پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • آرایش ناخن ،لاک ناخن

  مجموعه : مدل ناخن و لاک

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  یکی از نقاط جذابیت هر زنی لاک ناخن و آرایش ناخن است، خانم های جوان انواع رنگ های لاک ناخن رو خریداری مي کنند تا به اوج زیبایی و جذابیت برسن. شما چطور؟ از چه رنگ هایی برای آرایش ناخن خودتون استفاده مي کنید؟ آیا ناخن مصنوعی رو دوست دارید؟ همسرتون درباره لاک زدن شما چه نظری داره؟ مطمئنا قند توی دل هر مردی آب ميشه وقتی ميبینه کــه همسرش ناخن های دست و پاهاشو لاک زده.

   

  بر کسی پوشیده نیست کــه زیبایی ظاهری مجموعه‌ای است از نکات ریز و درشتی کــه با توجه بیشتر به هر کدام از آنها مي توان زیبایی و جذابیت را بیشتر کرد. این نکات مي تواند مربوط به پاکیزگی، آراستگی، آرایش ناخن و صورت و نوع پوشش باشد. هر کدام از این موارد به تنهایی مي تواند نقش مهمي را در زیبایی ظاهری ایفا کند، مجموع این موارد مي تواند زیبایی را به اوج خود برساند.این قانون در مورد آرایش اهميت مهم‌تری پیدا مي کند. چون بحث آرایش به تنهایی مجموعه ای است از آرایش های کوچک و بزرگی کــه در اجزاء صورت، موها و دست‌ها انجام شده و باعث زیبایی و جذابت کلی در ظاهر یک فرد مي شود.

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  اهميت ظاهری دست و ناخن در زیبایی

  به گزارش نیک شو، بطور کلی زیبایی و تناسب اندام کمک به سزایی به زیبایی ظاهری مي‌کند، اما درصد بالایی از پوست و اندام های بدن هميشه پشت حجاب و پوششی قرار خواهند داشت. آرایش در مناطقی از بدن کــه هیچ پوششی ندارند معنای اصلی خود را پیدا مي کند. مثل صورت، موها و دستها.

   

  آرایش صورت و موها، خود به بخش های بسیار بزرگ و اساسی تقسیم مي شود. اما زیبایی و آرایش دست گستردگی به اندازه دو دسته قبل ندارد و به طور کلی به در دو نوع آرایش خلاصه مي‌شود:

   

  • حفظ سلامت و زیبایی پوست دست

  • زیبایی و آرایش ناخن کــه مهم ترین بخش آرایش دست است

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  آرایش ناخن راهی ساده برای زیبایی بیشتر

  واقعیت این است کــه آرایش ناخن هرگز نمي تواند حتی به اندازه کسری از آرایش صورت اهميت پیدا کند، اما همان‌طور کــه گفته شد مجموع آرایش‌ها مي تواند زیبایی را به اوج برساند. شکی وجود ندارد کــه یک ناخن آراسته ، زیبا و آرایش شده مي تواند تاثیر چشم گیری در زیبایی ظاهری داشته باشد.

   

  آرایش و آراستگی ناخن مراحل مختلفی دارد کــه شامل مرتب کردن شکل ظاهری ناخن ها و رنگ آميزی آن توسط لاک های ناخن است. البته آرایش ناخن پا هم در شرایطی تقریبا مشابه دست ها دارند. مخصوصا اگر به یک ميهمانی دعوت شده باشید و قرار است یک صندل زیبا یا یک کفش جلو باز بپوشید. به طور کلی برای ایجاد زیبایی و هماهنگی بیشتر، در کنار توجه و آرایش ناخن دست به آرایش ناخن پا هم باید اهميت داد.

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  مانیکور

  فرایند زیبا سازی و آماده سازی ناخن و پوست دست برای آرایش بهتر و جذاب تر را مانیکور مي نامند. از اعمالی کــه در این فرایند انجام مي شود مي توان به چیدن گوشت‌های اضافی از اطراف ناخن، از بین بوردن شیارها و برامدگی های روی ناخن توسط سوهان و پولیش، صاف و مرتب کردن نوک ناخن ها و اسکراب پوست دست اشاره کردن. حتی اگر قرار نباشد از لاک ناخن استفاده کنید، مانیکور مي تواند به تنهایی جلوه ای بسیار زیبا به ناخن شما بدهد و این امر کاملا طبیعی است زیرا با مانیکور شما یک ناخن پرداخت شده خواهید داشت، درست مثل سنگی قیمتی کــه فقط بعد از پرداخت شدن زیبایی و جلوه پیدا مي کند. از طرفی لاک ناخن وقتی روی ناخن مرتب و صاف شده مي نشیدند، جلوه بسیار زیباتری خواهد داشت.

   

  ست مانیکور جیبی کیس مدل RPP01 با حجم کم، مي تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما در مورد مانیکور باشد. نکته قابل توجه این دستگاه حجم کوچک آن است کــه مي تواند به راحتی در کیف لوازم آرایش شما قرار گیرد و در سفر نیر همراه شما باشد.

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  پدیکور

  تمام اعمال مانیکور وقتی در مورد ناخن و پوست پا صورت مي گیرد تبدیل به پدیکور مي شود. با این تفاوت کــه اسکراب و برداشتن سلول های مرده از روی پوست، در مورد پوست پا اهميت بیشتری پیدا مي کند. مخصوصا اگر پوست پا خشک و ترک خورده باشد.

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  کاشت ناخن و استفاده از ناخن مصنوعی

  ناخن هم مانند پوست و مو گاهی دچار مشکلات و نواقصی مي شود کــه روی ظاهر و زیبایی آن تاثیر بسیار منفی دارد. مانند رشد کم، شکستگی ها عميق، انحراف و کج شدن نوک ناخن در هنمرحله رشد و…

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  در چنین شرایطی دو راهکار وجود دارد:

  • کاشت ناخن : در این تکنیک روکشی از مواد مصنوعی کــه غالبا از دسته فایبرگلاس ها هستند روی ناخن طبیعی کشیده مي شود. این مواد بعد از خشک شدن و چسبیدن به ناخن، با ابزارهای مانیکور تراش داده مي شوند تا به شکل ناخن طبیعی در آیند. این مواد ماندگاری بالایی دارند و به راحتی از روی ناخن طبیعی جدا نمي شوند. با این مواد مي توانید کارهای روزمره خود را به راحتی انجام دهید اما از طرفی ساخت و نگهداری آنها هزینه بر خواهد بود، چون این مواد با رشد ناخن ها و ایجاد فاصله، نیاز به ترميم دارند. از طرفی ممکن است ایجاد حساسیت و تولید قارچ های پوستی کنند. در استفاده از این روش باید کمال دقت را داشته باشید و همواره بهداشت دست و ناخن را رعایت کنید.

   

  • استفاده از ناخن مصنوعی : ناخن مصنوعی راهکاری ساده و کم هزینه برای پوشش موقت نواقص ناخن دست است. ناخن مصنوعی از جنس پلاستیک ساخته شده کــه توسط چسب مخصوص ناخن مصنوعی روی ناخن ها چسبیده مي شوند. بعد از خشک شدن چسب مي توانید آرایش های لازم را روی ناخن مصنوعی انجام دهید. استفاده از ناخن مصنوعی راهکاری موقتی است و نباید بیشتر از 24 ساعت روی ناخن باقی بماند.

   

  بخش بسیار بزرگی از مسئولیت آرایش ناخن بر دوش لاک ناخن است. لاک ناخن با ایجاد بافت رنگی روی ناخن توانایی این را دارد کــه شکل ظاهری ناخن ها را همانند یک سنگ تزئینی یا جواهری قیمتی زیبا و جلوه دار نشان دهد. تنوع رنگ در لاک ناخن بسیار گسترده بوده و در انواع مختلفی نظیر مات و براق ارائه مي شود. تنوع و گستردگی رنگ در لاک ناخن باعث مي شود بتوانید رنگ لاک را با لباس یا آرایش خود هماهنگ کنید. این کار جلوه بیشتری به ناخن ها مي دهد و در نتیجه روی آرایش و زیبایی ظاهری شما نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  طراحی ناخن

  طراحی ناخن از شکلی ساده مانند فرنچ ناخن آغاز مي شود و تا طراحی های پیشرفته مانند یک بوم نقاشی کوچک ادامه پیدا مي کند. حتی ممکن است در طراحی ناخن از جواهر و زیورالات کوچک نیز استفاده شود. این طراحی ها گاهی مي توانند به قدری در زیبایی موثر باشند کــه بسیاری از خانم ها حاضر مي شوند با هزینه های بالا ساعت ها زیر دست طراح ناخن قرار بگیرند.
  اما طراحی ناخن هميشه هم نیاز با یک طراح حرفه ای ندارد. با حداقل هزینه، کمي خلاقیت و تجربه مي توانید طرح های بسیار زیبایی را روی ناخن های خود ایجاد کنید. به عنوان مثال با برچسب های ناخن 3D nail seal مي توانید با صرف هزینه ای اندک طرح های زیبا و خاص را روی ناخن خود ایجاد کنید.

   

  نکاتی برای مانیکو و پدیکور ناخن ها

  آراستگی برای خانم‌ها امری مهم است. آراستگی یک خانم از موها تا انگشتان پا به چشم مي‌آید. شاید از‌نظر برخی رسیدگی به ناخن‌ها چندان اهميت نباشد، چون بخش کوچکی از انگشتان هستند. اما باید گفت همين بخش به‌ظاهر کوچک، بسیار نمایانگر سلامت روح و روان هر شخص است.اگر متوجه کج‌و‌‌‌کوله بودن و نامرتبی ناخن‌های کسی شدید، بدانید ارتباط مستقیمي با روان او دارد. ممکن است ذهنی آشفته و پریشان‌احوال داشته باشد!

   

  از‌این‌رو خانم‌ها باید همواره به‌سلامت و زیبایی ناخن‌هایشان رسیدگی کنند تا آشفته‌حال به نظر نرسند. رسیدگی به ناخن‌های دست از طریق سوهان زدن، برداشتن پوست‌ها و گوشت‌های اضافی اطراف ناخن بدون اینکــه آسیبی به انگشتان برسد را “مانیکور” مي‌گویند. انجام همين مراحل برای ناخن‌های پا را “پدیکور” مي‌گویند.انجام کارهای مراقبتی از ناخن‌ها امری دائمي مي‌باشد. بعد از انجام کارهایی کــه به ناخن‌ها آسیب مي‌رساند، مانیکور و آراستن ناخن‌ها را فراموش نکنید.

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  رفتن به سالن‌های آرایشی برای انجام “مانیکور و پدیکور” ناخن‌ها ممکن است هزینه‌های زیادی را برایتان داشته باشد. و از طرفی هم رفتن به سالن آرایشی و در نوبت منتظر ماندن وقت‌گیر است. اما این‌ها دلایل خوبی نیستند کــه از آراستگی ناخن‌هایتان منصرف شوید. در ادامه چگونگی انجام مانیکور و پدیکور در منزل را مرحله‌به‌مرحله بخوانید، یاد بگیرید و حتما انجام دهید.

   

  وسایل مورد‌نیاز:

  پد مخصوص لاک پاک‌کن

  بافر و پولیش‌ناخن

  ست ابزارآلات مانیکور، شامل: ناخن‌گیر، سوهان، گوشه‌گیر

  محلول کوتیکول

  کرم مرطوب‌کننده

  ظرف مخصوص جای انگشتان

  محلول‌های تقویتی ناخن

  آرایش ناخن ،لاک ناخن

  مرحله ۱: تميز کردن ناخن‌ها

  ابتدا لاک ناخن‌هایتان را با استفاده از پد مخصوص لاک پاک‌کن تميز کنید. هیچ‌وقت از استون در تميز کردن ناخن‌هایتان استفاده نکنید. استون به ناخن‌هایتان آسیب مي‌رساند.

   

  مرحله ۲ : شکل دادن ناخن‌ها

  با استفاده از ناخن‌گیر اقدام به شکل دادن و مرتب کردن ناخن‌ها کنید. ناخن‌ها را به‌صورت یکدست و مرتب بگیرید. با سوهان سر ناخن‌ها به شکل هلالی و یا صاف و با توجه به فرم انگشتان شکل دهید.

   

  مرحله ۳ : برطرف کردن ناهمواری‌های ناخن

  بافر نوعی سوهان برای سطح ناخن است. با استفاده از بافر، ناهمواری‌های سطح ناخن را برطرف کنید. بافر زدن به‌مانند سوهان زدن مي‌باشد. بافر زدن را آهسته و ملایم از ریشه تا سر ناخن تا جایی ادامه دهید کــه ناهمواری‌ها برطرف شود و سطح ناخن صاف شود.

   

  مرحله ۴ : شستشو و نرم کردن

  ظرف مخصوص جای انگشتان را با آب گرم پر‌کنید. مي‌توانید چند قطره اسانس خوشبو در آب بریزید. سرانگشتانتان را برای مدت چند دقیقه درون ظرف آب گرم قرار دهید. با این کار گوشت‌های اطراف ناخن نرم شده و گوشه‌گیری راحت‌تر انجام مي‌گیرد. بعد دست‌ها را خشک‌کنید و از محلول کوتیکول به اطراف ناخن بزنید و چند دقیق زمان بدهید تا اطراف ناخن نرم شود.

   

  مرحله ۵ : مرتب کردن و پولیش زن

  در این مرحله با ابزار مخصوص، اقدام به کنار راندن گوشت و پوست اضافی بر روی ناخن کنید.مواظب باشید به آسیبی به‌دست وارد نشود. سپس با استفاده از پولیش، ناخن‌هایتان را براق کنید. پولیش را خیلی سریع روی ناخن‌هایتان حرکت دهید تا ناخن‌ها براق‌تر شوند.

   

  مرحله ۶ : لوسیون‌ها

  در این مرحله بعد از اقدامات گوشه‌گیری، از لوسیون‌ها و کرم‌های مرطوب‌کننده دست به‌منظور التیام بخشیدن به‌دست‌ها استفاده کنید.

   

  مرحله ۷ : تقویت ناخن‌ها و لاک زدن

  در این مرحله کار مانیکور ناخن‌ها به اتمام رسیده است.حال باید ناخن‌هایتان را تقویت کنید و یا با استفاده از انواع رنگ‌های دوست‌داشتنی، سرانگشتانتان را لاک بزنید. برای تقویت ناخن‌ها مي‌توانید از انواع محصولات مراقبتی کــه در بازار موجود مي‌باشد استفاده کنید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •