دانستنی های جنسی

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

اگر دنبال مطالب خواندنی درباره زندگی زناشویی و همسرداری هستید با ما همراه باشید

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

مگر روابطتان بازی پانتومیم است
که طرفتان باید از رفتار هایت حدس بزند
که دوستش داری؟
که الان ناراحتی؟
که الان ته ذهنت گذشته که دلت گل رز میخواهد؟
که امشب دلت گردش خواست؟
بنظرم روش تان درست نیست
دوستش داری؟
دلت چه چیزی میخواهد؟
خیلی واضح، علنی، روشن
همان راه بگو، همان را بخواه
به همین راحتی
نه خودت را گیج کن نه طرف مقابلت را
نمیدانم چرا انتظار دارید
همه ادم ها متخصص زبان بدن باشند؟
نصف مشکلاتتان با بیان خوش مرتفع خواهد شد
امتحان کنید
ضرر نمیکنید …

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

ناحیه باسن زن دومین اندام تحریک پذیر اوست ، ضربه زدن و حرکت دادن عضلات باسن حین س,ک,س از طریق ماهیچه های pc که در انتها به کلیتوریس و نقطه G می رسند باعث تحریک زن می شود

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

تأثیر مخرب کلمه ” چرا ”

هنگامی که مشکلات خود را بررسی و تحلیل می کنید و از خود می پرسید چرا این اتفاق افتاد؟ یا چرا همه چیز آنطور که من می خواستم پیش نرفت؟

 

ضمیر ناخوداگاه به طور طبیعی بر روی موارد منفی تمرکز پیدا می کند تا توجیهی برای مشکل پیدا کند و این باعث می شود تا عمیق تر در مشکل فرو روید و از رسیدن به یک راه حل سازنده دور و دورتر شوید.

 

اما اگر به محض اینکه کلمه “چرا” به ذهن شما خطور کرد سریعا کلمات “چطور” و “چگونه” را جایگزین کنید، ذهن ناخودآگاه به جای پرداختن به موارد منفی به پیداکردن منابع راه حل در درون شما می پردازد و موارد و راهکارهای سازنده حل مشکل را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

چرا این اتفاق افتاد؟ غلط

چگونه این اتفاق افتاد؟ صحیح

چطور باید آن را حل کنم؟ صحیح

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

عده ای در اوایل زندگیشون برای کارهای که میخوان انجام بدن با بزرگترهاشون مشورت میکنن ، امانمیدونن که زیادمشورت کردن باعث بازشدن پای دیگران به زندگیش میشه و همسرش احساس ناامنی میکنه

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

تحقیقات نشان داده زنان به لمس بسیار حساسند و وقتی آنها بی دلیل دستان یا بازوی شما رو لمس می کنند فقط برای انتقال احساس”من مجذوب توام” است.

برخی از علتهای غلط پنهان در ایجاد روابط

1-برخی اوقات ما آنقدر تنها هستیم که سراغ هر کسی میرویم.

2-برخی اوقات ما سراغ کسی میرویم که بدونیم حتما از ما پایین تر است چون میخواهیم باهاش راحت باشیم بطور مثال آدمی که مشکلش در ارتباط زن و مرد مساله اعتماد و اطمینان است میگوید که سراغ کسی میروم که از خودم کمتر است که خاطرم آسوده باشه اولا احتمالا نمیره و دوما اگر هم رفت من چیزیو از دست ندادم.

3-برخی اوقات ما میریم سراغ کسی که از اول میدونیم اونو نمیخواهیم برای اینکه میخواهیم رابطه را بعد از یک مدتی تمومش کنیم

4-برخی اوقات ما میریم سراغ کسی که با بودن با او احساس بد بکنیم و بتونیم خودمونو مجازات و تنبیه بکنیم

5-برخی اوقات ما میخواهیم با ایجاد یک رابطه از فرد دیگری مثلا پدر و مادر انتقام بگیریم.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

پژوهش ها ثابت کرده هرگاه چیزی رو بیشتر برای کسی توضیح بدین و سعی در قانع کردنش داشته باشید اون شخص کمتر قانع میشه و بر نظراتش پافشاری میکنه ، به این پدیده”اثر نتیجه معکوس”گفته میشه

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

آیا در آزمایش پیش از ازدواج سابقه فعالیت جنسی مشخص می شود ؟با سلام ، تعجب می کنم و متاسفم از اینکه اطلاعات برخی افراد که در شرف ازدواج هستند تا این اندازه کم و محدود است که البته مقصر دستگاه های ذیربط هستند که چنین آموزشهای لازم را در مقاطع تحصیلی ارائه نمی دهند، تا این لحظه آزمایشی ( آزمایش خون یا ادرار ) که بتواند تشخیص دهد فرد سالم سابقه فعالیت جنسی چه به صورت رابطه جنسی با شخص دیگر و چه به صورت خودارضایی داشته یا خیر ، نداریم و اساسا از طریق آزمایش خون یا ادرار ممکن نیست ، اما قبل از ازدواج یکی از آزمایشهای ضروری آزمایش سیفلیس است ( تست VDRL ) که این بیماری از طریق رابطه جنسی منتقل میشود ، این آزمایش فقط از آقایان قبل از ازدواج گرفته میشود که خب طبیعتا در صورت ابتلا میتواند بیانگر سابقه ☝️فعالیت جنسی در آن شخص باشد ، در خانم ها تنها از طریق معاینه حضوری توسط پزشکی قانونی یا متخصص زنان و زایمان یا ماما با تجربه رابطه مقعدی یا واژینال و یا عمل بخیه بکارت قابل تشخیص است نه آزمایش های قبل از ازدواج.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

تفاوت های زن و مرد

تغییر نیمكره مغز مرد 20 دقیقه زمان می‌خواهد

خانم‌ها می‌توانند همزمان از هر دو نیمكره استفاده كنند اما این برای مردان ممكن نیست

آنها یا از نیمكره راست یا از نیمكره چپ‌شان استفاده می‌كنند و همین موضوع سبب اختلاف می‌شود. مردها برای اینكه از یك نیمكره به بعدی بروند بین 20 تا 25 دقیقه زمان نیاز دارند.

فرض كنید مردی بعد از یك روز شلوغ كاری به خانه می‌رسد ترافیك سرسام‌آور…دود و خستگی و. . .

وقتی وارد خانه می‌شود نیمه راست مغزش كاملا تعطیل است؛ یعنی آقایان با احساس‌شان وارد خانه نمی‌شوند، با منطق‌شان وارد می‌شوند. در این شرایط نمی‌توانند به پیام‌های احساسی پاسخ دهند. 20 تا 25 دقیقه وقت لازم دارند تا به آرامی نیمه راست مغزشان فعال شود.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

شخصی برای اولین بار یک کلم دید …اولین برگش را کند، زیرش به برگ دیگری رسید و زیر آن برگ یه برگ دیگر و…
با خودش گفت : حتما یک چیز مهمیه که اینجوری کادوپیچش کردن…! اما وقتی به تهش رسید وبرگها تمام شد متوجه شد که چیزی توی اون برگها پنهان نشده، بلکه کلم مجموعه‌ای از این برگهاست… داستان زندگی هم مثل همین کلم هست! ما روزهای زندگی رو تند تند ورق می زنیم وفکر می کنیم چیزی اونور روزها پنهان شده، درحالیکه همین روزها آن چیزیست که باید دریابیم و درکش کنیم.ما دیر می فهمیم که بیشتر غصه‌هایی که خوردیم، نه خوردنی بود نه پوشیدنی، فقط دور ریختنی بود.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

دلايل روانی کاهش میل جنسی در مردان:

افسردگی و استرس

خستگی و كار زیاد

گرایشات همجنس گرایانه

اختلافات و مشكلات جدی با همسر

استرس های محیطی

ترس از عدم موفقيت دررابطه

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

سن مناسب ازدواج دختران : طبق پژوهشها,دختران در سنین 24 تا 26 سالگی ملاکها و معیارهایشان ثابت میشود و میتوانند انتخاب آگاهانه داشته باشند. ازدواج دختران زیر 18 سال جایز نیست.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

پنج قاعده برای ارتباط موثر زوجین:

قاعده اول : افکار و احساسات خود را با استفاده از ضمیر “من” بیان کنید.

 

قاعده دوم : درباره ویژگی شخصیتی طرف مقابل کلی گویی نکنید مثلا : تو بی ملاحظه هستی ”
“تو تنبل هستی ” در عوض بر رفتار ها و اعمال خاص او تاکید کنید “مثلا من می خواهم در کارهای خانه کمک کنی”. “می خواهم به موقع به خانه بیایی “.

 

قاعده سوم : از مطلق جلوه دادن امور با استفاده از کلماتی مانند “هرگز ” و “همیشه” بپرهیزید.مثلا : همیشه تو نامرتب هستی. تو هیچ وقت به من کمک نمی کنی. در مقابل نگرش مثبت ایجاد کنید.”گاهی اوقات مرتب هستی ، اما دلم می خواهد بیشتر اوقات مرتب و منظم باشی ”

 

قاعده چهارم : از زمان بندی مناسب استفاده کنید.سعی کنید بلافاصله پس از انکه فرد مقابل رفتاری را انجام داد نسبت به او واکنش نشان دهید و اگر فرصت پاسخ فوری را از دست دادید صبر کنید تا در فرصت مناسبی واکنش مثبت یا منفی خود را نشان دهید

 

قاعده پنجم : سعی کنید سازنده و راهگشا باشید.وقتی به همسرتان می گویید از چیزی خوشتان نمی آید این را هم بگوید از چی خوشتان می آید.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

وقتی زن و مرد ازدواج می کنن قراره لباس هم باشن.لباس چیکار میکنه؟تو رو از گرما و سرما حفظ میکنه و مهم تر از اوننقصاتو میپوشونه، ادما ازدواج میکنن تا اعتماد بنفس بگیرن. تا خودشونو باور کنن. تا یکی باشه خوبیاشونو بزرگ ببینه بدیاشونو کوچیک. که همین طور که هستن دوستشون داشته باشن ، پس چرا وقتی همسرمون یه کاری انجام نداد بهش بگیم تنبل و وقتی یه چیزی نفهمید بهش بگیم خنگ؟؟؟زن و شوهر نباید بهم برچسب بزنن و هویت همو زیر سوال ببرن.شما باید همو بالا ببرین نه پایین

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

شش اقدامی که رابطه را خراب می کند:

🔻۱. اگر این شمایید که همیشه تماس می گیرید.
🔻۲. اگر این شمایید که همیشه عذر خواهی می کنید.
🔻٣. اگر این شمایید که همیشه کوتاه می آیید.
🔻۴. اگر این شمایید که همیشه از خواسته های خودتان می گذرید.
🔻۵. اگر این شمایید که همیشه به سمت طرفتان پیشروی می کنید.
🔻۶. اگر این شمایید که چندین برابر طرف مقابل برای رابطه انرژی می گذارید.

■موارد مذکور می تواند منجر به سرد شدن طرف شما شود. شما با این رفتارها از ارزش خود می کاهید.
گاهی طوری رفتار کنید که به دست آوردنتان آسان نباشد تا ارزش رابطه حفظ شود.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

حین رابطه از رنگ های روشن و اصطلاحا “جیغ” استفاده کنید، رنگ های قرمز و نظایر آن باعث افزایش جذابیت جنسی زن می شود، رنگ قرمز احساسات انسان و برخی حیوانات را به شدت تحریک می کند.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

برخورد درست هنگام عصبانیت:

این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عیب جویی‌های بی‌دلیل را دفع کنید …

چون عیب جویی باعث می‌شود عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بد‌تر شود…

به جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش آمده سعی کنید او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه آلود کنید.

به طور مثال وقتی او به خاطر خودپسندی شما عصبانی است به او بگویید :«موافقم بعضی وقت‌ها درباره عواقب کار‌ها فکر نمی‌کنم اما در این راه سعی خودم را بیشتر می‌کنم»

یا اگر او به خاطر تأخیرتان عصبانی است به جای دلیل آوردن تنها به او بگویید :«می‌دانم تأخیر داشته‌ام سعی می‌کنم همین امروز این مسئله را طور دیگری جبران کنم.»

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

در رابطه اورال مکیدن باعث افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی و لیسیدن باعث تحریک حسگرهای آلت میشود، یک رابطه اورال مناسب چه برای مرد و چه برای زن باید ترکیبی از هر دوی این حرکات باشد.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

چقدر ساده خیانت اتفاق می افتد، هیچ فردی فکر نمی کند که به همسرش خیانت کند, دقیقا وقتی که آدم بیش از اندازه به خوش مطمئن باشد جرات می کند که پیش برود با این فکر که ” من خیانت نمی کنم ” …دقیقا مثل افراد معتاد که اصلا هیچوقت فکر نمی کردند معتاد شوند!خیانت از یک درد دل ساده با همکارتان , همسر دوست صمیمی و .. شروع خواهد شد.شما در ابتدا فکر میکنید چقدر خوب درکتان میکند بعد تصور میکنید به عنوان یک انسان با او هم فکری دارید به مرور دلتان می خواهد بیشتر با او صحبت کنید چون حرف های او روی شما تأثیر زیادی دارد کم کم فکر میکنید فقط وقتی با او صحبت میکنید برایتان همه چیز خوب است و آرام می شوید, حتی گاهی هیچ گله و شکایتی از همسرتان ندارید ولی برای دردودل با او از همسرتان شکایت میسازید ” همسرم زشته اصلا نمی فهمه من چی میگم , منو درک نمی کنه و ….

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

آمریکاییها و یونانیها بالاترین تعدادرابطه جنسی را دارند ، آنها سالانه به ترتیب، ۱۲۴ و ۱۱۷ بار آمیزش انجام می دهند ، هندی ها ۷۶ بار  ، مردان ژاپنی سالانه فقط ۳۶ بار آمیزش انجام می دهند.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

یکی از اصلی ترین مسائلی که به شدت به اعتماد به نفس مرد لطمه میزندناتوانی جنسی است.اگر متوجه مشکلی در رابطه جنسی باهمسرتان شدیدقبل ازتذکرمستقیم سعی کنید باهمراهی آن رابرطرف کنید.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

مجردها:شما نمی توانيد ديگری را مجبور كنيد به شما عشق بورزد.هر تلاشی براي تحميل عشق به ديگری به ندرت موثر واقع می شود.اين مسئله ممكن است براي افرادی كه عاشق هستند عجيب به نظر بيايد، اما اگر شما كسی را عاشقانه دوست بداريد، دوست داشتن شما الزامأ آن فرد را ترغيب نمی كند كه او نيز شما را دوست بدارد.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

زوج هایی ک همیشه همدیگر را در آغوش میکشند و نوازش میکنند می توانند به هم معتاد شوند و علت آن ترشح هورمون اکسی توسین میباشد که به هورمون هم آغوشی و نوازش معروف است

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

پسرانی که از کنترل ها و نگرانی های مداوم مادرانشان شاکی هستند غالبا در رابطه به دنبال دخترانی ساده ، حرف گوش کن و سر بزیر می باشند تا بدین ترتیب خودشان رابطه را تحت کنترل داشته باشند.اغلب اوقات اگر در رابطه چیزی از سوی دختر بشنوند یا ببینند که نشانی از کنترل گری باشد یا با واکنشی تند و خشن سعی می کنند از ادامه آن رفتار جلوگیری کنند یا خودشان رابطه را ترک می کنند و یا آنقدر حساسیت و انتقاد های خود را بالا می برند که دختر عاصی شده و رابطه را ترک کند.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

پیش مادر شوهر، جاری، زن داداش یا هر کسی نشستین…اگه اون درباره ریزترین مسائل شخصیش صحبت کرد، شما چیزی نگید…چون اینجور آدما فقط میخوان اطلاعات از شما بدست بیارن.هیچ وقت عیب های شوهرتون یا مشکلات بینتون رو پیش خانواده همسرتون مثلا مادر شوهرتون نبرین . بدتر از بردن مشکلات پیش اونها که از اونا بخواین پا درمیونی کنن و مثلا نکته ای رو به شوهرتون تذکر بدن.خیلی بستگی به شرایطتون داره ولی اصلش اینه که این چیزها رو نباید فامیل ها بخصوص فامیل های نزدیک بدونن چون روی احترام خود شما و دیدشون نسبت به شما تاثیر داره.

خشکی واژن سبب میشود که رابطه جنسی همراه بادرد بوده و واژن دچار سوزش وخارش شود این مسئله به مرور موجب سردی وتنفراز رابطه میشود، خانمها لطفا بیهوده تحمل نکنید مشکلتان رابرطرف کنید.

آموزش همسرداری | جنسی و رابطه عاطفی (5)

میگم چرا این پسر رو برای ازدواج انتخاب کردی ؟

-میگه اخه خیلی پسر خوبی است!

 

میگم برای ازدواج مناسب ما دنبال پسر خوب نیستیم

بلکه باید دنبال پسر مناسب باشید!

 

مراجع دیگر می گوید :خیلی منو دوست داره میگه بدون تو میمیرم!

میگم ما در روانشناسی ب این اشخاص میگیم اختلال شخصیت وابسته!

 

مراجع دیگر می گوید:خیلی خیلی پسر خوب مهربونی است اصلا دوست نداره منو ناراحت کنه!

میگم ما در روانشناسی به این تیپ افراد میگیم مهر طلب ها!

 

میگه قصد ازدواج داریم والدین نمیزارن !

میگم چرا نمیزارن رو ول کنید

بگید چه چیزی در پسر هستش که اون رو واسه ازدواج انتخاب کردی!

 

می گوید دوستش دارم دوستم داره!

میگم مگر فاکتور اصلی ازدواج عشق دوست داشتن است!

اگر اینا باشه ۶ ماه بعد ازدواج ۹۰ درصد از بین میره تکراری میشه!

میگه پس چیا هستند فاکتورای ازدواج!

واینجا هستش که پی میبریم

چقد بی سواد رابطه ازدواج هستیم!

هر اتفاقی رو در جامعه دنبال میکنیم

هر حادثه ای رو پی گیر هستیم

هر مدلی رو دنبال میکنیم

هر خبر جدید رو پی گیر هستیم!

 

ولی اما…..سواد زندگی کردن رو دنبال نمی.کنیم!

بدون شنا بلد بودن میپریم تو اب و غرق میشیم و میگیم سرنوشت اینجوری واسم رقم زده بود انگار! در حالیکه ما تعیین کننده سرنوشت خودمان هستیم.

 

مطالب بیشتر:

۱۲ نوع رابطه جنسی که انسان ها در زندگی انجام می دهند

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا