موفقیت و پیشرفت

ایده های ذهنتان را به سرعت عملی کنید تا موفق شوید

ایده های ذهنتان را به سرعت عملی کنید تا موفق شوید

همه ما ایده هایی در ذهن داریم اما برای عمل کردن به آن ها تلاشی نداریم و وارد مرحله عمل نمی شویم، بسیاری ایده ها در همان بدو تولد میمیرند! بسیاری از افراد وجود دارند که هر روز با ایده‌هایی جدید در زمینه‌ی کسب و کار روبرو مــیشوند. عمده‌ی آن‌ها از اجرا و حتی مطرح کردن ایده‌ی خود مــیترسند. آن‌ها نگران این هستند که دیگران ایده را مسخره کنند.

 

ترس دیگر این اســت که ایده مفید واقع نشود. به هر حال افرادی که چنین طرز تفکری دارند هیچ‌گاه در زمینه‌ی کارآفرینی موفق نخواهند شد.

ایده های ذهنتان را به سرعت عملی کنید تا موفق شوید

کارآفرینان موفق افرادی هستند که ایده‌های جدید را امتحان کرده و مرزهایی را که سنت، اطرافیان و طرز تفکرات قدیمی ایجاد کرده‌اند پس مــیزنند. آن‌ها هیچ‌گاه به غیر ممکن فکر نمــیکنند و به هر نحوی، ایده‌ی خود را اجرا مــیکنند.

 

البته اجرای ایده بدین معنا نیست که بدون تفکر و برنامه‌ریزی، زمان و هزینه‌ی خود را صرف کنید. این مسیر شجاعانه، اســتراتژی‌های خاص خود را طلب مــیکند که در ادامه به آن‌ها مــیپردازیم.

 

۱- اظهار نظرهای دیگران را صادقانه ارزیابی کنید

اطرافیان ما پس از شنیدن ایده‌های جدید، قطعا در مورد آن‌ها اظهار نظر مــیکنند. افراد باهوش واکنشی عالی به این اظهار نظرها دارند. آن‌ها نظرها را به کلی رد نمــیکنند و به همین ترتیب، بدون مطالعه هیچ نظری را صد درصد قبول نمــیکنند.

 

واکنش عاقلانه این اســت که نظرات را به‌خوبی ارزیابی کنیم و حتی آن‌هایی که ایده‌ی ما را دیوانه‌وار مــیدانند نیز بررسی کنیم.

 

پس از بررسی و اصلاح نظرات افراد، مــیتوان به نتایجی مفید برای اجرای ایده رسید. ادامه‌ی مسیر زمانی هوشمندانه مــیشود که راه حل جدید را با مخاطبان قبلی در میان بگذاریم و اید‌ه‌های ثانویه را نیز دریافت کنیم. حفظ این روند در طول تصمیم‌گیری‌های کاری و شخصی بسیار مفید خواهد بود.

 

۲- با اســتفاده از مهارت‌ها، اجرا را شروع کنید

همه‌ی ما کم و بیش مهارت‌هایی داریم. یک کارآفرین موفق به جای اینکه در آنالیزها و بررسی‌های فنی گم شود، سریعا اجرا را شروع مــیکند. او از مهارت‌های فردی خود اســتفاده مــیکند و پله‌های اول مسیر کارآفرینی را مــیسازد.

 

فراموش نکنید انجام دادن کارها و رسیدن به موفقیت‌های اولیه، موتورهای محرک برای ادامه‌ی مسیر هستند. درحالی‌که تفکر بیهوده و بررسی بیش از اندازه‌ی احتمالات، تنها شما را از اجرای ایده دور مــیکند.

 

۳- همکارانی با طرز تفکر مشابه پیدا کنید

مطمئنا پیدا کردن افرادی که دقیقا مشابه شما فکر کنند و به ایده ایمان داشته باشند بسیار دشوار اســت. البته مــیتوان افرادی را پیدا کرد که علاقه‌ای نسبی به این کار دارند و از همه مهم‌تر حاضر باشند زمانشان را صرف آن کنند. پیدا کردن چنین همکاران و همراهانی، کمک بزرگی در مسیر خواهد بود.

 

آن‌ها مــیتوانند در چالش‌های بزرگ مسیر کارآفرینی شما را یادی کنند و بدین ترتیب با کمک یکدیگر مــیتوانید ایده را به اجرای نهایی برسانید. از مطرح کردن ایده هم نترسید. اگر بتوانید ایده را به همکاران آینده خود بفروشید، پس خواهید توانست محصول نهایی را نیز به مشتری‌ها بفروشید.

 

برای دیدن مطالب بیشتر درباره موفقیت و پیشرفت به قسمت سمت راست بالای صفحه رفته و منوی زندگی بهتر را انتخاب کنید.

 

تیم وب سایت نیک شو

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا