مطالب خواندنی و جالب

ادوارد مورداک مرد عجیب دوچهره را بشناسید

ادوارد مورداک مرد عجیب دوچهره را بشناسید

مردی از خانواده سلطنتی انگلستان که در تاریخ نام خود را ماندگار کرد، دلیل این امر نیز داشتن دوچهره بود! ادوارد مورداک یک چهره دیگر در پشت سر خود داشت که واقعا حیرت انگیز بود. او در سن 23 سالگی خودکشی کرد.وی یک نمونه ی بسیار نادر از بیماری های نژادی و خصوصا مربوط به ژن بود، ادوارد یک صورت دیگر دقیقا در پشت سر خود داشت.

ادوارد مورداک مرد عجیب دوچهره را بشناسید

مجسمه ادوارد مورداک

 

به گزارش نیک شو، ادوارد مورداک یکی از اعضای خانواده ی سلطنتی انگلستان بود،این صورت فاقد قدرت تکلم یا خوردن بود، اما میتوانست ناراخت یا خندان شود! نکته جالب تفاوت حرکات این صورت با صورت اصلی ادوارد بود،ممکن بود یکی خندان و دیگری ناراحت باشد.پزشکان بسیاری او را معاینه کردند، اما بعلت نبودن اطلاعات کافی و همین طور عجیب بودن این ناهنجاری هیچ پزشکی جرات انجام عمل جراحی را نداشت، ادوارد به دکترها التماس کرد تا این صورت شیطانی (لفظی که خودش به کار می برده) را بردارند اما کسی جرات این کار را نداشت.

ادوارد مورداک مرد عجیب دوچهره را بشناسید

وی این صورت را شیطانی می دانست

 

نکات بسیار عجیبی درمورد این چهره وجود دارد،نخست این که ادوراد دچار هیچ مشکلی مانند صرع و یا تشنج و یا عقب افتادگی ذهنی نبود و مانند این بود که این دو می توانند به شکلی کاملا عادی با هم زندگی کنند! اما ادوارد بارها به خانواده و دکترهایش گفته بود که شب ها موقع خواب این صورت برایش حرف می زند واز وی می خواهد کارهای وحشتناکی انجام دهد!

ادوارد مورداک مرد عجیب دوچهره را بشناسید

ازدواج با خواهر در خانواده سلطنتی انگلستان می تواند دلیل این مشکل ژنتیکی ادوارد باشد

 

ادوارد حتی گفت این صورت ریچارد نام دارد و توسط یک نفرین به من چسبیده، دقیقا مشخص نیست این ها توهمات خود او بوده یا واقعیت داشته است اما پزشکی که او را تحت نظر داشته از تغییرات گاه و بی گاه و بسیار عجیب رفتار ادوارد مطالبی دارد. در سال ۲۰۰۶ با انجام یک ازمایش دی ان ای روی نوادگان خونی ادوارد مشخص شد علت اصلی این بیماری میتواند به صدها سال قبل برگردد، زمانیکه حکام بریتانیا برای جلوگیری از انتقال قدرت و ماندن این قدرت در میان افراد خانواده ی خود اقدام به ازدواج با خواهران خود میکردند

 

هدف از این ازدواج ها تنها تولد بچه برای در دست گرفتن قدرت بود که عموما یا عقب مانده و یا مشکل دار بودند، اما انهایی که سالم بودند نیز دچار مشکلات ژنی می شدند که باعث تولد افرادی مانند ادوارد شد… او عموما اجازه  عکاسی از خودش را نمی داد و تعداد بسیار کمی عکس از او در دسترس می باشد.

ادوارد مورداک مرد عجیب دوچهره را بشناسید

 

1.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا