مهارت های زندگی

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

باز نشر از وب سایت بدونیم: امروز دوربین برای عکس گرفتن همه جا در دسترس است، همه موبایل دارند و به هر مناسبتی یا هر کجا که باشند سعی می کنند عکسی به یادگار بگیرند. اما ژست عکاسی هم نکته مهمی است، ما همه می خواهیم در عکس هایمان خوب باشیم و هنگامی که در شبکه های اجتماعی بارگذاری شان می کنیم با هجوم لایک ها مواجه شویم. در این مقاله آموزش هایی برای بهترین ژست های عکاسی را برای شما داریم.

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

چگونه ژشت خوب برای عکاسی داشته باشیم.

 

مدل این عکس ها قبل از گرفتن عکس آرایش حرفه ای انجام داده است. بهتر است قبل از عکاسی از شخص بخواهید به آرایشگاه مناسبی که دوست دارید با او همکاری داشته باشید برود تا تفاوت را در نتیجه نهایی عکس ببینید.

 

وزن خود را روی یک پا بیندازید

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

مدل سمت چپ مستقیم جلوی دوربین ایستاده و همه وزن خود را روی هر دو پا انداخته است. اما همینطور که می بینید مدل سمت راست تنها یک تغییر ظریف در وزن او تصویر را بسیار متفاوت کرده است. تنها کاری که کرده است این است که بیشتر وزن خود را روی پای راست انداخته است. این حالت به بدن او انحنای s شکل داده است. مدل سمت راست هم مستقیم به سمت دوربین ایستاده است اما هیکل او لاغرتر نشان می دهد.

 

کمی از کمر به جلو خم شوید

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

مدل سمت چپ به سمت عقب خم شده است. این ژست عکاسی کمی ناخوشایند است و جذابیت ندارد. با این حالت فک صورت کمی بزرگ تر و هیکل چاق تر نشان داده می شود. هر گاه دیدید مشتری این ژست را گرفته سریع آن را اصلاح کنید. برای این که عکس بهتر شود از او بخواهید کمی به سمت جلو خم شود. در نتیجه می بینید که صورت او به صورت اتوماتیک زاویه خوبی به خود می گیرد و وزنش را روی پاها می اندازد. اکنون ژست شما جذاب تر است.

 

وزن را روی پای عقب بیندازید

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

اکنون از مدل بخواهید که وزنش را روی پای عقبی بیندازد. همینطور که می بینید در تصاویر بالا شخص وزن خود را روی پای چپ انداخته و پای راست را در مقابل قرار داده است. مدل سمت چپ کمی به عقب خم شده و این حالت کمی غیرطبیعی و ناخوشایند به نظر می رسد. از او بخواهید همانند تصویر سمت راست یا صاف بایستد یا کمی به جلو به سمت دوربین خم شود.

 

ژست دست به سینه

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

یکی از رایج ترین ژست ها در عکس های اداری ژست دست به سینه است. این ژست عکاسی به شخص احساس قدرت و اعتماد به نفس می دهد. البته این حالت ممکن است اشتباه انجام شود. در تصویر سمت چپ شخص زاویه سرش را به سمت عقب داده است. معمولا خانم ها چنین اشتباهی می کنند و تصور می کنند باید سر را به سمت عقب متمایل کنند. از شخص بخواهید کمی چانه را پایین بیاورد تا به همان عکسی که می خواهد برسد.

 

باز هم به جلو خم شوید

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

با ژست دست به سینه می توانید یک نزدیک از چهره مناسب داشته باشید. در عکس سمت چپ تصویر کاملتری از شخص نشان داده شده تا چگونگی این ژست را یاد بگیرید. شخص به بدن خود زاویه داده است. برای این ژست از شخص بخواهید از کمر کمی به جلو خم شود. بیشتر مردم تصور خوبی از این حالت ندارند اما شما باید به آن ها توضیح دهید که نتیجه خوبی خواهد داشت. سپس هنگام گرفتن عکس زوم کنید یا کمی جلو بروید.

 

ژست نشسته

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

هنگامی که می خواهید عکس در حالت نشسته بگیرید دوربین در زاویه بالای شخص مورد نظر قرار می گیرد و این زاویه برای خیلی ها زاویه مطلوبی برای عکس می باشد. اولین گام برای گرفتن عکس در حالت نشسته این است که از شخص بخواهید لبه صندلی بنشیند. اگر کاملا راحت روی صندلی بنشیند خود را به عقب متمایل می کند و این نمی تواند حالت خوبی به عکس بدهد. همینطور که در تصویر سمت چپ می بینید مدل روی لبه صندلی نشسته، شانه ها صاف و پاها را روی زمین قرار داده است.

 

با این حال باز هم این ژست ممکن است رضایت بخش نباشد. اگر همانند تصویر سمت راست روی چشم های شخص تمرکز کنید پرتره جذاب تری خواهید داشت. از شخص بخواهید آرنج را روی زانوها قرار دهد. اینحالت او را مجبور می کند که به بالا نگاه کند. برای بهتر شدن عکس صورت را کمی به سمت راست یا چپ زاویه بدهید.

آموزش عالی ترین ژست های عکاسی برای شما

و اما آخرین نکته در عکاسی طرف خوب صورت است. همه ما یک طرف صورتمان در عکس ها بهتر می افتد. این مورد را فقط می توان با دوربین و در عکس ها تشخیص داد که در تصاویر زیر مشخص است. طرف خوب مدل تصویر زیر زمانی که سر را به سمت راست متمایل می کند مشخص می شود. در عکس سمت راست صورت او بیشتر مشخص است، گردن بهتر نشان داده می شود، چشم ها کاملا مشخص هستند، موها طبیعی تر و زاویه بینی جذاب تر است.

 

هنگامی که پوزیشن شخص را تغییر می دهید از آن پوزیشن در چند زاویه عکس بگیرید تا خودتان طرف خوب صورت شخص را تشخیص دهید. یکی از اصولی که در ژست عکاسی معمولا رعایت می شود این است که یکی از شانه ها به سمت دوربین قرار بگیرد و وزن روی پای عقب انداخته شود. این ژست باعث می شود در عکس لاغرتر نشان داده شوید. بهترین راه برای گرفتن بهترین عکس تمرین، تمرین و تمرین است.

آموزش های بیشتر:

 

بهترین ایده های عکاسی زیبا و فوق العاده

بهترین ژست و مدل عکاسی عروس و داماد را از دست ندهید

بهترین ژست های عکاسی برای جذاب به نظر رسیدن خانم ها

آموزش تکنیک های عکاسی برای افراد مبتدی

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا