اخبار گوناگون

آلت تناسلی مردانه طی عمل بی سابقه پیوند زده شد +عکس

آلت تناسلی مردانه طی عمل بی سابقه پیوند زده شد +عکس

آلت تناسلی مردانه طی عمل بی سابقه پیوند زده شد +عکس

پزشکان توانستند آلت تناسلی یک مرد را به مرد دیگر پیوند بزنند و این عمل با موفقیت انجام شد و مرد می تواند با این آلت تناسلی جدید به زندگی خودش ادامه دهد. شاید تصور این که آلت تناسلی مردانه عوض شود سخت باشد اما در برخی موارد که در اثر حوادث آلت تناسلی از بین می رود این عمل می تواند مفید باشد و لذت جنسی را به فرد بازگرداند. متخصصان دانشگاه پزشکی جانز هاپکینز برای اولین بار در جهان این عمل را انجام داده‌اند.

 

اخیرا خبر انجام یک عمل جراحی 14 ساعته که در آن آلت تناسلی مردانه یک اهداکننده متوفی به همراه کیسه بیضه (بدون بیضه‌ها) و بخشی از دیواره شکمی، به یکی از کهنه سربازان مجروح شده در افغانستان پیوند داده شده، توجه زیادی را به خود جلب کرده است؛ پیوند کامل موردنظر که توسط پزشکان دانشگاه معروف جانز هاپکینز عملی شده بود، برای اولین بار است که در جهان انجام می‌شود.

 

به گزارش نیک شو، این فرآیند پیوند آلت تناسلی مردانه در روز 26 مارس انجام شد و تیمی متشکل از 9 جراح پلاستیک و 2 اورولوژیست آن را هدایت کرد؛ دکتر ریچارد ردت (Richard Redett)، از مدیران بخش پیوند عضو جانز هاپکینز در این رابطه می‌گوید که جراحی انجام‌شده، حاصل 5 سال تحقیق مداوم در مورد عملی کردن ایده پیوند آلت تناسلی مردی بود.

 

گفته شده که این عمل شامل پیوند عصب‌ها، پوست، استخوان، تاندون‌ها،‌ عضلات و رگ‌های خونی بوده و اعضای حساسی مانند رشته‌های عصبی و رگ‌ها در زیر میکروسکوپ به هم پیوند داده شده‌اند.

آلت تناسلی مردانه طی عمل بی سابقه پیوند زده شد +عکس

 

جراحی پیوند آلت تناسلی مردانه عملی‌شده جایگزین بسیار مناسبی برای روش‌های مشابه دیگر است

 

پزشکان دانشگاه جانز هاپکینز ابراز امیدواری کرده‌اند که پس از طی شدن دوره استراحت و بهبودی، عملکرد ادراری و جنسی عضو پیوند داده شده در بیمار به حالت نرمال برگردد.اندرو لی (Andrew Lee)،‌رئیس بخش جراحی پلاستیک دانشگاه می‌گوید که به وجود آوردن یک آلت تناسلی با استفاده از بافت‌های استخراج‌شده از سایر بخش‌های بدن هم به عنوان فرآیندی جایگزین برای عمل پیوند آلت تناسلی مردانه در نظر گرفته می‌شود،

 

اما از آنجایی که نعوظ عضو ساخته‌شده باید به کمک یک ایمپلنت مصنوعی صورت بگیرد، احتمال عفونت در بیمار بالا می‌رود و به همین خاطر، جراحی انجام‌شده توسط متخصصان جانز هاپکینز راه‌حلی منطقی‌تر به نظر می‌رسد.کهنه سرباز دریافت‌کننده عضو در حال حاضر از عمل موردنظر بهبود یافته و انتظار می‌رود که این هفته از بیمارستان مرخص شود.

 

البته پیش از این هم جراحی مشابهی در ماه مارس 2016 انجام شده بود که یک آلت تناسلی مردانه به فردی که به دلیل بروز سرطان این عضو از بدنش را از دست داده بود، پیوند داده شد. با این وجود، این اولین باری است که در کنار آلت مردی، سایر قسمت‌های مهم دستگاه تناسلی هم با موفقیت از بدنی به بدن دیگر پیوند داده می‌شوند.

 

اما از طرف دیگر خبر جالب دیگری را بخوانید:

عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی منجر به مرگ مرد سوئدی شد!

 

عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردان، امروزه به روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد، اما اخیرا این نوع عمل جراحی، منجر به مرگ مردی سوئدی شده است!با توجه به گزارش جدیدی که منتشر شد، یک مرد سوئدی پس از انجام عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی از دنیا رفت!

 

در این روش با استفاده از عمل جراحی پلاستیک مقداری چربی به آلت تناسلی این مرد 30 ساله تزریق شد. با درگذشت این شخص، متخصصان آسیب‌شناسی علت وقوع این رویداد را مورد بررسی قرار دادند. آن‌ها با آزمایش‌های دقیق دریافتند که بخشی از این چربی‌های تزریق شده، به رگ‌های این فرد وارد آمده و از طریق خون به ریه او راه پیدا کرده است. هنگامی که ذرات چربی به رگ‌های ریه وارد می‌شوند، موجب بروز انسداد در این قسمت شده و امکان جذب اکسیژن توسط بدن را غیرممکن می‌سازند.

 

دکتر لی ژائو (Dr. Lee Zhao) به عنوان متخصص اورولوژیست در مرکز پزشکی لنگون (NYU Langone Health) در دانشگاه نیویورک اظهار کرد:

 

این نوع از انسداد که با نام آمبولی چربی شناخته می‌شود، یک خطر شناخته شده است که طی آن چربی از یک نقطه از بدن به قسمتی دیگر منتقل می‌شود. اتفاق رخ داده در مورد این مرد سوئدی در نوع خود بسیار نادر بوده است. با این حال، هنوز اطلاعاتی از محل دقیق تزریق چربی وجود ندارد.

 

آلت تناسلی مردان با وارد کردن حجم زیادی از خون به فضاهای موجود در بافت نعوظی کار می‌کند. اگر چربی‌ها به بافت نعوظی تزریق شود، خطر آمبولی چربی بسیار بالاتر از حالات دیگر است. از این جهت، چربی‌های مورد استفاده در عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردان، می‌بایست در زیر پوست تزریق شوند. اما در مورد این مرد سوئدی ممکن است که پزشک جراح به طور «غریزی» این مقدار از چربی را به بافت نعوظی او تزریق کرده باشد.

 

ژائو همچنین یادآور شد که این نوع عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مزایای محدودی دارد.عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی در مردان ، شامل دو مرحله مجزا است. در اولین قدم، جراحان با ایجاد برشی در قسمت قضروفی، اندازه آلت تناسلی فرد در حالت عادی را افزایش می‌دهند و مرحله دوم این عمل، با تزریق چربی به ناحیه زیر پوست خاتمه پیدا می‌کند.

 

لازم به ذکر است که هیچ بخشی از فرآیند این نوع عمل جراحی، منجر به افزایش طول آلت تناسلی فرد در هنگام نعوظ نمی‌شود. در واقع عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی در مردان ، اندازه آن را فقط و فقط در حالت طبیعی بزرگ‌تر نشان می‌دهد. علاوه بر این، عمل جراجی افزایش طول آلت تناسلی مردان، موجب اختلال در فعالیت‌های جنسی می‌شود؛ چرا که برش دادن قسمت قضروفی آلت تناسلی، موجب می‌شود که حالت طبیعی آلت تناسلی فرد به جای جلو، به سمت پایین قرار بگیرد.

 

امروزه تعداد بسیاری از افراد در سراسر دنیا، به دنبال انجام این عمل جراحی هستند. در ایالات متحده آمریکا، این نوع عمل جراحی تحت پوشش بیمه نیست. از این جهت بسیاری ترجیح می‌دهند این عمل را در کشور دیگری با قیمت ارزان‌تر انجام دهند. دکتر لی ژائو در انتها اضافه کرد:

 

من در درمان این نوع عارضه‌ها تخصص دارم و بسیاری از افرادی که عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی ، عارضه‌های آن را تجربه می‌کنند.

 

مطالب بیشتر:

رابطه دندان مردان و آلت تناسلی آن ها در چیست؟

۷ روش تقویت نعوظ آلت تناسلی مردان +آلت سفت برای رابطه جنسی

دلیل کوتاه بودن و کوچکی آلت تناسلی برخی مردان

حکم خوردن آلت تناسلی مرد و زن از نظر شرعی چیست؟

علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

راز جالب درباره آلت تناسلی مردان که نمی دانستید

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا