پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  برای بسیاری از دختران و پسرانی که در دوران نامزدی هستند سوال پیش می آید که آیا می توانند در این دوران که نسبت به هم عطش و میل فراوانی دارند رابطه جنسی داشته باشند؟ دوران نامزدی زمانی است که زوجی که در آستانه امر ازدواج هستند بتوانند بیشتر با خصوصیات هم اشنا شوند و برنامه ریزی های ادامه زندگی شان را انجام دهند، اما برای اغلب افراد که در دوران نامزدی به سر می برند، یک سوال جدی مطرح است:

   

  چقدر اجازه داریم به هم نزدیک شویم؟ در این دوران باید مثل زن و شوهرها رفتار کنیم یا مثل دوست؟ حد و مرز نگه داشتن در دوره نامزدی کار خیلی سختی است. از یک طرف علاقه شدید و میل به کشف کردن یکدیگر شما را به سمت هم جذب میکند.

   

  و از سوی دیگر، هنوز درباره آینده مشترکتان تردید دارید و نمیدانید که آیا این نامزدی به زندگی زیر یک سقف ختم می شود یا نه.

   

  در دوران نامزدی، شما چه صیغه محرمیت خوانده باشید و چه عقد رسمی کرده باشید، در هر صورت یک هدف اصلی دارید. شناختن یکدیگر و فهمیدن این که آیا زوج خوبی در کنار هم هستید یا نه.

  آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  نمیشود انکار کرد که بخشی از این شناخت، در سایه علاقه و عشق ایجاد می شود. مثلا این که چقدر برای یکدیگر گذشت دارید، چقدر میتوانید به یکدیگر ابراز احساسات کنید و زبان احساسات تان تا چه اندازه یکی است.

   

  بخشی دیگر، شناختی است که اساسا با نزدیک شدن به یکدیگر کسب میکنید. مثل شناخت درباره گرایش های جنسی، جذابیت های جنسی و در یک کلام تناسب جنسی که با طرف مقابل تان دارید. در این شرایط چطور باید با نامزدتان رابطه داشته باشید تا مانع شناختتان نشود؟

   

  رابطه جنسی بی مهابا، می تواند روی شناخت تان تاثیر بگذارد و جایگاه هوا و هوس را در رابطه تان آنقدر پررنگ کند که دیگر شناخت یکدیگر و رسیدن به تفاهم فراموش شود.

   

  بیشتر بخوانید: نکاتی درباره رابطه جنسی عاشقانه دوران نامزدی

   

  شما رابطه جنسی در دوران عقد را چطور می بینید؟

  آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  افراد مختلف نسبت به رابطه جنسی (منظورمان هر نوع نزدیکی فیزیکی محبت آمیز است، نه ارتباط کامل جنسی) نگاه متفاوتی دارند.

   

  برای بعضی افراد، رابطه جنسی راهی برای صمیمی تر شدن است. بعضی ها رابطه جنسی را تعهد آور می دانند و برخی آن را مرحله نهایی صمیمیت میدانند. بسته به این که نگاه شما به یک رابطه جنسی به کدام یک از این ها نزدیک است، تمایل تان برای رابطه فرق می کند.

   

  اگر رابطه جنسی را تعهد آور بدانید (که هست) با برقراری رابطه جنسی به طور ناخودآگاه احساس می کنید که باید هر طور شده این نامزدی را ادامه دهید.

   

  چون شما فردی را به خصوصی ترین حریم زندگی تان راه داده اید و با او لذتی را تجربه کرده اید که حاضر نیستید آن را با کسی دیگر تجربه کنید. بنابراین، حتی اگر اختلافاتی در دوران نامزدی مشاهده کنید، از آن چشم پوشی خواهید کرد.

  آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  اگر رابطه جنسی را راهی برای صمیمی تر شدن ببینید، یعنی خود را به دست هیجانات عاشقانه ای سپرده اید که با این رابطه نصیبتان شده است.

   

  لذتی که از این رابطه نصیب شما می شود، اجازه نمی دهد رنجی را که در سایر مواقع از طرف فرد مقابلتان دریافت میکنید، ببینید. شما با وجود اختلافاتی که با هم دارید یا دلخوری هایی که بینتان پیش می آید، یک کلید موثر دارید که هر قفلی را باز میکند.

   

  این کلید، رابطه جنسی است. شما در سایه این نزدیکی و این لذتی که در کنار هم تجربه می کنید، احساس نزدیکی روحی خواهید کرد، همه اختلافات را برای مدت کوتاهی فراموش میکنید و ممکن است تفاوت های فردیتان را (که اصلا به خاطر شناخت همان ها نامزد کرده اید) نادیده بگیرید.

   

  نتیجه؟! یک وقتی چشم باز می کنید و می بینید چند سال گذشته، رابطه جنسی تان به پرشوری دوران نامزدی نیست و حالا هر چه می بینید، تفاوت و فاصله و جنگ اعصاب است! آن وقت خیلی دیر شده چون شما زیر یک سقف به عنوان همسر با هم زندگی میکنید.

   

  برای شناخت، می دانید که لازم نیست تا ته خط بروید و یک رابطه کامل جنسی را تجربه کنید. بلکه با زیر نظر گرفتن حرف ها، حرکات و رفتارها، تب و تاب و… کدهای کافی را برای شناخت دریافت میکنید و در عین حال، مجالی هم برای ابراز محبت دارید.

  آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  اگر شما رابطه جنسی را مرحله نهایی صمیمیت ببینید، کنترل خوبی بر بده بستان های عاطفی، نزدیکی های فیزیکی و تعاملات جنسی تان خواهید داشت.

   

  شما میدانید که رابطه جنسی بی مهابا، می تواند روی شناخت تان تاثیر بگذارد و جایگاه هوا و هوس را در رابطه تان آنقدر پر رنگ کند که دیگر شناخت یکدیگر و رسیدن به تفاهم فراموش شود.

   

  در این صورت، محبت میکنید، دست یکدیگر را میگیرید، با عبارات عاشقانه یکدیگر را خطاب میکنید، درباره کنجکاوی های جنسیتان و تمایلات خود صحبت میکنید، اما مراقب هم هستید که این نزدیک شدن، از حدی که منطق شما را تعطیل کند، پیش تر نرود.

   

  کامتان تلخ نشود

  آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  رابطه جنسی داشتن در دوران نامزدی، خطرهای دیگری هم دارد. دوران نامزدی، به سفت و سختی دورانی که شما زیر یک سقف زندگی می کنید نیست. هر چیزی می تواند این نامزدی شکننده را به هم بزند.

   

  اختلافات بین خودتان، اختلافات خانوادگی، مشکلات پیش بینی نشده ای که یکی یا هر دو را از ازدواج منصرف می کند و…. بنابراین اگر در دوران نامزدی بی مهابا رابطه جنسی داشته باشید، ممکن است با برهم خوردن رابطه تان، رنج و تحقیر و دل شکستگی و خسارت زیادی را احساس کنید.

   

  بارداری های ناخواسته در دوران نامزدی هم اوج دردسرهایی است که ممکن است تجربه کنید. جدا از شرمی که مقابل عرف و فرهنگ جامعه و خانواده تان تجربه می کنید، باید بی برو برگرد حتی اگر با هم تفاهم کافی نداشته باشید، این رابطه را به ازدواج منتهی کنید.

  آیا نامزدها می توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند؟

  با این حساب، شاید بهترین و بی ضررترین راه این باشد که از همان ابتدای نامزدی، تکلیف تان را با خودتان و نامزدتان مشخص کنید و با اصلاح نگاهتان به این دوران، از خطرات آن دور بمانید.

   

  یادتان باشد، وقتی به یکدیگر محرم هستید یا عقد کرده اید، شرعا اجازه نزدیکی جسمی را دارید اما اینجا مسایل دیگری به جز شرع و عرف مطرح است پس همه چیز را در نظر بگیرید و هوشیارانه عمل کنید.

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •