مهارت های زندگی

ایده بازی و مسابقه برای مهمانی ، مراسم و جشن

ایده بازی و مسابقه برای مهمانی ، مراسم و جشن

بهترین ایده و پیشنهادها برای این کــه شما بتوانید مراسم و جشن های خوب و سرگرم کننده ای داشته باشید ، با ما همراه باشید با بهترین ایده های جشن تولد ، مراسم و جشن های دانشجویی.

 

مسابقه توپ و کاسه

ایده بازی و مسابقه برای مهمانی ، مراسم و جشن

این بازی ترجیحاً بین دو یا چند نفر و به مدت ۳۰ ثانیه انجام ميشود. هر یک از دو یا چند بازیکن، کنار هم روی صندلی مينشینند و چشمانشان با چشم‌بند بسته ميشود. آن‌ها کاسه یا ظرفی بزرگ پر از گلوله‌های پنبه‌ای یا شیی مشابهِ آن را روی زانوان خود قرار داده و ظرف دیگر را با دست، بالای سرشان نگه ميدارند. طی مدت ۳۰ ثانیه هر کس موفق شود توپهای پنبه‌ایِ بیش‌تری را از ظرفِ قرار گرفته بر روی زانوانش برداشته و به داخل ظرف بالای سرش پرتاب کند برنده است! بازیکنان نباید دستشان را از سینه‌اشان بالاتر بیاورند.

 

دقت به قیافه‌ی افراد مختلف در هنگام این بازی و نشانه‌گیری ذهنی آن‌ها و تاثیر این نشانه‌گیری ذهنی بر حالات قیافه‌اشان و به خطا رفتن‌ توپ‌ها و عکس‌العمل آن‌ها و حرف‌ها و خنده‌های مهمانان دیگر، شما را متوجه خواهد کرد کــه پول چندین فیلم کمدی را صرفه‌جویی کرده‌اید، حالا نخند، کی بخند…!

 

بازی بادکنک و لیوان

ایده بازی و مسابقه برای مهمانی ، مراسم و جشن

این بازی به نوبت انجام ميگیرد و با ۲ تا ۶ نفر قابل بازی است.نحوه‌ی بازی به این صورت است کــه هر شخص یک بادکنک دارد کــه آن را باد کرده ولی سرِ بادکنک را با نخ نميبندد. فرد شرکت‌کننده در بازی، در نوبت خود، روبروی ردیف لیوان‌های خالی قرار ميگیرد و سعی ميکند با کنترل تخلیه‌ی هوای درون بادکنک و گرفتن آن روبروی لیوان‌ها تعداد بیش‌تری از لیوان‌های یک‌بار مصرف را سرنگون کند! پس از تخلیه‌ی کامل هوای بادکنک دوباره آن را باد کرده و منتظر نوبت بعدی خود برای سرنگون کردن لیوان‌ها ميشود.

 

در هر نوبت کسی کــه بتواند بیش‌ترین تعداد لیوان‌های یک بار مصرف را تا خالی شدن باد بادکنک سرنگون کند برنده‌ی بازی خواهد بود. باد کردن مداوم بادکنک و تخلیه‌ی هوای آن و نوع حرکات و شدت و ضعفی کــه بازیکنان در تخلیه‌ی هوای بادکنک‌هایشان به خرج ميدهند و حالات عجله و استرس و باد کردن بادکنک، هر یک سوژه‌ای برای کلی خنده و تفریح در جشن تولد شما خواهد بود!

 

مسابقه لواشک خوری نواری (بازی رول میوه‌ای)

ایده بازی و مسابقه برای مهمانی ، مراسم و جشن

این بازی با استفاده از نوعی رول‌ میوه‌ای (Fruit Roll) یا لواشک هایی کــه به شکل توار بلند بریده شده اند و یا خوردنی‌هایی مشابه کــه حالت رشته مانند دارند قابل انجام است و تعداد نفرات شرکت‌کننده محدودیتی ندارد.

 

بازی فوق، یکی از بازی های جشن تولد بزرگسالان است کــه به شدت در آب کردن یخِ مهمانی‌های بزرگسالان موثر بوده و تجربه شده است!شرکت‌کنندگان در بازی، یک طرفِ رول میوه‌ای باریک و دراز را در دهانشان قرار داده و دست‌هایشان را پشت کمرشان قفل ميکنند و با فرمان داور مسابقه به سرعت رل میوه‌ای را فقط با استفاده از حرکات دهانشان ميخورند هر کس زودتر موفق شود برنده است.

 

تا خودتان در جشن تولد این بازی را امتحان نکرده‌اید نميتوانید به انواع و اقسام اتفاقات و اداهای خنده‌داری کــه در ضمن این بازی پیش خواهد آمد و گاه تا سال‌ها ضمن خاطرات خانوادگی گفته خواهد شد پی ببرید!

 

مسابقه کلوچه رو چشم (صورت و کلوچه)

ایده بازی و مسابقه برای مهمانی ، مراسم و جشن

این بازی بین مهمانان بزرگسال جشن تولد به حالت نوبتی انجام ميگیرد. فرد شرکت‌کننده در بازی، یک شیرینی کوچک، حدوداً به اندازه‌ای کــه در تصویر مربوطه مشاهده ميکنید بر روی یکی از چشم‌هایش قرار داده و در حالی کــه سرش را بالا و رو به عقب نگاه داشته سعی ميکند کــه فقط با استفاده از حرکات عضلات صورتش شیرینی یا کلوچه‌ی کوچک را وارد دهانش کرده و بخورد!

 

ایده و مسابقه برای جشن دانشجویی

بهترین مسابقه برای دانشجویانی کــه در سالن نشسته اند ، بازی است کــه بتواند همه را درگیر کند ، شما می توانید روی برد سالن یک کد شارژ 50 هزار تومانی قرار دهید و اولین نفری کــه در سالن بتواند این کد را درست درج کند برنده شارژ خواهد بود. هیجان انگیز است نه؟!

 

 

2.4/5 - (13 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا