کسب و کارها

استایل نامتعارف لباس زنان ایرانی در جشنواره کن جنجالی شد

همه ساله جشنواره‌های خارجی مختلفی برگزار می‌شود که هنرمندان و بازیگران زن سینمای ایران به عنوان سفیران کشور در این جشنواره‌ها شرکت می‌کنند. موضوعی که در این زمینه اهمیت دارد، بحث پوشش و لباس زنان و مردان ایرانی است. در جدیدترین جشنواره برگزار شده که با نام جشنواره کن شناخته می‌شود، استایل جنجالی لباس زنان ایرانی، مورد توجه بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی این موضوع جذاب بپردازیم. برای خواندن بیشتر اخبار بازیگران و هنرمندان می‌توانید به وبسایت خبری خبرجو مراجعه نمایید.

استایل نامتعارف لباس زنان ایرانی در جشنواره کن جنجالی شد

اهمیت شرکت در مراسم‌های بین‌المللی

سال‌های زیادی است که کشور ایران و بازیگران به نام داخلی، جای خود را در عرصه بین‌المللی پیدا کرده‌اند. پیشرفت روز به روز بازیگران داخلی به واسطه نمایش فیلم‌های ایرانی که در جشنواره خارجی نمایش داده می‌شود، فرصت حضور بر روی فرش قرمز را برای بسیاری از بازیگران مطرح ایجاد کرده است. یکی از جشنواره‌هایی که به صورت سالانه در کشور فرانسه برگزار می‌شود، جشنواره کن است.

 

این جشنواره بین‌المللی یکی از رویدادهای باشکوه جهان است که برای پیش نمایش فیلم‌های جدید از ژانرهای مختلف برگزار می‌شود. روال برگزاری این جشنواره بدین صورت است که هر سال دو نخل اهدا می‌شود که یکی از آنها برای بهترین فیلم بلند و دیگری برای بهترین فیلم کوتاه است. شاید جالب باشد بدانید که فیلم‌های نمایش داده شده در این جشنواره، کمتر مورد توجه باقی مراسم‌ها قرار می‎گیرند. از لحاظ ارزش جایزه نیز می‌توان گفت، طلا بالاترین افتخاری است که در جشنواره کن نصیب یک فیلم‌ساز می‌شود.

 

بازیگران مطرح و به نام ایرانی نیز در چند سال اخیر با داشتن فیلم‌های جذاب و درخور، در این جشنواره شرکت می‌کنند. مراسم کن به عنوان ویترین، برای فیلم‌های جهان و اروپا شناخته می‌شود. این مراسم به صورت میانگین حدود 10 روز به طول می‌انجامد.

 

پوشش بازیگران ایرانی در جشنواره کن

این جشنواره دارای دو بخش است که گروه فیلم‌هایی که در آن شرکت کرده‌اند، به نمایش درمی‌آید. در این جشنواره عوامل سازنده فیلم و افراد مرتبط، در یک نشست مطبوعاتی قرار گرفته که در آن عکس‌های مختلفی ثبت می‌شود. بخش دوم جشنواره نیز مرتبط با حضور بازیگران در مراسم فرش قرمز است که در طی آن فیلم نمایش داده می‌شود.

 

در مراسم و جشنواره فیلم کن پوشیدن لباس رسمی به عنوان یک الزام محسوب می‌شود و بازیگران هر کشور سعی می‌کنند تا دارای پوشش مناسب باشند. در واقع می‌توان گفت که در این جشنواره، اصول پوشش مخصوص به خود باید رعایت شود. با توجه به موارد بیان شده به بررسی استایل هنرپیشه‌های حاضر در این جشنواره می‌پردازیم:

 

·      ترانه علیدوستی

همواره لباس‌های انتخاب شده ترانه علیدوستی در منظر بین‌المللی مناسب است و طرح لباس‌های انتخابی وی با اندامش هماهنگی دارد. اما این بار ترانه علیدوستی در دو حضور مختلف خود در جشنواره فیلم کن انتخاب‌هایی داشته است که مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفت. لباس انتخابی وی دارای ایرادهایی بود که به عنوان مثال کنار هم قرار دادن دو رنگ از طیف مشابه را می‌توان بیان کرد.

 

ژیپون انتخاب شده برای دامن به گونه‌ای بود که از زیر دامن قابل دیدن بود. یقه پیراهن نیز بنا به محدودیت‌های ممکن به گونه‌ای انتخاب شده بود که گردن را کوتاه نشان می‌داد. این موضوع باعث شد تا جلوه لباس در بالاتنه مخدوش شود. از لحاظ آرایش چهره نیز ترانه علیدوستی یک آرایش مطلوب را انتخاب کرده بود و گوشواره‌های وی باعث افزایش تناسب و زیبایی چهره شده بود. با توجه به انتخاب‌های ترانه، می‌توان گفت که این بازیگر سرشناس می‌توانست ظاهر بهتری داشته باشد.

استایل نامتعارف لباس زنان ایرانی در جشنواره کن جنجالی شد

·      پیمان معادی

معادی در فرش قرمز یک کت آراسته و مناسب را انتخاب کرده بود که باعث افزایش استایلش شد. استفاده از پاپیون در انتخاب کت رسمی جلوه زیبایی به ظاهر معادی داده بود. قد شلوار و دوخت کت مطلوب بود و از لحاظ قرارگیری در فرش قرمز، دارای تیپ مناسب بود. معادی در فوتوکال فیلم لیلا نیز دارای ظاهر مناسبی بود. کفش انتخاب شده مناسب با کت و شلوار غیر رسمی بود.

 

پوشت یا دستمال داخل جیب نیز طراحی بسیار خوبی با استایل داشت. پز گرفتن معادی در هنگام عکس فوتوکال فیلم لیلا جالب بود و تنها نکته قابل ذکر در این بخش زمانی بود که دکمه کت بسته بود. در این زمان معادی با قرار دادن دست در جیب خود، ایده عکاسی را خراب کرد.

 

·      نوید محمدزاده

محمدزاده سابقه چندان جذابی در انتخاب لباس‌های جشنواره کن ندارد. با این حال حضور خوبی در جشنواره کن سال 2022 داشت. او با توجه به استایل قابل توجهی که دارد، لباس‌هایی را انتخاب کرد که نمره قابل قبولی گرفت. استایل نوید محمدزاده به مانند معادی بر روی فرش قرمز متناسب بود. دوخت کت و شلوار، انتخاب پاپیون و کفش‌ها متناسب به نظر می‌رسید. برند زر-دوز طراحی استایل نوید محمدزاده را انجام داد. در بخش فوتوکال جشنواره نیز که به صورت غیررسمی‌تر برگزار می‌شود، تیپ محمدزاده با کاپشن و شلوار اسپرت مناسب بود.

 

شلوار انتخابی در کنار کتان‌هایی بود که مدل آنها نسبت به اندازه دم پای شلوار مناسب به نظر می‌رسید. نوید محمدزاده همواره زیر ذره‌بین طراحان لباس قرار دارد و انتقادات فراوانی به وی می‌شود.

 

·      سعید پورصمیمی

شاید بتوان گفت که جذاب‌ترین استایل جشنواره کن را سعید پورصمیمی داشت. راه رفتن و استایل وی بر روی فرش قرمز قابل تجمید بود. کت و شلوار انتخابی پورصمیمی برازنده وی بود و طراحی بسیار عالی داشت. کدهای پوششی به شکل کامل رعایت شده بود و پز مناسبی را از خود نشان داد. در فوتوکال مطبوعاتی نیز پورصمیمی توانست با انتخاب کت و شلوار غیررسمی نمره قابل قبولی را کسب کند. با بررسی بازیگران حاضر در جشنواره کن می‌توان گفت که حضور وی در این جشنواره به گونه‌ای بود که توانست بالاترین نمره را کسب کند.

 

·      فرشته حسینی

فرشته حسینی اندام زیبایی دارد و انتخاب‌های متعددی برای لباس جشنواره کن داشته است. با این حال فرشته حسینی تصمیم گرفت، لباس‌هایی را انتخاب کند که در عین سادگی بسیار جذاب باشد. برند زر-دوز لباس وی را طراحی کرد. آرایش اندک و استفاده نکردن از اکسسوری مورد توجه بسیاری از افراد در جشنواره کن قرار گرفت. تنها ایراد وارد شده به فرشته حسینی نداشتن اکسسوری در ناحیه گردن بود که با وجود آن می‌توانست استایل جذاب‌تری داشته باشد.

استایل نامتعارف لباس زنان ایرانی در جشنواره کن جنجالی شد

جمع بندی

با توجه به این که جشنواره فیلم کن یکی از عرصه‌های بین‌المللی محسوب می‌شود، بازیگران و عوامل فیلم ایرانی در انتخاب لباس‌های خود دچار وسواس می‌شوند. در این مقاله به بررسی پوشش بازیگران زنان و مردان در این جشنواره پرداخته شده است. در صورتی که می‌خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید، بهتر است به وب سایت خبری خبرجو 24  سر بزنید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا