جامعه شناسی,روان شناسی

آیا مردان باید برای رسیدن به زنان از هفت خوان رستم بگذرند؟

آیا مردان باید برای رسیدن به زنان از هفت خوان رستم بگذرند؟

در زمان کنونی مردان باید خودی جلوی زنان نشان دهند و زنان نیز باید با دیدن ارزش ها در مرد تصمیم بگیرند که وی را قبول کنند یا خیر. افراد تصـور مي کنند که شخصیت خانم ها منفعل بوده و دست یـابی بــه آنها کار دشواری است. چرا؟ به این دلیل که آنها معتقدند که زمانــی رسیدن به یک خانم لذت بخش خواهد بود که برای دست یابی به او هفت خوان رستم را پشت سر بگذارند.

 

آقایون تصور مي کنند که اگر به دنبال خانم ها راه نــیفتند و تمام سختی ها را به خاطر او تحمل نکنند به اندازه کافی مردانگی خود را آشکار نساخته اند.

آیا مردان باید برای رسیدن به زنان از هفت خوان رستم بگذرند؟

ولی متاسفانه آنها چیزی در مورد عشق حقیقی و فضای رمانتیکی که بعد از ازدواج ایجاد مي شود، چیزی نمي دانند. وظیفه یک مرد پس از تعقیب کردن و بدست آوردن همسر مورد علاقه اش چیست؟

 

در این جا آنها بر این باورند که بالاترین خواست یک خانم این است که او به مردانگی خود عمل کرده و یا خانم مصالحه کند.

 

دوران مردهای خشن سر آمده

شاید مردهایی وجود داشته باشند که دارای پدران سرسخت و مادران نــیازمندی بوده اند، ولی تحقیقاتی که از ۱۸ سال پیش تا کنون ادامه داشته است گویای این مطلب است که پرونده یک چنــین تفکراتی را باید به طور کلی بست.

 

زوج ها در هر سنــی به کلاس های مشاوره خانواده مي روند، کلاس های آموزش رابطه برگزار مي شود و سمينارهای برای هر دو جنس تدارک دیده مي شود. ولی آیا مفید واقع مي شوند؟

 

اینطور نــیست زمانــیکه موقع عمل فرا مي رسد دوباره همان داد و بیدادهای هميشگی به راه مي افتد، آقایون تن صدای خود را برای خانم ها بالا مي برند و باز هم همان کشمکش های قدیمي جای تمدن امروزی را تنگ مي کنند.

 

آنوقت همين مردها از همسرانشان انتظار دارند که مسئولیت بیشتری را در زندگی به عهده بگیرند و از خود فعالیت بیشتری نشان دهند.

 

در کنگره ای که در شهر ملبورن استالیا برگزار شده یکی از آقایون شرکت کننده اظهار داشت که:

خانم من انتظار دارد من بتوانم ذهنش را بخوانم و خواسته هایش را قبل از آنکه بر زبان آورد اجرا کنم، ولی من نمي توانم.

 

بسیاری از آقایونــی که در آن جمع حضور داشتند بر صداقت رفیقشان لبخند زده و سپس او را تشویق کردند. از سوی دیگر بر روی لب خانم ها نــیز خنده ای از سر رضایت و تصدیق نقش بست.

 

در جلسه دیگری که در شهر دیتروید برگزار شد یکی از آقایون اظهار داشت که:

همسرم هميشه از من انتظار دارد که کمي احساساتی تر باشم و وقت بیشتری را در کنار او صرف کنم. ولی زمانــی که به او گفتم اگر به این کار ادامه دهیم این امکان وجود دارد که شغل فعلی ام را از دست بدهم، او در جواب من گفت:

شغلم برایش اهميتی ندارد و هیچ وقت نباید کاری انجام دهم که او ناراحت و عصبانــی شود.

 

بله آقایون از خانم ها مي ترسند

حقیقت امر این است که مردها هم انسان هستند و سرشار از احساس مي باشند. غیرت دارند، نــیازمند احترام هستند و مي خواهند کسی باشد که آنها را از صميمي قلب دوست بدارد.

 

ولی بسیاری از آنها وحشت دارند که احساسات واقعی خود را با همسرانشان در ميان بگذارند چرا که احساس مي کنند شاید از طرف خانم ها مورد احترام قرار نگرفته و عواطفشان خدشه دارد شود.

 

مردها علاقه خاصی به در ميان گذاشتن احساساتشان با خانم ها دارند ولی فقط زمانــی این کار را انجام مي دهند که مطمئن شوند ارزش درونــیشان حفظ شده و شاهد برخورد مناسبی خواهند بود.

 

در غیر اینصورت، بله، در مورد تحقیر و اهانت خانم ها محافظه کارانه عمل مي کنند. مردها دوست دارند که ارتباط بالغ و کاملی را با خانم ها برقرار کنند تا اینکه مانند شوالیه ای برای نجات خانم ها از ذلت ظاهر شوند.

 

ولی نقش هایی که آقایون از بازی کردن در آنها لذت مي برند اندکی محدود است. در حال حاضر فقط چند سال است که به آقایون اجازه داده مي شود که در هنگام تولد فرزندانشان در کنار خانم ها حاضر شوند.

 

یا اینکه در خانه بمانند و از بچه ها مراقبت کنند و در عوض خانم ها به خارج از خانه رفته و کار کنند {البته بدون اینکه کسی آنها را مسخره کرده و از روی او جوک بسازد} و به تازگی مردها این حق را پیدا کرده اند که جشن ازدواجشان را خودشان برنامه ریزی کنند.

 

مردها فقط تماشاچی هستند

در موردش فکر کنــید. خانم ها خواستار همسر فعال و پرانرژی هستند در حالیکه تمام کارها از قبیل خرید عروسی، دعوت کردن مهمان ها و حتی ماه عسل را همراه با مادرهایشان برنامه ریزی مي کنند.

 

پس چه بلایی بر سر قدرت و نــیرویتان آمد شوالیه های پر قدرت؟ ارزش شما را تا حد یک ناظر پایین آورده اند. تمام برنامه های عروسی به وسیله مادر عروس هدایت مي شود!

 

پس این مرد اگر نتواند توانایی ها، تجارب و انتظاراتش را در مقابل زنــی که به او مي گوید دوستت دارم؛ بروز دهد پس کجا مي تواند آنها را آشکار کند؟

 

پس نباید تعجب کنــید که بعضی از مردها به زندگی مشترک خود به عنوان شیء فرعی نگاه مي کنند و انتظارات خانم ها را آنچنان که باید و شاید برآورده نمي سازند.

 

خانم ها به آنها یاد داده اند که جزء بازیکن های ذخیره زندگی هستند. بنابراین اگر روزنامه و کامپیوتر و یا فوتبال شب جمعه را به مسائل زندگی خود ترجیح مي دهند نمي توان بر آنها خرده گرفت چراکه همانند شب عروسی تمام کارها را بر عهده خانم مي گذارند.

 

جادوی تفاوت ها

تمام ما، چه زن و چه مرد، از دیگران انتظار داریم که به ما احترام بگذارند و ارزش ما را نگه دارند. این مسئله زمانــی که زن و مرد زندگی مشترکشان را با یکدیکر آغاز مي کنند از اهميت بیشتری برخوردار مي شود.

 

بهتر است ذهن خود را از کلیشه هایی نظیر:

تمام چیزی های که خانم ها مي خواهند… و مردها این چنــین هستند… را پاک کنــیم و با حس کنجکاوی خالص خود پیش رویم تا بتوانــیم به حقایق دست پیدا کنــیم.

 

به همين دلیل است که ما نام کتاب اخیر خود را ((با هم برای زندگی شادتر و کم فشارتر برنامه ریزی کنــیم)) گذاشتیم. در این کتاب با اصولی آشنا مي شوید که مي توانــید به آسانــی به استقبال پیوند آرزوهایتان با فرد مورد علاقه خود بروید.

 

خوشبختانه ما شاهد این امر هستیم که اخیرا بیش از ۴۰ در صد از آقایون به طور دائمي پی گیر مسئله ازدواج خود مي شوند و در تمام مراحل از نامزدی گرفته تا ماه عسل به خانم ها کمک مي کنند.

 

هر چند کتاب های بیشماری برای نو عروس ها و تازه دامادها به چاپ رسیده ولی کتابی که در این قسمت به شما معرفی شد تنها کتابی است که مي تواند شما را حمایت کرده و از ادواجتان پشتیبانــی نماید.

 

یکی از خوانندگان کتاب ما که به تازگی هم داماد شده بود نظر خود را چنــین بیان مي کند :

وقت آن رسیده که ما مردها تکانــی به خود بدهیم، و این کتاب انگیزه لازم را برای ما فراهم مي آورد.

 

او با خوشحالی برای ما توضیح مي داد که چگونه با همکاری نامزدش تمام سور و سات عروسی را برپا کردند. او آگاه شده بود که گاهی اوقات هیچ کس به نظر آقایون در مورد ازدواج، بچه و روز عروسی شان اهميت نمي دهد.

 

تازه در این جا خانم ها شکایت هم مي کنند که مردها اصلا علاقه ای از خود نسبت به زندگی مشترکشان نشان نمي دهند و بیشتر دوست دارند با دوست هایشان به گردش و تفریح بپردازند تا اینکه اوقات فراغت خود را با همسرانشان بگذرانند.

 

خوب این کار دقیقا چیزی است که خانم ها مردها را وادار به انجام آن مي کنند. ما مرد ها یاد گرفته ایم که فقط باید برای رسیدن به خانم ها مانند یک مرد با مسائل و مشکلاتی که بر سر راهمان قرار دارد مبارزه کنــیم

 

ولی هنگامي که به هدف رسیدیم کارمان تمام شده و نوبت خانم هاست تا باقی مسائل را برنامه ریزی کنند. حتما باید در نظر داشت که مردها هم انسان هستند و دارای روحیات حساسی مي باشند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا