پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • آیا می دانید کشتی نوح اکنون کجاست؟

  مجموعه : مطالب جالب علمی

  آیا می دانید کشتی نوح اکنون کجاست؟

  آیا می دانید کشتی نوح اکنون کجاســت؟

  داســتــان نوح را همه ما شنیده ایم، کسی که برای در امان ماندن از عذاب خداوند کشتی عظیمی ساخت تــا خود و جانداران دیگر را نجات دهد. اما نوح کجا بود و محل کنونی کشتی وی کجاســت؟ در این مطلب به این مقوله به طور مفصل می پردازیم.  جستجوها برای کشتی نوح حداقل از زمان یوسیبوس (275 الی 339 قبل از میلاد) تــا عصر حاضر ادامه یافته اســت. با وجود اعزام گروه های بسیار ، اما تــا بحال هیچ گونه اثبات فیزیکی از کشتی نوح یافت نشده اســت. این تجربه بعنوان شبه علم و شبه باســتــان شناسی درنظر گرفته شده اســت.

   

  شروع جستجوها برای پیدا کردن بقایای کشتی نوح…
  جستجوهای سازمان یافته امروزی برای این کشتی ابتدا در محافل تعلیم انجیل در آمریکا شروع شد. بر طبق گفته های لاری اسکریج، پدیده جالبی که در مذهب پروتستــان انجیلی محافظه کار آمریکا در قرن بیستم رواج یافته اســت – عقیده رایجی اســت که بر اساس آن تصور میشود, کشتی قدیمی نوح در بالای کوه یخی آرارات جای گرفته و هنوز هم امید می رود تــا این کشتی یافت شود.

  آیا می دانید کشتی نوح اکنون کجاست؟

  تصویری از کوه های آرارات ترکیه

   

  به گزارش نیک شو، داســتــان نوح, داســتــانی اســت که باوری عمیق را با وسوسه های ماجراجویی به همراه ادعاهایی جالب توجه در هم آمیخته اســت. جستجو برای این کوه, مانند خود تبلیغ مسیحیت، آمیزه پیچیده ای از مبنای منطقی و پدیده های فوق طبیعی، مدرن و پیشا مدرن می باشد. این که کشتی نوح روی کوه آرارات قرار دارد، موضوعی اســت که به موجب مجموعه کتبی از قرن بیستم رواج یافته اســت که شامل:

   

  1:داســتــان هایی از شاهدین عینی مانند داســتــان هایی از عکس های گمشده مرموز

   

  2:شایعه هایی از توطئه های مربوط به انکار خدا،

   

  و 3: قطعه هایی از “چوب کشتی” در کوه می باشد .

  آیا می دانید کشتی نوح اکنون کجاست؟

  کشتی حضرت نوح

   

  با این وجود از بعد شبه علم و فوق الطبیعیه چشم پوشی میشود و تلاش در جهت یافتن کشتی فراهم میشود. در همه این روش ها، بی اعتمادی به علم و روش کار نخبه های علمی آشکار میشود. کارل برایت، جستجوگر کشتی نوح ، جستجوی این کشتی را یک تفحص مذهبی می داند که از نظر او موفقیت در آن به موهبت خداوند بستگی دارد. همچنین از نظر برایت ، دولت های چندین کشور “حقیقت” را پنهان میکنند.

   

  وی میگوید:قاطعانه بر این باور هستم که دولت های ترکیه، روسیه، و ایالات متحده آمریکا دقیقا می دانند که این کشتی در کجا قرار دارد. آنها اطلاعات را کتمان میکنند، اما خداوند همه چیز را می بیند. همه چیز در زمان خود ثابت خواهد شد. ما از کوه بالا میرویم و به جستجو ادامه می دهیم، اُمیدواریم که اینطور باشد. وقتی از کوه بالا میرویم ، خدا مارا می بیند. خدایا این ستــایش ماســت!

   

  بر اساس کتــاب جنسیس 8:4 ، این کشتی بر روی کوه آرارات نشست. مفسرانی مانند جوزفوز و همکاران او، بروسوز، هیرونیموس مصری، ام ناسیز و نیکلاس داماسکور به این نکته اشاره دارند که این کوههای آرارات که بنام Armenia نیز شناخته میشود مکان فرود کشتی نوح میباشد. سنت سوری از اوایل قرون پیش از میلاد، داســتــانی از فرود آمدن کشتی نوح در کوه جودی judi روایت میکرد که بر طبق گفته های جوزفوز، باقیمانده هایی از این کشتی در قرن یکم قبل از میلاد کشف شده بود. مکان فرود کشتی نوح طبق گفته جوزفوز، 100 کیلومتر در جنوب آرارات بود که اکنون جزو کردستــان عراق میباشد.

   

  دو روایت متضاد برای بقایای کشتی نوح
  بر اساس یک روایت مربوط به حدود 705 الی 681 پیش از میلاد، این کشتی غارت شده بود. و بر طبق روایتی دیگر مربوط به سال های 486 الی 465 پیش از میلاد جای بت آن را پرستش میکردند، این روایت در مجموعه تفسیر کتــاب مقدس یهود یالکوت شیمونی yalkut shimoni اثر هامان از میباشد.

   

  روایت مارکوپولو از کشتی نوح
  مارکوپولو در کتــاب خود “سفرهای مارکوپولو” می نویسد:

   

  در قلب کوه های ارمنی Armenia بالاترین نقطه کوه مانند یک مکعب یا یک فنجان شکل گرفته اســت که گفته میشود کشتی نوح در آنجا قرار گرفته اســت، برای همین آن را کوه کشتی نوح می دانند. این کوه بسیار پهناور و بلند می باشد که بالا رفتن از آن دو روز طول می کشد. در بالای قله، برف آنقدر زیاد اســت که انگار که در طول کل سال برف باریده اســت و به همین خاطر تقریبا هیچ کس نمی تواند از این کوه بالا برود. این برف ها هرگز ذوب نمی شوند، هر روز برف می بارد و این سطح به وجود می آید.آقای والتر رالیف چندین فصل از کتــاب خود به نام تــاریخچه جهان را به کوههای آرارات اختصاص داده اســت و به گفته او کشتی نوح فقط می تواند در این منطقه فرود آید.

   

  جست و جوهایی در قرن نوزدهم برای یافتن کشتی نوح
  در سال 1829، دکتر فردریک پاروت به کوه آرارات صعود کرده بود. او در کتــاب خود به نام “سفری به آرارات” این طور نوشت که: “همه ارمنی ها بر این باورند که کشتی نوح در بالای کوه آرارات قرار گرفته و به دلیل محافظت الهی از آن, هیچ انسانی اجازه دسترسی به آن را ندارد.”

   

  در سال 1876، جیمز برایسی، تــاریخدان، سیاســتمدار، دیپلمات، جستجوگر و پروفسور قانون مدنی در آکسفورد از مسیر رویش درختــان بالا رفت و یک تخته چوبی به طول 4 فوت، و ضخامت 5 اینچ را یافت که آن را قطعه ای از کشتی نوح می دانست. در سال 1883، پیام رسان نبوتی بریتــانیا و دیگر افراد گزارش دادند که با وجود بهمن شدید، ماموران عالی رتبه دولت این کشتی را مشاهده کرده اند.

   

  جستجوهای مدرن برای یافتن کشتی نوح(از سال 1949 تــاکنون)
  جستجوها از اواسط قرن بیستم شروع شدند که این بار کلیساها و کشاورزان محلی, مجله هایی با محوریت ایمان به خدا ، برخی از تورهای سخنرانی ، ویدئو ها و برنامه های تلویزیونی خاص از این جستجوها پشتیبانی کرده و به این موضوع پرداخته اند.

   

  1-در سال 1949، آرون جی. اسمیت، رئیس دانشکده مردمی الهیات در گرینزبورو، جورجیا عازم سفر به کشف کشتی نوح شد که در این سفر ناموفق بود!

   

  2- فضانوردی به نام جیمز ایروان در دهه 1980 دو سفر به کوه آرارات داشت که یک بار هم ربوده شد، اما هیچ گونه مدارک و یا شواهدی از کشتی نیافته بود. او گفت:” من هر کاری که از دستم برمی آمد انجام دادم، اما این کشتی با ما طفره رفت.”

  آیا می دانید کشتی نوح اکنون کجاست؟

  جست و جو برای یافتن بقایای کشتی نوح

   

  3- در سال 2004، مرد تــاجری به نام مک گیورن با بودجه ای حدود 900000 دلار عازم سفر به کوه آرارات شد. او قبل از آن هم هزینه تصاویر ماهواره ای از این مکان را پرداخته بود. بعد از کلی هیاهوی اولیه ، مقامات ترکیه به او اجازه سفر ندادند، چون این قله در داخل منطقه نظامی قرار دارد.

   

  4- بقایای کشتی حضرت نوح در ایران: در ژوئن 2006، باب کورنو از موسسه کشف و جستجوی باســتــان شناسی الهیات به همراه یک تیم 14 نفره از تــاجران، و رهبران نظامی عازم ایران شدند تــا از کوهستــان البرز بازدید کنند. چون احتمال می رفت که کشتی نوح در این مکان قرار گرفته باشد. این تیم مدعی بود که یک شی ء را در 13000 فوت بالای سطح دریا مشاهده کرده اند که ظاهری شبیه سنگ های عجیب داشت و طول آن 400 فوت (120 متر) بود.

   

  5- در سال 2007، یک هیئت اعزامی مشترک ترکیه و هونگ کنگ مدعی بودند که دیوارهای چوبی فسیل شده ای را در کوه آرارات کشف کرده اند . در سال 2010، این تیم ویدئویی از کشف ساختــارهای چوبی شکل را منتشر کردند. آنها مدعی بودند که تــاریخ کربن موجود در این چوب نشان می دهد که این چوب متعلق به تقریبا 4800 سال پیش اســت.

  آیا می دانید کشتی نوح اکنون کجاست؟

  کشتی نوح کجاســت؟

   

  ادعاهای بی اساس درباره یافتن بقایای کشتی نوح
  1-بر اساس یک داســتــان، نیکلاس دوم روسیه، هیات اعزامی را به کوه آرارات در سال 1916 الی 1918 فرستــاد تــا به تحقیق و بررسی کشتی بپردازند. حقیقت این اســت نیکلاس در انقلاب فوریه در آغاز مارس 1917 اســتعفا داد و این داســتــان بعید بنظر میرسد.

   

  2- در سال 1952، پاســتور هارولد ویلیامز داســتــانی را نوشت و در آن مدعی شد که یک منتظر ظهور روز هفتم به نام حاجی ییرام Haji Yearam که به آمریکا مهاجرت کرده این داســتــان را برای او تعریف کرده اســت. بر طبق این داســتــان، ییرام و پدرش, راهنمای سه دانشمند انگلیسی برای یافتن کشتی نوح در سال 1856 بودند. در حین کشف کشتی، این دانشمندان سعی داشتند تــا این کشتی را تخریب کنند ، اما نتوانستند. تقریبا سال 1918، ویلیامز مدعی شد که او خبر مرگ دانشمندی را در مقاله یک روزنامه مشاهده کرد که در داســتــان ییرام به طور مستقل کار میکرد. هارولد ویلیامز هم گزارش ییارام و هم صفحه روزنامه را تــا سال 1940 نگه داشت و در این سال بر اثر آتش سوزی هر دوی آنها در آتش سوزی سوختند

   

  – در سال 1955، یک کاشف فرانسوی به نام فرناند ناوارا یک تیر چوبی 5 فوتی را در کوه آرارت کشف کرد. موسسه تحقیقات و آزمایش ها در وزارت کشاورزی در اسپانیا تــایید کرد که عمر این چوب تقریبا 5000 سال اســت (ادعایی که به وسیله تــاریخ گذاری رادیو کربن رد میشود، چون دو آزمایشگاه در سال 1969 این نمونه ها را تــاریخ گذاری کردند، یکی مربوط به 650 سال و دیگری 630 سال بودند).

   

  – در حدود سال 1960، جورج گرینی خلبان هلیکوپتر مدعی شد که در سال 1956 کشتی نوح را در کوه آرارات مشاهده کرده اســت. او از کوه عکس گرفت، اما هیچ دانشمندی عکس های او را تــایید نکرد.

   

  – در سال 1970، یک ارمنی به نام جورجی هاگوپیان مدعی شد این کشتی را به همراه عموی خود دوبار دیده اســت، یکی در حدود سال 1908 و دیگری در سال 1910. او مدعی شد که این کشتی را از نزدیک دیده و حتی روی کف آن راه رفته اســت. عدم سهولت دسترسی به این کشتی نشان می دهد که این ادعا بی اساس بوده و با دیگر گزارش ها کاشفان متضاد اســت.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •