موفقیت و پیشرفت

این افراد هرگز در زندگی و کار خود موفق نمی شوند

این افراد هرگز در زندگی و کار خود موفق نمی شوند

این افراد هرگز در زندگی و کار خود موفق نمی شوند

انجام برخی از کارها در زندگی می تواند مانعی باشد برای موفقیت و پیشرفت افراد که در این مطلب به طور مفصل به آن می پردازیم. هیچ کدام از این رفتارها باعث از دست رفتن شغل شما نمی شود زیرا می توانیـد با هوش احساسی بر این مشکلات غلبه کنیـد. برای این منظور بایـد سطح خودآگه گاه، تمایلات قوی و مهارت های اجتماعی خود را افزایش دهیـد. اشخاص با خصلت های گوناگون وجود دارند که به دلیل نداشتن هوش احساسی همیشه در مشاغل خود با شکست مواجه می شوند. برای شناخت هر چه بهتر آنها توصیه می کنیم ادامه مطلب را مطالعه کنیـد.

 

زودباور

شما نمی توانیـد به شخصی که زودباور است هیچ کمکی بکنیـد. تنها می توانیـد برایشان متاسف باشیـد. این اشخاص بدون هیچ مقاومتی با جریان رودخانه پیش می روند تا سرانجام به اقیانوس پرتلاطم برسند. زودباورها و اشخاص ساده لوح از نه گفتن می ترسند، از اینکه در مورد حقوق خود صحبت کنند می ترسند و به همین دلیل همیشه از آنها سواستفاده می شود و هرگز پیشرفت نمی کنند.

 

عذرخواهی کننده ها

اشخاصی که اعتماد به نفس کافی ندارند اغلب برای همه کارهای خود از دیگران عذرخواهی می کنند. آنها از شکست می ترسند و تصور می کنند که با معذرت خواستن می توانند امنیت شغلی خود را حفظ کنند. ولی بایـد بدانیـد که این روش نه تنها کارساز نیست بلکه موجب بی ارزش شدن ایـده هایشان هم می شود و کمتر کسی به نظراتشان بها می دهد. مطرح کردن یک نظر و ایـده در قالب سوال نیز به اندازه معذرت خواستن اشتباه و غلط است. در صورتی که تصور می کنیـد نظری قابلیت به اشتراک گذاری را دارد، آن را قاطعانه مطرح کنیـد.

 

ترسو

ترس یک محرک بسیار قوی است. به همین دلیل است که روسای جمهور در کمپین های تبلیغاتی خود همیشه اصرار دارند که حریف {{ مشکلات اقتصادی }} برای مردم ایجاد خواهد کرد. یا مثلا روی پاکت های سیگار همیشه نوشته می شود که {{ سیگار کشنده است }}. در محل کار، مردم از روی ترس رفتارهای نامعقول و آسیب‌رسان از خود نشان می دهند. همکاران بزدل فورا اشتباهات بزرگ و مهم خود را به گردن دیگران می اندازند. این اشخاص توانایی یافتن راهکار درست و راه حل صحیح را ندارند.

 

دمنتورها

این افراد هرگز در زندگی و کار خود موفق نمی شوند

در سری داستان های هری پاتر نوشته جی کی رولینگ، دمنتورها کسانی بودند که روح بقیه را از بدنشان به بیرون می مکیـدند و تنها کالبدی از آدم را برایشان باقی می گذاشتند. به محض ورود یک دیمنتور به اتاق، فضا تیره و سرد می شد و مردم خاطرات بد خود را به یاد می آورند. رولینگ در مورد پردازش این شخصیت گفته که دیمنتور از آدم های همیشه منفی الهام گرفته است:

 

اشخاصی که به محض ورودشان به اتاق می توانند روح، طراوت و زندگی را از آن بربایند و از بین ببرند. این اشخاص با منفی گرایی، باورهای منفی و انرژی های بدی که دارند همه اطرافیان خود را در کام تلخی و ناکامی فرو می برند. خون‌آشامی این اشخاص، نیمه خالی لیوان را دیـدن است. این اشخاص می توانند با ورود خود ترس و نگرانی را دل مردم شکوفا کنند.

 

دمدمی

بعضی از اشخاص واقعا روی رفتار خود هیچ کنترلی ندارند. این اشخاص قادرند به راحتی کار و پروژه های دیگران را خراب کرده و سپس طلب کار شوند که شما باعث ناراحتی آنها شده ایـد. اشخاص تندخود و دمدمی همیشه بسیار ضعیف عمل می کنند زیرا قضاوت ها و تفکرات ناسالمشان روی رفتارشان سایه افکنده است. این اشخاص وقتی با مشکل مواجه می شوند، سریعا اشتباهات رفتاری خود را به دیگران نسبت می دهند.

 

قربان

تشخیص این اشخاص از بقیه سخت تر است. آنها به گونه ای نقش بازی می کنند که گویا همه رویـدادها در خلاف جهت موفقیتشان پیش می رود. ولی واقعیت این است که آنها مسئولیت پذیر نیستند. به اشخاص قربانی در صورتی که وقت و فرصت زیادی هم بدهیـد همچنان در جا خواهند زد زیرا توانایی صعود را ندارند. آنها زمان های سخت را به عنوان فرصت نمی نگردند و در نتیجه به جای بهره گرفتن از آنها، نقش قربانی را ایفا می کنند.

 

متکبر / خودبزرگ‌بین

آدم های خودبین و پرنخوت وقت شما را هدر می دهند زیرا هر کاری که شما انجام دهیـد را به عنوان یک مبارزه شخصی برداشت می کنند. این اشخاص اغلب دارای اعتماد به نفس کاذب هستند و روی عدم امنیت درونی خود یک نقاب بزرگ زده اند تا از نگاه بقیه محفوظ بماند. در مطالعات دانشگاه آکرون مشخص شده، اشخاص متکبر مسئول بسیاری از مشکلات و سوتفاهمات در محل کار هستند. این اشخاص با عملکرد ضعیف خود و مخالفت های همیشگی خود باعث عقب افتادن کارها و بروز اختلاف می شوند.

 

متفکران گروهی

این اشخاص اصولا راهی را در پیش می گیرند که کمترین پایـداری را دارد و اغلب هم به این قائل هستند که {{ این راهی است که ما همیشه می رویم }} یا {{ این شیوه ای است که ما برای کارهایمان به کار می بریم }}. تلاش کنیـد توسط این گروه از اشخاص شست‌وشوی مغزی داده نشویـد. شیوه های ثابت و گروهی که هیچ خلاقیتی در خود ندارند موجب عقب افتادن از قافله پیشرفت خواهند شد.

 

عدم تغییرپذیری

اشخاصی که نمی خواهند کوچک ترین تغییری را در شیوه های رفتاری خود صورت دهند، اشخاصی هستند که همیشه عدم موفقیت خود را به گردن کمبود فرصت ها می اندازند. گه گاه یک توقف کوتاه می تواند همانند سکوی پرتابی برای پیروزی حساب شود. سخت کار کردن همانند ربات یک مزیت حساب نمی شود، بلکه در طولانی مدت موجب خستگی ذهنی و روحی شما خواهد شد. پس لازم است گه گاه از قالب همیشگی خود بیرون بیاییـد و تغییرات هر چند کوچک در روند کاریتان ایجاد کنیـد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا