همسرداری

این رابطه ها دوام و محبت بیشتری دارند

این رابطه ها دوام و محبت بیشتری دارند

این رابطه ها دوام و محبت بیشتری دارند

اگر شما هم در رابطه هستید و می خواهید با توجه به نشانه های موجود در رابطه بدانید که آینده عاطفی تان چطور خواهد بود با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که رابطه تان چقدر دوام دارد. نشانه هایی هستند که می توان از روی آن ها تشخیص داد آیا رابطه ای که در آن هستید یک رابطه موفق و با دوام است یا خیر؟ در ادامه با انواع روابطی که دوام بیشتری دارند آشنا شویم.

 

روابطی که بر پایه بخشش بنا شده اند

بحث و درگیری ها را چگونه در رابطه مدیریت می کنید؟ مشکل روابط سوءتفاهم ها نیست بلکه چگونگی رفع سوءتفاهم هاست.نمی توان گفت رابطه ای که درگیری کمتری دارد یک رابطه موفق و قوی است زیرا بحث و درگیری در تمام روابط وجود دارد.

 

به گفته دنیل وایلد انتخاب همسر یعنی انتخاب مجموعه ای از مشکلات. هیچ همسری وجود ندارد که با او بحث و درگیری نداشته باشید و یا از نرنجید. پی می توان گفت بحث و درگیری در رابطه خوب است. تحقیقات نشان داده است زوجی که در طولانی مدت هیچ بحث و درگیری با هم نداشته باشند باید به سالم بودن رابطه آن ها شک کرد.

این رابطه ها دوام و محبت بیشتری دارند

در یک رابطه سالم بحث کردن نشانه مشکل نیست بلکه کاملا طبیعی و نشان دهنده سالم بودن رابطه است. زوج های موفق توجه خود را روی حل مسائل متمرکز می کنند نه این که به همدیگر حمله ور شوند. و بعد از حل مشکل می بخشند و فراموش می کنند.

 

معیار اندازه گیری قدرت یک رابطه اتحاد دوباره بعد از درگیری است.یک رابطه ناسالم را می توان از روی ضعف مهارت حل درگیری ها تشخیص داد.

 

آیا بعد از بحث و درگیری نسبت به او عصبانی می مانید؟ یا مدت ها بعد از سوءتفاهم کینه به دل می گیرید؟ آیا از کنار مسائل و مشکلات مهم می گذرید؟ یا این که ساکت می مانید و از بحث و درگیری فرار می کنید.باید نیاز برقراری ارتباط عاطفی دوباره و ایجاد احساس امنیت در رابطه بر احساس رنجش و آسیب غلبه کند.

 

گاهی اوقات باید بین حق بودن و شاد بودن یکی را انتخاب کرد. کینه کردن باعث پشیمانی و آسیب به رابطه می شود.

 

روابطی که بر پایه اعتماد بنا شده اند

یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده یک رابطه موفق اعتماد است.آیا همسرتان فردی است که می توانید به او تکیه و اعتماد کنید؟ شما چطور؟ آیا شما فرد قابل اعتمادی هستید؟ آیا احساس واقعی تان را نسبت به همسرتان پنهان می کنید؟

 

زوج هایی که در یک رابطه موفق هستند هرگز رازی از هم پنهان نمی کنند.هرگز روی مسائل کوچکی که همسرتان با شما کاملا صداقت نداشته است تمرکز نکنید. اما دروغ های بزرگ را هرگز نادیده نگیرید.اگر همسرتان را باور نداشته باشید و به او اعتماد نکنید او نیز نمی تواند خودش را باور داشته باشد.

 

روابطی که بر پایه یک آینده مشترک بنا شده اند

در یک رابطه سالم هر چه شباهت ها بیشتر باشد بهتر است. دو طرف باید قبل از این که وارد رابطه شوند باید اهداف و ارزش های شان با هم تطابق داشته باشد.شواهد نشان داده است متفاوت بودن ها فقط در روابط کوتاه مدت برای مردم جذابیت دارد. در روابط طولانی مدت هر چه شباهت ها بیشتر باشد رابطه سالم تر و موفق تر خواهد بود.

 

اهداف مشترک باعث می شود زندگی مشترک متعادلی داشته باشید.

 

هدف شما در زندگی مشترک چیست؟ آیا می خواهید خانه دار شوید؟ بچه های زیادی داشته باشید و… این اهداف مشترک رابطه را محکم تر می کند.اگر احساس می کنید که دوست ندارید همسرتان در برنامه های شما شریک باشد باید هر چه زودتر رابطه را به پایان برسانید.

 

منبع : بدونیم

 

مطالب بیشتر:

چرا انسان ها با هم رابطه جنسی برقرار می کنند؟

تاثیر رابطه جنسی روی زیبایی صورت و اندام خانم ها

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا