کسب و کارها

آیا سوسیس گزینه مناسب برای رژیم کتوژنیک است؟

رژیم کتوژنیک که برخی آن را به عنوان رژیم لاغری کتو نیز می‌شناسند، یک نوع رژیم محبوب و پرطرفدار در دنیا است که در این نوع رژیم فرد باید 90 درصد کالری مورد نیاز بدن خود را از طریق منابع چربی تامین کند. افرادی که از رژیم کتوژنیک پیروی می‌کنند، باید به میزان محدود از کربوهیدرات استفاده کنند و انرژی بدن از طریق مصرف غذاهای حاوی پروتئین و چربی بالا تامین می‌شود. همین موضوع موجب می‌شود تا بدن برای تامین انرژی به جای کربوهیدرات‌ها از چربی‌ها استفاده کند.

در این رژیم فرد بدون این که احساس گرسنگی کند، وزن خود را کاهش می‌دهد و از طرفی این رژیم به خاطر کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها به درمان دیابت و کاهش قند خون نیز کمک می‌کند. اما در رژیم کتوژنیک مصرف چه غذاهایی مجاز هستند؟ آیا سوسیس گزینه مناسب برای رژیم کتوژنیک است؟ در این مقاله به شما می‌گوییم که آیا سوسیس گزینه مناسب برای رژیم کتوژنیک است یا خیر.

 

آیا در رژیم کتوژنیک می‌توانیم از سوسیس استفاده کنیم؟

آیا سوسیس گزینه مناسب برای رژیم کتوژنیک است؟

در رژیم کتوژنیک استفاده از پروتئین و چربی مجاز است و فرد باید مصرف کربوهیدرات‌ها را به حداقل برساند. از آن جایی که برای تهیه انواع سوسیس از گوشت و چربی استفاده می‌شود، سوسیس یک غذای محبوب و مناسب برای رژیم کتوژنیک است که به خاطر کربوهیدرات پایینی که دارد، می‌توانید از آن استفاده کنید. نکته مهمی که باید در مورد مصرف سوسیس در رژیم کتوژنیک بدانید این است که از سوسیس‌های باکیفیت که درصد گوشت و مرغ بیشتری دارند، استفاده کنید. برای خرید بهترین برندهای سوسیس با ارسال رایگان می‌توانید روی لینک مورد نظر کلیک کنید. در ادامه می‌توانید با دلایل محبوبیت اصلی سوسیس در رژیم کتوژنیک آشنا شوید.

برای تهیه سوسیس از گوشت و مقدار کمی چربی اشباع شده حیوانی استفاده می‌شود و از همین رو استفاده از آن در رژیم کتوژنیک مجاز است.

مصرف سوسیس به خصوص همراه با تخم مرغ یکی از بهترین غذاها برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن در رژیم کتوژنیک است که علاوه بر مزه لذیذی که دارد، بسیار مفید است.

برای تهیه سوسیس از گوشت استفاده می‌شود و از همین رو این ماده غذایی سرشار از ریز مغذی‌ها و مواد معدنی مفید است.

برای تهیه انواع سوسیس از نمک و ادویه‌های متنوع استفاده می‌شود که همه این‌ها در رژیم کتوژنیک مجاز هستند.

 

ارزش غذایی سوسیس

برای تهیه سوسیس گوشت گاو از ترکیب گوشت، مقداری چربی و ادویه‌های مختلف استفاده می‌شود. این فرآورده گوشتی سرشار از پروتئین، ویتامین‌های مختلف و انواع مواد معدنی مورد نیاز بدن است. مصرف به اندازه سوسیس در رژیم غذایی برای افرادی که به بیماری خاصی مبتلا نیستند، مفید است و به تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن کمک می‌کند. در هر 100 گرم سوسیس گاو 332 کیلوکالری وجود دارد. در ادامه می‌توانید با ارزش غذایی سوسیس گوشت گاو بیشتر آشنا شوید.

کربوهیدرات: 0/35

پروتئین: 18/21

چربی: 27/98

آب: 51/12

ویتامین آ: 13 میکروگرم

ویتامین دی:  0/50 میکروگرم

ویتامین ای: 0/24 میلی‌گرم

ویتامین کا: 1/10 میکروگرم

کلسیم: 11 میلی‌گرم

آهن: 1/57 میلی‌گرم

منیزیم: 14 میلی‌گرم

فسفر: 141 میلی‌گرم

پتاسیم: 258 میلی‌گرم

سدیم: 652 میلی‌گرم

 

چه افرادی نباید در رژیم کتوژنیک از سوسیس استفاده کنید؟

آیا سوسیس گزینه مناسب برای رژیم کتوژنیک است؟

هر چند مصرف سوسیس در رژیم کتوژنیک مجاز است، اما به هر حال سوسیس‌ها سرشار از نمک، ادویه و مواد نگهدارنده هستند و از همین رو نباید به مقدار زیاد مصرف شوند. شما می‌توانید از سوسیس برای طعم دادن به غذاهای رژیمی و یا ایجاد تنوع در رژیم‌های غذایی خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید افرادی که فشار خون بالایی دارند و به بیماری‌های خاصی مبتلا هستند، نباید از سوسیس در رژیم کتوژنیک استفاده کنند.

 

سخن نهایی

رژیم کتوژنیک یکی از محبوب‌ترین رژیم‌های دنیا است که در آن فرد باید مصرف کربوهیدرات‌ها را متوقف و بیشتر از پروتئین و چربی استفاده کند. در شرایط عادی بدن ما انرژی مورد نیاز خود را از کربوهیدرات تامین می‌کند. زمانی که ما مصرف کربوهیدرات را متوقف کنیم و از چربی و پروتئین استفاده کنیم، بدن شروع به سوخت چربی برای تامین انرژی می‌کند و همین موضوع موجب می‌شود تا چربی‌های انباشته شده در بدن برای تامین انرژی بسوزند و فرد به راحتی وزن خود را کاهش دهد.

سوسیس یک فرآورده گوشتی است که در تولید آن از گوشت و چربی‌های حیوانی استفاده می‌شود و از همین رو مصرف آن در رژیم کتوژنیک مجاز است. اما به خاطر داشته باشید که نباید در مصرف سوسیس و کالباس زیاده‌روی کنید و این فرآورده‌های گوشتی باید به مقدار محدود در رژیم‌های کتوژنیک مصرف شوند.

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا