پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • زناشویی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • دنیای سینما و موسیقی+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • دنیای مد و فشن
 • زناشویی
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • ۲۰ سوال مهم و کلیدی در مصاحبه شغلی

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  20 سوال مهم و کلیدی در مصاحبه شغلی

  ۲۰ سوال مهم و کلیدی در مصاحبه شغلی

  اگر به مصاحبه شغلی رفتید باید خودتان را برای پرسیدن هر سوالی آماده کنید ، سوال هایی کــه درباره حرفه و توانایی هایتان هستند و در موارد حرفه ای تر سوال هایی کــه هوش شما را سنجش می کنند. مصاحبه شغلی در بهترین حالت هم ميتواند اضطراب آور باشد، به خصوص اگر نگران این باشیم کــه چه نوع سوالاتی قرار است از ما پرسیده شود. ترس از موضوعات پرسش‌هایی کــه ممکن است برای آن‌ها آمادگی نداشته باشیم یا در شرایط عصبی بودن فراموششان کنیم، کافی است تا هر فردی را دچار دلهره پیرامون مصاحبه شغلی کند.

   

  اما سوالات استانداردی وجود دارد کــه همیشه مطرح ميشوند و اگر شما خود را برای پاسخ دادن به آن‌ها آماده کنید، احساس اعتماد به نفس بیشتری به دست آورده و در مصاحبه شغلی خود به برتری دست پیدا خواهید کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

  20 سوال مهم و کلیدی در مصاحبه شغلی

  آماده سازی بهترین راه بالابردن اعتماد به نفس

  آماده سازی ذهنیت، در ما توانایی ایجاد کرده و به ما اعتماد به نفس ميدهد. انتظاری کــه وجود دارد این است کــه سوالات مخصوص مصاحبه شغلی مستلزم پاسخ‌هایی با استاندارد بالا و بدون هرگونه درنگ است. آماده سازی پاسخ هایتان به این معنی نیست کــه آن‌ها را حفظ کرده و همچون طوطی تکرار کنید، بلکــه به این معنی است کــه درباره آنچه ميخواهید بگویید، اول خوب فکر کنید و همچنین درباره این کــه چطور ميخواهید خود را نشان دهید.

   

  با در نظر گرفتن تمام این موارد، در اینجا متداول‌ترین سوالات مصاحبه شغلی و پاسخ به آن‌ها را گردآوری کرده ایم، تا شما بتوانید خودتان را برای رسیدن به حداکثر اعتماد به نفس آماده کنید و شغل موردنظرتان را به دست آورید.

   

  ۱. خودتان را به من معرفی کنید

  این پرسشی متداول و با پایان باز است کــه یک مصاحبه کننده از آن آغاز ميکند. هدف اصلی از طرح این سوال شکستن سردی جلسه و ایجاد فضایی راحت‌تر است. همچنین ميتواند به مصاحبه کننده فرصت دهد تا بخش کوچکی از شخصیت شما را ببیند.

   

  نکته اصلی این است کــه در پاسخ به آن نباید وارد جزییات شده یا اطلاعاتی غیرمرتبط مطرح کنید. با سرگرميهایی شروع کنید کــه شما را به وجد آورده یا جنبه مثبتی از شخصیت تان را به نمایش ميگذارد. مثلا دونده دو استقامت بودن یا یک کتابخوان حریص. هر فعالیت داوطلبانه‌ای کــه در آن مشارکت داشته اید و ارزش و همکاری شما را نمایان ميکند، مورد اشاره قرار دهید.

   

  پس از آن با عباراتی از این دست به سراغ تجارب حرفه‌ای خود بروید، «می شود گفت، زندگی حرفه‌ای من یک بخش اصلی از شخصیت من است و تمایل دارم اندکی درباره آنچه برای این وظیفه ميتوانم انجام دهم، توضیح دهم.»با این حال در مصاحبه شغلی مختصر گویی را کاملا رعایت کنید. چرا کــه اگر زیاد صحبت کنید، در سوالات بعدی مجبور به تکرار گفته هایتان خواهید شد.

   

  ۲. در کار قبلی خود چه مسئولیت‌هایی داشته اید؟

  این سوال مصاحبه شغلی همان جایی است کــه معلومات شما از کارنامه یا رزومه‌ای کــه دارید و توانایی‌های شما برای توصیف شغلی جهت انجام وظایف تان، مدنظر است. همواره تلاش کنید تا مسئولیت‌های خود را به شغلی کــه به دنبال آن هستید، مرتبط کنید. برای مثال اگر به دنبال یک پست مدیریتی هستید، درباره هر پروژه‌ای کــه هدایت آن را انجام داده اید یا افرادی کــه باید آن‌ها را اداره ميکردید، صحبت کنید یا هر چیزی کــه در آن مسئولیت‌های رهبری را برعهده داشته اید.

   

  همچنین به یاد داشته باشید کــه این مصاحبه شغلی یک فرصت طلایی است تا شخصیت خود را به نمایش بگذارید و تنها یک نام بر روی کاغذ نباشید. به آن‌ها نشان دهید کــه مسئول و با شخصیت هستید و تلاش داشته باشید تا پاسخ‌های کسل کننده را بازگو نکنید.

   

  ۳. در شغل قبلی خود با چه چالش‌هایی مواجه شدید و چگونه با آن‌ها مقابله کردید؟

  این پرسش مصاحبه شغلی به دنبال آن است تا ببیند شما چطور به مشکلات رسیدگی کرده و مهارت‌های حل مسئله تان تا چه حدی موثر است؛ بنابراین درباره یکی از چالش‌هایی صحبت کنید کــه خروجی مثبت داشته و توضیح دهید چگونه با آن مواجه شده و برای موقعیت‌های مشابه آینده چه درس‌هایی آموخته اید.

   

  نمونه‌ای از پاسخ به این سوال ميتواند چنین باشد: «در زمانی کــه ما با یک مشکل بزرگ در سیستم نرم افزاری خود مواجه شدیم کــه گردش کار و توانایی روان نگه داشتن فرایند‌های کاری مان را تحت تاثیر قرار داده بود. این وظیفه من بود تا مهندسان کامپیوتر را دور هم جمع کنم و به این طریق مسئله حل شد. من یاد گرفتم کــه چطور تیم خود را به منظور دستیابی به سریع‌ترین و ثمربخش‌ترین جریان، به حرکت واداشته و آن‌ها را در یک جهت سازماندهی کنم.»

  20 سوال مهم و کلیدی در مصاحبه شغلی

  ۴. در شغل پیشین تان چه چیز‌هایی را دوست داشته یا از آن‌ها بیزار بودید؟

  به یاد داشته باشید هر پاسخی کــه به این سوال ميدهید، مثبت باشد. حتی اگر موارد ناخوشایندی در حرفه قبلی خود تجربه کرده اید، آن‌ها در تلاش هستند تا نحوه واکنش شما به یک بحران شغلی را بیرون بکشند. فراموش نکنید کــه ارتباط پاسخ هایتان را با موقعیت شغلی فعلی حفظ کنید و سعی کنید کــه پاسخ هایتان دلنشین و توصیفی باشد.

   

  برای مثال ميتوانید بگویید: «من به ساده سازی سیستم گردش کاری داخل شرکت کمک کردم و به جهت صرفه جویی قابل توجهی کــه در زمان انجام فعالیت‌های روزانه داشتم، خیلی زیاد مورد تصدیق و تشویق قرار گرفتم.» شما هم از همین تکنیک در مصاحبه شغلی خود استفاده کنید، چون تمرکز روی نقاط عطف و پاداش‌ها بسیار موثر واقع خواهد شد.

   

  ۵. مهمترین نقطه قوت شما در چیست؟

  این یک سوال سخت در مصاحبه شغلی است، چون اغلب ما سعی ميکنیم تا درباره توانایی هایمان تواضع به خرج دهیم. اما در اینجا اگر بدون خودنمایی و با یک توازن خوب، قدری بی پروا باشیم، این نکته حائز اهمیت خواهد بود. مهم این است کــه به مصاحبه کننده نشان دهید کــه شما واجد همان قابلیت‌هایی کــه آن‌ها به دنبالش ميگردند، هستید.

   

  بر روی توانایی‌هایی تمرکز کنید کــه لازمه شغل مورد نظر است. برای مثال ميتوانید چیزی شبیه این بیان کنید: «من مهارت‌های فراوانی در مدیریت زمان دارم کــه برای کار در محیط‌هایی کــه با ضرب العجل سر و کار دارند، مناسب است. این باعث شده تا من پروژه‌ها را قبل از زمان بندی به اتمام برسانم و در مسئولیت فعلی برای انجام دو پروژه خاص آن هم دو هفته زودتر از موعد مورد تشکر قرار بگیرم.»

   

  ۶. بزرگترین نقطه ضعف تان چیست؟

  این نیز یکی دیگر از سوال‌هایی است کــه در مصاحبه شغلی مطرح ميشود کــه ممکن است موجب لغزش شما شود. بهترین راه این است کــه در پاسخ به این پرسش صادق باشید و نشان دهید کــه از چه طریق بر یک نقطه ضعف مشخص غلبه کرده اید. عبارتی مانند این به کار ببرید: «سازماندهی شدن قوی‌ترین نقطه من نبود، اما اجرای یک سیستم مدیریت زمان حقیقتا به مهارت‌های سازمانی من کمک کرد.»

   

  ۷. چطور استرس و فشار را مدیریت ميکنید؟

  این سوال به طور خاص زمانی مطرح ميشود کــه سِمتی کــه به دنبال آن هستید، تحت فشار زیاد باشد. آن‌ها در اصل در این مصاحبه شغلی ميخواهند بدانند کــه شما چطور در مقابل استرس و فشار واکنش نشان داده و با آن روبه رو ميشوید.

   

  یک جواب خوب ميتواند این باشد: «فشار برای من ابزار خوبی است چرا کــه کمک ميکند تا با انگیزه و مبتکر باقی بمانم. احساس ميکنم کــه مهارت‌های سازمانی قوی به من امکان ميدهد کــه قابلیت ایجاد برنامه ریزی‌های کوچک و قابل کنترل به منظور کمک به انجام یک پروژه را توسعه دهم.»

   

  ۸. بزرگترین دستاورد شما در سمت قبلی تان چه بود؟

  به کدام دستاورد شغلی خود بیشتر از همه افتخار ميکنید و چه چیزی از آن یاد گرفته اید؟ فراموش نکنید پاسخ این سوال حتما نباید یک کار انجام شده باشد، بلکــه آنچه اهمیت دارد این است کــه چه مهارت‌ها و دانشی از تجربیات به دست آورده اید. مثل این کــه: «من یک پروژه بزرگ راه اندازی کردم کــه در آن مدیریت پروژه را بر عهده داشتم. این یک چالش بود، اما من موفق به سازماندهی یک تیم بزرگ شدم، هم تیم داخلی و هم تیم برون سپاری خارج از مجموعه. حاصل کار برایم بسیار موفقیت آمیز بود؛ به طوری کــه مشتری با پروژه‌های در حال انجام بیشتری موافقیت کرد و درآمد زیادی برای شرکت به دنبال داشت.»

  20 سوال مهم و کلیدی در مصاحبه شغلی

  ۹. زمانی را توصیف کنید کــه با یک موقعیت شغلی دشوار مواجه شدید و بیان کنید چطور آن را مدیریت کردید؟

  در این سوال مصاحبه شغلی، پاسخ درست و غلطی وجود ندارد. اما دقت کنید کــه از مثال‌های روشنی استفاده ميکنید. این در انحصار کارفرماست کــه ببیند شما چطور به موقعیت دشوار نزدیک شده و تا چه اندازه به آن رسیدگی ميکنید. یک پاسخ فرضی ميتواند چنین باشد: «هنگامی کــه شرکت یک فرایند زائد را طی ميکرد، من باید درباره این کــه چه کسی باید از مجموعه برود، تصمیمات دشواری ميگرفتم. من زمانی را صرف این کار کردم و با دقت درباره تمام افراد درگیر، با در نظر گرفتن بیشترین حد مصلحت و خیرخواهی برای کارمندان و شرکت فکر کردم. برای من این کار واقعا فرایند دشواری بود، اما از این کــه تصمیمات سختی برای مصلحت شرکت و تمام افراد دخیل گرفتم، به هیچ وجه احساس شرمندگی نميکنم.»

   

  ۱۰. کار خود را با چه حقوقی شروع کردید و با چه درآمدی به پایان رساندید؟

  این سوال در مصاحبه شغلی به منظور بررسی این است کــه شما در زمینه دستمزد چقدر رقابتی هستید؟ به خاطر داشته باشید کــه درباره میزان حقوق پرداختی صادق باشید؛ چرا کــه کارفرمای آینده تان به سادگی ميتواند این اطلاعات را به دست آورد. همچنین آمادگی داشته باشید تا هرگونه بی ثباتی همچون کاهش حقوق را بتوانید توضیح دهید. مثلا بگویید: «حقوق اولیه من X بود و در طول زمان کــه مسئولیت‌های بیشتری از جمله مدیریت خط و مدیریت پروژه را گرفتم، با توجه به وظایف و مسئولیت‌های محوله حقوق نهایی من Y شد.»

   

  ۱۱. چرا شغل فعلی تان را ترک ميکنید؟

  برای این جابجایی پاسخ‌های مختلفی ميتوانید بدهید. مثلا تعدیل نیرو یا فقدان فرصت‌های بیشتر برای رشد. اگر به دلایلی جواب دادن دشوار بود، تلاش کنید وجه مثبت را حفظ کرده و برای اهداف آینده تان در جهت توسعه شغلی تکیه کنید. مثلا برای پاسخ به این سوال مصاحبه شغلی ميتوانید بگویید «با کارفرمای فعلی جای رشدی برای من وجود نداشت و آماده ام تا به سمت چالش جدیدی حرکت کنم.»

   

  ۱۲. شما موفقیت را چگونه ارزیابی ميکنید؟

  این پرسش مصاحبه شغلی بینشی درباره خلق و خوی کاری شما و اهداف کلی شخصی و حرفه‌ای تان به دست ميدهد. در اصل موارد زیادی را در مورد نحوه کار کردن شما برملا ميکند. این بزرگترین فرصتی است کــه ارزش‌های شما مانند انگیزه، عزم، پشتکار و جدیت را به نمایش ميگذارد.

   

  شما برای پاسخ به این سوال مصاحبه شغلی ميتوانید توضیحاتی از این دست را بیان کنید: «من موفقیت را نه صرفا بر اساس کار خودم بلکــه بر اساس کار تیمم ارزیابی ميکنم. برای این کــه من موفق باشم، باید تیم هم به اهداف فردی و هم به اهداف گروهی نائل شود.»

  20 سوال مهم و کلیدی در مصاحبه شغلی

  ۱۳. چرا به دنبال این شغل هستید؟

  این سوال همیشه در هر مصاحبه شغلی پرسیده ميشود، بنابراین انتظار ميرود کــه پاسخ شما جسورانه باشد، تا جایی کــه آن‌ها بدانند این موقعیت با اهداف شغلی شما همراستا است. دقت کنید کــه معلومات خود از شرکت را به نمایش بگذارید، بر روی آنچه ميتوانید در آن همکاری داشته باشید و این کــه چرا به خوبی مناسب این سِمت هستید، تاکید کنید.

   

  مثلا پاسخ این سوال را چنین بیان کنید: «من از طریق مطالعه مقالات و اخبار منتشر شده مختلف، شرکت شما را مجموعه‌ای در حال ظهور و بالا آمدن یافتم و دوست دارم کــه جزئی از کسب و کار در حال رشد و پیشرفت شما باشم. احساس کردم کــه تجربه‌های گسترده من در حوزه مدیریت پروژه در این زمان هیجان انگیز ميتواند کمک زیادی به توسعه کسب و کار شما کند.»

   

  ۱۴. چرا ما باید شما را برای این موقعیت استخدام کنیم؟

  این مجالی است برای تفصیل تغییراتی کــه ميتوانید برای شرکت به همراه داشته باشید. از نظر خودتان در این عنوان شغلی چه موفقیت‌هایی ميتوانید ایجاد کنید. اینجا زمانی است کــه باید خود را بفروشید! از قبل مطمئن شوید کــه مهارت‌ها و انتظارات مورد نیاز برای شغل مربوطه را ميشناسید و این کــه چطور تجارب و صلاحیت‌های شما به خوبی با آن همخوانی دارد.

   

  سعی کنید در پاسخ دادن به این سوال مصاحبه شغلی اختصار را حفظ کنید. از جمله پاسخ‌های احتمالی شما ميتواند این باشد: «من مهارت‌های مدیریت سطح بالایی دارم کــه دوست دارم برای این عنوان شغلی آن‌ها را به کار بگیرم و باور دارم کــه یک دارایی برای شرکت شما خواهم بود. با توجه به توصیف شغلی، احساس ميکنم کــه مجموعه مهارتی من سازگاری کاملی با فردی کــه شما به دنبالش هستید، دارد. اشتیاق دارم تا فرصت این را داشته باشم کــه یک عضو حیاتی از تیم شما شوم.»۱۵. خودتان را در ۵ سال آینده کجا ميبینید؟

   

  به خاطر پاسخ به این سوال مصاحبه شغلی خوب است فکر کنید کــه چطور کمپانی ميتواند در طرح‌های آینده شغلی شما دخیل شود. همچنین از این کــه قصد خود برای همکاری نسبتا بلند مدت با آن‌ها را نمایان ميسازید اطمینان حاصل کنید. مثلا بگویید: «من حقیقتا به دنبال تکامل در یک شرکت هستم، جایی کــه بتوانم رشد خودم را ببینم، مهارت‌های جدیدی را توسعه دهم و مسئولیت‌های مختلفی بر عهده بگیرم. من دوست دارم شما بر روی توسعه شغلی سرمایه گذاری کنید و فکر ميکنم این‌ها ميتواند فرصت‌های بزرگی برای من در جهت توسعه مجموعه مهارت هایم و مشارکت کامل برای آینده شرکت شما باشد.»

   

  ۱۶. انتظارات حقوقی شما چقدر است؟

  این سوال مصاحبه شغلی برخی اوقات ميتواند ناخوشایند باشد، به خصوص اگر شما نسبت به دستمزد‌ها آگاهی نداشته باشید. فراموش نکنید کــه زمانی را به جستجوی آنلاین درباره حقوق‌های مشابه بپردازید و ارزش خودتان را هم در نظر بگیرید و به مبالغ خیلی پایین راضی نشوید. همچنین مهم است کــه شانس خود را امتحان نکرده و برای مبالغ بالا ژست نگیرید. در این باره جملاتی از این دست به کار ببرید: «با در نظر گرفتن سِمت و مسئولیت ها، من انتظار مبلغی حدود X مقدار را دارم و البته برای گفتگو آماده و منعطف هستم.»

  20 سوال مهم و کلیدی در مصاحبه شغلی

  ۱۷. برای من از آرزویی کــه دارید، بگویید

  این سوال مصاحبه شغلی برملا ميکند کــه شما چه نوع شخصیتی دارید؛ بنابراین پاسخ شما نباید حول کار و شغل باشد پس احساس راحتی کرده و درباره کسی کــه خارج از ساعت‌های کاری هستید، صحبت کنید. هر چیزی کــه برایتان مهم است به این سوال مرتبط است، همچنین سعی کنید خود واقعی تان باشید؛ چرا کــه این امر امکان ميدهد تا پاسخ شما شورانگیز باشد. پاسخی مانند این کــه: «من عاشق ایجاد تغییر در زندگی مردم و جامعه ام هستم. من بیشتر اوقات خود را به طور داوطلبانه با کودکان و نوجوانانی ميگذارنم کــه به دنبال حمایت بیشتر هستند و این موضوع به من اجازه ميدهد کــه یک حس ارزشمند را به آن‌ها و همچنین به خودم بدهم.»

   

  ۱۸. بهترین و بدترین روسای شما چه کسانی بودند و چرا؟

  این پرسش در مصاحبه شغلی راهی است تا بفهمند شما به چه سبک مدیریتی متمایل بوده و از چه سبکی فرار ميکنید. این واقعا مهم است کــه درباره بدترین رئیستان خیلی منفی نگر نباشید. به جای آن هر چیز منفی در اطراف را مورد اشاره قرار دهید تا نشان دهید از آن چه چیزی آموخته اید. منفی نگری باعث ميشود تا یک کارفرمای بالقوه نگران شود، اگر فرصتی بیابید پشت سر آن‌ها چطور صحبت خواهید کرد. در پاسخ به سوالاتی مشابه این بگویید: «من قدردان تمام روسایی کــه داشته ام، بوده ام. بهترین آن‌ها کسانی بودند کــه به من نشان دادند چه کار باید بکنم در حالی کــه چالش برانگیزترین شان به من یاد دادند چه کار نباید بکنم.»

   

  ۱۹. سوالات کلی درباره همکاران پیشین تان

  یک راه برای ارزیابی نحوه سازگاری شما با فرهنگ سازمان از طریق مهارت‌های ارتباطی و بین فردی تان، ایجاد پرسش درباره چگونگی ارتباطات شما با همکاران سابقتان ميباشد. مواردی از این قبیل: «به من درباره زمانی بگویید کــه با یک همکار چالش برانگیز کار کرده اید» یا این کــه «درباره زمانی صحبت کنید کــه به یک همکار کمک کردید.»

   

  این پرسش‌های مصاحبه شغلی ميتوانند قالب‌های زیادی داشته باشند، برای این خوب است کــه از قبل پاسخ‌های محدودی آماده کرده باشید. مثلا: «من تجربه کار کردن با افراد چالش برانگیز را دارم، از جمله کسانی کــه بسیار غیرقابل پیش بینی هستند. هرچند کــه من سعی کردم بر جنبه‌های مثبت آن‌ها همچون مهارت‌ها و توانایی‌های حل مساله شان تمرکز کنم. همین هم به من کمک کرد تا با آن‌ها بهتر کار کنم؛ حتی با وجود این کــه ما هرگز دوستان یکدیگر نبودیم.»

   

  ۲۰. آیا سوالی دارید؟

  همواره طرح این سوال در پایان یک مصاحبه اجتناب ناپذیر است. هیچ وقت نگویید نه، همیشه با تعداد کمی سوال در ذهنتان آماده باشید چرا کــه خلاف این امر، نشان دهنده بی علاقگی خواهد بود. این سوالات همچنین به شما مجال بیشتری ميدهد تا هر یک از مهارت هایتان کــه در طول مصاحبه شغلی بروز نداده اید را برجسته سازید. سوالات متنوعی را ميتوانید مطرح کنید، از جمله این کــه:

   

  «مسئولیت‌های این موقعیت شغلی را چگونه توصیف ميکنید؟»

   

  «دورنمای رشد و پیشرفت برای این سِمت چه چیز‌هایی است؟»

   

  «بزرگترین چالش این شغل چه چیزی است؟»

   

  «به نظر شما، بهترین بخش این شرکت برای کار کردن کجاست؟»

   

  «شرکت چه نوع سبک مدیریتی را به کار ميگیرد؟»

   

   

  در ادامه سوالاتی کــه هوش شما را هدف می گیرند لیست شده اند:

  خودتان را در یک کلمه چطور توصیف ميکنید؟

  این موقعیت شغلی را به نسبت دیگر موقعیت‌هایی کــه درخواست کرده‌اید، چگونه مقایسه ميکنید؟

  ميتوانید سه مورد از نقاط قوت و ضعف خود را نام ببرید؟

  چرا ميخواهید در اینجا کار کنید؟

  در حرفه‌ی‌‌تان به چه‌ چیزی بیش از همه افتخار ميکنید؟

  تا حالا فکر کرده‌اید کــه بخواهید کارآفرین باشید؟

  با چه نوع رئیس و همکارانی بیشترین و کمترین موفقیت را تجربه کرده‌اید و چرا؟

  اگر ميتوانستید با هر شرکتی کار کنید، دوست داشتید کجا کار کنید؟

  موفقیت را چگونه توصیف ميکنید؟

  اگر همین فردا ۵۰۰ میلیون تومان برنده شوید، چکار ميکنید؟

  تا حالا هیچ‌وقت سرپرست یا همکارتان از شما خواسته کــه درستی و صداقت خود را زیر پا بگذارید؟ بیشتر توضیح ميدهید؟

  ميتوانید دلیلی بیاورید کــه چرا ممکن است کسی دوست نداشته باشد با شما کار کند؟

  اگر سیاست‌های شرکت را قبول نداشته باشید، چکار ميکنید؟

  چطور برای این مصاحبه شغلی وقت خالی کرده‌اید؟ رئیس‌تان فکر ميکند شما الان کجا هستید؟

  با چه شرایط سختی در کارتان مواجه بوده‌اید کــه آن را به نتایج مثبتی تبدیل کرده‌اید؟ بیشتر توضیح دهید؟

   

  مطالب بیشتر:

  ۲۵ توصیه برترین رهبران موفق دنیا به جوانان

  نمونه سوالات استخدامی اپل که عجیب به نظر می رسند

   

   

 • مطالب پربازدید