کسب و کارها

آشنایی با انواع آمبولانس خصوصی

آشنایی با انواع آمبولانس خصوصی

به طور حتم صدای آژیر آمبولانس را برای یک بار هم که شده در خیابان یا هنگام ورود به بیمارستان شنیده‌اید. این صدا بسیار دلهره آور است و همیشه ما را به یاد بیماران می‌اندازد که منتظر دریافت کمک‌های پزشکی هستند. بنابراین ایمنی و سرعت در ارائه خدمات برای آمبولانس‌ها بسیار ضروری است. در این میان آشنایی با انواع آمبولانس خصوصی خالی از لطف نیست.

 

آمبولانس‌های خصوصی انواع مختلفی دارند و بنا به شرایط و موارد استفاده باید از هر کدام از آن‌ها استفاده شود. علاوه بر این آمبولانس‌ها باید کادری مجرب برای انتقال مریض داشته ‌باشد.

 

تفاوت آمبولانس خصوصی با آمبولانس دولتی

در هر شهر مرکز بهداشت و درمان استانی آمبولانس‌هایی را برای ارائه خدمات به افراد در نظر گرفته‌است. این آمبولانس‌ها وظیفه دارند بیمار را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی که معمولا در فاصله ده دقیقه‌ای قرار دارند، انتقال دهند. این نکته را نیز بدانید که آمبولانس‌های دولتی بیمار را به بیمارستانی که خود صلاح بدانند انتقال می‌دهند و محدودیت مکانی دارند، در صورتی که آمبولانس‌های خصوصی به بیمارستانی که خود بخواهید شما را انتقال می‌دهند و کارشناسان در انتخاب بهترین گزینه شما را یاری خواهند کرد.

 

آمبولانس‌های دولتی در شرایط اورژانسی و اضطراری قادر به خدمت رسانی هستند و در موارد دیگر از جمله عکس‌برداری و ویزیت متخصص کارایی ندارند. در چنین شرایطی حتما از سرویس آمبولانس خصوصی استفاده کنید.

 

سرویس آمبولانس خصوصی در هر شرایطی که نیاز داشته‌باشید آماده به کار است و حتی میتوانید زمان مراجعه آن‌ها را رزرو کنید. زمان‌هایی هست که تنهایید و حالتان خوب نیست و نیاز به یک همراه در بیمارستان دارید با به کارگیری سرویس آمبولانس خصوصی در هر شرایط این امکان برای شما فراهم است. در این میان چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد حفظ ایمنی و سلامت بدن بیمار است.

 

به خصوص اگر فرد بیمار سالمند باشد نیاز دارد که حمل و نقل آن با دقت بیشتری انجام شود. این خطرات زمانی که بیمار شما منع حرکتی داشته ‌باشد و عمل جراحی انجام داده‌ باشد، بیشتر است. برخی از این خطرات عبارتند از: سقوط بیمار حین جا به جایی، احتمال عفونت محل زخم و شکستگی. استفاده از سرویس خصوصی باعث می‌شود که خدماتی مانند ویزیت پزشک و عکسبرداری راحت صورت بگیرد.

 

پیشنهاد می‌شود که اگر در خانه بیماری دارید که از نظر جسمانی در وضعیت مساعدی نیست و انتقال آن به بیمارستان باید به وسیله تجهیزات پزشکی انجام شود بهتر است از خدمات آمبولانس خصوصی استفاده کنید. اگر به دنبال ایمنی بالا، انجام خدمات وسیع‌تر و جدیدتر و به روز هستید ما به شما پیشنهاد میکنیم که از این سرویس استفاده کنید.

آشنایی با انواع آمبولانس خصوصی

انواع آمبولانس

آمبولانس خصوصی انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط بیمار و نیاز درخواست کننده نوع سرویس آن مشخص می‌شود. آمبولانس‌های خصوصی سرعت عمل و ایمنی بالایی دارند. انواع آمبولانس خصوصی بر این پایه‌اند:

 

آمبولانس نوزادان

این نوع از آمبولانس‌ها مناسب حمل نوزادانی هستند که مشکلات تنفسی دارند یا به بیماری‌های دیگر مبتلا هستند. آمبولانس ویژه حمل نوزادان نیاز آن‌ها را به NICU رفع می‌کند و تجهیزات لازم برای پایداری شرایط نوزاد را دارد.

 

آمبولانس حمل بیماران اعصاب و روان

این نوع از آمبولانس خصوصی مناسب کسانی است که از مشکلات اعصاب و روان از جمله مشکلات سوء مصرف مواد، اختلالات ذهنی، بیماری‌های روانی و حمله‌های عصبی رنج میبرند. جابجایی و انتقال این افراد با کادری مجرب و آموزش‌دیده به منظور حفظ آرامش برای فرد و خانواده وی صورت می‌گیرد که بوسیله انتقال ایمن و کنترل شده از بروز آسیب و عوارض نامطلوب جلوگیری می‌شود.

 

 آمبولانس تیپ B

آمبولانس تیپ B دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته‌ای برای احیای بیماران هستند. این نوع آمبولانس برای بیمارانی که شرایط ویژه و حادی دارند مانند سکته‌های قلبی و مغزی، مشکلات تنفسی و کسانی که بر اثر تصادف صدمات جدی دیده‌اند، استفاده می‌شود.

 

آمبولانس ICU

به این نوع آمبولانس تیپ C  یاآمبولانس VIP گفته می‌شود. آمبولانس سیار مراقبت‌های ویژه مجهز به امکانات و سیستم‌های پیشرفته است و در کنار این امکانات همراه بیمار و بهیاران ویژه و مجربی دارد.

 

آمبولانس تیپ A

آمبولانس تیپ A مناسب افرادی است که شرایط پایداری دارند و البته این آمبولانس‌ها تمام امکانات و خدمات پزشکی لازم را دارند. این نوع آمبولانس به دو نوع یک و دو تقسیم می‌شوند. تیپ یک برای انتقال و خدمات‌رسانی به یک بیمار اعزام میشود و تیپ دو برای ارائه خدمات به یک یا چند بیمار مورد استفاده قرار میگیرد.

آشنایی با انواع آمبولانس خصوصی

آمبولانس استقرار اماکن

این نوع از آمبولانس‌های خصوصی برای مستقر شدن در اماکن مسکونی، تقریحی، تجاری، ورزشی و همایش‌ها و مکان‌هایی که احتمال نیاز به خدمات پزشکی وجود دارد تهیه شده‌اند و به افراد کمک می‌کنند که در صورت آسیب‌دیدگی و نیاز به مراقبت‌های ویژه فرد به سرعت به بیمارستان انتقال پیدا کند. این نوع  آمبولانس دسترسی به خدمات پزشکی را برای افراد به سرعت امکان پذیر میکند، چون از قبل تدابیر آن پیش بینی شده‌است و از نظر زمانی بسیار سودمند است.

 

آمبولانس اسکورت پزشکی

این نوع آمبولانس‌های خصوصی  در جاهایی مانند ورزشگاه‌ها و مسابقات ورزشی که احتمال آسیب برای افراد وجود دارد به کار می‌رود و به آن‌ها کمک می‌کند که در صورت بروز هر گونه آسیب و صدمه فورا خدمات پزشکی دریافت کنند و به بیمارستان منتقل شوند.

 

هزینه آمبولانس خصوصی چقدر است؟

اگر در خانه بیماری دارید که نیاز دارد خدمات پزشکی دریافت کند یا کودک و سالمندی وجود دارد که به لحاظ جسمانی در وضعیت مساعدی نیست و انتقال آن به مراکز پزشکی باید تحت شرایط خاصی صورت گیرد؛ در این زمان است که نمیتوانید برای آمبولانس دولتی صبر کنید و شاید نیاز به خدمات پزشک در منزل یا آمبولانس خصوصی داشته ‌باشید. به هر حال تمامی این اقدامات برای شما فراهم است.

 

به صورت قطعی نمیتوان قیمتی برای ارائه این خدمت داد. قیمت آمبولانس خصوصی بسته به نوع خدمات درخواستی کاملا متفاوت و متغیر است. تعرفه آمبولانس خصوصی بر اساس سازمان بهداشت و درمان کشور 1400مشخص شده‌است. عوامل بسیاری بر قیمت آمبولانس خصوصی موثر هستند که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

نوع آمبولانس اعزام به محل

تجهیزات پزشکی و داروهای مورد نیاز و تزریقات

زمان درخوآست آمبولانس و میزان ترافیک

مسافت و فاصله بین محل بیمار وبیمارستان

کارکنان و کادر پزشکی همراه آمبولانس خصوصی

مدت زمان استفاده از آمبولانس

انتقال بین شهری بیمار توسط آمبولانس خصوصی

 

اگر به هر دلیلی برای انتقال بیمار خود به مراکز پزشکی و بیمارستان نیازمند آمبولانس هستید، میتوانید از خدمات آمبولانس خصوصی آسانیسم استفاده کنید. مرکز آسانیسم با کادری مجرب و دلسوز از بیمار شما در زمان انتقال مراقبت می‌کند و تمامی شرایط را برای برقراری آرامش و امنیت شما و بیمار برقرار میکند. بنابراین یک انتخاب درست برای انجام اقدامات بعدی بسیار موثر است.

 

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یکی از بهترین روش‌های درمانی برای کسانی است که میخواهند توان حرکتی و مهارتهای فیزیکی خود را بهبود یا ارتقا ببخشند. فیزیوتراپی به افراد کمک می‌کند که قدرت، عملکرد و سلامت بدن خود را بعد از آسیب ورزشی، تصادف و آسیب ناشی از کار توان از دست رفته خود را باز یابند و آن را بهبود ببخشند.

 

بسیاری از افراد که باید فیزیوتراپی انجام دهند به دلیل مشکلات حرکتی، شرایط جسمانی و آسیب دیدگی نمیتوانند از منزل خارج شوند و تمایل دارند که در منزل بمانند و تمرین‌های خود را انجام دهند.

 

خوشبختانه مرکز آسانیسم خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز دارد و به افرادی که توان یا تمایل خروج از منزل برای فیزیوتراپی را ندارند این امکان را می‌دهد که با خدمات پرستار در منزل و فیزیوتراپی در منزل به سادگی بتوانند مهارت‌های فیزیکی از دست رفته را بازیابند.

 

کلام آخر

امروزه با ظهور آمبولانس‌های خصوصی و امکانات و تجهیزات پیشرفته آنان، انتقال و جا به جایی بیماران بسیار راحت‌تر از قبل شده‌است. با توجه به شرایط بیمار و نوع درخواست شما آمبولانس اعزام به محل می‌شود. یکی از مراکزی که آمبولانس خصوصی در اختیار شما می‌گذارد آسانیسم است. آسانیسم با کادری دلسوز و مجرب برای راحتی انتقال بیمار شما تلاش می‌کند که نگرانی دیگری در این راه نداشته ‌باشید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا