تغذیه سالم و رژیم

چرا افراد خیلی لاغر برای افزایش وزن اقدام نمی کنند؟

چرا افراد خیلی لاغر برای افزایش وزن اقدام نمی کنند؟

چرا افراد خیلی لاغر برای افزایش وزن اقدام نمی کنند؟

معمولا افراد لاغر برای افزایش وزن خود تلاش چندانی ندارند، دلیل این عمل آن ها را ما به شما در این مطلب خواهیم گفت و بهترین روش های افزایش وزن را نیز مورد بحث قرار می دهیم. از آنجا كه افراد چاق، چاقي خود را قابل درمان میپندارند و اميد به لاغر شدن را سرلوحه‌ي عمل خود قرار میدهند اغلب در هرجايي براي درمان خود به افراد متخصص مراجعه میكنند.

 

درمطب پزشكان، مشاوران و متخصصان تغذيه، ورزشگاه ها، فروشگاه‌هاي وسايل ورزشي، سوناها و حتي در آگاهي‌هاي تجاري نيز معمولاً دستگاه‌ها و لوازم درمان چاقي تبلیغ میشوند و اغلب اين چاق‌ها هستند كه از درمان چاقي، عكس‌هاي باور نكردني،تصويرهاي قبل و بعد، نتايج حيرت اور ، آمار شگفت انگيز و ركوردهاي جديد صحبت میكنند.

 

اما برعكس، در ميان لاغرها از اين خبر؟ نيست. حتي اگر به يكي از مراكز درمان لاغري برويد يا برنامه‌اي براي درمان لاغرها تدارك ببينيد، معمولاً افراد مراجعه كننده يا بسياركم و انگشت شمارند يا اصلاً كسي مراجعه نمیكند!

 

چرا؟ مگر لاغرها يك سوم جمعيت جامعه را تشكيل نمیدهند؟ پس چرا تعداد لاغرهاي مراجعه كننده خيلی كمتر است و گاه قابل مقايسه با تعداد چاق‌ها نيست؟ حتي همان‌هايي كه به مراكز درمان لاغري مراجعه میكنند نيز برنامه‌ها را جدي نمیگيرند و برخي پس از يك يا دو جلسه فرار را برقرار ترجيح میدهند! اگر چند نفر هم به وزن دلخواه برسند پس از مدتي دوباره افت پيدا میكنند و مجدداً به وزن پيشين باز میگردند.

 

علت اين پديده را می توان از گفته‌هاي آنان نتيجه گيري كرد:

1- چاقي ضرر دارد اما لاغري ضرر ندارد!

 

2- چاقي مايه‌ي تمسخر جامعه است اما لاغري اين طور نيست.

 

3- چاق‌ها زود وزن كم میكنند اما لاغرها براي افزايش وزن نياز به زمان دارد .ازاين دست گفته‌ها زياد است اما هيچ يك از آنان حقيقت را نمیگويند، زيرا حقيقت فقط اين سخن تلخ است كه«لاغرها نااميدتر هستند».

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا