پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • چرا انسان ها با هم رابطه جنسی برقرار می کنند؟

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  چرا انسان ها با هم رابطه جنسی برقرار می کنند؟

  چرا انسان ها با هم رابطه جنسی برقرار می کنند؟

  ذهن خانم ها و آقایان درباره رابطه جنسی متفاوت است، هر جنسی بر حسب افکار و احساساتی که درباره رابطه جنسی دارد، به این کار می پردازد. اما دلیل علاقمندی انسان ها به برقراری رابطه جنسی چیست؟ پژوهش های جدید انگیزه‌های واقعی (و بسیار متفاوت) خانم ها و آقایان و درواقع دلایل رابطه جنسی را فاش می‌کنند. ما در مورد رابطه جنسی فکر میکنیم.

   

  به گزارش نیک شو، ما درباره رابطه جنسی خیال بافی میکنیم. ما بیش از حد وقت و پول برای داشتن رابطه جنسی صرف میکنیم. و ما رابطه جنسی داریم. در این نوشتار با نیک شو همراه باشید تا از علل رابطه جنسی و ۱۳ دلیل که چرا انسان ها رابطه جنسی دارند برای شما بگوییم. زمانیکه ایدز، متولد شدن کودک، یا “قتل‌های ناموسی” را در نظر بیاورید، میبینید که بقا و مرگ ما اغلب با رابطه جنسی ارتباط تنگاتنگی دارد. بنابراین، مطالعه‌ آنچه دانشمندان درباره روابط جنسی آموخته‌اند ارزش وقت گذاشتن را دارد.

  چرا انسان ها با هم رابطه جنسی برقرار می کنند؟

  دانستن درباره رابطه جنسی همیشه برای مردان و زنان جذاب بوده است

   

  در سال ۱۹۹۰، سردبیر ژورنال پژوهش جنسیت (Journal of Sex Research) نوشت:” برای نسل‌های آتی غیر قابل درک – و شاید به طور غیرعاقلانه‌ای اهمالگرانه- است که تلاش بسیار کمی برای به دست آوردن اطلاعات و به وجود آوردن دانشی در زمینه‌ رفتار جنسی انسان صورت گرفته‌است.”

   

  اما دانشمندان، مانند بسیاری از آدم‌های جامعه، در صحبت کردن از مسائل جنسی بسیار محتاط هستند. به همین دلیل است که تقریبا همه‌ مدلهای روانشناختی در زمینه‌ی تندرستی حتی اشاره‌ای به تمایلات جنسی انسان نمی‌کنند، و تقریبا همه‌ی کتاب‌های جدید در زمینه‌ی شادی و تندرستی تمایلات جنسی را نادیده می‌گیرند و موضوع دلایل رابطه جنسی عموما مهجور مانده است.

   

  انسان بینهایت پیچیده است. همانطوری که هیچ دلیل جهانی برای خوردن هات‌داگ (چه تلاش برای برنده شدن در یک مسابقه یا بلعیدن آن‌ها در مقابل تلویزیون فقط از روی عادت) وجود ندارد، برای داشتن رابطه‌ی جنسی حتی یک دلیل در طول تاریخ و در دوران‌ها و فرهنگ‌های متفاوت وجود ندارد. اما من می‌خواهم چند نکته را در زمینه‌ی انگیزه‌های پشت رابطه‌ی جنسی با شما به اشتراک بگذارم؛ این نکات حاصل از یافته‌هایی هستند که در تحقیقات علمی تکرار شده‌اند.

   

  چرا این موضوع این‌قدر مهم است؟

  پیش از سال ۲۰۰۷، نگاهی اجمالی روی مطالب علمی صورت گرفت و منجر به روشن شدن ۲ دلیل شد که چرا آدم‌ها رابطه جنسی دارند: تولید مثل (به مورمونیسم فکر کنید) و لذت (به لذت‌گرایی فکر کنید). سپس در سال ۲۰۰۷، سیندی مِستون و دیوید باس شکاف را از بین بردند. در مرحله‌ اول بسیاری از مطالعات، محققان از صدها نفر بین سنین ۱۷ تا ۵۲ سال خواستند که به آن‌ها در تهیه‌ی فهرست جامعی از دلایل رابطه جنسی که مردم را متمایل به داشتن یک رابطه جنسی می‌کند، کمک کنند. به همه یک سوال داده شد:

   

  “لطفا فهرستی از همه‌ دلایلی که باعث شده‌اند شما یا شخص دیگری که می‌شناسید در گذشته وارد رابطه‌ی جنسی بشوید، تهیه کنید.”
  در تحقیقات اولیه، در زمینه‌ی دلایل رابطه جنسی ، پاسخ‌ها به چهار فاکتور اصلی و ۱۳ زیرفاکتور منجر شدند:

   

  ۱. دلایل فیزیکی

  زیر این چتر گسترده، ۴ مورد را می‌یابیم: (۱) تسکین تنش (در یوتیوب دنبال آهنگ ‘%$# the pain awayاز پیچز بگردید)؛ (۲) لذت (گاهی اوقات دلیل داشتن رابطه‌ی جنسی لذت‌گرایی صرف است، با وجود این‌که دانشمندان خشکه مقدس فواید آن را بی اهمیت جلوه می‌دهند)؛ (۳) اشتیاق فیزیکی (ساده است، شریک زندگی‌مان برای ما به لحاظ جنسی جذابیت دارد). و (۴) تجربه‌ طلبی (بهبود و تمرین مهارت‌های جنسی).

   

  ۲. رسیدن به هدف

  زیر این چتر گسترده، موارد پیش رو را پیدا میکنیم: (۵) منابع (تلاش برای رسیدن به غایت آمال‌مان)؛ (۶) وضعیت اجتماعی (نگرانی در مورد آن‌چه دیگران فکر می‌کنند و شهرت‌مان)؛ (۷) انتقام (تمایل برای صدمه زدن به کسی)؛ و (۸) منفعت‌گرایی ( استفاده از رابطه‌ی جنسی برای به دست آوردن مزیت در یک رابطه یا در حیطه‌ی زندگی).

   

  ۳. دلایل احساسی

  زیر این چتر گسترده، این موارد را پیدا میکنیم: (۹) عشق و تعهد (یک راه برای حفظ دلبستگی عمیق و مطمئن). و (۱۰) بیان احساسات (یکی از راه‌های اصلی برقراری ارتباط، حداقل با شریک رمانتیک زندگی‌تان).

   

  ۴. نا امنی

  زیر این چتر گسترده، سه مورد وجود دارد: (۱۱) افزایش اعتماد به نفس (یک استراتژی برای به دست آوردن اندکی قدرت و توانایی)؛ (۱۲) وظیفه / فشار (هر چیز ناشی از تعهد یا اجبار توسط شخص دیگری) و (۱۳) امنیت شریک زندگی (داشتن رابطه‌ی جنسی برای دفع کردن افراد متجاوز). شاید شما در مورد تفاوت‌های جنسیتیِ پشت رابطه‌ی جنسی کنجکاو باشید. اجازه دهید در این‌جا نقل قول‌هایی را بیاورم از نویسندگان، در مورد اکتشافات جالبی که خودشان داشته‌اند، زیرا این تفاوت‌ها، قابل ملاحظه بودند:

   

  آقایان، به طور قابل توجهی بیشتر از خانم ها، دلایل متمرکز بر ظاهر فیزیکی و جذابیت فیزیکی یک شریک زندگی را مطرح کردند، مثلا ” فلانی بدن جذابی داشت، ” ” ظاهر فیزیکی فلانی حس جنسی من را شعله‌ور کرد، ” و ” فلانی چهره‌ی جذابی داشت.” این یافته‌ها فرضیه‌ی مبتنی بر تکامل را که می‌گوید آقایان با دیدن نشانه‌های ظاهری جنسیتی به لحاظ جنسی بیش‌تر از خانم ها تحریک می‌شوند، مورد حمایت قرار می‌دهند، چرا که ظاهر فیزیکی، نشانه‌های فراوانی از توانایی باروری و تولید مثل یک زن را ارائه می‌دهند (باس ، ۱۹۸۹ب، ۲۰۰۳؛ سیمونز، ۱۹۹۸)

   

  آقایان همچنین (به طور قابل توجهی بیش از خانم ها) دلایلی را بر زبان آوردند که تجربه‌طلبی و جستجوی فرصت‌های بیش‌تر را در آن‌ها نشان می‌داد. مثال‌ها عبارتند از: “فلانی در دسترس بود”، “فرصت خود به خود پیش آمد،” و ” من می‌خواستم تعداد روابطی که تجربه کرده‌بودم را افزایش بدهم.

   

  خانم ها در اعلام انگیزه‌های عاطفی برای داشتن رابطه‌ی جنسی از آقایان پیشی گرفتند، مثلا ” من می‌خواستم عشق‌ام را به فلانی ابراز کنم” و ”من متوجه شدم که عاشق شده‌ام.” این یافته‌ها نظریه‌ی مبتنی بر تکامل را درباره‌ی رابطه‌ی جنسی خانم ها مورد حمایت قرار می‌دهند. طبق این نظریه خانم ها، بیش از آقایان، ترجیح می‌دهند که در چارچوب یک رابطه‌ی متعهدانه‌ی مداوم رابطه‌ی جنسی داشته باشند، و احساسات یا بیان عشق سیگنال‌هایی

   

  را حاکی از این تعهد فراهم می‌کنند (باس، ۲۰۰۳؛ تاونسند، ۱۹۹۸). همچنین برای حمایت از این نظریه، یافته‌هایی وجود داشتند که نشان می‌دهند رابطه‌ی جنسی بدون درگیری عاطفی، برای آقایان در مقایسه با خانم ها محرک قدرتمندتری بود. آقایان، برای مثال، در اعلام موارد مربوط به لذت فیزیکی صرف، مانند تمایل برای رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم)، به این دلیل که حس خوبی دارد، یا خیلی ساده به این دلیل ‌که “شهوتی” شده‌بودند،

   

  از خانم ها پیش گرفتند. به هر حال این مهم است که توجه داشته باشید، میزان مطرح شدن بسیاری از انگیزه‌های عاطفی برای درگیر شدن در رابطه‌ی جنسی توسط خانم ها بیش‌تر نبود (به عنوان مثال “من می‌خواستم با فلانی پیوند عاطفی داشته باشم”؛ ” من می‌خواستم رابطه‌ام را قوی‌تر کنم،” ” من خواهان قرابت عاطفی هستم”). در واقع، زیرفاکتورهای عشق و تعهد، و بیان احساسات تنها فاکتورها از ۱۳ زیرفاکتور موجود بودند

   

  که بسامدشان در میان آقایان چندان بیش‌تر از خانم ها نبود. این یافته، حمایت می‌کند از بدنه‌ی در حال رشد شواهد بالینی که نشان می‌دهد خانم ها و آقایان هر دو، گاهی اوقات خواهان صمیمیت و ارتباط عاطفی از طریق رابطه‌ی جنسی هستند. آقایان بیش‌تر از خانم ها برای داشتن رابطه‌ی جنسی دلایلی را اعلام کردند که شامل انواعی از کارکردهای منفعت‌گرایانه بود، مانند ” برای تغییر موضوع گفتگو، ” ” برای این‌که لطف فلانی شامل حال‌ام شود،

   

  ” یا ” برای بهبود مهارت‌های جنسی‌ام.” این یافته ها در تضاد هستند با آن تصور کلیشه‌ای که خانم ها، بیش‌تر از آقایان، از رابطه‌ی جنسی برای به دست آوردن مزیت یا رابطه‌ی خاصی استفاده می‌کنند.دسته‌ی دیگر تفاوت‌های جنسیتی که مشخصا پیش بینی نشده‌اند شامل این موارد است: بهبود وضعیت اجتماعی/ افزایش شهرت، حق خودنمایی قائل شدن، و علاقه‌ی افراد به این‌که به دوستان‌شان بگویند با شخص معروفی رابطه‌ی جنسی داشته‌اند.

   

  با این حال، این یافته‌ها با داد‌ه‌های تجربی همسو بودند، داده هایی که نشان می‌دهند آقایانی که در واقع یا به طور موثر با چند زن رابطه‌ی جنسی دارند، از موقعیت اجتماعی بالاتری برخوردار هستندموقعیت اجتماعی بالاتری دارند.این یافته ها به یک واقعیت مهم اشاره دارند: وقتی که آقایان و خانم ها را با هم مقایسه می‌کنیم، بزرگترین تفاوت‌ها در انگیزه‌ها و رفتارهای جنسی پیدا می‌شوند. بد نیست به خاطر بسپاریم که بسیاری از تفاوت‌ها بین آقایان و خانم ها غیرموجود یا کوچک هستند به جز زمانی که فرد به دنبال برقراری رابطه‌ی جنسی باشد.

   

  حالا با این دانشی که داریم چه کار باید بکنیم؟

  پیشنهاد من این است که کمی مشغول اکتشاف خودتان شوید تا خودتان را بشناسید. یک ماه وقت بگذارید و انگیزه‌های پشت تمایلات جنسی‌تان را یادداشت کنید، و به دقت شریک زندگی‌تان را مورد بررسی قرار دهید و در مورد انگیزه‌ای که برای رابطه دارد با او صحبت کنید. شما ممکن است چیز آشکاری در مورد خودتان بفهمید که هرگز متوجه آن نشده بودید، و ممکن است مکالمات مهمی را با شریک رمانتیک زندگی‌تان شروع کنید در مورد این‌که چه‌طور به هم نزدیک و چه‌طور از هم دور می‌شوید.

   

  از مهم ترین علل رابطه جنسی تاثیر رابطه جنسی روی تندرستی است که کم‌تر از هر عنصر دیگری در روانشناسی (به جز در میان روان‌شناسان فرگشتی) مورد قدردانی قرار گرفته‌است. شاید زمان آن فرارسیده‌است که دانشمندان و پزشکان علاقمند به تندرستی زمان کم‌تری صرف خواندن مقالات و زمان بیش‌تری را صرف صحبت کردن با انسان‌های شهوتی بکنند تا کشف کنند که چه چیز آتش شهوت را در آن‌ها روشن می‌کند.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •