اخبار گوناگون

ادرار کردن زن هلندی جلوی مردم در خیابان جنجالی شد +عکس

ادرار کردن زن هلندی جلوی مردم در خیابان جنجالی شد +عکس

زن هلندی در ملاء عام اقدام به ادرار کردن نمود و وقتی نیروهای پلیس وی را دیدند اقدام به جریمه این زن نمودند زیرا ادرار در ملاء عام در هلند جرم محسوب می شود. جریمه شدن نقدی یک زن هلندی بخاطر ادرار کردن در پس‌کوچه‌ای در آمستردام به موجی از بحث‌ها درباره تبعیض جنسیتی منجر شده است.

ادرار کردن زن هلندی جلوی مردم در خیابان جنجالی شد +عکس

پایتخت آمستردام ۳۵ مکان عمومی ادرار کردن مردانه و ۳ توالت زنانه دارد.

 

به گزارش نیک شو، خیرت پیننگ ۲۳ ساله دوسال پیش شبی که برای تفریح رفته بود، پس از آنکه در پس کوچه خلوت ادرار کرد، ۹۰ یورو (۱۰۵ دلار) جریمه شد. به گفته او، توالت عمومی در چند کیلومتری او قرار داشت و او بعنوان آخرین گزینه این کار را در آنجا انجام داده بود.او در آن شب توسط سه مامور پلیس دیده و سپس جریمه شد. او گفت: “در آن زمان نمیخواستم که با پلیس داخل بحث شوم. اما روز بعد، فکر کردم که باید اعتراض کنم.”

 

او به یکی از روزنامه‌های هلندی گفت: “آیا برای یک شهر توریستی مانند آمستردام خجالت‌آور نیست که برای زنان مکان ادرار کردن وجود ندارد؟”

ادرار کردن زن هلندی جلوی مردم در خیابان جنجالی شد +عکس

مکانی که برای ادرار مردان در هلند تعبیه شده است

 

خانم پیننگ همچنین گفت: “من قصد نداشتم که از این یک مورد فمینیستی بزرگ بسازم؛ از سوی دیگر، خوب است که این موضوع مورد توجه قرار گیرد.”قاضی، که خودش مرد است، گفته که خانم پیننگ می‌توانست از امکاناتی که برای مردان فراهم شده استفاده کند. زیرا، ادرار کردن در ملاء عام در هلند به عنوان جرم حساب می‌شود.

 

شورای شهرداری آمستردام گفته که هیچگونه قانونی در مورد توالت‌های عمومی در هلند وجود ندارد. پیتر پل اکرر، یکی از سخنگویان شهرداری هلند، به بی‌بی‌سی گفته است: “واضح است که چنین امکاناتی برای زنان و مردان باید برابر باشد و همه موافق هستند که وضعیت کنونی باید بهبود بیابد، اما هزینه‌اش چقدر خواهد بود، آیا مکان مناسب برای آن وجود دارد و در نهایت، آیا این همه ارزشش را دارد؟”

 

شهرداری آمستردام گفته که نمیداند که آیا واقعا نیازی به ایجاد امکانات برای ادرار کردن زنان است یا خیر.

ادرار کردن زن هلندی جلوی مردم در خیابان جنجالی شد +عکس

شهرداری آمستردام گفته مطمئن نیست که آیا واقعا ایجاد امکانات برای ادرار کردن زنان نیاز است یا خیر.

 

اعتراض به توصیه قاضی

شماری از زنان در هلند در اعتراض به توصیه قاضی هشتگی را به راه انداخته‌اند و عکس‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی گذاشتند که نشان می‌دهد ادرار کردن در مکان مردانه برای خانم‌ها مشکل‌زا است.قاضی اذعان کرد که امکانات کمتر برای زنان وجود دارد اما گفت که شورای شهرداری آمستردام موظف به ارائه آن نیست.

 

او افزود که مورد پیش آمده یک موضوع نادر است و این دومین بار در طول کارش است که به چنین موردی برخورده است.یک گروه فیس‌بوک زنان را برای پیوستن به اعتراض در روز جمعه تشویق کرده تا در مقابل توصیه قاضی در مورد استفاده از رگ‌های مردانه اعتراض کنند.تاکنون بیش از ۵۰۰۰ نفر علاقمند به شرکت در این اعتراض را نشان داده‌اند.

 

مطالب بیشتر:

دختر سوپر مدل آمریکایی که دو واژن در بدن خود دارد

پس از ازدواج و خوابیدن در کنار همسر بدن چه تغییراتی می کند؟

ازدواج پسر ۱۶ ساله ایرانی با دو عروس در یک شب

ازدواج اشتراکی Open Marriage سبک جدید زندگی در اروپا

 

 

3/5 - (2 امتیاز)

ali

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا