دانستنی های جنسی

انزال معکوس در آقایان هنگام ارگاسم و راه درمان

انزال معکوس در آقایان هنگام ارگاسم و راه درمان

مشکل جنسی بسیار آزاردهنده برای آقایان انزال معکوس است که در آن مایع منی از مجرای خود بیرون نمی آید و برعکس به سمت مثانه می رود. یک مرد بالغ سالم در طول ارگاسم، نیمی از یک قاشق چایخوری اسپرم را تخلیه می کند. در مردان مبتلا به انزال معکوس، میزان اسپرم به طور چشمگیری کاهش می یابد یا ارگاسم، بدون مایع منی صورت می گیرد. در اختلال انزال معکوس، مایع منی و اسپرم به جای حرکت از مجرای ادراری و خروج از آلت تناسلی، به طور معکوس به عقب برگشته و به طرف مثانه حرکت می کند.

انزال معکوس در آقایان هنگام ارگاسم و راه درمان

در انزال معکوس عضله ای که بر مثانه تاثیر دارد غالبا عمل نمی کند. این مشکل باعث می شود که تمام یا بخشی از اسپرم به عقب برگشت کند. انزال، خروج مایع منی از مثانه (عبور از داخل آلت تناسلی مرد) هنگام ارگاسم در مردان است.

 

درمان انزال معکوس

اکثر مردان مبتلا به انزال معکوس احتیاج به درمان خاصی ندارند و امکان دارد با مراقبت های نیاز برطرف شود. در صورتی که ابراز این وضعیت به دلیل اثرات جانبی دارو باشد، امکان دارد دکتر داروی مناسب را تجویز کند.در بعضی دیگر از مردان، رسیده گی به همه موارد نیاز است تا مشخص شود این مشکل نشانه ای از یک وضعیت جدی نیست.

 

در بعضی از مردان، انزال معکوس احتیاج به درمان دارد چون که با موضوع باروری مواجه می شود. در این مورد،درمان بسته به علت متفاوت است. چنانچه انزال معکوس به علت آسیب عصبی یا عضلانی مرتبط با مثانه باشد، دکتر شما دارویی مانند پزوودئیدرین یا ایمی پرامین (Tofranil) را تجویز می کند که موجب بهبودی ماهیچه ورودی مثانه می شود.

 

در بخش باروری، متخصص بارداری امکان دارد اسپرم را از ادرار جمع آوری کند و اسپرم شستشو داده شده را در روش لقاح به کار گیرد. در موارد انزال معکوس، سه مورد از روش های باروری بیشتر استفاده می شود:

 

— تلقیح داخل رحمی (با به کار بردن از یک کاتتر کوچک برای قرار دادن اسپرم شسته شده در رحم شریک زندگی در زمان تخمک گذاری)

 

— باروری به صورت تخمک گذاری و اسپرم با هم در آزمایشگاه برای تولید لقاح

 

— تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسمیک (تزریق اسپرم به تخمک برای ایجاد لقاح)

 

علل انزال معکوس

بعضی از علل موثر بر انزال معکوس می تواند آسیب جراحی به عضلات مثانه، آسیب های عصبی ناشی از بیماری های دکتری به ویژه در مردان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس و یا با کنترل طولانی مدت دیابت باشد.

 

تشخیص انزال معکوس

در اکثر موارد تشخیص انزال معکوس توسط متخصص ارولوژی، متخصص اختلالات تولید مثل و اختلالات دستگاه ادراری صورت می گیرد. دکتر سوالاتی در مورد سابقه دکتری، جراحی قبلی، تاریخچه جنسی و داروهای مصرفی خواهد پرسید. رسیده گی به این سوالات پس از معاینه فیزیکی کامل صورت می گیرد.در صورتی که در نمونه ادرار، میزان زیادی اسپرم مشاهده شود، انزال معکوس تشخیص داده می شود.

 

طریق ساده تشخیص انزال معکوس، رسیده گی به ادرار برای وجود اسپرم پس از عمل انزال است که چنانچه در داخل ادرار، اسپرم یافت شود، تشخیص تأیید می ‏گردد. انجام مقاربت با مثانه پر و در حالت ایستاده و همچنین مصرف بعضی از داروها به بسته ماندن دریچه عضلانی مثانه به پیشابراه کمک می ‏کنند. انجام عمل جراحی نیز امکان پذیر است، اما چندان موفقیت‎آمیز نیست.

 

درمان موثر جمع ‏آوری اسپرم‎ها (از ادرار) و به کار بردن از آنها برای تلقیح مصنوعی است. برای این کار، شخص اول ادرار می‌کند، سپس برای قلیایی شدن ادرار، سدیم بی‏کربنات می‌خورد و بلافاصله پس از انزال، ادرار می‏کند. مراحل آماده ‏سازی، بر اسپرم‏ های داخل ادرار انجام می‌شود و آنگاه برای لقاح مورد استفاده قرار می‏ گیرند.

 

غالباً میزان بارداری حاصل از این اسپرم ‏ها کم است، چون اکثر دارای کیفیت پایینی هستند و این افراد بعضی اوقات به انجام IVF احتیاج خواهند یافت.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا