساخته شده ایم تا احساس کنیم. ناراحتی، خشم، و آسیب خوردن، برایمان خوب نیست ولی اینها هم احساسات هستند. باید این فرآیند غم و اندوه را طی بکنیم و این باعث به وجود آمدن انکار، خشم، گناه، افسردگی، نوميدی، اميد واهی، و خیلی چیزهای دیگر مي بشود.

   

  این احساسات معمولا حالت چرخه ای دارند، یعنی حس مي کنید رها شده اید اما باز هم برمي گردند و اذیتتان مي کنند. شاید حس کنید این حالت پایانی ندارد اما با آن سر کنید، احساسات را به خاطر آنچه هستند قبول کنید.

   

  نامزد / همسر / دوست سابق خود را از شبکه های اجتماعی و مخاطبان گوشی تان حذف کنید

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  دراین روز ها و سالها، توسط لحظه لحظه زندگی دیگران بمب باران مي شویم! به راحتی مي توانید ببینید همسر / دوست سابقتان مي خواهد چه کار کند اما مشکل اینجاسـت که با این کار فضایی برای بهبود به خود نمي دهید.

   

  اگر حس کردید نمي توانید کسی را به راحتی فراموش کنید پس باید او را از تمام شبکه های اجتماعی و حتی گوشی همراهتان حذف کنید. این شاید آخرین کاری باشد که فکر انجامش به ذهنتان بیاید، اما گاهی سخت ترین تصميمات بهترین نتایج را برایتان به همراه دارد.

   

  یادتان بماند این کار را برای خودتان مي کنید نه شخصی دیگر. وقتی کسی که از او جدا شده اید لحظه به لحظه و تمام کارهایش جلوی چشمتان اسـت زخم عاطفی که برداشتید التیام نخواهد یافت و باز مي ماند.

   

  بعد از ناراحتی که از حذف کردنش به سراغتان مي آید خیلی زود بهبود را حس مي کنید بهبودی که روحتان را نجات مي دهد.

   

  یادتان بماند که خود را دوست بدارید

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  وقتی از یک جدایی ناراحت کننده عبور مي کنیم، مقصر دانستن خود و اینکه فکر کنیم به اندازه کافی خوب نبودیم بسیار آسان اسـت. این اتفاق ممکن اسـت برای با اعتماد به نفس ترین افراد هم بیفتد، پس بی مورد خودتان را آزار ندهید.

   

  ارزش شما به دیگر افراد بسته نیست، بلکه به خودتان مربوط اسـت. هویت و ارزشتان آنقدرها هم که فکر مي کنید به رابطه ای که داشتید مربوط نیست. به خاطر بسپارید بهترین کاری که پس از جدایی مي توانید انجام دهید دوست داشتن خود اسـت.

   

  مي توانید بنویسید که چه احساسی دارید

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  قدرت عجیبی در نوشتن چیزها وجود دارد. نوشتن احساسات تاثیر فراوانی روی کیفیت بهبودی دارد. بنویسید که در حال حاضر چه حسی دارد، سپس برای خود بخوانیدش، سپس دور بیاندازیدش یا در یک جعبه بگذارید.

   

  دیدن احساساتتان که روی برگه ای نوشته شده به ذهنتان کمک مي کند دیدگاه پیدا کنید و چیزها را از نقطه نظری دیگر ببیند. یکی دیگر از روش های موثر نوشتن تمام قسمت های اذیت کننده و یا تحریک کننده رابطه ای اسـت که قبلا داشتید.

   

  بیشتر اوقات خیلی رومانتیک به گذشته فکر مي کنیم و از آنچه بوده بهتر به یادش مي آوریم. نوشتن نقاط منفی مانند یک یادآور عمل مي کند و از این بازگشت ها به گذشته نجاتتان مي دهد.

   

  انرژی های خود را تبدیل به چیزی مثبت کنید

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  شاید در ابتدا دوست داشته باشید فقط یک گوشه بنشینید شیرینی بخورید و تلوزیون تماشا کنید، اما باید دوباره فعال شوید و کاری کنید زندگی جریان پیدا کند. اگر هنوز خود را حبس کرده اید و به اجتماع نمي روید توصیه مي کنم یک برنامه ورزشی را شروع کنید.

   

  بیرون بروید و بدوید، پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید ، هر کاری که اندورفین را به جریان بیاندازد. وزش بهترین کاتالیزور برای بازیابی اسـت ، ذهنتان را صاف و آرام مي کند و تمام اسـترس ها را کاهش مي دهد. بین مردم بودن نیز خود به سرعت گرفتن بازیابی کمک مي کند.

   

  بین کسانی بروید که دوستتان دارند این کار یادآور مي بشود که عشق فقط در یک رابطه رومانتیک وجود ندارد. خانواده و دوستان کمک مي کنند هرچه سریعتر از حالی که دارید بیرون بیایید.

   

  احساس خشم و سرزنش را در خود نگه ندارید

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  با وجود اینکه پذیرفتن احساسات منفی خوب اسـت، اما نگه داشتن خشم و سرزنش برای مدت زمان طولانی مي تواند تاثیری مضر روی خودمان و دیگران داشته باشد.

   

  وقتی مدت زمان زیادی را به سرزنش شخص دیگری به خاطر احساسی که داریم بگذرانیم، در واقع انرژی خود را حرام کرده ایم. چنین کاری به عنوان مانع در روند التیاممان به حساب مي آید و همه چیز را طولانی تر مي کند.

   

  یادتان بماند رابطه به هر دلیلی هم که تمام شده باشد نباید کسی را به خاطرش مقصر بدانید.

   

  خودتان را رنج عذاب ندهید

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  افتادن به دام بررسی مجدد اینکه چرا رابطه به پایان رسید و آیا کاری بود که مي توانستید برای نگه داشتنش انجام دهید بسیار ساده اسـت. این افکار نتیجه ای جز عذاب دادن خودتان ندارد.

   

  گاهی شاید به فکر فرو بروید که شاید اگر فلان کار را مي کردم و یا فلان چیز را مي گفتم این اتفاق نمي افتاد اما حقیقت این اسـت که کاری از دستتان بر نمي آمد.

   

  هر گاه دچار این افکار شدید باید تمام تلاشتان را برای آرام کردن خود بکنید ، مي توانید از یوگا، مدیتیشن و یا هر چیزی که ذهنتان را منحرف کند کمک بگیرید.

   

  یادتان بماند که همه چیز یک نفر نیست

  چطور با رفتن کسی که خیلی دوستش دارید کنار بیایید؟

  ما در سیاره ای زندگی مي کنیم با بیلیون ها انسان، شاید فکر کنید آن یک نفر فقط برای شما ساخته شده بود و فقط همان یکی وجود داشت، اما همه مي دانیم که این چنین هم نیست.

   

  شاید فکر کنید هیچکس مانند او نتواند دیگر شما را بخنداند، و یا به اندازه او با شما تفاهم داشته باشد، بله اینها شاید تا حدودی درست باشند.

   

  اما این را بدانید که هرکسی به نحو خود خاص اسـت و ممکن اسـت شخصی دیگر ((( یا شخص هایی دیگر! ))) بتوانند به روش خود شما را تحت تاثیر قرار بدهـند.

   

  این یعنی عشق جنبه های زیادی دارد و می توانید جور دیگری عاشق شوید یا عامرانه بگوئیم، یک مدل دیگر دل ببندید، با روش و احساساتی متفاوت اما وابسته و عاشق…

   

  زندگیت رو بگیر توی دستات مرد! نگو ما رو چه به اینا نگو بد شانس ام!

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •