مطالب جالب علمی

آیا واقعا اهرام ثلاثه مصر را فضایی ها ساخته اند؟

آیا واقعا اهرام ثلاثه مصر را فضایی ها ساخته اند؟

آیا واقعا اهرام ثلاثه مصر را فضایی ها ساخته اند؟

این کـــه در زمان های قدیم چطور اهرام ثلاثه را ساخته اند یک سوال واقعا بدون جواب بوده است کـــه با نظریه های مختلف دانشمندان درباره چگونگی ساخت اهرام ثلاثه هم بدون جواب مانده است. آیا اهرام ثلاثه مصر به دست موجودات فضایی ساخته شده است؟ بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، ما یکبار برای همیشه به این پرسش مهم، پاسخ خواهیم داد.

 

هزاران سال است کـــه اهرام ثلاثه مصر مردم زیادی را در سراسر جهان مجذوب خود کرده است. به عنوان قدیمی‌ترین و تنها عضو باقی مانده از عجایب هفت گانه جهان باستان، نظریه­‌های بسیاری در مورد چگونگی ساخت این اهرام وجود دارد. سوال بسیاری از مردم این است کـــه آیا اهرام ثلاثه مصر ساخته‌­ی دست بشر هستند یا موجودات فضایی؟

 

سال‌هاست نظریه پردازان ادعا می­‌کنند کـــه انسان­‌ها نمی‌­توانند چنین ساختار باشکوهی را به تنهایی ساخته باشند. آنها درباره­‌ی یاری گرفتن از خدا صحبتی نکرده‌اند، اما حتما از نیروی فرا­زمینی کمک گرفته شده است. درست است، بسیاری از مردم بر این باورند کـــه فضایی­‌ها اهرام ثلاثه را ساخته یا حداقل در ساخت آن به بشر کمک کرده‌­اند.

 

اما در طول این سال‌ها نظریه پردازان و باستان شناسان این نظریه‌­ها را رد کرده‌­اند و یک مطالعه در این خصوص یک بار و برای همیشه پاسخ این سوال را می‌­دهد.

آیا واقعا اهرام ثلاثه مصر را فضایی ها ساخته اند؟

بعد از آنکـــه محققان روی دیوار یک آرامگاه‌، نقاشی کـــه مربوط به 1900 سال پیش از میلاد می­‌شد و روی آن تصویر جابجایی مجسمه‌­ی بزرگی با استفاده از طناب و سورتمه توسط 100 نفر کشیده شده بود را یافتند، دانیل بن استاد فیزیک دانشگاه آمستردام و تیمش توانستند سنگ­‌های بزرگی را از یک معدن به جایی کـــه اهرام ثلاثه در آنجا وجود دارند را با موفقیت حرکت دهند.

 

به نظر می­‌رسد کـــه آن­ها مقداری آب روی ماسه ریختند تا به حرکت درآوردن اجسام سنگین مانند مجسمه­‌ها و سنگ‌­ها را در سراسر صحرا ممکن سازند.پرفسور بن گفت: «مصر شناسان تصور می­‌کردند این یک عمل کاملا تشریفاتی است. سوال این بود کـــه آنها به چه دلیل این کار را ­می‌کردند؟»

 

مصریان این کار را انجام می­‌دادند چون، شن و ماسه خشک به تنهایی در کشیدن اجسام و جا به جایی باعث خستگی بیش از حد می­‌شود. اما استفاده از آب موجب می‌­شود کـــه ذرات شن و ماسه به هم بچسبند و به سطح سفت و محکم‌تری تبدیل شوند.

 

بن گفت:میزان سفتی و سختی ماسه باید مطلوب باشد، یعنی اگر ماسه خشک و یا خیلی خیس باشد به خوبی عمل نمی­‌کند. به نظر می‌­رسد کـــه خیس کردن ماسه بیابان می­تواند تا حد کمی اصطکاک را کاهش دهد، شما میتوانید با نیمی از افراد سورتمه را در ماسه خشک و با نیمی دیگر سورتمه را در ماسه خیس بکشید و اینگونه این دو را با هم مقایسه کنید.

 

بنابراین، مصریان باستان به اندازه کافی باهوش بودند کـــه بتوانند اهرام ثلاثه مصر را بسازند و برخلاف چیزیکـــه اکثر مردم تصور می­‌کنند از کارگران زیادی برای انجام این کار، استفاده نکنند.

 

مارک لنر، باستان شناس از هاروارد و یکی از دانشگاه­‌های شیکاگو نیز موافق این موضوع است. او بعد از سال‌ها زندگی در بین مصریان و مطالعه تاریخ آنها، نمی­‌تواند مصریان را از دستاورد­های برجسته‌شان دور کند و آن دستاورد­ها را به موجودات فضایی کـــه ما حتی به وجود داشتن آنها اطمینانی نداریم، نسبت دهد.

 

مارک لنر گفت:نخستین بار در سال 1972 به مصر رفتم و حدود 13 سال در آنجا زندگی کردم. من روی ایده­‌های آتلانتیس و ادگار کیسه و غیره تمرکز کردم. بنابراین شروع به بررسی آنها کردم. روز به روز و سال به سال هرچیزی کـــه در مصر می­دیدم ساخته­ی دست بشر بودند و نشانه‌­های نیروی بشری در­ آنها دیده میشد.

 

در واقع، نشانه­‌هایی کـــه از ابزار روی سنگ­‌ها باقی‌مانده بودند، مشابه نمونه­‌های امروزی هستند کـــه نشان می‌­دهد مصریان چگونه سنگ‌­ها را جابجا می‌کردند و سازه‌ها را می‌ساختند. شواهدی کـــه نشان می‌دهد این بناها ساخت‌ه­ی دست بشر هستند، خیلی بیشتر از شواهدی است کـــه آن را نقض می­‌کند.

آیا واقعا اهرام ثلاثه مصر را فضایی ها ساخته اند؟

لنر ادامه داد:تمام یافته‌ها من را بیشتر و بیشتر متقاعد می­‌کند کـــه در حقیقت این مردم جامعه هستند کـــه مجسمه ابوالهول و اهرام ثلاثه مصر را ساخته‌اند. به همین علت هر زمان کـــه به جیزه ( شهری در نزدیکی قاهره ) برمی­گردم، احترامم نسبت به مردم آنجا و آن جامعه بیشتر می­­شود. برای من خدمات و کار­هایی کـــه آنها انجام داده­اند، شگفت انگیز تر است.

 

یکی از قطعی­‌ترین شواهدی کـــه در اختیار ما است، نقاشی بر روی آثار سنگی باستانی در جاهایی کـــه در معرض نمایش نیستند است کـــه اشاره به نقاشی جابجایی مجسمه روی سورتمه توسط کارگران دارد.

 

لنر آزمایش خود را انجام داد، این یک آزمایش مینیاتوری مانند سنجش بن نبود، بلکـــه یک آزمایش با استفاده از افراد واقعی و سنگ و سورتمه چوبی واقعی بود. فقط این بار آنها سورتمه را بر روی غلطک‌­های چوبی قرار دادند. بنابر تایید آزمایش بن، نتایج ثابت می‌­کند کـــه مردم می‌­توانند سنگ­‌ها را به حرکت درآورند.

 

علاوه بر این، مصریان از بارکش‌­های شناور برای انتقال سنگ­‌ها از رودخانه‌­ها و کانال­‌ها استفاده می­‌کردند و تمام این روش‌­ها برای ساخت اهرام ثلاثه مصر نیز به کار گرفته می‌‌شد.

 

به عنوان مثال، یک مرد در میشیگان با استفاده از تکنیک­‌های ساده خود و جابجا کردن و بالا بردن بلوک‌های سنگی کـــه وزنشان حدود صد­ها پوند تا چندین تن می‌­رسید، برای خود استون هنج (Stonehenge) درست کرد. مصریان هم می‌توانستند این کار را انجام دهند، اما با نیروی انسانی بیشتری قادر به ساخت چنین چیزی بودند.یکی دیگر از کارشناسان هرم بزرگ، زهی هاوس نیز موافق این نظریه است:

 

ما بسیار خوش شانس هستیم، زیرا شواهد کامل کارگرانی کـــه اهرام ثلاثه را ساخته­اند را پیدا کردیم. مارک نانوایی را پیدا کرد و ما اردوگاه و کتیبه­های هریگلیف را یافتیم. ما هنرمندانی کـــه مجسمه­ی سرپرست را می­ساختند و بازرس ساختمان­ آرامگاه­ها و مدیر آنها را یافتیم. ما حدود 25 چیز منحصر به فرد مرتبط با این افراد پیدا کردیم.زمانیکـــه این سوال پرسیده شد کـــه چه کسی اهرام ثلاثه مصر را ساخته است، هاوس این پاسخ را داد:

 

این مردم مصر بودند کـــه اهرام ثلاثه را ساختند. هرم بزرگ با شواهد و مدارک تاریخ گذاری شده است و به 4600 سال پیش، دوران سلطنت خوفو مربوط می­شود. آنها مردم یک تمدن گمشده و از فضا نیستند. آنها مصری هستند و اسکلت آنها در اینجا است و توسط محققان و پزشکان مورد بررسی قرار گرفته است. نزاد همه‌­ی این افراد مصری است.

 

این ایده کـــه انسان­‌ها قادر به ساختن این سازه­‌های بزرگ نبودند و ما باید انتظار کمک الهی یا کمک موجودات فضایی را داشته باشیم توهین آمیز است. مردم باستان تکنیک‌های مختلفی برای برش سنگ و جابجایی آن داشتند و توانستند نیروی انسانی را کـــه در جهان مدرن امروز نادیده گرفته می‌شد، تحت کنترل خود دربیاورند. در حالی کـــه امروزه بشریت قادر است نیروی انسانی را با ماشین‌ها جایگزین کند، ساخت و ساز تنها با یک تیم کوچک و با افرادی کم امکان پذیر است و ساخت سازه‌های غول پیکری همچون اهرام مصر نیازمند ده‌ها هزار نیروی انسانی است کـــه از ابزارها و تکنیک‌های اولیه استفاده می‌کنند.

 

اما واقعیت این است کـــه آنها اهرام ثلاثه را ساختند، و نژاد بشر بایستی به آن دستاورد افتخار کند و از آن درس بگیرد؛ زیرا آن تنها تاریخ مصریان نیست، بلکـــه تاریخ بشر است و موجودات فضایی هیچگونه ارتباطی با آن ندارند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا