کسب و کارها

از کربن تراپی برای درمان این ۵ بیماری پوستی استفاده کنید

این روش، از جمله روش‌های غیر تهاجمی برای پاکسازی پوست به شمار می‌رود. این روش کاملا تاثیرگذار، تقریبا بدون درد و مفید و مناسب برای همه افرادی است که پوست صورت آن‌ها چرب، دارای جوش و آکنه و منافذ باز، چین و چروک و یا افتادگی و شلی پوست است. کربن تراپی یا Carboxytherapy باعث جوانسازی، شادابی، لطافت و روشن شدن پوست می‌شود. در این درمان، یک لایه ژل از ترکیب اصلی کربن و لیزر از طریق لوسیون وارد محل مورد نظر پوست شده و با جذب آلودگی‌های پوستی توسط کربن و سلول‌های مرده، چربی اضافی پوست و همچنین کلاژن سازی و تولید الاستین در پوست، باعث بهبود و جوانسازی پوست می‌شود. در این روش با کمترین عوارض می‌توانید منافذ باز پوست خود را کاهش داده و باعث کاهش چین و چروک پوست خود شوید. نحوه دقیق این عمل به این گونه است که، برای این درمان ابتدا یک لایه نازک از ژل کربن توسط لوسیون روی پوست شما قرار می‌گیرد و ماساژ داده می‌شود و پس از جذب کامل، نفوذ به اعماق پوست و خشک شدن ژل کربن، لیزر کربن تراپی انجام می‌شود. این لیزر با نفوذ به اعماق پوست و نابودی کربن موجود در زیر پوست باعث از بین رفتن جای جوش و آکنه، چربی پوست و منافذ باز آن می‌شود؛ بدون آنکه درد زیادی داشته باشد.

از جمله خواص کربن تراپی می‌توان به:

 • پاکسازی پوست.
 • لایه برداری پوست.
 • از بین بردن جوش صورت و جای جوش.
 • از بین بردن چربی پوست.
 • جوانسازی و کلاژن‌سازی پوست اشاره کرد.

از مزایای کربن تراپی می‌توان به به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پس از انجام کربن تراپی شما می‌توانید نتیجه آن را به خوبی در همان جلسه اول مشاهده کنید.
 2. بدون درد بودن آن
 3. سرعت بالای این عمل و صرف زمان و هزینه کم
 4. بدون ایجاد عوارض روی پوست مانند التهاب و تورم و قرمزی
 5. نیاز به مراقبت‌های خاصی ندارد به جز پرهیز از نور آفتاب
 6. انجام یک جلسه کربن تراپی برابر با ۱۰ جلسه پاکسازی و فیشیال پوست است
 7. شما می‌توانید پس از کربن تراپی به انجام کارهای روزمره خود بپردازید و محدودیتی ندارید، زیرا نیاز به استراحت پس از عمل نیست.

 تاثیر کربن تراپی صورت در جوانسازی و زیبایی پوست صورت

کربن تراپی صورت، از دیگر روش‌های بدون خطر، مفید و کم هزینه برای جوانسازی و روشن شدن پوست صورت است. در این روش با تزریق کربن دی اکسید یا CO2 ، بدن فرض می‌کند که دچار کمبود اکسیژن شده است؛ به همین دلیل به سرعت جریان خون رسانی و گردش خون به پوست صورت را افزایش می‌دهد و کلاژن سازی می‌کند. تاثیر کربن تراپی در پوست صورت به این ‌گونه است، که تزریق کربن دی اکسید به همراه هیپودرم باعث تشدید عروق خونی شده و با منبسط شدن و افزایش جریان خون بدن، خون‌رسانی به عضلات پوستی نیز بیشتر می‌شود. این خون‌رسانی باعث بستن منافذ باز پوست، کاهش چین و چروک، جوانسازی پوست صورت، شفاف شدن و زیبایی پوست می‌شود. همچنين برای از بین بردن لکه‌های پوستی می‌تواند با حذف سلول‌های مرده پوست و لایه برداری سلول‌های مرده، باعث یکنواختی و صاف شدن بافت پوست صورت شوند. لکه‌های پوستی که توسط ملاتونین روی پوست ایجاد می‌شوند، که همچنین وابسته به شرایط محیطی که پوست در معرض آن قرار دارد نیز هستند. اگر پوست صورت شما در معرض نور زیاد خورشید باشد و یا زیاد در معرض استفاده از مواد شیمیایی مانند استفاده زیاد از لوازم آرایشی باشد، لک‌های بسیار زیادی روی پوست ایجاد می‌شود. در روش نوین کربن تراپی، با اکسیژن رسانی و خون‌رسانی به لابه زیرین پوست این مشکلات حل می‌شود. مدت زمان این عمل حداقل ۱۵ دقیقه و حداکثر ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. همچنين این روش برای کاهش چین و چروک صورت، بهبود واریس، آکنه، منافذ باز، سلولیت، اسکار و غیره پوست بسیار مناسب است.

تأثیرگذاری کربن تراپی برای رفع تیرگی و گودی زیر چشم

چشم‌ها از مهم‌ترین اجزای صورت هستند که در زیبایی و گیرایی صورت ما نقش مهمی و حائز اهمیتی ایفا می‌کنند. وجود عیوب و نقص‌های مختلف مانند کبودی، پف زیر چشم و سیاهی دور چشم باعث می‌شود، تا سطح زیبایی افراد بسیار کاهش یابد و گاهی مشکلات روحی و روانی بسیاری را برای آنها ایجاد نماید. همچنین در برخی موارد باعث می‌شود تا سن شما بیشتر از آنچه که هست نشان داده شود. در این مواقع کربن تراپی بهترین روش پیشنهادی برای درمان این مشکل و عارضه است. شما می‌توانید با مراجعه به پزشک و بدون نیاز به بستری شدن به صورت سرپایی و صرف هزینه بالا این عمل منحصر به فرد را انجام دهید. یکی از رایج ترین درمان‌های کربن تراپی، رفع تیرگی و گودی و پف زیر چشم است. این سیاهی و کبودی زیر چشم ممکن است ژنتیکی یا محیطی باشد. عوامل محیطی که در اثر کمبود اکسیژن رسانی به پوست به وجود می‌آیند و همچنین ممکن است در اثر آلودگی هوا  نیز باعث ایجاد لک روی صورت شوند، همگی از جمله عوامل محیطی هستند. باید توجه داشته باشید که با تزریق کمی از گاز کربن دی اکسید شما می‌توانید باعث افزایش جریان خون، عمل خون رسانی، تضعیف ناحیه‌ی غدد چربی روی پوست و در نتیجه بهبود این نواحی تیره روی پوست شوید که سلامت و زیبایی پوست را به دنبال خواهد داشت. برای گرفتن نتایج بهتر و عالی‌تر از کربن تراپی چشم‌ها باید حداقل ۱۰ جلسه کربن تراپی داشته باشید. از دیگر مزایای کربن تراپی زیر چشم می‌توان به:

۱_ سرپایی بودن عمل کربن تراپی

۲_ بدون داشتن هیچگونه عوارض و ضرر برای بدن و پوست

۳_ درد بسیار کم این عمل

۴_ تاثیر و جواب دهی فوری و بسیار سریع پاکسازی، جوانسازی و شادابی پوست

۵_ باعث از بین رفتن سیاهی، چین و چروک اطراف چشم، پف زیر چشم و افزایش انعطاف و الاستیسیته پوست می‌شود.

از کربن تراپی برای درمان این ۵ بیماری پوستی استفاده کنید

کربن تراپی درمانی برای خداحافظی با جوش و جای جوش

این روش یکی از روش‌های درمانی موثر در کشور فرانسه است که در سال ۱۸۳۰ ابداع و استفاده شده است. در این روش با استفاده از کربن دی اکسید، پزشک جوش‌های صورت، جای جوش، جوش‌های سر سیاه، سلولیت پوست، شل شدگی پوست، دیگر عارضه‌های پوستی و آکنه را ترمیم و کاملا درمان می‌کند. شایان ذکر است که افرادی که دارای اختلال‌هایی در جریان گردش خون بدن خود هستند، می‌توانند با استفاده از کربن تراپی مشکلات و عارضه‌های پوستی خود را برطرف کنند. این روش به دلایل داشتن مزایای بسیار زیاد، هر روزه به شمار طرفداران آن اضافه می‌شود. البته در کربن تراپی جوش دقت داشته باشید که مادران شیرده و باردار نباید از این روش استفاده کنند چرا که اثرات سوئی بر سلامت جنین و کودک آنها خواهد داشت. اما برای بقیه افراد روشی مفید و بدون درد تلقی می‌شود.

کربن تراپی جای جوش چگونه انجام می‌شود؟ در این عمل پزشک با استفاده از یک مخزن که دارای لوله‌های پلاستیکی فیلتر دار است، گاز کربن دی اکسید فیلتر شده را با کمک یک سوزن در زیر پوست صورت پخش می‌کند. پزشک باید میزان تزریق آن را به خوبی کنترل کند. همچنین لازم است که نواحی تزریق این کار از قبل عمل به خوبی مشخص شود. کربن تراپی با انتقال کربن به زیر پوست و تشدید جریان خون‌رسانی و کلاژن سازی پوست باعث بهبود جای جوش، جای زخم، بخیه و افتادگی پوست می‌شود. لازم به ذکر است که ترکیب کربن ترابی یا کربوکسی تراپی همراه با انتقال کربن دی اکسید، پلاسمای غنی شده با پلاکت(PRP) و میکرونیدلینگ نتایجی عالی بر روی ترمیم بافت‌های پوستی می‌گذارد.

کربن تراپی ترک پوستی؛ رفع ترک‌های حاصل از بارداری یا کاهش وزن

درمان ترک‌های پوستی با استفاده از کربن تراپی از دیگر روش‌های تاثیرگذار و عالی است. ممکن است در اثر بارداری یا کاهش وزن و یا ژنتیک ترک‌های زیادی روی پوست بدن شما ایجاد شود، که برای شما ناخوشایند و ناراحت کننده باشد. ترک‌های پوستی که در اثر پارگی کلاژن های پوستی ایجاد می‌شوند، برای ترمیم نیاز دارند تا بافت جدیدی از کلاژن در زیر پوست تولید شود. کربن تراپی روش موثری برای این کار است. خوب است بدانید که عمل کربن تراپی با هزینه مناسب، به صرفه ترین روش برای درمان ترک‌های پوستی است، که این عمل با افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به پوست، باعث ترمیم بافت پوست، جوان سازی و ایجاد مویرگ‌های تازه در زیر پوست می‌شود. همه این‌ها باعث می‌شود تا با کلاژن سازی جدید در زیر بافت پوست و ترمیم بافت‌های فرسوده، پوست شما دوباره شاداب و جوان شود. سلول‌های پوستی در اثر تزریق کربن دی اکسید به پوست باعث تغذیه بهتر سلول‌ها شده و در نتیجه کلاژن بیشتری را در پوست تولید می‌کند. برای گرفتن نتیجه بهتر از انجام عمل کربن تراپی ترک پوست، شما باید کمی صبر و حوصله داشته باشيد؛ زیرا این درمان کربن تراپی کمی زمان بر است. البته ناگفته نماند که تعداد جلسات کربن تراپی شما وابسته به ناحیه ترک پوستی، متفاوت است. اما معمولا جلسات کربن تراپی ترک پوست بین ۱ تا ۲ هفته(۱۰ جلسه) طول می‌کشد. برای ماندگاری و تداوم و همچنین جواب دهی قطعی درمان خود، بهتر است پس از اتمام جلسات کربن تراپی، سالی یک بار عمل کربن تراپی خود را تکرار کنید.

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا