پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  مجموعه : مکان های دیدنی ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  شهرک باستی هیلز هم ورن با بورلی هیلز امریکا 

  حتما شما هم این روزها نام شهرک باستی هیلز لواسان را شنیده اید کــه مي گویند قلعه هایی در آن ساخته شده کــه دیوارهایش 6 الی 10 متر ارتفاع دارند ، تا کمي قبل تر برای ورود به این شهرک باید مجوز ورود مي گرفتید اما الان به دستور قوه قضاییه (تیرماه 98) ورود به این شهرک آزاد شده ، به شما پیشنهاد مي کنیم به این محله نروید چراکــه داغ دل مرفه بودن را بدجوری به دلتان مي گذارد. اما امروز به صورت مجازی سفری خواهیم داشت به این شهرک و درباره آن مطالب جالبی برایتان داریم.

   

  باستی هیلز دقیقا کجاست؟

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز روی نقشه گوگل

   

  شهرک «باستی هیلز» معروف به بورلی هیلز لواسان کــه در دامنه کوه‌های شمال شهر لواسان واقع شده، با منظره‌ای بی‌نظیر از شهر لواسان و سد لتیان، به یکی از زیباترین مناطق کشور تبدیل شده است.

   

  باستی هیلز و کلاک لواسان محله اعیان نشین ها هستند کــه فقط برای تفریح و آخر هفته به آن جا مي آیند ، این دو منطقه در اصل زمين های خارج از محدوده ای بودند و ملک شخصی ، در خرداد ماه سال 80 افردی به شهرداری پیشنهاد مي دهند کــه در ازای واگذاری نیمي از زمين ها اجازه تغییر کاربری و ساخت و ساز در آن ها صادر شود کــه با ان موافقت مي شود.

   

  دیوار 8 متری دور تا دور شهرک کشیده شده و در ورودی آن گیت ورودی بود کــه فقط خودی ها اجازه ورود به آن را داشتند کــه در حال حاضر گیت پلمپ شده اما دیوار همچنان پابرجا مي باشد ، این است قدرت پول و سرمایه دار بودن کــه مي توانید در لواسان یکی از بهترین مناطق تهران در قلعه شخصی تان زندگی کنید.

   

  ریخته گران کــه الان بعنوان بدهکار بانکی شناخته مي شود ، آقای انصاری کــه مدیر ایران مال است در این منطقه ویلا دارند.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  پلمپ ورودی باستی هیلز

   

  ماجرای قوه قضاییه چه بود؟

  جمعی از نمازگزاران شهر لواسان بعد از اقامه نماز جمعه طی نامه‌ای از حجت‌الاسلام رئیسی خواستند تا به صورت سرزده و بدون اطلاع قبلی برای بازدید از ساخت و سازهای غیرقانونی و زمين خواری‌ها در این منطقه حضور یابد. این درخواست بلافاصله با استقبال قوه قضائیه مواجه و دستور پیگیری پرونده داده مي‌شود کــه در نتیجه آن، با دستور حوزه قضایی لواسانات، گیت ورودی شهرک باستی هیلزجمع آوری شد. انتشار این خبر برخی ابهامات و سوالات درباره این شهرک را بر سر زبان‌ها آورد.

   

  این منطقه حدود ۳۵۰ هکتار زمين دارد. دور تا دور شهرک باستی هیلز دیوار کشی شده و همانطور کــه از ورودی آن مشخص است بعید است کــه هرکسی بتواند وارد آن شود. مگر اینکــه ساکن یکی از ۳۶ ویلای لاکچری در شهرک باشد.قیمت ویلا در شهرک لاکچری باستی هیلز هیچ محدودیتی ندارد. بسیاری از لاکچری‌ترین ویلاهای این شهرک تقریبا دو هزار و ۵۰۰ متر زیربنا دارند کــه شامل پارکینگ، انباری، بالکن، سونا، استخر، جکوزی، سالن ورزشی و … مي باشد.این ویلا حدود چهار سال است کــه ساخته شده و شش خواب مستر دارد. هر اتاق برای خودش یک تراس مجزا دارد کــه به لطف تریبلکس بودن بنا این امکان به ویلا اضافه شده. پنجره همه اتاق‌ها قدی است و کل ویلا مبله و فول‌فرنیش شده است. محوطه آن به سبک هلندی ساخته شده و تنوع گیاهی زیادی دارد.با توجه به دیوارکشی دور شهرک، این منطقه به یک منطقه لاکچری برای ثروتمندان تبدیل شده است کــه بدون توجه به قوانین کشور در آنجا انواع هنجارشکنی‌ها دیده مي‌شود.

   

  ساخت و سازه‌های عجیب و غریب زیرگوش تهران همچنان ادامه دارد. ویلا‌های چند هزارمتری کــه بیشتر به قصر‌های رویایی مي‌ماند مثل قارچ از گوشه و کنار مناطق خوش آب و هوای تهران سبز مي‌شوند. لواسان یکی از ییلاق‌های قدیمي پایتخت کــه مورد علاقه ویلاسازان و البته مشتری‌های لاکچری است کــه حالا برای خودشان محله‌ای اشرافی در دل این منطقه درست کرده اند.

   

  «باستی هیلز» نام این محله است. منطقه‌ای چند هکتاری کــه تا همين چند سال پیش خارج از محدوده لواسان بود، اما در یک چشم به هم زدن و با یک امضا داخل محدوده قرار گرفت و ارزش زمين‌های آن یک شبه چند صد برابر شد. بعد هم تفکیک زمين‌ها و قطعه بندی و شروع ویلاسازی. حالا با گذشت چند سال از آن همه زمين چیز زیادی باقی نمانده و آهن، بتن و ميل گرد تا ارتفاعات شمال غربی لواسان بالارفته است.

   

  ویلا‌های چند هزارمتری کــه هرکدام با دیوار‌های بلندشان کــه بیشتر شبیه برج و بارو‌های قلعه‌های شاهزاده‌ها و اعیان و اشراف قرون وسطی اروپاست، در دل ارتفاعات این منطقه جا خوش کرده اند. ویلا‌هایی اشرافی برای افراد خاص کــه در بین آن‌ها نام‌های شناخته شده بسیاری به چشم مي‌خورد.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز بر وزن بورلی هیلز

  اما ماجرای شهرک باستی هیلز لواسان به همين جا ختم نمي‌شود. نام این محله برگرفته از محله معروف «بورلی هیلز» لس آنجلس در ایالات متحده است. منطقه‌ای اشرافی برای افراد خاص کــه حتی سایر شهروندان هم اجازه تردد در آن را ندارند. اشرافی گری و تفرعون فقط به اسم و رسم این منطقه هم خلاصه نمي‌شود. ظاهر ویلا‌ها و سازه‌های ساخته شده در آن هم نشان از نوع خاصی از زندگی دارد.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  نمایی از شهرک باستی هیلز

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  نمایی از شهرک بورلی هیلز

   

  نوع خاصی از زندگی کــه مخصوص طبقه ویژه‌ای از جامعه است. در واقع شهروند خاص بودن مجوز ورود به این شهرک عجیب است. بله در همين نزدیکی تهران، ام القری جهان اسلام باستی هیلز لواسان جایی است کــه فقط شهروندان خاص یا همان شهروندان درجه یک اجازه ورود به آن را دارند. افرادی کــه البته سال هاست شایعه‌های زیاد درخصوص ثروت‌های کلانشان به گوش مي‌رسد. اما حالا به نظر مي‌رسد این شنیده‌ها چندان هم بی اساس نبوده است.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  رسیدن به این نقطه عجیب در زیر گوش تهران کار چندان سختی نیست. کافی چند کیلومتری از پایتخت دور شوید. بعد از چند پیچ گردنه قوچک به شهر لواسان و این شهرک مي‌رسید، البته همانطور کــه گفته شد، امکان ورود به این شهرک لاکچری فقط برای ساکنان ثروتمند ومهمان‌های ویژه آن‌ها ميسر است.

   

  ۱۲۸ هزارمتر مربع زمينی کــه متعلق به آقای «غ. م» به موافقت شهرداری وقت لواسان وارد محدوده این شهر شد. طی این توافق نامه کــه به تایید شواری شهر لواسان هم رسید مالک یکی از شرکت‌های پتروشمي شناخته کشور در ازای واگذاری ۸ هزار و ۵۰۰ متر زمين و بخش کوچکی از همين زمين‌ها به علاوه پرداخت ۳۳۰ ميلیون تومان به شهرداری اجازه تفکیک ۵۰ قطعه ۲ هزارمتری را به دست آورد. آقای «غ. م» از قضا از فعالان باسابقه اتاق بازرگانی است و چند شرکت بزرگ پتروشیمي را هم مدیریت مي‌کند. دقیقا در همان روز یعنی ۲۳ خرداد سال ۱۳۸۰ این توافق نامه به تایید شواری شهر لواسان هم رسید، تا ظاهرا همه چیز قانونی باشد! ناگفته پیدا است با این موافقت نامه کــه ظاهرا هیچ مشکل قانونی هم نداشت، ارزش این زمين چندبرابر شد.

   

  امام جمعه لواسان، اما روایت جالبی از شکل گیری شهرک اشرافی باستی هیلز دارد. به گفته حجت الاسلام لواسانی این شهرک علاوه بر نماد اشرافیت، خلاف قانون است چراکــه این قطعه زمين اساسا خارج از محدوده شهری بوده، اما با موافقت مسئولان شهری این زمين تبدیل به یکی از لوکس‌ترین شهرک‌های اطراف پایتخت شده است: «پس از انعقاد این تفاهم نامه سازمان بازرسی به این پرونده ورود کرد. شورای شهر لواسان منحل شد و شهردار هم از کار برکنار شد و جلوی تفکیک زمين‌ها هم گرفته شد. کار به دادگاه کشید و در نهایت دادگاه هم حکم بر غیرقانونی بودن این اقدام داد.».

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  اما در نهایت با اعمال ماده ۱۸ قطعه بندی‌های این زمين ۱۲ هکتاری انجام شد. مجوز‌های ساخت یکی پس از دیگری صادر شد، پروانه‌های لازم اخذ و ویلا‌ها یکی پس از دیگری از دل زمينی کــه تا چند سال پیش بخشی از کوه‌های شمالی لواسان بود، سر برآورد. این همه در حالی بود کــه در هیچ کدام از این مراحل به ظاهر قانونی هیچ استعلامي از اداره محیط زیست استان تهران اخذ نشد و اعتراض‌های این سازمان هم در این خصوص به هیج نتیجه‌ای نرسید.

   

  زمين کلنگی در باستی هیلز لواسان، ۲۴ ميلیارد تومان

  باستی هیلز حتی از اپلیکیشن‌های ثبت رایگان آگهی هم سر در آورده. یک زمين کلنگی در یکی از این اپلیکیشن‌ها به فروش گذاشته شده است. این زمين ۹۰۰ متر است و صاحب آن مي‌خواهد متری ۲۷ ميلیون تومان برای آن دریافت کند. این یعنی کل زمين حدود ۲۴ ميلیارد تومان مي‌ارزد. صاحب آگهی مي‌گوید این زمين کاملا مستطیلی است و جان مي‌دهد برای اینکــه در آن ویلا بسازی. تک مالک است و دردسر انتقال سند ندارد. چاه آب دارد و برقش سه فاز است. از تصاویر آگهی هم پیداست کــه یک حیاط ویلای کلنگی است کــه کلی درخت دارد.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  زمين تجاری ۲۸ ميلیاردی در باستی هیلز

  شهرک باستی هیلز لواسان تنها به ویلا‌های لاکچری آن ختم نمي‌شود. بعضا مي‌توانید نشانی زمين‌های تجاری انی منطقه را هم در آگهی‌ها پیدا کنید. مثلا یک زمين ۷۴۰ متری دوبلکس با دو بر ۳۴ و ۴۲ متری در شهرک باستی هیلز لواسان قرار دارد کــه صاحبش برای آن متری ۳۸ ميلیون تومان قیمت گذاشته و کل آن را ۲۸ ميلیارد تومان مي‌فروشد.

   

  قیمت ویلا در لواسان

  نگاهی به آگهی‌های فروش ویلا در لواسان مي‌تواند خواننده را دچار حیرت فراوان کند.

   

  ۱۰۰۰ متر بنای سوپر لوکس وبرند منطقه، ۴خواب ( ۲خواب مستر)، ویو ابدی، ۱۰ هزار متر زمين، دارای استخر سرباز با جکوزی و سونا داخل واحد، سند تک برگ و … به قیمت ۶۰ ميلیارد تومان.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باورتان بشود یا نشود این ها نمونه هایی از ویلاهای موجود در باستی هیلز هستند!

   

  ۸۳۰ متر بنای تریبلکس، ساخته شده در سال ۹۷، دارای ۴ خواب، همراه با استخر سونا، جکوزی، سالن ورزشی و باشگاه بدنسازی طراحی شده زیر نظر فدراسیون بدنسازی کشور، واقع در کوچه فرعی معروف به کوچه خارجی‌ها، ترکیب معماری مدرن و high tech، محوطه سازی به سبک باغ سازی ژاپنی، روف گاردن و … به قیمت ۲۵ ميلیارد تومان.

   

  ۷۰۰ متر بنای لوکس با ۵ خواب (۴ مستر )، دارای استخر، سونا، جکوزی سر پوشیده در منفی یک با نورگیر مستقیم، سالن GYM (ورزش) در منفی یک، ٢ واحد پارکینگ مسقف ۳ واحد پارکینگ داخل حیاط به قیمت ۲۵ ميلیارد تومان.

   

  ویلای سوپر لوکس در بهترین نقطه لواسان، با متریال روز اروپا فوق العاده خاص، دارای ۱۴۰۰ متر بنا تربلکس ۳خواب مستر ۶۰ متری و یک خواب ۲۰۰ متری رویایی مشرف به کل منطقه ۳۵۰ متر سالن اکوستیک با تعریفات خاص، استخر جکوزی دارای تراس ۲۰۰ متری با دید ۳۶۰ درجه دارای سیستم امنیتی و ضدسرقت به روز سرمایش گرایش چیلر، فول فرنیش خاص و …. قیمت ۶۵ ميلیارد تومان.

   

  ۱۸۰۰ متر زمين، ۷۰۰ متر بنا تریبلکس دارای ۷ خواب. ۱۲ ساله و بازسازی شده با سند شخصی، دارای استخر و سونا. قیمت ۳۶ ميلیارد تومان.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  بی‌نظیرترین ویلای سوپر لاکچری در لواسانات ۲۵۰۰ متری، ۵ خواب، سال ساخت ۱۳۹۶، پارکینگ، انباری، بالکن، سونا و استخر، سالن ورزشی. قیمت ۱۵۰ ميلیارد تومان. نکته اینجاست کــه به رغم افزایش شدید قیمت‌ها، هنوز مشتریان پرو پاقرصی برای ویلاهای چند ده ميلیاردی و چند صد ميلیاردی لواسان وجود دارد و خرید و فروش در این منطقه راکد نیست.

   

  به نظر مي‌رسد حکایت لاکچری ترین منطقه تهران حالا فصلی تازه را شاهد است، ثروتمندان کم کم کوچ از تهران و حضور در باشگاه خود ساخته‌شان را ترجیح مي‌دهند هر چند حالا تخلفات و زمين خواری‌ها در این منطقه زیر ذره بین قرار گرفته است.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  اما گران ترین ویلاهای باستی هیلز بین 400 الی 700 ميلیارد تومان قیمت دارند.

   

  مالک اصلی باستی هیلز کیست؟

  غلامحسین مطهری اصل مالك اصلي شهرك باستي هيلز و همچنين رئيس هيات مديره شركت نويد زر كيش و اميركبير ، وي از كسانيست كه روزنامه اقتصاد به آنها لقب “ژنرال هاي تدبير و اميد”داده است وي سابقه طولاني در گرفتن مجوزهاي متعدد از جمله زمين هاي باغ اندرزگو در فرمانيه تهران و تبديل آن به برجهاي مركز خريد لاكچري “سانا” را دارد.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  غلامحسین مطهری ‌اصل، علاوه بر باستی هیلز رییس هیات مدیره شرکت نوید زر شیمي Navid Zar Chimi است.غلامحسین مطهری ‌اصل جز ۲۰ نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت حسن روحانی است کــه برای عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معرفی شدند.شرکت نوید زر شیمي اولین واحد خصوصی تولید پلی پروپیلن به ظرفیت ۱۶۰۰۰۰ تن در سال مي باشد کــه متعلق به آقای غلامحسین مطهری اصل مي باشد.شرکت نوید زر شیمي بصورت سهامي خاص و با مالکیت صد در صد خصوصی در سال ۱۳۷۸ در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید.

   

  مرکز اصلی شرکت تهران و واحد تولید شرکت در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمي بندر امام واقع گردیده است.محصولات تولیدی عبارتست از انواع گریدهای هموپلیمر، کوپلیمر و پلی پروپیلن. ظرفیت تولید ۱۶۰۰۰۰ تن در سال ميباشد.شرکت صنعتی نوید زر شیمي مالک ۲۰ درصد از سهام پتروشیمي اميرکبیر است. شرکت صادر فر هم مالک ۱۰ درصد از سهام پتروشیمي اميرکبیر است.

   

  ارزش شرکت پتروشیمي اميرکبیر در بورس حدود ۵ هزار ميلیارد تومان است

   

   

  در سال ۱۳۹۸ شرکت پتروشیمي امير کبیر ۹۰۰ ميلیارد تومان سود ميان سهامداران تقسیم کرد.

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  زمين یک ميلیون متر مربعی کلاک در لواسان

  کلاک هم در حال ساخته شدن برای اعیان نشین ها است. کلاک سال 82 مجوز تغییر کاربری را از شهرداری گرفته و الان ویلاهای اعیانی نیمه ساخته در حال ساخته شدن در آن هستند. کلاک هم خارج از محدوده اصلی لواسان است اما لاکچری و فوق العاده گران قیمت.

   

  در ادامه عکس هایی حیرت انگیز از باستی هیلز را با هم مي بینیم:

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  ویلایی اعیانی با معمای انگلیسی

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  دیوارهای بلند . . .

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

  باستی هیلز لواسان کجاست؟ | قلعه های لاکچری ایران

   

  مطالب بیشتر:

  با لوکس ترین هتل‌های شمال ایران آشنا شوید

  نگاهی به لوکس ترین و گران ترین خانه های تهران

  ۴ لاکچری ترین برج های تهران | قلمرو ميلیاردرها

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •