اخبار تکنولوژی

افزایش اهمیت سرعت بارگزاری سایت‌ها در نمایش جست‌وجو

افزایش اهمیت سرعت بارگزاری سایت‌ها در نمایش جست‌وجو

شرکت گوگل اعلام نموده که از این به بعد به سرعت بارگزاری سایت ها در نمایش جستجوها اهمیت بیشتری خواهد داد. گوگــل طی اطلاعیه اعلام کرد در الگوریتم‌های جست‌وجوی موبایل و رتبه‌بندی وب سایتها تغییراتی اعمال ميکند. گوگــل ميخواهد سرعت بارگذاری سایت‌ ها را در رتبه‌بندی و نمایش جست‌وجوها دخالت بدهد. این تغییر که گوگــل به نام «Speed Update» ازش نام ميبرد، از ماه جولای ۲۰۱۸ تاثیر داده خواهد شد.

 

این تغییرات باعث ميشوند که وب سایتهای با سرعت‌های پایین‌تر؛ کمتر در جست‌وجوهای گوگــل دیده شوند یا بعد از وب سایتهای دیگر قرار بگیرند. در حقیقت، گوگــل ميخواهد در جست‌جوهای موبایلی کاربران، سرعت نمایش وب سایتها را نیز دخیل کند اما تنها عامل رتبه‌بندی و نمایش وب سایتها نخواهد بود و کماکان عوامل دیگری مانند کلمات کلیدی تاثیرگذار خواهند بود.

 

گوگــل ميگوید تغییر «Speed Update» درصد کمی از وب سایتها را تحت تاثیر قرار ميدهد و بیشتر به ضرر آن وب سایتهایی اســت که درخواســت‌های کاربران را با تاخیر و کند جواب ميدهند.

افزایش اهمیت سرعت بارگزاری سایت‌ها در نمایش جست‌وجو

فلسفه گوگــل این اســت که روی دستگاه‌های موبایل؛ کاربران نیاز به سرعت بیشتر نمایش وب سایتها و اطلاعات دارند و باید وب سایتها این توانایی را داشته باشند که سریع‌تر بارگزاری شوند.

 

گوگــل قبلا فاکتور سرعت را برای جست‌وجوهای کامپیوترهای دسکتاپ اعمال کرده اســت و اکنون به دنبال تغییر مدل رتبه‌بندی وب سایتها برای نمایش در جست‌وجوی موبایل اســت.

 

سازگاری با موبایل

با توجه به اینکه این روزها، بسیاری از جست‌وجوهای گوگــل با دستگاه‌های موبایل انجام مي شود؛ این تغییر الگوریتم رتبه‌بندی وب سایتها ميتواند در درازمدت روی وب تاثیرگذاری محسوسی داشته باشد. اگرچه گوگــل ميگوید درصد کمی از وب سایتها تحت تاثیر این ارتقا و سیاســت‌گذاری قرار ميگیرند ولی هدف بزرگ‌تری را دنبال ميکند و آن فشار و تشویق وب سایتها به اســتفاده از ابزار AMP یا Accelerated Mobile Pages برای سرعت بخشیدن به صفحات خود اســت.

افزایش اهمیت سرعت بارگزاری سایت‌ها در نمایش جست‌وجو

گوگــل در اطلاعیه خود توضیح داده اســت که هر صفحه وب یا وب‌سایتی که از AMP اســتفاده ميکند، به معنای سریع‌تر بودن از دیگر وب‌ سایتها نیست و لزوما بالاتر از بقیه نشان داده نميشود.

 

جمعاً، گوگــل دارد در جست‌وجو به سازگاری صفحات وب با دستگاه‌های موبایل اهمیت بیشتری ميدهد. مثلا به توسعه‌دهنده‌های وب توصیه ميکند کیفیت نسخه موبایل وب‌ سایت‌ شان به همان اندازه نسخه دسکتاپ باشد یا آدرس URL صفحات در هر دو نسخه مشابه هم باشد.

 

همین طور، داده‌های ساخت‌یافته و متا دیتا باید در هر دو نسخه‌ وب‌سایت اعمال شده باشند. گوگــل قصد دارد از این طریق برنامه‌نویسان سایت را مجبور به اصلاح کدنویسی وب‌سایت‌شان کند تا با کیفیت و سرعت بالاتر نمایش داده شوند.

افزایش اهمیت سرعت بارگزاری سایت‌ها در نمایش جست‌وجو

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا