مهارت های زندگی

آدم نرد یعنی چی؟

آدم نرد یعنی چی؟

شاید زیاد کلمه ((نرد)) به گوشتون خورده باشه و یا شنیده باشین که به یکی گفتن آدم نردی ولی معنیش رو نمیدونستید. آدم نرد به کسایی میگن که بسیار باهوش اند و اجتماعی نیستند و دوست دارند بیشتر در خلوت خودشون باشن تا با باقی آدم ها. در ادامه مقاله بیشتر به توضیح اینکه آدم نرد یعنی چی می پردازیم.

آدم نرد یعنی چی؟

آدم نرد یا خوره (به انگلیسی: Nerd )

همانور که گفتیم آدم نرد، به آدم های فوق العاده باهوش می گن، آدم های نرد بیشتر درون گرا هستند و بیشتر فعالیت خودشون رو صرف موضوعات تخیلی، فنی می کنند و به فعالیت های ورزشی علاقه ای ندارند. بیشتر دوست دارند درگیر مسائل علمی مثله موضوعاتی چون: ریاضیات، علوم، مهندسی باشند.

عاشق خوندن کتاب های کمیک، رمان های فانتزی و برنامه ها سریال های تخیلی اند. از بازی های کامپیوتری بی نهایت لذت میبرند و میشه بگی تو بازی های کامپیوتری خبره اند. آدم های نرد کلکسیون بازی های کارتی و تخته ای رو دارند.

آدم های نرد به خاطر اینکه از نظر اجتماعی ضعیف هستند و کمتر با آدم ها ارتباط برقرار می کنند، تو ارتباط برقرار کردن با جنس مخالفشون مشکل دارند و سخت می تونن باهاشون ارتباط برقرار کنند و نزدیکشون برند.

آدم نرد یعنی چی؟

آدم گیک یعنی چی؟

اولین بار واژه گیک در سال ۱۹۰۰ از فردی به نام گیک که در یک کارناوال بین شهری فعالیت می کرد و کار های عجیب و غریبی انجام می داد به وجود آمد. گیک ها که به آن ها نیز رایانه باز می گویند کسانی هستند که علاقه بسیار زیادی به کامپیوتر دارند. گیک ها علاقه بسیار زیادی به مسائل ریاضی، فنی و مهندسی دارند. از نظر روابط اجتماعی خوبی دارند و به بازی های دسته جمعی علاقه دارند.در گذشته واژه گیک معنای احمق یا دیوانه را القا می کرد اما امروزه و به مرور زمان و بعد از انقلاب دیجیتال این معنی تغییر پیدا کرد.

 

تفاوت نرد و گیک

بیان تفاوت بین آدم نرد و آدم گیک مشکل است و نمی توان مرز مشخصی تعیین کرد. آدم های گیک، نرد ها رو سوسول و به شدت درسخوان میدونند و آدم های نرد، گیک ها رو کسانی میدونند که هیچ دانش علمی ندارند. نرد ها کمتر با دیگران ارتباط برقرار می کنند و عاشق خلوت و تنهایی اند اما گیک ها از ارتباط با بقیه لذت می برند و بیشتر اجتماعی اند.

 

جمع بندی

برای اینکه بیشتر بتونید آدم های نرد رو بشناسید و درکشون کنید سریال Big Bang Theory میتونه بهتون کمک کنه، سریالی که پر از آدم های نرد و کلی از مسائلشون رو بیان می کنه.

آدم نرد یعنی چی؟

 

بیشتر بخوانید:

5 نشانه شخصیتی افراد باهوش | شب بیدارها باهوش تر هستند

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا