اخبار تکنولوژی

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

گوشی‎های هوشمند نقش مهمی را در زندگی ما بازی می‌کنند و کمتر اوقاتی است که همراه‌مان نباشند. اپلیکیشن‌های متعددی وجود دارند که در زمینه‌های مختلف به بخشی جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. از اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها گرفته تا اپلیکیشن‌های ویرایش عکس و آموزش. یکی از  سرویس‌های آنلاین آموزشی، «ممرایز» (Memrise) اســت.

 

این سرویس که به‌صورت عمده برای آموزش زبان استفاده می‌شود، بیش از ۱۰۰ زبان را پشتیبانی می‌کند. البته در کنار آموزش زبان، آموزش موضوعات مختلفی مانند هنر، تاریخ، جغرافیا، ریاضی، علوم، تقویت حافظه و غیره نیز در آن وجود دارد. در ادامه با جزییات بیشتری به این اپلیکیشن محبوب خواهیم پرداخت. با دیجی‌کالا مگ همراه باشــید.

 

به گزارش نیک شو آموزش‌های موجود در این سرویس توسط کاربران توسعه پیدا می‎کند. پس اگر شما هم به حوزه‌ای علاقه دارید می‌توانید به گسترش این آموزش‌ها کمک کنید. بعد از نصب برنامه و ایجاد حساب کاربری (حساب کاربری گوگل، فیسبوک یا ایمیل) به دو بخش دسترسی دارید: زبان‌ها و سایر موضــوعات.

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

در بخش آموزش زبان بعد از انتخاب زبان موردنظر، باید دوره‌های مختلفی را پشت سر بگذارید. اگر با آموزش‎های مبتنی بر فلش‌کارت آشنا باشید، سیستم آموزشی آن برای‌تان جدید نخواهد بود. با پشت سرگذاشتن دوره‎ها، امتیازهایی را کسب می‌کنید که می‌توانید آن‌ها را با دوستان‌تان به اشتراک بگــذارید.

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

آموزش زبان انگلیسی بخش بزرگی از محتوای آموزشی این اپلیکیشن را تشکیل می‌دهد. در بخش زبان انگلیسی دوره‌های متنوعی مانند گرامر، لغات، اصطلاحات وجــود دارد.

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

انگلیسیدر بخش سایر زبان‌ها نیز می‌توانید دوره‌ی مقدماتی را شروع کرده یا دوره‌های دیگری را انتخاب کنید. هر مرحله‌ی آموزشی شامل فعالیت‌های مختلفی مانند ایجاد جملات با کلمات و انتخاب معنی صحیح کلمات از میان گزینه‌ها می‌شود. اگر پاسخ صحیح را انتخاب کنید به شما امتیازی داده می‌شود و اگر پاسخ نادرست باشد، چندین بار تکرار می‌شود تا درنهایت پاسخ صحیح را به آن بدهیــد.

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

البته فراموش نکنید که شیوه‌های آموزشی ممرایز مانند اپلیکیشن آموزش زبان «دولینگو» (Duolingo) نیست. با اینکه هر دو برنامه وجه اشتراک بسیار زیادی با یکدیگر دارند و هر دو از تصاویر، صوت و غیره برای آموزش استفاده می‌کنند، ولی تمرکز دولینگو بیشتر بر روی عبارات و تمرکز ممرایز بر روی لغات است. پس اگر می‌خواهید دامنه‌ی لغات خود را افزایش دهید، ممرایز، و اگر می‌خواهید نحوه‌ی استفاده از عبارات را فرا بگیرید دولینگو را امتحان کــنید.

 

در ممرایز ترتیب مواردی که به شما آموزش داده می‌شود ممکن است کمی برایتان سخت باشد. برای مثال اگر بخواهید زبان ایتالیایی را فرا بگیرید، یکی از اولین کلماتی که به شما آموزش داده می‌شود معادل ایتالیایی I Would Like است که شاید در ابتدای کار کمی سخت باشد. یکی از نقاط قوت دولینگو نسبت به ممرایز ترتیب مناسب‌تر در ارایه‌ی مفاهیم و لغات زبان و همچنین دسته‌بندی آموزش‌ها مانند رنگ‌ها، ورزش‌ها، غذاها و غیره است که به یادگیری کمک بیشتری مــی‌کند.

 

یکی دیگر از تفاوت‌های این دو برنامه‌ی آموزشی این است که در دولینگو بدون پشت سرگذاشتن یک مرحله نمی‌توانید به مرحله‌ی بعد بروید؛ ولی در ممرایز می‌توانید هر دوره‌ای که می‌خواهید را انتخاب کنید.یکی از ویژگی‌های خوب اپلیکیشن ممرایز این است که به‌صورت موازی می‌توانید دوره‌های آموزشی متفاوتی را تجربه کنید. در کنار آموزش زبان، پرچم و تاریخ کشورها را بیاموزید، مفاهیم پایه‌ی فیزیک، ریاضی و ستاره‌شناسی را به خاطر بسپارید یا حتی اطلاعات جامعی از تاریخ هنر مدرن را مرور کــنید.

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

در تمامی بخش‌ها (هم آموزش زبان و هم سایر موضوعات) با انتخاب زبان فارسی می‌توانید به درس‌هایی که براساس زبان فارسی آموزش داده شده‌اند نیز دسترسی داشته باشید. البته تعداد دوره‌های ارایه‌شده به زبان فارسی بسیار محدودتر از زبان انگلیسی هســتند.

با اپلیکیشن موبایلی Memrise همه چیز را بیاموزید

اگر می‌خواهید اطلاعات عمومی خود را در جنبه‌های مختلف افزایش دهید، زبان انگلیسی یا زبان دیگری را یاد بگیرید، می‌توانید اپلیکیشن ممرایز را امتحان کنید. این اپ برای اندروید و iOS و ویندوز در دسترس است. همچنین می‌توانید از نسخه‌ی تحت وب آن نیز استفاده کــنید.

 

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا