افراد موفق

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

امروز به شما استارتاپ های میلیاردی ایران را معرفی می کنیم که افراد موفق توانستند آن ها را ایجاد و به سرمایه های میلیاردی تبدیل کنند. آمارهای موجود نشان می دهند سایتی که قرار بود توسط دو برادر به نقد و بررسی کالاهای دیجیتال بپردازد، هم اکنون به یکی از بزرگ ترین خرده فروش های آنلاین کشور با 120 میلیارد تومان سود خالص در سال مبدل شده است. این تنها راه پولدار شدن نیست.

 

ولی تا همین پنج سال پیش چند نفر می توانستند پیش بینی کنند از راه فروش اپلیکیشن های موبایلی می توان به سود خالص 50 میلیارد تومان در سال رسید؟اوضاع سایر استارت آپ ها به این خوبی نیست ولی از همین حالا می توان برایشان آینده ای درخشان تجسم کرد. باور نمی کنید؟ پس در ادامه همراه با ما باشید.

 

8 زرین پال

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

در حوزه فینتک ها زرین پال با نزدیک به یک میلیارد تومان تراکنش در روز نزدیک به نیم تا یک درصد کارمزد می گیرد که حداقل روزانه 10 میلیون تومان درآمد دارد؛ بر این اساس ماهانه بیش از 300 میلیون تومان و سهم اکنونه 3.6 میلیارد درآمد و با توجه به پرسنل 30 نفری نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه سهم اکنونه و نهایتا بیش از 2.5 میلیارد درآمد سهم اکنونه دارد که می توان ارزشی برابر حداقل 25 میلیارد تومان برایش درنظر گرفت.

 

سر آغاز؟

این استارت آپ که از سال 89 کارش را آغاز کرد نقش یک واسط بین خریدار و فروشنده را داشته و به یاری بستر امن خود می تواند خریدی راحت و آسان را برای مشتریان شما رقم بزند. به علاوه کسانی که حساب زرین پال دارند، می توانند جای استفاده از بانک با این روش پول هایشان را در محیطی امن جا به جا کنند. ضمن اینکه قابلیت پرداخت قبض ها یا خرید شارژ هم خواهیدداشت.

 

7 آپارات

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

مدل درآمدی ناپایدارتری نسبت به سایر استارت آپ ها دارد. با ارزش نزدیک به 200 میلیارد تومان امید کمی به هزار میلیاردی شدن دارد.

 

سر آغاز؟

از هنگامی که وب سایت آپارات شروع به فعالیت کرده پنج سال می گذرد. آپارات درواقع بومی سازی شده سایت یوتیوب است که به خاطر فیلتربودنش در ایران، توانسته به خوبی جایگزین مناسبی باشد و از این راه به درآمد قابل توجهی دست پیداکند. این سایت در سال 80 تاسیس شد و در سال 93 ، آپارات رسما وارد دنیای پخش ویدئوی آنلاین شد. سایت آپارات از سایت های زیرمجموعه کمپانی صبا ایده است.

 

6 دیوار

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

سامانه آگهی آنلاین و اپلیکیشن دیوار روزی 50 میلیون تومان و ماهی 1.5 میلیارد و سهم اکنونه 18 میلیارد تومان درآمد و ماهانه 250 میلیون هزینه و سهم اکنونه نزدیک به سه میلیارد تومان هزینه دارد. بر این اساس با کسب سود نزدیک به 15 میلیارد تومانی، ارزش دیوار نزدیک به 150 میلیارد تومان است.

 

سر آغاز؟

دیوار از پرطرفدار ترین و مشهور ترین استارت آپ های ایرانی به حساب می آید. این سایت یک سایت فروش محصولات دست دوم است و کاربران می توانند ابزار، لوازم و وسایلی که به آنها نیازی ندارند در این سایت به فروش برسانند. درج آگهی در این سایت هزینه ای ندارد

 

ولی بعد از مدتی که از ثبت آگهی شما می گذرد به سبب این که احتمال دارد آگهی های مشابهی روی آگهی شما قرار گیرد و یا پایان یک ماه رایگان بودن درج آگهی عملا دیده شدن آگهی شما با مشکل مواجه شود می توانید با پرداخت هزینه ای کم اصطلاحا آگهی خود را نردبان کنید

 

و دوباره آن را به بالای لیست فروش در سایت منتقل کنید. به علاوه می توانید آگهی خود را از نوع ویژه انتخاب کنید و با درج ستاره در کنار آگهی توجهات بیشتری را به سمت آن جلب کنید.

 

این سایت هم اکنون دو اپلیکیشن برای گوشی هایی با پلتفرم اندروید و iOS منتشر کرده که کاربران با استفاده از این اپ ها می توانند کالای مد نظر خود را بدون مراجعه به سایت خریداری کنند. شیپور نام دیگر سایتی است که کاری مشابه سایت دیوار انجام می دهد.

 

5 آژانس مسافرتی آنلاین علی بابا

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

هم اکنون ماهانه بیش از 140 هزار بلیت با نرخ میانگین 170 هزار تومان به فروش می رساند. در هر ماه حداقل پنج تا 9 درصد از فروش 24 میلیارد تومانی خود و معادل 1.8 میلیارد تومان در ماه کارمزد دریافت می کند که اگر سایر درآمدهای رزرو بلیت قطار و اتوبوس و درآمدهای جابولی را هم اضافه کنیم،

 

در ماه نزدیک به دو میلیارد تومان و سهم اکنونه نزدیک به 18 میلیارد تومان درآمد خالص دارد که بعد از کسر هزینه های شش میلیارد تومانی در هر سال نزدیک به 12 میلیارد تومان سود خالص دارد و بر این اساس ارزش علی بابا حداقل 120 میلیارد تومان تخمین زده می شود.

 

سر آغاز؟

علی بابا باسابقه ترین، بزرگ ترین و معتبرترین سامانه خرید اینترنتی بلیت هواپیما و قطار است. علی بابا نه فقط تمامی پروازهای ثبت شده در سیستم پروازهای بین المللی را که از مبدا یا مقصد تهران انجام می شود برای شما جست و جو می کند، بلکه این جست و جو را برای تمامی مقاصد پروازی و ایرلاین های خارجی که امکان خرید آنلاین بلیت آنها موجود است انجام می دهد.

 

4 تپسی

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

با ارزش 400 میلیارد تومانی خود هنوز تا رسیدن به رقیب اصلی اش یعنی اسنپ راه درازی دارد ولی بعد از قیمت گذاری 320 میلیارد تومانی و فروش 25 درصد سهام به بانک ملی به قیمت 80 میلیارد تومان، رشد سریعی داشته و نزدیک به 400 میلیارد تومان ارزش فعلی این استارت آپ است. کارپینو با ارزش نزدیک به 100 میلیاردی پشت سرش حرکت می کند.

 

سر آغاز؟

تپسی (IAP30) رقیب اپلیکیشن اسنپ، سامانه هوشمند درخواست تاکسی است که هم اکنون در شهرهای تهران و کرج و اصفهان و شیراز و تبریز و مشهد خدمات خود را ارائه می دهد. تپسی از راه اپلیکیشن موبایل و پنل ساهنگامی، شما را با رانندگان مرتبط می سازد. شما به راحتی، با دو کلیک می توانید درخواست خودرو دهید و سفرهای درون شهری را امتحان کنید.

 

3 اسنپ

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

اسنپ، اولین و بزرگ ترین کمپانی نرم افزاری درخواست خودرو در ایران، در سال 1395 معادل 20 میلیون یورو سرمایه از MTN دریافت کرد. جالب است بدانید که اسنپ از سال 1393 تاکنون با میانگین رشد ماهیانه 100 درصدی توانسته به یکی از بازیگران اصلی تجارت الکترونیک در ایران مبدل شود. این اپلیکیشن ده ها هزار کاربر به عنوان راننده و صدها هزار کاربر به عنوان مسافر دارد.

 

سر آغاز؟

اسنپ یکی از استارت آپ های موفق و الهام گرفته شده از ایده خلاقانه اوبر؛ بزرگ ترین کمپانی تاکسی آنلاین دنیا است. این کمپانی توانست با داشتن یک اپلیکیشن موبایل، افرادی که تمایل دارند به عنوان تاکسی فعالیت کنند را جذب کرده و با آنها همکاری داشته باشد. از طرفی با ارائه خدماتی با کیفیت بالا و پشتیبانی قوی به همراه هزینه پایین، مشتریان زیادی را به خود جذب کند.

 

این کمپانی که در سال 1393 توسط شهرام شاهکار، یک دانشجوی مهندسی برق دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان اولین استارت آپ ایرانی در زمینه حمل و نقل عمومی تاسیس شد. اپلیکیشنی که این دانشجو آن را معرفی کرد، تنها سه سال بعد، چندین میلیون یورو سرمایه از سوی یک کمپانی بین المللی جذب کرد!

 

2 کافه بازار

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

با ارزشی معادل 450 میلیارد تومان هنوز تا هزار میلیاردی شدن راه درازی دارد هر چند با جهش های بلند در حال بالابردن سهم خود از بازار است. پیش بینی می شود ارزش پولی کل بازار اپلیکیشن های تلفن همراه که در سال 96 بر بستر مارکت کافه بازار مبادله خواهدشد به نزدیک به 200 میلیارد تومان برسد که نسبت به 160 میلیارد سال 95 نزدیک به 30 درصد رشد داشته است.

 

حداقل 30 درصد از این رقم معادل 60 میلیارد سود کافه بازار است که بعد از کسر مالیات 50 میلیارد تومان سود خالص حاصل می شود و بر این اساس حداقل ارزش کافه بازار نزدیک به 450 میلیارد تومان خواهدبود.

 

سر آغاز؟

این کمپانی بزرگ ترین بازار انواع اپلیکیشن های گوشی هوشمند در ایران است. موسسان این استارت آپ توانسته اند میلیون ها کاربر، تبلیغات کنندگان اینترنتی و برنامه نویسان گوشی های هوشمند را از راه بسترهایی مانند اپ استور بازار به یکدیگر متصل کنند. بعد از این که کمپانی گوگل برای دسترسی کاربران ایرانی به برنامه های قرار داده شده در فروشگاه گوگل (گوگل پلی) محدودیت ایجاد کرد

 

کمپانی آوای همراه هوشمند با بومی سازی برنامه ای مشابه برنامه گوگل پلی توانست تا حد قابل قبولی خلا ایجاد شده برای کاربران اندرویدی را از بین ببرد و با در دسترس قرار دادن بازی ها و نرم افزارهای تولید داخل سهم بزرگی در پیشرفت بازی و نرم افزارها ایفا کند. عمر این استارت آپ نزدیک به پنج سال است.

 

1 دیجی کالا

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

به عنوان بزرگ ترین فروشگاه آنلاین ایران که قصد دارد با آمازون در خاورمیانه رقابت کند، در حالی که نسبت به اسنپ کاربر و هزینه انسانی بیشتری دارد، نزدیک به 80 درصد خرده فروشی آنلاین کشور را در دست دارد و با نزدیک به دو هزار میلیارد تومان فروش هم اکنون معادل 120 میلیارد تومان سود خالص کسب می کند و ارزش تقریبی هزار و 100 میلیارد تومانی دارد در حالی که بامیلو به عنوان رقیب دیجی کالا نزدیک به 200 میلیارد تومان ارزش گذاری شده است.

 

سر آغاز؟

و در نهایت هم: دیجی کالا بزرگ ترین کمپانی خرده فروشی اینترنتی در ایران است که در سال 2006 راه اندازی شد. هم اکنون دیجی کالا، پربازدیدترین سایت در خاورمیانه و بزرگ ترین سایت فروش محصولات دیجیتالی و الکترونیکی در ایران است. این وب سایت در آغاز راه خود تنها به نقد و بررسی کالاهای دیجیتال نظیر موبایل و لپ تاپ و… می کرد ولی با گذشت زمان به فکر فروش این محصولات در وب سایت خود افتاد.

همراه با استارتاپ‌های میلیاردی ایران و ارزش آن ها

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا