پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • آیا می توانیم قبل از رابطه جنسی با همسرمان فیلم پورنو ببینیم؟

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  آیا می توانیم قبل از رابطه جنسی با همسرمان فیلم پورنو ببینیم؟

  آیا می توانیم قبل از رابطه جنسی با همسرمان فیلم پورنو ببینیم؟

  همسر بعنوان محرم می تواند کاملا با شما راحت باشد، تماشای زنان و مردان برهنه در حال انجام رابطه جنسی در فیلم های پورنو در کنار همسر در اصل هیچ مشکلی ایجاد نمی کند اما باید برخی از مسائل روان شناختی را در نظر داشت که در این مطلب به آن می پردازیم.

   

  به گزارش نیک شو، متاسفانه این روزها تماشای فیلم‌های پورنو یا مستهجن در بین برخی از زوج‌ها رایج شده است و آنها فکر می‌کنند که دیدن چنین فیلم‌هایی می‌تواند به بهتر شدن رابطه جنسی‌شان کمک بکند‌. این در حالی است که دکتر حامد محمدی کنگرانی، روان‌پزشک، در گفتگو با «سلامانه» می‌گوید: «فیلم‌های مستهجن، فیلم‌های اغراق‌شده‌ای هستند. وجود اغراق جنسی در این فیلم‌ها هم کاملا توجیه مالی برای تولیدکنندگان آنها دارد. البته فیلم‌های پورنو، انواع متفاوتی دارند که این انواع مختلف، جنبه آموزشی ندارند و تماشای آنها کمکی به بهبود رابطه جنسی زوج‌ها نمی‌کند.»

  آیا می توانیم قبل از رابطه جنسی با همسرمان فیلم پورنو ببینیم؟

  چرا؟ «چون فیلم‌های مستهجن ، فیلم‌هایی طولانی‌مدت هستند و بحث صنعت و تجارت در مورد آنها مطرح است. به‌همین دلیل هم بازیگران چنین فیلم‌های از انواع روش‌های تاخیری در رابطه جنسی خود استفاده می‌‌کنند و نقش کارگردانی هم در روند تولید این فیلم‌ها، بسیار پررنگ است.»

   

  این مشاور خانواده و ازدواج می‌افزاید: «زمانی که زوج‌ها، یک فیلم مستهجن طولانی‌مدت را باهم نگاه می‌کنند، توقعات جنسی‌شان از یکدیگر بالا می‌رود. یعنی خانم‌ها با دیدن توانایی‌های بالای جنسی مرد بازیگر، توقع داشتن همان توانایی‌ها را از همسر خود دارند و آقایان هم با تماشای فعالیت‌های جنسی مختلف زن‌های بازیگر این فیلم‌ها، توقع دارند که همسرشان بتواند تمام آن حرکت‌ها را انجام دهد. در حالی‌که این توقعات در موارد بسیار زیادی، اصلا عملی وقابل اجرا نخواهد بود.»

   

  عضو کمیته رسانه و روان‌درمانی انجمن روان‌پزشکان ایران تاکید می‌کند که خیلی از افراد، ازدیدن چنین فیلم‌هایی که عریان‌گری را درحد اعلای خود به نمایش می‌گذارند ، بدشان می‌آید و منزجر می‌شوند. در این شرایطی که یکی از زوج‌ها از دیدن چنین فیلم‌هایی لذت می‌برد و دیگری زجر می‌کشد، تماشای آنها نه‌تنها کمکی به بهتر شدن رابطه جنسی نمی‌کند، بلکه تاثیر منفی هم بر رابطه زوجین می‌گذارد.

  آیا می توانیم قبل از رابطه جنسی با همسرمان فیلم پورنو ببینیم؟

  دکتر محمدی در انتهای صحبت‌های خود به این نکته هم اشاره می‌کند: «بازیگران فیلم‌های مستهجن ، هنرپیشه‌های کاملا حرفه‌ای هستند که توانایی کامل بازی کردن در نقش خود را به‌خوبی دارند. ضمن اینکه آنها از امکانات بسیار زیادی که معمولا در دسترس زوج‌های عادی نیست هم استفاده می‌کنند. بنابراین، انجام بسیاری از صحنه‌های فیلم‌های مستهجن می‌تواند آسیب‌های جسمانی در پی داشته باشد.»

   

   

  اکنون 5 مورد از مهم‌ترین تاثیراتی راکه دیدن فیلم‌های پورنو روی بیننده دارد ، بیان می‌کنیم. به هرحال بسیاری از این تبعات منفی برای هر دو گروه زنان و مردان یکسان است.

   

  1 – بیننده دیگر نمی‌تواند هیجان جنسی را فقط با همسرش تجربه کند

  فیلم‌های پورنو مرکز مربوط به هیجان جنسی را در مغز فعال می‌کند. وقتی به ارگاسم منجر شود، یک واکنش شیمیایی اتفاق می‌افتد و انتقال دهنده های عصبی آزاد می‌شوند. بیننده با تکرار این عمل، درواقع به مغزش آموزش می‌دهد که تنها زمانی فرمان تحریک جنسی بدهد که محرکش یک تصویر، ایده یا ویدئو باشد نه همسر فرد.

   

  حال آنکه اگر تا زمان ازدواج صبر کند، تمام این اتفاقات شیمیایی و هورمونی با همسرش برایش رخ می‌دهد و در نتیجه او از نظر احساسی و جنسی کاملا به همسر وابسته می‌شود. البته ممکن است بعضی‌ها به‌رغم تماشای این فیلم‌ها، بتوانند با همسرشان رابطه داشته باشند ولی آن لذت و هیجانی که باید را تجربه نمی‌کنند و شاید نتوانند طعم یک رابطه موفق را بچشند.

  آیا می توانیم قبل از رابطه جنسی با همسرمان فیلم پورنو ببینیم؟

  2 – غریزه جنسی مختل می‌شود

  بسیاری از زوج‌های جوان در زمان ازدواجشان هردو باکره (بدون تجربه جنسی) بوده‌اند ولی رابطه زناشویی‌شان تنها به دوران ماه عسل محدود بوده و پس از آن فقط هر یکی دو ماه یکبار (آن هم با اصرار زن) رابطه داشته‌اند و دلیلش را عدم تمایل می‌دانند. از مردانی که

  دوران بلوغشان را با فیلم‌های پورنو می‌گذرانند انتظاری جز این نمی‌رود.

   

  3 – تنبلی در رابطه زناشویی

  کسی که لذت جنسی را با دیدن فیلم تجربه می‌کند، دیگر لازم نیست تلاش کند تا کسی را سر شوق بیاورد یا اصلا وظیفه‌ای نسبت به کسی احساس کند. بسیاری از این گروه از مردان، ادعا می‌کنند همسرشان آنها را تحریک نمی‌کند به همین دلیل به او گرایش ندارند، درحالی که متوجه نیستند برای اینکه همسرشان بتواند به درستی نقش محرک را بازی کند، آنها هم باید کارهایی انجام دهند. رابطه این افراد همیشه یک طرفه بوده چون هرگز مجبور نبوده اند کسی را راضی کنند بنابراین درک نمی‌کنند رابطه زناشویی یک عمل کاملا دوطرفه است که آنها هم در مقابل وظیفه دارند موجبات هیجان و لذت طرف مقابل را فراهم کنند.

   

  4 – عشق را به یک مفهوم خارجی تبدیل می‌کند

  مغز انسان به گونه‌ای خلق شده که وقتی مرکز هیجان و لذت جنسی به‌کار می‌افتد با یک حس صمیمیت و دوستی نزدیک همراه است. تماشای فیلم پورنو یعنی حس لذت منهای صمیمیت؛ کسی که لذت جنسی‌اش برای طولانی‌مدت از طریق دیدن فیلم بوده، پس از ازدواج، طبعا مغزش برای ایجاد حس صمیمیت حین رابطه زناشویی فرمان نمی‌دهد

   

  چراکه نمی‌تواند این لذت جدید را از آن مدلی که تا پیش از این بوده تفکیک کند. خداوند رابطه زناشویی را برای ایجاد مهر و محبت بین همسران آفریده، حتی هورمون حس وابستگی را در بدن انسان قرار داده که در زمان ارگاسم آزاد می‌شود و باعث می‌شود زن و شوهر احساس نزدیکی و وابستگی به هم کنند. وقتی قرار باشد در زمان ترشح این هورمون هیچ شخص دومی در واقعیت وجود نداشته باشد، قطعا در طول زمان، تاثیر آن به کلی از بین خواهد رفت؛ رابطه زناشویی دیگر حس وابستگی و نزدیکی را در فرد ایجاد نخواهد کرد.

   

  5 – ملاطفت و ابراز مهر حین رابطه زناشویی را دشوار می‌کند

  رابطه جنسی به خودی‌خود تاحدی مستعد خشونت، بی‌عاطفگی و جبر است، پس در رابطه زناشویی داشتن رفتار ملاطفت‌آمیز بسیار مهم است اما از آنجا که فیلم‌های مستهجن اغلب خشن هستند، کاربران این فیلم‌ها، ابراز محبت حین رابطه را بلد نیستند؛ مغز آنها عادت کرده به اینکه لازم نیست برای تحریک کردن همسرشان تلاش و ابراز محبت کند. برای این افراد رابطه جنسی امری کاملا جدا از احساسات عاطفی و مهرورزی است.

   

  مطالب بیشتر:

  وقتی داماد فهمید عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن است

  5/5 - (1 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •