اخبار تکنولوژی

چطور با دوربین عکس پانورامایی بگیریم؟

چطور با دوربین عکس پانورامایی بگیریم؟

حتما شما هم از دیدن عکس های پانورامایی لذت می برید، عکس هایی که توسط عکاس های حرفه ای از محیط های مختلف گرفته می شود. حتی اگر نرم افزار فوتوشاپی قدرتمندی نداشته باشیــد هم، مي توانیــد به راحتی تصاویر پانورامایی بگیریــد. مشکل ترین بخش ثبت تصاویر پانورامایی با یک دوربین در دست گرفتنِ صحیح است. با خواندن نکات زیر مي شود به راحتی این کار را انجام داد.

 

چگونه با هر دوربینی یک عکس پانورامایی بگیریم

چطور با دوربین عکس پانورامایی بگیریم؟

نکته اول در اختیار داشتن یک 3 پایه و قرار دادن آن در محلی صاف است که بتوان در یک افق صاف عکاسی کرد. دوربین را در یک خط افق صاف بچرخانیــد و عکس هایی بگیریــد که با هم همپوشانی دارند، یعنی انتهای سمت راست عکس اول، تا حدی در عکس بعدی موجود باشد. لزومی ندارد که ۴ عکس بگیریــد. حتی اگر مي خواهیــد مي توانیــد گردشی ۳۶۰ درجه داشته باشیــد.

 

 

number 2

چطور با دوربین عکس پانورامایی بگیریم؟

هميشه مد نظر داشته باشیــد که مقدار فوکوس، سرعت شاتر و تنظیمات نور در تمام عکس ها بایــد یکسان باشد، و اگر نه، عکاسی در حالت اتوماتیک کار شما را بسیار مشکل خواهد کرد. پس برای عکاسی در این حالت بایــد از قبل تنظیمات ایــده آل برای موقعیت خود را پیــدا کنیــد. در حالت manual بهترین زوم، سرعت شاتر و نور را پیــدا کنیــد و در تمام عکس ها از همان تنظیمات استفاده کنیــد.

 

number 3

چطور با دوربین عکس پانورامایی بگیریم؟

اگر تنظیمات و خط افق را به درستی رعایت کرده باشیــد، پس در آخر هم کلی تصاویر خوب خواهیــد داشت. هر چند حتی با حداقل دو عکس هم مي توانیــد این کار را انجام بدهیــد. تصاویر خود را انتخاب کنیــد و در نرم افزار فوتوشاپ وارد کنیــد. تمام عکس ها در تب های متفاوت بایــد در فوتوشاپ باز باشند.

 

number 4

چطور با دوربین عکس پانورامایی بگیریم؟

زمانی که همه ی عکس ها آماده شدند، به مسیر File > Automate > Photomerge برویــد. این ویژگی در نسخه های آپدیت تر فوتوشاپ در دسترس است و نسخه های قدیمي تر فاقد آن است. Photomerge کادری شبیه به عکس دارد که در آن عکس ها را انتخاب کرده و نحوه ی درست کردن عکس پانورامایی را انتخاب مي کنیم. با استفاده از گزینه ی Add Open Files مي توانیــد به جای کشیــدن مجدد فایل ها در کادر، آنها را باز کنیــد و در زمان صرفه جویی کنیــد.

 

number 5

چطور با دوربین عکس پانورامایی بگیریم؟

با این که layout های متفاوتی برای خلق عکس پانورامایی وجود دارد، در عکس شما حالت reposition را مي بینیــد. مي توانیــد حالت های متفاوت را امتحان کنیــد تا بهترین مدل عکس پانورامایی را برای عکس خود پیــدا کنیــد. در آخر هم عکس دلخواه خود را OK کنیــد.

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا