پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • اپلیکیشن تیک تاک TikTok و همه چیز درباره آن

  مجموعه : اپلیکیشن

  اپلیکیشن تیک تاک TikTok و همه چیز درباره آن

  اپلیکیشن تیک تاک TikTok و همه چیز درباره آن

  یکی از اپلیکیشن های محبوبی که روز به روز مخاطبین بیشتری پیدا می کند تیک تاک اســت که به آن تیک تاک هم می گویند ، این نرم افزار شبکه اجتماعی اجازه انتشار فیلم را به کاربران می دهد.اپلیکیشن تیک تاک اخیرا در بسیاری از نقاط دنیا در صدر جدول پرفروش‌ها نشسته اســت. اما این اپلیکیشن چه ميکند و چطور به چنین جایگاهی رسیده اســت؟

   

  تیک تاک (TikTok) یک اپیلیکشن ساخت ویدیوی کوتاه و به اشتراک‌گذاری اســت که در چین به نام Douyin شناخته ميشود و از وقتی در سال ۲۰۱۷ با سامانه musical.ly تلفیق شده، به ویژه میان نوجوانان، به محبوبیت فراوانی دست یافته اســت.کاربر تیک‌ توک ميتواند ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای خود را با تعدادی فیلتر بصری و نیز موسیقی به سادگی ترکیب کند و آن را به اشتراک بگذارد.

   

  شرکت چینی ByteDance که سازنده این اپلیکیشن اســت سال گذشته میلادی اعلام کرد شمار کاربران این اپلیکیشن با گذر از کاربران اپلیکیشن‌های معروفی چون اسنپ‌چت از مرز ۵۰۰ میلیون تن گذشته اســت. تیک تاک تنها در چین بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال در روز دارد.هندوستان پس از چین با بیش از ۱۱۹.۳ میلیون تن کاربر صدرنشین اســتفاده از این سامانه در میان دیگر کشورها اســت.

   

  شمار دانلود شدن اپلیکیشن تیک تاک در چند کشور جهان. رنگ سبز نشانگر سامانه اندروید و رنگ سیاه نشانگر سامانه ای.او. اس اســت.بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری و اپلیکیشن‌ها انتظار دارند تیک تاک به زودی اپلیکیشن‌های سرشناس بیشتری را پشت سر بگذارد.

  اپلیکیشن تیک تاک TikTok و همه چیز درباره آن

  درصد اســتفاده کشورهای مختلف از تیک تاک

   

  یکی از نشانه‌هایی که نشان ميدهد ممکن اســت این پیش‌بینی درست از آب درآید آن اســت که فیسبوک اپلیکیشن رقیبی به نام Lasso را روانه بازار کرده اســت که شباهت زیادی به تیک‌ توک دارد.

   

  اپلیکیشن اشتراک ویدیوی تیک‌تاک از این که شماری از کاربرانش از جمله کودکان و جوانان ناچاربه فرستادن پول به اینفلوئنسر‌های محبوب‌شان شده‌اند، ابراز “تأسف” کرده اســت.فقط برای آن کسانی که ممکن اســت بی‌خبر باشند باید بگوییم که تیک‌تاک در جهان بیش از یک میلیارد کاربر دارد و تنها اپلیکیشنی اســت که به این سرعت همه‌گیر شده اســت.

   

  درست مثل یوتیوب، بعضی از کاربران تیک‌تاک میلیون‌ها فالوئر دارند.این اپلیکیشن اکنون به ۷۵ زبان در دسترس اســت.باید ۱۳ سال داشته باشید تا بتوانید از تیک‌تاک اســتفاده کنید اما تعداد زیادی از کاربران این اپلیکیشن در جهان از جمله ایران زیر سیزده سال دارند.تیک‌تاک ميگوید اگر کسی دربارهٔ سن خود دروغ گفته باشد، حساب کاربری او در این اپلیکیشن مسدود ميشود.

   

  تیک‌تاک اجازه ميدهد که طرفداران تهیه‌کنندگان ویدیو‌ها به آنها “هدیه‌های دیجیتال” بدهند که تا ۶۰ دلار ارزش دارد.در تحقیق بی‌بی‌سی آشکار شد که اینفلوئنسر‌ها به طرفداران خود وعدهٔ به اشتراک گذاشتن شماره تلفن خود را در برابر هدیه‌ ميدهند.تیک‌تاک گفت که سیاســت‌ها و رهنمود‌های سفت‌و‌سخت‌تری به کار خواهد بست اما در مورد چگونگی آن توضیحی نداد.

   

  کلر(نام واقعی نیست) به بی‌بی‌سی گفت که از خرج کردن پول برای به‌دست آوردن شماره تلفن ستارهٔ تیک‌تاک محبوبش پشیمان اســت، این ستارهٔ تیک‌تاک هرگز به تلفن او جواب نداده اســت.کلر دوازده‌ساله که در شمال غربی انگلستان زندگی ميکند برای سباســتین می، ستارهٔ تیک‌تاک هدیه‌ای به ارزش تقریب شصت دلار فرستاد تا قدردانی خود را از ویدیو‌های او نشان دهد.

   

  و وقتی سباســتین در برابر دادن شماره تلفن شخصی‌اش، درخواســت هدیه‌ٔ دیگری کرد، کلر گفت دیگر پولی در بساط ندارد.سباســتین، تولید‌کنندهٔ آمریکایی ویدیو‌های تیک‌تاک، ۳.۸ میلیون طرفدار دارد و هیچ‌کدام از قوانین این اپلیکیشن را هم زیر پا نگذاشته اســت.او به درخواســت بی‌بی‌سی برای اظهار‌نظر پاسخ نداد.

   

  نگاهی به تیک‌تاک

  تیک‌تاک اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی اســت که سریع‌ترین رشد را داشته اســت، هرچند این شرکت آمار کاربران خود را آشکار نميکند اما به نظر ميرسد که باید بیش از یک میلیارد بار در فروشگاه‌های اینترنتی اپلیکیشن‌ها دانلود شده باشد.

   

  این اپلیکیشن به کاربران امکان پست فیلم‌های ۱۵ ثانیه‌ای ميدهد. این اپلیکیشن شهرت خود را مدیون کلیپ‌های نوجوانانی اســت که در این فیلم‌ها با ترانه‌های مشهور و محبوب لب ميزنند و ميرقصند.

  اپلیکیشن تیک تاک TikTok و همه چیز درباره آن

  این شرکت ميگوید این کار بیشتر بین افراد ۱۶ تا ۲۴ ساله رواج دارد اما شواهد نشان ميدهد که بیشتر کاربران زیر ۱۳ سال هستند، که بر خلاف مقررات این اپلیکیشن اســت.این شرکت ۵.۷ میلیون دلار بنا بر مقررات آمریکا به اتهام جمع‌آوری اطلاعات شخصی کودکان زیر ۱۳ سال بدون رضایت والدین‌شان، جریمه شده اســت. مقامات بریتانیا گفته‌اند در حال تحقیق و بررسی این مساله هستند تا دریابند این اپلیکیشن تا چه حد اقدامات لازم را برای حفاظت و امنیت کاربران کم‌سن خود انجام ميدهد.

   

  ویدیو‌ساز‌‌هایی که بیش از ۱۰۰۰ فالوئر دارند ميتوانند در این شبکه به طور زنده برنامه اجرا کنند. در جریان اجرای زنده اســت که طرفداران ميتوانند هدیه‌های دیجیتال بفرستند تا قدردانی خود را نشان دهند.

   

  این هدیه‌ها به صورت نقاشی‌های متحرکی روی صفحه ظاهر ميشود. ستاره‌های پرطرفدار این اپلیکیشن ميتوانند هزاران دلار در هر اجرای زنده کسب کنند.

   

  تیک‌تاک از اعلام اینکه چه مقدار از این پول را برای خودش بر‌ميدارد، خودداری کرد اما بسیاری از اینفلوئنسر‌ها به بی‌بی‌سی گفتند که آنها فقط ۵۰ درصد از هدیه‌ها را دریافت ميکنند.

  اپلیکیشن تیک تاک TikTok و همه چیز درباره آن

  بهترین توصیه‌ها برای اســتفادهٔ امن از تیک‌تاک

  حواس‌تان به رد‌پای‌تان در اینترنت باشد: چیزی که امروز به نظرتان خنده‌دار ميآید ممکن اســت بر آیندهٔ شما تأثیر بگذارد، چون همه چیز برای همیشه در اینترنت باقی ميماند. همیشه پیش از پست کردن هر مطلبی به این موضوع فکر کنید.از چیزهای قابل شناسایی اســتفاده نکنید: هرگز از جایی که ممکن اســت نشانی و محل اقامت شما را مشخص کند، فیلم نگیرید. با روپوش و یونیفورم مدرسه عکس نگیرید و هر نشانه‌ای که محل اقامت شما را نشان ميدهد، حذف کنید.

   

  محتوای نامناسب را گزارش کنید: هر مطلبی که فکر ميکنید نامناسب اســت و نباید باشد را از والدین‌تان بخواهید تا گزارش کنند. تیک‌تاک این گزارش‌ها را ميبیند و آن مطلب را حذف ميکند.حساب کاربری خود را خصوصی کنید: به این معنا که فقط افرادی که ميخواهید، مطالب شما را خواهند دید. در بخش تنظیمات این اپلیکیشن با فشار یک دکمه ميتوانید این کار را بکنید.

   

  وعده‌

  بیش از ده هفته، بی‌بی‌سی چندین اجرای زنده که در آنها ستاره‌های این اپلیکیشن از طرفداران خود هدیه ميخواســتند را زیر نظر گرفت.در برابر این هدیه‌ها آنها در فیلم‌های زنده وعده‌هایی ميدادند. ميگفتند که آنها هم طرفداران خود را در شبکه‌های اجتماعی دنبال خواهند کرد یا پیشنهاد اجرای “دو نفری” ميدادند، که در آن طرفداران ميتوانستند در صفحه‌ای که به دو قسمت تقسیم ميشود همراه با ستارهٔ تیک‌تاک فیلمی را اجرا کنند.

   

  یکی از سازندگان فیلم‌ها به یکی از طرفدارانش در اینستاگرام قول داد تا “یک هفته” با او حرف بزند به شرطی که سه هدیه به ارزش کلی بیش از ۱۵۰ دلار به او بدهد.بعضی از سازندگان فیلم‌ها، روزانه پیام‌های خصوصی و شماره تلفن شخصی در برابر دریافت هدیه ميدهند.بی‌بی‌سی هم‌چنین گروهی را یافت که به دنبال افرادی که هدیه بدهند تمام اپلیکیشن را جستجو ميکنند و بعد با آنها به طور مستقیم تماس ميگیرند و در برابر “لایک” و “فالو” پول درخواســت ميکنند.

   

  سوء اســتفاده

  اســتفانی باربور، از تورنتو، دریافت که دختر ۱۱ ساله‌اش مبلغ ۴۰۰ دلار خرج کرده اســت. او ميگوید:” من از اینکه چنین مبلغی خرج شده اســت، تعجب کردم”.

   

  از دخترم پرسیدم که آیا در برابر این پول چیزی دریافت کرده اســت؟ و او گفت نه.

   

  “بزرگ‌تر‌ها ميدانند. شاید حتی نوجوان‌های دیگر هم بدانند که نباید از بچه‌ها درخواســت پول کرد”.

   

  کلی، یک طرفدار دیگر تیک‌تاک به بی‌بی‌سی گفت که صدها دلار از پول خودش را صرف هدیه‌های دیجیتال کرده اســت. او دیگر چنین هدیه‌هایی نميفرستد چون فکر ميکند که از او سؤاســتفاده ميشود.

   

  کلی گفت: “من خوب ميفهمم که این روزها آدم‌ها نیازدارند تا در شبکه‌های اجتماعی پول درآورند اما من فکر ميکنم این کار فشردن گلوی بچه‌های کم‌سنی اســت که به دلیل نیاز به توجه یا ارزشمند بودن چنین پول‌هایی را خرج ميکنند”.

   

  ریس ۲۰ ساله، بدون آنکه حواسش باشد حدود بیش از هزار دلار برای این کار خرج کرده اســت.

   

  او ميگوید: “هدیه دادن در تیک‌تاک مثل قمار کردن اســت، اعتیادآور اســت. من احساس نميکردم که کار خلافی ميکنم اما حالا فکر ميکنم که ارزشش را نداشت”.

   

  “هیچ حرفی برای دفاع از این کار ندارم. انتخاب شخصی خودم بود اما فکر کنم باید محدودیت سنی یا روش بازدارنده‌ای باشد”.

   

  بی‌بی‌سی با چندین ستارهٔ تیک‌تاک که چنین روش‌‌هایی را برای هدیه گرفتن به کار ميبردند، تماس گرفت اما هیچ‌کدام از آنها جواب ندادند.

  اپلیکیشن تیک تاک TikTok و همه چیز درباره آن

  احساس گناه

  برادران نفاتی فقط با حدود شش ماه حضور در این شبکه، حدود ۲.۵ میلیون فالوئر دارند.

   

  برادران دوقلوی لهستانی که دربلکبرن لانکاشر واقع در شمال غربی انگلستان زندگی ميکنند برای فیلم‌های رقص و طرح‌های کمدی خود مشهورند.

   

  آنها در برابر دریافت هدیه‌ای به ارزش ۶۰ دلار به طرفداران خود قول فالو کردن ميدهند یا اگر چند هدیه بفرستند قول ميدهند نام‌ طرفدار را روی پیشانی خود بنویسند.

   

  آنها گفتند که روش سازندگان فیلم‌های دیگر را در این برنامه در پیش گرفته‌اند و بیشتر طرفدارانی که هدیه ميفرستند بالاتر از ۳۰ سال دارند.

   

  آنها گفتند که وقتی طرفداران کم‌سن به آنها هدیه ميدهند آنها احساس گناه ميکنند.

   

  آنها گفتند:” دوست نداریم که هدیه‌دهنده‌ها کم‌سن باشند و در این صورت حتماً از آنها ميپرسیم که آیا والدین‌شان از این موضوع اطلاع دارند یا نه”.

   

  ” ما نميتوانیم جلوی آنها را بگیریم، ما نميتوانیم این کار را متوقف کنیم. ما این برنامه‌ها را به طور زنده اجرا ميکنیم تا مخاطبان بیشتری پیدا کنیم و کار ما فقط برای پول نیست”.

   

  ریا از ولز، برای مهارتی که در ویرایش نوآورانهٔ فیلم‌ها دارد، ۲.۵ میلیون هوادار دارد.

   

  ریا فیلم‌های نوآورانه منتشر ميکند

  او ميگوید متوسط سن طرفدارانش بین ۱۰ تا ۱۴ سال اســت و آنها همیشه از مزایایی که در برابر هدایا به آنها ميدهد، راضی هستند.

   

  اما او هم وقتی چندین هدیه از طرفداران خیلی کم‌سن دریافت ميکند، احساس ناراحتی ميکند.

   

  او هم مایل اســت که محدودیت‌های سنی بیشتری در زمینهٔ هدیه دادن‌ها، اجرا شود.

   

  او به بی‌بی‌سی گفت: “چنین امری به ما به عنوان سازنده آرامش خاطر بیشتری ميبخشد”.

   

  “این امر باعث ميشود احساس بهتری داشته باشم، چون پول گرفتن از بچه‌ها برای گذران زندگی واقعاً کاری اخلاقی نیست”.

   

  فریب‌کاری

  هدیه دادن در پخش زندهٔ فیلم‌ها از چین شروع شد، جایی که مقر شرکت بیت‌دنس، صاحب تیک‌تاک قرار دارد. این کار در آنجا بسیار بیشتر رواج دارد. دختران ” حرفه‌ای” مبالغ هنگفتی از مخاطبان خود در‌ميآورند.

   

  در غرب، هدیه دادن‌ها بیش از پیش رواج پیدا کرده اســت به‌ویژه در عرصه‌ٔ بازی‌های کامپیوتری مانند توییچ.

   

  هرچند همانند رشد برق‌آسا و بی‌سابقهٔ تیک‌تاک هیچ نمونه‌ای در میان کسب‌‌وکارهای دیگر سراغ نداریم.

   

  بیت‌دنس شرکتی که صاحب تیک‌تاک هم هست از پاسخ به بعضی پرسش‌های ما خوددداری کرد اما به ما گفت که هدیه‌های دیجیتالی نوعی سرمایه‌گذاری اســت.

   

  تیک تاک به کاربران امکان پست فیلم‌های ۱۵ ثانیه‌ای ميدهد

  این شرکت گفته اســت “ما هیچ نوع رفتار فریب‌کارانه و تقلب را تحمل نخواهیم کرد و از شنیدن بعضی از تجربه‌های کاربران متأسفیم”.

   

  “ما معتقدیم همیشه امکان پیشرفت و بهبود در رهنمود‌ها و اطلاعات در دسترس کاربران وجود دارد، به نحوی که برای همهٔ کاربران روشن و قابل‌فهم باشد”.

   

  “ما از دریافت هرگونه بازخوردی که باعث تقویت سیاســت‌های کاری و محصولات آیندهٔ ما شود، اســتقبال ميکنیم”.

   

  این شرکت هیچ توضیحی در مورد جزئیات سیاســت‌ها یا روش‌هایی که قرار اســت تغییر کند در اختیار ما نگذاشت.

   

  الساندرو بولیاری، از مؤسسهٔ بازاریابی اینفلوئنسر‌ها، گفت: “فشار‌های بیشتری بر تیک‌تاک برای ایجاد تغییرات وجود دارد”.

   

  او ميگوید:”چنین گزارش‌هایی برای یک شبکه اجتماعی که به کمک مارک‌ها و مدل‌ها و بازاریابان محبوب شده مناسب نیست”.

   

  “این اپلیکیشن پتانسیل بالایی دارد و حتماً برای بهبود آن ميتوان کارهایی انجام داد. من فکر ميکنم کنترل بیشتر والدین فکر خوبی اســت و تعیین نوعی سقف و حد برای میزان هدیه دادن در هر روز یا در هر فیلم و پخش زنده. هم‌چنین روش‌ها و قوانین باید روشن‌تر باشد و از بعضی مفاهیم و موضوعات که به راحتی برای کاربران پذیرفتنی نیست، پرهیز شود”.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •