اپلیکیشن

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام با کمک گوگل‌مپ

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام با کمک گوگل‌مپ

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام با کمک گوگل‌مپ

امروز به شما نحوه ارسال لوکیشن در تلگرام را آموزش می دهیم که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص در قرار ملاقات ها. به صورت گروهی به یک بازار بزرگ و شلوغ رفته‌ایــد، در آغاز گردش، مکان را به اعضای گروه ارسال می‌کنیــد. هر کدام از شما به یک طرفی می‌رویــد. بدون نگرانی از گم کردن یکدیگر و بدون نیاز به تماس‌های تلفنی پشت سرهم می‌توانیــد فاصله و زمان لازم برای بازگشت به نقطه اول را روی تلفن همراه ببینیــد.

 

با دانستن زمان لازم برای برگشت، طوری برنامه‌ریزی می‌کنیــد که بیش از حد دور نشویــد. در نهایت به موقع به نقطه شروع برمی‌گردیــد و زمان‌تان را مدیریت می‌کنیــد. در فضای تلگرام موبایل { روی تلگرام دسکتاپ‌ گزینه ارسال مکان وجود ندارد }، پنجره‌ی گپ با یک مخاطب { یا گروه } را باز کنیــد. روی علامت سنجاق سمت راست، بزنیــد. صفحه به شکل زیر باز می‌شود. آیکون سبز لوکیشن { Location } را لمس کنید.

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام با کمک گوگل‌مپ

صفحه‌ای باز می‌شود و نشانگر نقشه مکان شما را خواهد یافت

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام با کمک گوگل‌مپ

در زیر گزینه‌ی Send Your Current Location فاصله تقریبی نشان‌گر از مکان شما را می‌نویسد. در این تصویر می‌بینیــد که Accurate to 40 meters یعنی فاصله تقریبی با خطای ۴۰ متر. چند ثانیه صبر کنیــد که فاصله به تدریج کمتر بشود. بسته به سیگنال‌های اطراف و به علاوه قدرت و دقت گیرنده‌ی مکان‌یاب تلفن همراه شما، دقت فاصله متفاوت خواهد بود.

 

به عنوان مثال ممکن است ببینیــد که در ۱۵ متر ثابت مانده و از آن کمتر نمی‌شود. روی یک تلفن همراه دیگر ممکن است کمتر از ۱۰ متر هم بشود. بعد از این که دیــدیــد فاصله به کمترین نوسان رسیــده و تقریبا ثابت است { به عنوان مثال ممکن است در تلفن همراه شما بین ۱۰-۱۲ متر نوسان کند } گزینه Send Your Current Location را لمس کنید.

 

بعد از چند ثانیه نشانگر مکان‌یاب روی صفحه گپ با مخاطب همراه با نقشه مکان شما ظاهر خواهد شد. حالا اگر مخاطب روی این کلیک کند، برنامه‌ی نقشه‌خوان دستگاهش { دسکتاپ یا موبایل } اجرا خواهد شد. در این حالت، فاصله‌ی کاربر از مکان علامت‌دار نشان داده می‌شود. زمان تقریبی پیاده یا سواره برای رسیــدن به مکان نیز محاسبه خواهد شد.

 

و در پایان: برای ارسال مکان دقیق‌تان { در واقع با کمترین خطای ممکن } روی نقشه گوگل لازم است که:

 

— اینترنت تلفن همراه حتی‌الامکان روی سیمکارت { و نه وای‌فای } فعال باشد. چون احتمالا سیستم مکان‌یاب AGPS از طریق گیرنده‌های مکان‌یاب روی دکل‌های BTS موبایل، بهتر عمل خواهد کرد.

 

— مکان‌یاب تلفن همراه فعال باشد و در مکانی باشیــد که سیگنال‌های مکان‌یاب با دقت خوبی دریافت شوند. بعضی وقت ها در فضای بسته با وجود داشتن اینترنت ممکن است دقتِ مکان‌یاب کم بشود.

 

— در جای ثابت بایستیــد و در حال راه رفتن { یا حرکت با وسیله نقلیه } نباشیــد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا