پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  مجموعه : اخبار گوناگون

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  امروز به شما ترین های سال 96 را از سراسر دنیای سینما و ورزش و موسیقی و . . . معرفی مي کنیم که واقعا جالب و خواندنی است. با سایت نیک شو همراه باشید. ده ها سال قبل یک کارگردان معروف پیش بینی کــرده بود که یک روز در جهان هر کس مي تواند در زمانی کمتر از 15 دقیقه به شهرت برسد. برای کارشناس تلویزیون یزد، این زمان از 15 دقیقه هم کوتاه تر بود.

   

  هنوز صحبت های او در قاب تلویزیون تمام نشده بودند که شبکه های اجتماعی طعم یکی از بزرگ ترین انفجارهای سال را چشیدند. ماجرا به شبکه های اجتماعی محدود نشد و آنقدر سروصدا به پا کــرد که حتی وزیر بهداشت نیز در یک جلسه املا رسمي و کاری به سراغ شوخی با این ویدئو رفت.

   

  این کارشناسی کوتاه موجب شد در ایران برای چند روز «شادمانی عمومي» اعلام شود. وقتی این شوخی ها به اوج رسیدند، مدیران شبکه یزد نیز از مطرح شدن چنین صحبت هایی عذرخواهی کــردند اما کارشناس معروف دوباره به تلویزیون برگشت و روی باورهایش پافشاری کــرد. او به هیچ وجه حاضر نبود کوتاه بیاید و از فرمولی که اختراع کــرده دست بکشد. خب، همه مخترعان بزرگ تاریخ در شروع کار با مسائلی از این دست روبرو بودند و این موضوع اصلا چیز عجیبی نیست!

   

  مجری سال

  رشیدپور هست، زیاد هم هست

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  این روزها اگر به کانال کولر نگاه کنید رشیدپور را مي بینید که در این کانال هم مشغول اجرای یک برنامه زنده شده است. دوران ممنوعیت حضور آقای مجری در تلویزیون، از شروع سال 96 به پایان رسید. رشیدپور با یک برنامه چالشی گفتگومحور به تلویزیون برگشت و در ایام نوروز به کنداکتور شبکه سه اضافه شد.

   

  این تازه شروع گرد و خاک این مجری بود. او به عنوان نفر اول برنامه صبحگاهی حالا خورشید را تحویل گرفت. قاعدتا در اولین ساعت های صبح هیچ کس حال و حوصله زیادی برای تعقیب تلویزیون ندارد اما بازتاب هر برنامه رشیدپور آنقدر زیاد بود که همه در جریان ریز اتفاقات «حالا خورشید» قرار مي گرفتند.

   

  در تمام دنیا اگر فقط یک مجری ساعت هفت و نیم صبح از ميهمانانش سوال چالشی بپرسد، آن مجری رضا رشیدپور است. حالا خورشید با رشیدپور گاهی کاملا موفق بود و گاهی مثل ماجرای آن پسربچه 11 ساله ای که در استودیوی این برنامه از پیشنهاد شرکت های ولوو و تسلا برای خودش حرف زد، ناموفق از آب در آمد.

   

  آقای مجری اواخر سال بیشتر روی پدال گاز فشار داد و مجری برنامه سینمایی هفت و کمي بعدتر، مجری اختتاميه جشنواره فیلم فجر شد. این اجراها غالبا با استقبال روبرو شدند اما هادی حجازی فر مي خواست با پشت دست توی صورت رشیدپور بزند و حاتمي کیا نیز اگر چیزی دم دست اش بود به طرف این مجری پرتاب مي کــرد! در شرایط فعلی، «نود» تنها سنگری است که این مجری در تلویزیون فتح نکــرده و ممکن است او در هر لحظه صندلی عادل فردوسی پور را نیز تصاحب کند!

   

  جایزه بگیر سال

  هومن سیدی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  هومن سیدی در سریال عاشقانه آنقدر گل کــرد و درخشید که همه انتظار داشتند برای مدتی از فیلمسازی فاصله بگیرد و روی بازیگری متوقف شود. هومن اما نقشه های دیگری داشت. او تازه ترین اثرش را روانه جشنواره فیلم فجر کــرد؛ فیلمي که فرهاد اصلانی و نوید محمدزاده دو بازیگر اصلی اش بودند.

   

  «مغزهای کوچ زنگ زده» اول مخاطبان جشنواره را غافلگیر کــرد و بعد کاری کــرد که تقریبا همه منتقدها با نظرهای کاملا مثبت به آن پرداختند. در طول جشنواره حتی یک نقد منفی در مورد مغزها نوشته نشد تا هومن یک کولاک واقعی را پشت سر گذاشته باشد.

   

  کارگردان شمالی، ستاره شب اختتاميه بود. او سیمرغ بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه، سیمرغ بهترین فیلمنامه و همچنین سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به دست آورد تابه قول فوتبالی ها «هت تریک» کــرده باشد. هومن سیدی در طول سال 96 بسیار پرکار بود اما به گفته خودش تصميم دارد در سال 97 با سختگیری بیشتری به پیشنهادهای بازیگری پاسخ بدهد.

   

  افشاگر سال

  علی کریمي

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  96 برای علی کریمي، سال عجیب و پر فراز و نشیبی بود. او برای اولین بار سرمربی یک تیم فوتبال شد و هدایت نفت تهران را بر عهده گرفت. جادوگر قبل از شروع لیگ جایش را به حميد درخشان داد اما بعد از مدتیدوباره به نفت برگشت و بعد دوباره نیمکترابه درخشان تقدیم کــرد.

   

  بعد از این همه رفت و برگشت ها، سپیدرود رشت جادوگر را به عنوان سرمربی انتخاب کــرد اما جنجال بزرگ او، از کانال تلگرامي اش آغاز شد. او ناگهان شروع به افشاگری علیه فدراسیون فوتبال کــرد و رازهای عجیب و غریبی را در این مورد با مردم در ميان گذاشت. بعد در چند پست طوفانی علیه عادل فردوسی پور فعالیت کــرد و سرانجام نوبت به کارلوس کی روش رسید که با افشاگری های جادوگر روبرو شود.

   

  علی در دوران فوتبال اش هميشه از دوربین ها فراری بود و دوست نداشت حرف بزند اما حالا او حتی در مناظره تلویزیونی با محمدرضا ساکت نیز حاضر شد و تا حدود زیادی موفق نیز بود. جادوگر از همين حالا اعلام آمادگی کــرده تا در یک مناظره تلویزیونی با کارلوس نکی روش نیز شرکت کند.

   

  سبیلِ سال

  بهنام بانی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  اگر بهنام بانی را ببینید و از سابقه او در موسیقی باخبر نباشید، شاید تصور کنید که او در دسته فوق سنگین عضو تیم ملی وزنه برداری است اما بهنام ستاره موسیقی پاپ است و با کارهای شاد و عاشقانه اش، توانسته طرفداران بسیاری به دست بیاورد.

   

  سال 96 سال رویایی بهنام بانی بود. او در این سال تقریبا به همه آرزوهای بزرگ زندگی اش رسید. بلیت های بسیاری از اجراهای او ظرف 15 دقیقه به طور کامل به پایان رسیدند. بعضی از همکاران بهنام بانی البته معتقد بودند که این روند طبیعی نیست و حتی این موضوع را در مصاحبه های شان مطرح کــردند تا حاشیه های ریز و درشتی برای این خواننده به وجود بیاورند.

   

  همه این حواشی اما تاثیری روی محبوبیت بانی نداشتند. او با همان سبیل های از بناگوش در رفته، پرش های عجیب و غریب توی کنسرت ها و انرژی فوق العادهاش، یکی از موفق ترین خواننده های 96 بود. بهنام در کنار برادرش «باگز» توانست خانواده بانی را سربلند کند!

   

  کاهش وزن سال

  بهاره رهنما

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  اگر تنها یکی از صفحه های اینترنتی متعلق به بهاره رهنما را دنبال کــرده باشید، از جزیی ترین رازها و مسائل زندگی او خبر دارید. او هیچ چیزی را از مخاطبانش پنهان نمي کند و حالا تعقیب کنندگان بهاره به روشنی از قد همسر او، مهربانی مادرشوهرش، هر کدام از وعده های غذایی اش و تمام جملات رد و بدل شده ميان او و دخترش خبر دارند.

   

  «ميس اینترنت» سال با کاهش وزن شدیدش نیز خبرساز بود. او بعد از عمل جراحی، به یک بهاره رهنمای جدید تبدیل شد تا شاید بتواند نقش های متفاوت تری را نیز بازی کند. رهنما یک سال پرکار را در تئاتر پشت سر گذاشت و کمتر در تلویزیون و سینما حاضر بود.

   

  چهره مردمي سال

  علی دایی در نقش غلامرضا تختی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  وقتی زلزله کرمانشاه کام ایران را تلخ کــرد، ستاره های زیادی خودشان را به سرپل ذهاب و سایر شهرها و روستاهای آسیب دیده رساندند. خیلی ها آمدند و رفتند. خیلی ها مبالغ خوبی جمع کــردند و آن را به اسکان زلزله زده ها اختصاص دادند اما یک نفر با همه آنها متفاوت بود.

   

  علی دایی از همان روزهای اول اعلام کــرد که مشغول جمع آوری کمک های مردمي برای زلزله زده ها شده است. او به عنوان سرمربی تیم فوتبال سایپا مشغله های زیادی داشت اما هر روز زمان زیادی را برای کمک به مصیبت زده ها در کرمانشاه کنار گذاشت.شهریار شماره حساب اش را به مردم داد و افراد پرشماری که کاملا به او اعتماد داشتند، این حساب را با چندین ميلیارد کمک نقدی پر کــردند. خود دایی مستقیما راهی مناطق زلزله زده شده و موج اول کمک ها را به مردم رساند.

   

  او که به تنهایی، یک هلال احمر بود، قول داده با رقم سنگینی که از مردم جمع آوری کــرده، شخصا برای کرمانشاهی ها خانه بسازد. تلاش او برای کمک به مردم و سختی هایی که در این راه تحمل کــرد، یادآور غلامرضا تختی و زلزله بوئین زهرا بودند. هر چند که آن روزها خبری از شماره حساب و کارت به کارت نبود و تختی برای جمع آوری کمک ها از مغازه ای به مغازه دیگر مي رفت.

   

  بی حاشیه سال

  علیرضا جهانبخش

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  اگر سردار آزمون و سعید عزت اللهی یک سوم زمان شبانه روزی شان را در اینستاگرام سپری مي کنند، علیرضا جهانبخش با دقت و تمرکز عجیبی به فوتبال ادامه مي دهد تا یکی از بهترین و آماده ترین بازیکنان لیگ هلند باشد.

   

  ستاره آلکمار این فصل بیشتر از هميشه گل زده و موثرترین بازیکن این باشگاه در طول فصل به شمار مي رود. او که در جام جهانی هم یکی از ستون های تیم ملی خواهد بود اخیرا سفیر تبلیغاتی شامپوی کلیر در ایران شده تا دیگر به جای تصاویر کریستیانو رونالدو از تصاویر او برای تبلیغ این برند در ایران استفاده شود. پسر شمالی تیم ملی، خوش تیپ ترین ستارهاین روزهای فوتبال ایران است.

   

  سوگوار سال

  هانیه توسلی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  قرار گرفتن در بین نامزدهای نهایی بهترین بازیگر مکمل زن در جشنواره فجر، پایان خوشی برای سال سخت هانیه توسلی بود. او با ماجرای مرگ گربه اش، خبرساز شد. نوشته هانیه توسلی برای گربه خانگی تا مدت ها سوژه بحث و جدل در شبکه های اجتماعی بود.

   

  تعداد کمي از آدم ها با هانیه همدردی مي کــردند و تعداد زیادی از آنها، او را دستمایه طنز و شوخی قرار داده بودند. توسلی آن روزها شبیه شخصیت های سریال مرده متحرک بود که باید دائما از زامبی ها فرار مي کــرد. این بازیگر اما در تعقیب و گریز مرگبارش زنده ماند و یکی از ستاره های جشنواره شد. البته جدای از این اتفاق و ماجراهای بعد از آن، جایگاه توسلی به عنوان یکی از بازیگران شاخص این سال ها و دهه گذشته محفوظ است.

   

  سورپرایز سال

  پژمان جمشیدی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  تا قبل از امسال، افتخارآميزترین نکته در زندگی پژمان جمشیدی به ثمر رساندن یک گل ملی بود. اما از جشنواره فیلم فجر 96 به بعد، او در کنار یک گل ملی مي تواند به یک نامزدی برای سیمرغ هم افتخار کند. پژمان یکی از ستاره های فیلم پر ستاره سوءتفاهم بود و به خاطر بازی اش در این اثر سینمایی مورد توجه داوران جشنواره قرار گرفت.

   

  وقتی محمدرضا فروتن نام او را به عنوان یکی از کاندیداها در سالن جشنواره اعلام کــرد، خبرنگارها و مطبوعاتی ها زدند زیر خنده اما در مراسم اختتاميه پژمان بیشتر از هر بازیگر دیگری تشویق شد. پژمان سیمرغ نگرفت اما روزهای پایانی جشنواره هم دشمنانش را شناخت و هم فهميد که تعداد دوستانش به مراتب بیشتر است.

   

  حمایتی که سینمایی ها و فوتبالی ها از پژمان کــردند، کمتر برای چهره های سرشناس دیگر اتفاق افتاده بود. شاید ورود به دنیای بازیگری برای جمشیدی در درجه اول چیزی شبیه تفریح، سرگرمي و آزمون و خطا بود. اما او حالا تبدیل به بازیگر قرص و محکمي شده که هم در سینما مي درخشد و روی صحنه تئاتر در کنار بهترین ها بازی مي کند و کم نمي آورد.

   

  منقلب سال

  سحر قریشی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  از غول برره تا پسربچه های هشت ساله، در طول سال شایعه های زیادی در مورد ازدواج سحر قریشی با مهدی طارمي درست کــردند اما این اتفاق رخ نداد و خبری از مراسم ازدواج این بازیگر و آن فوتبالیست نشد.

   

  این شایعه مهم ترین خبری نبود که در طول سال در مورد سحر شنیده مي شد. جنجال بزرگ، وقتی شکل گرفت که قریشی به استودیوی یک برنامه اینترنتی رفت و در آن برنامه دست روی این نکته گذاشت که هیچ علاقه ای به استادیوم رفتن ندارد.

   

  قریشی به طور کلی با رفتن زنان به ورزشگاه مخالف بود. چرا که باور داشت زن در حضور تعداد زیادی از مردان «منقلب» مي شود. شاید باورنکــردنی به نظر برسد اما منقلب شدن سحر قریشی یکی از پرسروصداترین ماجراهای سال 96 بود. جریانی که باعث شد این بازیگر با حملات تند و تیزی در فضای مجازی روبرو شود و دیگر درباره فوتبال، ورزشگاه و زنان اظهار نظر نکند.

   

  معترض سال

  ابراهیم حاتمي کیا

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  تقریبا هیچ جشنواره سینمایی در جهان وجود ندارد که در یک بخش، دو تندیس مجزا به دو نفر بدهد اما در جشنواره فیلم فجر امسال، دو سیمرغ بلورین به بهترین کارگردانی اهدا شد. ظاهرا داوران جشنواره معتقد بودند که بهرام توکلی بهترین کارگردانی را انجام داده اما ابراهیم حاتمي کیا نیز پشت دوربین درست به همان خوبی بوده است!

   

  ابراهیم حاتمي کیا با انواع و اقسام عبارت های ستایش آميز پشت تریبون رفت اما به جای تقدیر و تشکر از عوامل فیلم، ناگهان جملات تندی بر زبان آورد. او که به شدت عصبانی به نظر مي رسید، با چند «اوف» و «لعنت» به تلویزیون و منتقدان تلویزیونی حمله کــرد و بیشتر از همه رضا رشیدپور را مورد لطف قرار داد.

   

  طولی نکشید که مهراب قاسم خانی، علی احمدزاده و چند چهره سرشناس دیگر از لحن و ادبیات حاتمي کیا انتقاد کــردند. این کارگردان هميشه از امتیازهای ویژه ای برای فیلمسازی برخوردار بوده اما هیچ وقت هم راضی نشده است. از نگاه او منتقدها فقط زمانی به درد مي خورند که از فیلم های این کارگردان تعریف و تمجید کنند.

   

  موفقیت سال

  علیرضا حقیقی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  موفقیت یک فوتبالیست، هميشه هم در بستن قراردادهای سنگین، بازی در زمين های مهم و درخشیدن در مستطیل سبز خلاصه نمي شود. مدت هاست که علیرضا حقیقی تیم خاصی ندارد اما یک بازیکن کاملا موفق است.

   

  علیرضا با یک خواننده مشهور و سرشناس آشنا شده و این آشنایی مثل بمب در فضای مجازی هیاهو به پا کــرده است. این دو نفر هنوز در نار هم تصویری منتشر نکــرده اند اما فعالیت اینستاگرامي شان و رمز و رازهای تصویری شان نشان مي دهد واقعا خبرهایی شده است. ایران برای مدت ها با پدیده فرار مغزها روبرو بود اما علیرضا حقیقی، پدیده «فرار مخ زن ها» را استارت زده است!

   

  حنجره سال

  سینا شعبانخانی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  فاصله مجاز شدن و خواندن تیتراژ ماه عسل برای سینا شعبانخانی چندان طولانی نبود. حضور در تیتراژ برنامه پر بیننده ماه عسل، برای هر خواننده ای اتفاق نمي افتد و در سال های گذشته چهره های کمي توانسته اند فرصت خواندن این تیتراژ را به دست بیاورند.

   

  سینا شعبانخانی هنوز اولین آلبوم رسمي اش را منتشر نکــرده بود اما هر چند ماه یک بار، با سینگلی تازه از مخاطبانش دلبری مي کند. او چند کنسرت موفق هم داشته و تور کنسرت هایش در سال پیش رو با جدیت بیشتری دنبال خواهند شد.

   

  دورهمي سال

  مهران مدیری

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  «من کارگرزاده ام.» این جمله مهران مدیری در برنامه سینمایی هفت، بیشتر از همه استندآپ های پرطرفدار او در دورهمي مورد توجه قرار گرفت. مدیری در ابتدا به عنوان مجری هفت انتخاب شده بود اما در نهایت این پیشنهاد را نپذیرفت و تنها به عنوان ميهمان در یکی از قسمت های این برنامه حاضر شد.

   

  شاید خیلی ها نمي دانستند اما مهران به گفته خودش تا سال ها با مشکلات و مصائب مالی دست و پنجه نرم کــرده بود. او در سال 96 بیشتر از هر کار دیگری، در قاب مجموعه دورهمي دیده شد؛ مجموعه ای که حالا آخرین شب هایش را سپری مي کند و در سال 97 دیگر ساخته نخواهد شد.

   

  اولین تجربه کارگردانی مدیری نیز در سال 96 با ساختن «ساعت پنج عصر» اتفاق افتاد؛ اثری که نشان از توجه مهران مدیری به جزئیات کارگردانی و البته نگاه منتقدانه او به جامعه داشت.

   

  شایعه سال

  همایون شجریان

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  آخرین آلبوم همایون شجریان با ترانه هایی از افشین یداللهی، دوباره استانداردهای بالای کاری این خواننده را به نمایش گذاشتند. اما همایون بیشتر از این آلبوم در سال 96 با ماجراهای دیگری به صفحه اول رسانه ها رسید. ماجرای اول، پروژه سی بود. پروژه شاهنامه خوانی او در کنار سهراب پورناظری با بازی بهرام رادان و سحر دولتشاهی. پروژه سی موفقیت هایی به دست آورد اما آنقدر که انتظار مي رفت، غافلگیر کننده نبود.

   

  ماجرای دوم اما به شایعه هایی درباره ازدواج او با سحر دولتشاهی بر مي گشت. شایعه هایی که به سرعت در فضای مجازی جان گرفتند و برای چند روز اینستاگرام را به تسخیر در آوردند. همایون احتمالا اولین خواننده موسیقی سنتی در ایران است که به عنوان یک سلبریتی شناخته مي شود. شجریان کوچک، دو تجربه خاص سینمایی در سال 96 داشت. رگ خواب با اثر درخشانی از او اکران شد و این خواننده بعد از آرایش غلیظ و رگ خواب، در شعله ور نیز همکاری جذابی با حميد نعمت الله رقم زد.

   

  بازگشت سال

  رابعه اسکویی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  داستان رابعه اسکویی و شبکه تلویزیونی جم بالاخره به پایان رسید. او به ترکیه نرفته بود که برگردد اما تصميم اش را عوض کــرد و قید ادامه حضور در این کشور را زد. او با انتشار تصویری از خودش در حال زیارت، خبر بازگشت را با تعقیب کننده های صفحه اینستاگرام اش در ميان گذاشت.

   

  بلافاصله موج حمایت ها از این بازیگر خاطره انگیز به راه افتاد. همه از بازگشت رابعه استقبال کــردند و اميدوار شدند که او از سوی مسئولان سینمایی و تلویزیونی نیز پذیرفته شود. آینده کاری رابعه در ایران هنوز روشن نیست اما همين که او تصميم گرفته از جم تی وی جدا شود و دوباره به کشورش و به ميان مردمش برگردد، نشان مي دهد هیچ جا خانه خود آدم نمي شود.

   

  چهره جذاب سال

  امير جدیدی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  تبحر امير جدیدی در بازیگری، وقتی معلوم شد که قاتل اهلی مسعود کیميایی به اکران عمومي رسید. جدیدی در این فیلم آنقدر درخشان بود که انگار به جای پولاد، او با مسعود کیميایی نسبت خوبی دارد. امير بعد از چندین و چند بازی خوب و حتی درخشان، با دو فیلم پر طرفدار به جشنواره سی و ششم فیلم فجر رسید. «عرق سرد» اولین فیلم او بود و نقش سختی را پیش روی این بازیگر قرار داد. «تنگه ابوقریب» اما به مراتب سخت تر بود. جدیدی در فیلم بهرام توکلی، اولین اثر جنگی اش را بازی کــرد و نشان داد که توانایی بازی در هر نقشی را دارد.

   

  او در تنگه ابوقریب، مدام برای آب هویج بستنی تمام نشده اش حرص مي خورد اما بالاخره وقتی آرام شد که در سالن اختتاميه جشنواره سیمرغ گرفت! او در کنار سیمرغ ارزشمند بهترین بازیگر مرد، باید سیمرغ جذاب ترین چهره سال را نیز از آن خودش مي کــرد.

   

  جنجال سال

  مهدی طارمي

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  فقط مهدی طارمي مي تواند بهترین گلزن تیمش باشد اما با هر حرکت، محبوبیت اش در بین هوادارها را زیر سوال ببرد. در زمين، تشخیص هر حرکت طارمي برای مدافعان تیم روبرو دشوار است. بیرون زمين، پیش بینی حرت بعدی این بازیکن حتی دشوارتر نیز مي شود. مهدی امسال قبل از بازی بزرگ تیمش با الهلال به خاطر ماجراهای پیوستن به ریزه اسپور ترکیه و بازگشت به تهران 4 ماه از بازی محروم شد اما در نهایت خونسردی و با لبخند همه چیز را به خیریت و قسمت ربط داد! محروميت او بالاخره به پایان رسید اما این بازیکن دیگر برای سرخپوشان به ميدان نرفت. او در فصل نقل و انتقالات حاضر نشد قراردادش را با باشگاه تمدید کند و به الغرافه قطر پیوست.

   

  عروسک سال

  لقمه شو

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  ميان همه چهره هایی که در طول سال تلاش کــردند تا در شبکه های اجتماعی نامي برای خودشان دست و پا کنند و به شهرت برسند، لقمه از همه موفق تر بود. این عروسک به سرعت به یکی از شاخ های اینستاگرام تبدیل شد! محمد لقمانیان که سابقه ای طولانی در عروسک گردانی دارد، این بار تصميم گرفت به جای تجربه های تکراری تلویزیونی، عروسک گردانی اش را به اینترنت منتقل کند. دابسمش های حیرت انگیز لقمه گاهی رنگ و بوی شوخی با سیاست داشتند و گاهی با خواننده های شناخته شده قدیمي شوخی مي کــردند. در تک تک این کارها اما فوران خلاقیت و ایده های تازه وجود داشت. لقمه، مرد اول اینترنت در سال 96 است.

   

  زندگی شیرین مي شود سال

  کریم انصاری فرد

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  دنیا این روزها کاملا به کام کریم انصاری فرد است. او در صدر جدول گلزنان لیگ فوتبال یونان حضور دارد و احتمالا در پایان فصل به عنوان آقای گل این لیگ، با پیشنهادهای خوبی روبرو مي شود. کریم حتی اگر به کشورهای دیگر اروپایی نرود، بهانه قدرتمندی برای ادامه زندگی در یونان دارد. او و زندگی دو نفره اش در یونان، مورد توجه رسانه ها هستند. حتی اگر کریم کفش های طلای سوپرلیگ یونان را به دست بیاورد، موفقیت بزرگ تر و جدی تر او، در زندگی شخصی اش اتفاق افتاده است.

   

  تصادف سال

  مهدی قائدی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  وقتی از سرمربی تیم فوتبال استقلال مرخصی مي گرفت تا برای یک هفته به بوشهر سفر کند، هرگز تصور نمي کــرد این سفر او را تا پایان فصل از تیم دور نگه دارد. مهدی قائدی ماجراهای تلخی را پشت سر گذاشت اما حقیقت آن بود که اتفاقات به مراتب بدتری نیز مي توانست برای او رخ دهد. او دوست صميمي اش را در تصادف از دست داد و برای مدتی بیهوش بود اما دوباره هوشیاری اش را به دست آورد. باشو غریبه کوچک نمي تواند تا پایان فصل در کنار استقلال باشد اما از شروع فصل بعد مي تواند دوباره به اردوی آبی ها ملحق شود.

   

  احمدرضا شاکر که در شب تلخ تصادف در کنار مهدی قائدی بود، جان اش را از دست داد اما خانواده او با اهدای اعضای بدن فرزندشان به 5 نفر دیگر زندگی بخشیدند. حاشیه های زندگی قائدی به مراتب بیشتر از یک پسربچه 18 ساله است. او از حالا به بعد، باید به مراتب بیشتر از خودش مراقبت کند.

   

  توصیف نسنجیده سال

  ژن خوب

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  مثل هميشه آقازاده ها در فهرست چهره های پر خبر سال قرار داشتند. یکی از این آقازاده ها که حاشیه های بسیار زیادی در اطرافش شکل گرفت، فرزند محمدرضا عارف بود. کاندیدای ریاست جمهوری انتخابات 1392 و عضو فعلی مجلس شورای اسلامي، به خاطر جملاتی که پسرش در یک گفتگوی اینترنتی به زبان آورده بود، تا مدت ها در شبکه های اجتماعی جواب پس مي داد.

   

  ماجرای «ژن خوب» از همين مصاحبه آغاز شد و تا پایان سال به صورت مرتب در توضیح ماجراهای مختلف مورد استفاده قرار مي گرفت. منظور پسر عارف، این بود که پست های مدیریتی اش را با کمک سیاسی پدر به دست نیاورده و اگر توانسته به اینجا برسد، به خاطر توانایی ژنتیک خانواده اش بوده اما برداشتی که از ژن خوب شد، املا متفاوت بود. این عبارت هنوز هم در توصیف چهره هایی به کار مي رود که به واسطه نسبت های فاميلی شان، در مشاغل رده بالا قرار مي گیرد.

   

  بازیگر سال

  سارا بهرامي

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  در سینما هميشه این سخت ترین نقش ها هستند که بیشتر دیده مي شوند و مورد ستایش قرار مي گیرند. لئوناردو دی کاپریو برای بازی اش در فیلم از گور برگشته، آنقدر سختی کشید و مصیبت دید که داوران اسکار چاره ای به جز انتخاب او به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد نداشتند. سارا بهرامي خودمان نیز در فیلم دارکوب، روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشت.

   

  سارا رنج های بسیار زیادی را برای بازی در یک نقش سخت تحمل کــرد و همان طور که خودش انتظار داشت، سیمرغ بهترین بازیگر زن جشنواره را به دست آورد و روی استیج مراسم اختتاميه به شدت احساساتی شد. بازی خوب در نقش یک معتاد، یکی از تضمينی ترین راه ها برای دریافت سیمرغ جشنواره فیلم فجر است. در این سال ها، بهرام رادان، باران کوثری و نوید محمدزاده به خاطر چنین نقش هایی سیمرغ را به خانه برده اند.

   

  طلای سال

  حسین یزدانی

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  تیم ملی کشتی آزاد ایران امسال نه تنها قهرمان جهان نشد و حتی روی سکوهای دوم و سوم نرفت، بلکه حتی در بین هشت تیم برتر جهان نیز جایی نداشت تا شانس حضور در دوره بعدی جام جهانی را از دست بدهد. وسط این داستان نگران کننده اما دوباره طلای جهان، بر گردن حسین یزدانی آویخته شد. یوزپلنگ جویبار دوباره شاهکار کــرد و باز هم در همان ثانیه های اول، نفس همه رقبا را گرفت. برای به دست آوردن شناخت دقیق از حسن، کافی است ثانیه هایی از کشتی فینال او را تماشا کنید؛ جایی که سرمربی حریف با ظاهری کاملا متعجب، به تشک کشتی نگاه مي کند و باورش نمي شود یک کشتی گیر بتواند در چنین سطحی از آمادگی باشد.

   

  دور از دسترس سال

  دلار

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  مردم پیاده اند و دلار سواره. این تعقیب و گریز در سال 96 هم ادامه داشت و این بار از هميشه جدی تر و پررنگ تر شد. در آخرین ماه های سال گفته مي شد دلار حتی به 5 هزار تومان نیز رسیده اما خوشبختانه مسئولان تکذیب کــردند و مشخص شد دلار هرگز 5 هزار تومان نشده و نهایتا 4990 تومان بوده است. برخورد فیزیکی با دلال های ارز در خیابان های تهران، مهم ترین راهی بود که برای کنترل قیمت دلار به ذهن دولت رسید اما برای کنترل این قیمت باید راهکارهای پیچیده تری هم وجود داشته باشد. قیمت دلار آرام آرام دارد به جایی مي رسد که این واحد پول برای ایرانی ها تنها با تلسکوپ مقابل مشاهده باشد.

   

  ورزشکار سال

  رضا علیپور

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  انتخاب شدن به عنوان بهترین ورزشکار غیر المپیکی جهان در یک نظرسنجی جهانی، فقط بخشی از موفقیت های رضا علیپور در سال 96 بود. این سنگ نورد ایرانی رکوردهای بسیار زیادی را جابجا کــرد و موفق شد لقب سریع ترین مرد عمودی کره زمين را به دست بیاورد. او با استایل فوق العاده جذاب و عضله های تراش خورده ای که به شکل صخره در آمده اند، بهترین سنگ نورد آسیا و یکی از بهترین ها در جهان است. اگر رشته سنگ نوردی بخشی از تقویم المپیک بود، رضا مي توانست هر دوره با یک طلای خوشرنگ به ایران برگردد.

   

  متفاوت سال

  حميد هیراد

  همراه با ترین های سال 96 از سحر قریشی تا علیرضا حقیقی

  حميد هیراد قبل از سال 96 نیز فعالیت های هنری خاص خودش را داشت. گاهی در آهنگ های گروه های دیگر حاضر مي شد و گاهی نیز آهنگ هایی منتشر مي کــرد اما امسال اوضاع برای او املا متفاوت شد و هیراد در جایگاه یک ستاره قرار گرفت. لحن و آهنگ های مخصوص خود او به شدت شنیده و هواداران زیادی به دست آوردند. خواننده قطعه «شوخیه مگه» البته منتقدان خاص خودش را هم داشت. منتقدانی که مي گفتند در موسیقی او تعادل وجود ندارد و هیراد اساسا پاپ ها را مي ریزد روی سنتی ها و قیمه ها را نیز مي ریزد روی ماست ها!

   

  با این وجود او با همان سبیل، با همان «دل ای دل» کــردن ها و ترانه های خاص، یکی دیگر از خواننده های موفق سال 96 بود. همه سینگل هایی که هیراد در طول سال منتشر کــرد، به محض قرار گرفتن روی وب سایت های موسیقی در خودروها و خیابان ها شنیده مي شدند.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •