دانستنی های جنسی

اسپرم در هوای آزاد چه مدت زمانی زنده می ماند؟

اسپرم در هوای آزاد چه مدت زمانی زنده می ماند؟

اسپرم در هوای آزاد چه مدت زمانی زنده می ماند؟

باید بدانید که اسپرم های موجود در مایع منی در هوای آزاد مدت زمان زیادی نمی توانند زنده بمانند و برای زنده ماندن حتما به دما و محیط لازم نیاز دارند ، این محیط شامل آلت تناسلی مرد و واژن و رحم زنان است. سلول های اسپرم سلول های تولید مثل هستند. آنها کوچکترین سلول های بدن هستند و در تعداد زیادی تولید می شوند.

 

اما اسپرم ها چه مدت زنده می مانند؟

خوب، پاسخ صادقانه این است که این مسئله بستگی به محیطی که در آن قرار می گیرد دارد. بگذار توضیح بدهم: در اینجا چند سلول اسپرم در شرایط مختلف زندگی می کنند:

 

اسپرم در خارج از بدن: چند دقیقه تا یک ساعت

اسپرم معمولا روی پارچه ، تخت ، مبل یا توالت ریخته می شود که در هر صورت ظرف تنها چند دقیقه خشک می شود و دیگر هیچ اسپرمی زنده نخواهد بود.

 

فرض کنید در حمام رابطه جنسی دارید ، مایع منی در آب رها می شود و داخل وان حمام زن هم حضور دارد ، بسیاری فرض می کنند که اسپرم از داخل آب حرکت می کند و داخل واژن می شود و بارداری رخ می دهد که فکری بسیار بسیار بسیار بعید است. گرمای آب در عرض چند دقیقه باعث از بین رفتن سلول های اسپرم می شود ، از طرفی اسپرم هیچ شانسی برای شنا در وان و رفتن به دهانه رحم زن نخواهد داشت. همچنین، زمانی که مرد در کاندوم نعوظ دارد، سلولهای اسپرم به مدت طولانی زنده نمی مانند و فقط حدود 20 دقیقه زنده می مانند.

اسپرم در هوای آزاد چه مدت زمانی زنده می ماند؟

اسپرم در واژن و رحم : تا 5 روز

اسپرم تا 5 روز می تواند داخل واژن یا رحم زن زنده بماند. بعد از انزال که اسپرم داخل واژن تخلیه شد ، اسپرم ها به سمت دهانه رحم شنا می کنند. سلول های اسپرم ممکن است به لوله های فالوپی که در آن تخمک های زن قرار دارند برسند. احتمال وقوع حاملگی در این روش به عوامل زیر بستگی دارد:

 

سلامتی سلول های اسپرم

مقدار مایع منی

روز چرخه قاعدگی زن

 

منجمد در یک آزمایشگاه: چند سال

با استفاده از علم روز می توان سلول های اسپرم را تا چند سال در دمای زیر صفر فریز و ذخیره کرد. در دمای بسیار پایین، فعالیت بیولوژیکی بسیار کمی وجود دارد و سلول های اسپرم ذخایر انرژی خود را از دست نمی دهند. همچنین، آنها در معرض حملات میکروارگانیسم نیستند. بانک اسپرم موجود سلول های اسپرم را برای چندین سال ذخیره می کند و برای کمک به افرادی که مایل به بچه دار شدن هستند، استفاده می شود.

اسپرم در هوای آزاد چه مدت زمانی زنده می ماند؟

 

مطالب بیشتر:

دانستنی هایی درباره اسپرم (مایع منی) مردان

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا