پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • افراد باهوش ذاتی این ویژگی ها را دارند

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  افراد باهوش ذاتی این ویژگی ها را دارند

  افراد باهوش ذاتی این ویژگی ها را دارند

  باهوش بودن ویژگی است که هرکسی آن را داشته باشد می تواند به نحو بهتری زندگی کند و همچنین در نزد اطافیان نیز فرد باارزشی قلمداد می شود. برخی از افراد نیز به صورت فطری و ذاتی باهوش هستند. حال می خواهیم با هم ویژگی این افراد را بررسی کنیم. شاید شما هم یک فرد باهوش فطری باشید.اصلا چه کسی است که از هوش فطری اعتبار و اصالت بدش می‌آید؟ داشتن هوش فطری کلید موفقیت است؛ این ویژگی اعتماد به نفس را بالا می‌برد و تمرکز و بصیرت می‌آفریند.

  افراد باهوش ذاتی این ویژگی ها را دارند

  آدم‌های باهوش فطری نیازی ندارند واقعیت را جعل کنند یا به چیزی که نیستند وانمود کنند زیرا زندگی پشت چنین نقابی برای‌شان هیچ مزیتی ندارد. هرچند، در دنیایی که پر از توجهات و تبلیغات در مورد محصولات، افراد یا اقلامی است که به اعتمادمان خیانت می‌کنند،داشتن هوش فطری کار دشواری است. با وجود این، هم‌چنان داشتن هوش فطری با ارزش است.در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که با آنها می‌توانید افراد با هوش فطری را شناسایی کنید.

   

  1. هر آن‌چه را در ذهن دارند بروز می‌دهند

  آدم‌های باهوش فطری، بلیغ و صریح هستند. از درمیان گذاشتن افکار و ایده‌های‌شان در هر موضوعی خجالت نمی‌کشند. می‌دانند نظرات‌شان مهم است. این‌گونه نیست که مدام سعی کنند دیگران را برای شنیدن حرف‌های‌شان متقاعد کنند، بلکه حرف‌های‌شان آن‌قدر مرتبط و منطقی است که دیگران به آنها گوش می‌دهند.

   

  2. آنها از عزت نفس‌شان حفاظت می‌کنند

  آدم‌های باهوش فطری نگران عوامل خارجی نیستند که عزت‌شان را خدشه‌دار می‌کنند. چون در مقابل خیلی چیزها برخورد تدافعی کم‌تری دارند، نیازی به تایید شدن از جانب محیط اطراف‌شان ندارند. در عوض، از آن‌چه هستند راضی و خشنودند.

   

  ۳. می‌توانند راه‌شان را تعریف کنند

  آن‌ها می‌دانند باید کجا بروند. نیازی به انگیزه گرفتن از افکار و نظرات سنتی برای رسیدن به اهداف‌شان یا ماندن در آن مسیر ندارند. آنها یک راهنمای درونی برای پیگیری اهداف و آرزوهای‌شان دارند و از طریق این می‌توانند همواره مسیرهای مناسب را کشف کنند. می‌توانند به طور کلی راه جدیدی را در فرآیند رسیدن به مقاصدشان ایجاد کنند.

   

  ۴. مسئولیت‌ کارهای‌شان را به گردن می‌گیرند

  آن‌ها می‌دانند زندگی تلفیقی از درستی‌ و نادرستی‌ها است و هیچ چیز کامل نیست. به همان اندازه که می‌توانند با افکار، اعتقادات و رفتارهای‌شان کنار بیایند، می‌دانند چگونه اشتباهات‌شان را شناسایی کنند و اگر اعمال‌شان به دیگران آسیبی برساند، مسئولیت‌اش را بپذیرند.

   

  ۵. از دیگران قدردانی می‌کنند و قدردانی دیگران را می‌پذیرند

  آن‌ها این توانایی را دارند از دیگران سپاس‌گزاری کنند و سپاس‌گزاری دیگران را به بهترین شکل بپذیرند. تعریف و تمجید دیگران را به اندازه‌ای که واقعیت دارد، می‌پذیرند و در ابراز تعریف و تمجید نسبت به دیگران مبالغه نمی‌کنند.اگر کسی به شکل مناسبی از آنها سپاس‌گزاری کند، در پذیرفتن آن درنگ نمی‌کنند یا دنبال دلایلی برای نپذیرفتن‌اش نمی‌گردند. آنها جریان زندگی را درک می‌کنند و می‌دانند به چه میزان باید در مسیر جریان این دادوستدهای اخلاقی تلاش کنند.

   

  ۶. دیگران را قضاوت نمی‌کنند

  از آن‌جایی‌که درباره‌ی توانایی‌های‌شان صادق هستند و می‌دانند کامل نیستند، همواره دنبال راهی می‌گردند تا از اشتباهات و نظرات دیگران به راحتی بگذرند. باید به بقیه‌ی انسان‌ها این فرصت را بدهیم تا بتوانند خودشان را ابراز کنند زیرا هر یک از ما اعتقادات و نظرات مختلفی داریم. آنها هرگز کسی را یک‌طرفه قضاوت نمی‌کنند.

   

  ۷. آنها به خودشان اطمینان دارند

  هیچ‌گاه نسبت به خودشان احساس حقارت یا عدم اطمینان نمی‌کنند. از آن‌جایی‌که آنها واقعا خودشان هستند و اعتماد به نفس دارند، هیچ وقت نگران نظرات آدم‌های دیگر راجع به خودشان نیستند. سبک زندگی‌شان را بر اساس سلایق دیگران تنظیم نمی‌کنند.

   

  ۸. از شکست نمی‌ترسند

  آدم‌های باهوش فطری از شکست درس می‌آموزند. اگر آزمودن چیزهای جدید و شکستن هنجارها برای‌شان تجربه، دانش و رضایت خاطر همراه داشته باشد، هیچ‌گاه از انجام آنها نمی‌هراسند.هیچ‌وقت راهی را صرفا به دلیل آن‌که از بقیه‌ی راه‌ها مطمئن‌تر و امن‌تر است، انتخاب نمی‌کنند. بلکه بیش‌تر تمایل دارند برای به چالش کشیدن هنجارها، کاری را انجام دهند که آدم‌های دیگر آن را انجام نمی‌دهند.

   

  ۹. به آن‌چه موعظه می‌کنند، عمل می‌کنند و آن‌چه را خود عمل می‌کنند، به دیگران موعظه می‌کنند

  می‌توانید مطمئن باشید هر آن‌چه به شما گفته‌اند، پیش‌تر خودشان به آن عمل کرده‌اند. آنها قابل‌ اطمینان و قابل ‌پیش‌بینی هستند. به خوبی به مسئولیت‌های‌شان عمل می‌کنند و هیچ‌گاه در گفتارها و رفتارهای‌شان مبالغه نمی‌کنند.آدم‌های باهوش فطری هیچ‌وقت بر اساس استانداردهای آدم‌های دیگر زندگی نمی‌کنند. حتی وقتی انجام یک عمل به شیوه‌ی صحیح، کار دشواری باشد، باز هم برای مطلع کردن دیگران برای انجام آن عمل تلاش می‌کنند، زیرا می‌دانند این کار بسیار اهمیت دارد. آنها همیشه دیگران را به سمت حقیقت موعظه می‌کنند، خواه رسیدن به آن حقیقت کار بسیار دشواری باشد یا خیر.

   

  ۱۰. برای خوشحال بودن نیازی به تصاحب محیط اطراف‌شان ندارند

  آن‌ها از آن‌چه هستند خوش‌حال‌اند. همیشه آرامش درونی دارند و هر آن‌چه درون‌شان می‌گذرد باعث خوش‌حالی‌شان می‌شود. آنها می‌توانند در شغل‌شان، افراد مورد علاقه‌شان و درون خودشان خوش‌حالی را بیابند.همین چیزهای کوچک برای خوش‌حال کردن‌شان کافی هستند. به همین دلیل بیرون از خودشان به دنبال خوش‌حالی نمی‌گردند؛ خواه با تصاحب محیط اطراف‌ باشد یا هم‌سو کردن اظهار نظرهای آدم‌های دیگر در مورد خودشان.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •