پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  مجموعه : جدیدترین اخبار مشاهیر

  الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  الناز شاکردوست این روزها در حال بازی در نمایش گم و گور است که در آن با امیر جعفری هم بازی است و لوکیشن آن ها در غسالخانه و قبرستان است. الناز شاکردوست در نمایش گم و گور که برای اولین بار به روی صحنه می رود .وی با انتشار این خبر در صفحه شخصی اش چندی پیش خبر از ورودش به صحنه تئاتر داده بودنقش وی یکی از متفاوت ترین نقش های وی در کارنامه شخص اش است.

  الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  نمایش گم و گور عنوان تازه‌ترین نمایش امیر مهندسیان است که در سالن ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می رود و این نخستین حضور الناز شاکردوست در یک نمایش محسوب می‌شود و این بازیگر برای اولین بار است که روی صحنه تئاتر خواهد رفت.پیش از این حضور امیر جعفری در مقام بازیگر در این نمایش قطعی شده بود،

   

  تمرین های این گروه نمایشی از مدت‌ها قبل آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.کاوه ابراهیم، علیرضا زارع پرست، فردین شاه حسینی،سمانه آقا زمانی بازیگران دیگری هستند که در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازندو با حضور النازشاکردوست لیست بازیگران این نمایش تکمیل شد.

  الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  این نمایش تازه‌ترین محصول گروه نمایش شنل خواهد بودو تهیه‌کنندگی آن بر عهده مرتضی میرمنتظمی و محمد قدس است.مهمترین خصوصیت این نمایش حضور الناز شاکردوست بعنوان یک بازیگر شناخته شده سینما است؛ حضوری که مدت هاست انتقادهای زیادی نسبت به آن مطرح می‌شود، مبنی براینکه چرا تئاتر ایران و کارگردان هاي تئاتر برای جذب مخاطب و فروش اکثر به سمت بهره گیری از چهره ها می‌روند؟!

   

  گرچه این انتقاد از جانب بعضی مردمان تئاتر پذیرفته نمی‌شود و معتقدند هر شخصی میتواند به این عرصه بیاید چرا که مهم، ماندگاری و رنج و زحمتی هست که برای ماندن در تئاتر باید متحمل شد. با این حال نمایش گم وگور به کارگردانی امیر مهندسیان از این ماجرا مبرا نیست هرچند خودش پافشاری دارد که بنا بر قصه و حکایت و هدفی که مدنظر دارد از یک چهره سینمایی در کارش دعوت کرده است.

   

  این نمایش حکایت یک غسال «با بازی امیر جعفری» را روایت می‌کند که به دلایلی امکان کار کردن ندارد و زنی که نزد اوست «با بازی الناز شاکردوست» و به نظر می‌رسد، همسرش هست هم در غسالخانه کار می‌کند و هم بر سر مزارهای گورستان نیایش و قرآن می‌خواند و برای بهتر شدن حال روحی اش نقشه اي می چیند.

  الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  همان ابتدای کار حضور شاکردوست روی صحنه نشان از نقشی متفاوت برای این بازیگر دارد ولی لااقل در شب هاي اول اجرا این تصور تا اندازه ای به هم می ریزد، چون پس از مدتی ریتم بازی رها شده و با دقت به بازی متفاوت شاکردوست در فیلم «خفه گی» فریدون جیرانی احتمالاً باید علت این مسئله را در کارگردانی نمایش هم جستجو کرد

   

  نمایش گم وگور که با حال و هوایی معنوی و با اکران نوای نیایش و قرآن شروع می‌شود در طول اجرا، فضای دیگری به خود می‌گیرد و به نظر می‌رسد اکثر خرافات، قضاوت آدم‌ها از یکدیگر و تاثیر آنها بر سرنوشت شان محور حکایت باشد،موضوعی که کارگردان این نمایش آن را تا حد زیادی رد میکند

  الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  و با بیان این که زندگی مرده شورها و برخوردهایی که در جامعه با این قشر میشود اکثر مدنظرش بوده، در عین حال پافشاری میکند که در شب هاي آینده این نمایش روال درست تری پیدا خواهد کرد.امیر مهندسیان که به همراهی هادی احمدی متن نمایش گم و گور را نوشته است، در گفت وگویی با ایسنا درمورد این نمایش بیان کرد:کارهای قبلی ام اکثر قصه اي

   

  از جنگ بودند که حرفی با خود داشتند و برای اینکار هم ابتدا فضایی در ذهنم بود و می‌خواستم اثری اجرا کنم که امید در آن رخداد بیفتد.او گفت:برای اجرای این نمایش با مرده شورها و غسال هاي زیادی گفتگو کردم و کاملا تحقیقات می دانی انجام دادم. بدبختانه در جامعه نگاه خوبی به این افراد وجود ندارد به خصوص در شهرستان ها که نگاه هاي عجیب غریبی در این اساس دیده می‌شود، بطوری که در عروسی ها و مجالس شادی از آنها دعوت نمی‌شود یا اگر نوزادی به جهان بیاید از حضور غسال ها پیش نوزاد تازه متولد شده پیشگیري می‌کنند.

  الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  کارگردان نمایشهای «آدم برفی»، «مرحوم»، «جشن» و «لیلی اسم تمام دختران ایران زمین هست» ادامه داد:احتمالا در طول اجرا مسائل اجتماعی و فرهنگی دیگری پررنگ باشد اما بعد از اتمام نمایش، تماشاگر به غسال حکایت هم فکر می‌کند، مخصوصا آنکه معمولاً باید شخصیت هایم را در واقعیت پیدا کنم.

   

  مثلاً در یکی از شهرها دو غسال زن و مرد را دیدم که بسیار با یکدیگر نزدیک بودند و تصور می شد زن و شوهر میباشند اما این آدم ها معمولاً امیدی به زندگی ندارند که بخواهند ازدواج کنند یا بچه دار شوند و همین در نمایش ما هم دیده می‌شود؛ یعنی دو شخصیتی که تا نیمه هاي کار تصور می‌شود زن و شوهر میباشند اما بعد میبینیم اینجور نیست و به همین علت عامدانه از دو بازیگری بهره گیری کردم که احتمالاً بعنوان همسر به لحاظ سن وسال تناسبی با هم نداشته باشند.

  الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  مهندسیان افزود:ضمن این که برای نقش زن این نمایش، یک خصوصیت خاص مد نظرم بود. آن هم این که در شهرستان ها دیده ام دخترانی که بعنوان غسال کار می‌کردند و زیبایی و وجاهت قابل قبولی هم داشتند به دلیل مرده شور بودن هیچ گاه نتوانستند ازدواج کنند و در این نمایش هم حکایت شخصیت ما به جایی می‌رسد که سراغ فرد مسنی هم چون “مراد” می‌رود.

   

  او درمورد دعوت از الناز شاکردوست برای بازی در این تئاتر و این که این انتقاد به کار او وارد میشود که از یک چهره سینمایی برای جذب مخاطب بهره گیری کرده در حالی‌که با دقت به نقش، بازیگران دیگری هم که پیشینه حضور روی صحنه تئاتر را داشته باشند می توانستند دعوت شوند تا در کنار امیر جعفری یک جمع تئاتری

   

  حرفه اي روی صحنه باشد، بیان کرد:مهم‌ترین علت دعوت از الناز شاکردوست دقیقا همان نکته اي بود که درمورد نگاه خاص به دختران جوان غسال وجود دارد. گرچه او در تمرین ها تمام چیزی راکه می‌خواستم اجرا و خصوصیت هاي نقشی راکه بر عهده داشت به خوبی ایفا می‌کرد، هر چند هنوز ریزه کاری هایي وجود دارد که باید به آن دقت کرد و این وظیفه من بعنوان کارگردان هست که آنها را پیدا کنم.

  الناز شاکردوست در غسالخانه و قبرستان +نمایش گم و گور

  وی هم‌چنین در ادامه درمورد اکران نشدن بروشور نمایش در شب هاي ابتدایی اجرا گفت:در شب اول نه اجازه پیدا کردیم پوستر را نمایش دهیم و نه بروشور را اکران کنیم که این رخداد از جانب تماشاخانه پیش آمد، در حالیکه اداره کل هنرهای نمایشی مجوز بهره گیری از این پوستر و طرح را داده بودند.

   

  مهندسیان درمورد علت مخالفت با این اقلام بیان کرد:پوستر ما عکس بادکنکی را نشان میدهد که در آن دعای تلقین میت نوشته شده و این بادکنک به سمت آسمان می رفت که در تیزر هم دیده میشود و نمیدانم به چه علت امکان پخش پیدا نکرد و باید یک طراحی جدیدی برای پوستر و بروشور داشته باشیم.

   

  به قول وی در این تاریخ قرار بود ریما رامین فر نمایشی را اجرا کند که با دقت به حاضر نشدنش و این که احتمالا سال آینده به صحنه خواهد رفت، با لطف رامین فر و نیز حسین پارسایی «دبیر شورای سیاست گذاری تماشاخانه ایرانشهر» نمایش گم وگور مهندسیان جایگزین شد.

   

  در این نمایش به تهیه کنندگی محمد قدس و مرتضی میرمنتظمی اضافه بر امیر جعفری و الناز شاکردوست، کاوه ابراهیم، علیرضا زارع پرست، فردین شاه حسینی و سمانه آقازمانی هم بازی می‌کنند.

   

  مطالب بیشتر:

  الناز شاکر دوست با دامن بدون شلوار در لندن +عکس

  آخرین عکس های اینستاگرام الناز شاکردوست

  جذاب ترین عکسهای الناز شاکردوست در اینستاگرام

  تصاویر خفن الناز شاکردوست در ونیز ایتالیا

  استایل به سبک الناز شاکردوست بازیگر خوشتیپ ایرانی

  عکسهای الناز شاکردوست و خواهرش با شلوار پاره

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •