پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • زناشویی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • دنیای سینما و موسیقی+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • فیلم و کلیپ+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • دنیای مد و فشن
 • زناشویی
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  مجموعه : مطالب خواندنی و جالب

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  خانه ها یکی از عواملی هستند که ميزان ثروت و لاکچری بودن زندگی یک فرد را تعیین مي کنند، افرادی که دارا هستند مطمئنا در بالای شهر با قیمت های نجومي خانه مي خرند، آن هم خانه های بزرگ با لوکس ترین امکانات. ما برای شما لیست لاکچری ترین خانه های جهان را گردآوری کرده ایم. بعضی از افراد این لیست خودشان خانه های خویش را ساختند و برخی دیگر املاک تاریخی را خریدند.

   

  وقتی که درباره گرانقیمت ترین خانه های دنیا صحبت مي کنید، صاحبان شان اسرار آميز هستند. درباره خانه های سلبریتی های هالیوود صحبت نمي کنیم، اما در مورد املاک و قصرهایی حرف مي زنیم که صاحبان شان، ثروتمندترین انسان های سیاره زمين هستند.ملک و املاک هميشه موردی جذاب برای سرمایه گذاری برای سرمایه داران بزرگ جهانی بوده اســـت و وقتی که شما یک مدیرعامل ميلیاردر باشید، هزینه کردن چند صد ميلیون دلار برای جایی که مي خواهید زندگی کنید ایده بدی به نظر نمي رسد.

   

  برخی از افراد این لیست خودشان خانه های خویش را ساختند و برخی دیگر املاک تاریخی را خریدند. اما این افراد قطعا مي دانند که زندگی لاکچری چه معنایی مي دهد.

   

  ۱۲) ملک سیلیکون ولی، لس آلتس هیلز، کالیفرنیا: ۸۸ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  معروف اســـت که قیمت واقعی هر چیزی، همان قیمتی اســـت که دیگران حاضرند برای آن پرداخت کنند. بنابراین تعیین قیمت دقیق برخی از خانه های این لیست دشوار اســـت چرا که قیمت اولیه آنها در نهایت شدیدا سقوط کرده اســـت.با توجه به این که این ملک در «سیلیکون ولی» قرار دارد، عجیب نیست که کارآفرین فناوری آقای «کومار مالاوالی» مالک این ملک جذاب و دیدنی باشد. بنای ۱۹۴۰ متر مربعی این ویلای هشت هکتاری شامل ۵ اتاق خواب، ۷ سرویس، ۵ سرویس مهمان، اتاق نمایش خانگی (اتاقی که مخصوص تماشای تلویزیون ساخته مي شود)، سوئیت های مهمانان، یک اســـتخر سرپوشیده، اتاق بازی و انباری.

   

  اولین بار با برچسب قیمتی ۸۸ ميلیون دلار به فروش گذاشته شد اما در آوریل ۲۰۱۷ قیمتش را به ۶۸ ميلیون دلار کاهش دادند ولی باز هم هیچ مشتری برایش پیدا نشد؛ اکنون اگر مشتری هستید، مي توانید فقط با ۵۵ ميلیون دلار صاحب آن شوید!

   

  ۱۱) لاس وِراس رنچ، سانتا باربارا، کالیفرنیا: ۱۰۸ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار این ملک بعد از ۵۰ سال برای فروش به بازار ارائه شد، اما در نگاه اول برچسب قیمت ۱۰۸ ميلیون دلاری ممکن اســـت کمي گیج کننده به نظر برسد. خانه ای معمولی به سبک اسپانیایی در منطقه ای روستایی که حتی اتاق نمایش فیلم یا سرداب هم ندارد.اما با نگاه دقیق تر متوجه مي شوید که این ملک در زمينی ۱۸۰۰ هکتاری قرار گرفته اســـت، دسترسی به یک ساحل اختصاصی ۳۲۰۰ متری، دره های زیبای اختصاصی و باغ های لیمو و آواکادو. (جهت مقایسه و برآورد ذهنی: مساحت پارک لاله تهران ۳۵ هکتار اســـت، یعنی کمي بزرگتر از ۵۰ برابر پارک لاله.)

   

  مالک آن آنیتا (تاپسی) داهِنی اســـت، بیوه وارث نفتی «تیموتی داهنی»، نوه ادوارد لورنس داهنی که یکی از مگاسرمایه داران کالیفرنیا بود.

   

  ۱۰) آپارتمان دوبلکس، بلوار پنجم، نیویورک: ۱۲۰ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  واقع شده در شمالی شرقی نیویورک و مجاور پارک مرکزی، اولین بار که در سال ۲۰۱۶ به بازار ارائه شد ۱۲۰ ميلیون دلار قیمت داشت. این آپارتمان ۱۱۰۰ متری در طبقات هفتم و هشتم این ساختمان سنگ نما قرار دارد و ۲۰ اتاق دارد، کف چوبی و سقف های بلند دارد و راه پله اصلی از سنگ مرمر ساخته شده اســـت و کتابخانه ای با دیوارهای چرمي.یکی از با کلاس ترین ساختمان های نیویورک، لورنس راکی فلر ۵۰ سال ساکن این پنت هاوس بوده اســـت. سرمایه گذاری به نام جان گوتفراند آن را خرید و برای ۳۰ سال در خانواده او قرار داشت اما با درگذشت او در سال ۲۰۱۶ برای فروش به بازار ارائه شد.

   

  سال گذشته باز هم به خاطر این که شاید برای بازار کنونی ملک گران بوده باشد، دوباره قیمت آن را حدود ۲۵ درصد کاهش داده و اکنون ۷۶ ميلیون دلار اســـت.

   

  ۰۹) ایل پالمتو، پالم بیچ، فلوریدا: ۱۳۷ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  جیم کلارک یکی از بنیانگذاران پیشین کمپانی «نت اسکیپ» (Netscape) مالک ایل پالمتو در پالم بیچ اســـت و سال ۲۰۱۶ آن را با قیمت ۱۳۷ ميلیون دلار برای فروش گذاشت. عمارت عظیم ۵۵۷۵ متر مربعی از یکسری عمارت های کلاه فرنگی تشکیل شده اســـت و در زمينی ۵٫۵ هکتاری قرار گرفته اســـت. دارای ۱۰ اتاق خواب اســـت و سردابی عظیم. همچنین دارای یک تونل زیرزمينی برای دسترسی مستقیم به ساحل مي باشد. در کنار ساحل نیز یک خانه دو اتاق خابه با یک سرویس و اســـتخری که متصل به دریاســـت.

   

  خود کلارک این عمارت ایتالیایی که به طراحی آرشیتکت موریس فاتیو ساخته شده در دهه ۱۹۳۰ را در سال ۱۹۹۹ یازده ميلیون دلار خرید و ميلیون ها دلار برای بازسازی آن هزینه کرده اســـت. ظاهرا کلارک برای یافتن مشتری اوقات سختی را سپری مي کند. سال گذشته قیمت خود را به ۱۱۵ ميلیون دلار کاهش داده و اخیرا بار دیگر هم این قیمت را باز هم کاهش داد. حالا کلارک به ۹۵ ميلیون دلار راضی شده اســـت.

   

  ۰۸) منزل شپرد کرِچ، هامپتون شرقی، نیویورک: ۱۴۰ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  ناشر سابق مجله فشن مردانه «اسکوئیر» (Esquire) و مدیرعامل کنونی «مدرسه جهانی» کرایس ویتل مالک ملک شپرد کرچ اســـت. وقتی که در سال ۲۰۱۵ این خانه را با قیمت ۱۴۰ ميلیون دلار روانه بازار کردند، این خانه ساحلی گرانقیمت ترین ملک در آمریکا بود.زیربنای ساختمان ۶ اتاق خوابه اصلی ۹۶۰ متر مربع اســـت، چهار شومينه، یک سالن هنر، یک اتاق پذیرایی عظیم با سقفی به بلندای سه طبقه؛ همچنین چهار اتاق خواب برای مهمانان، زمين تنیس و یک اســـتخر و همچنین یک ساحل اختصاصی.ویتل و همسرش پریسلا راتازی خانه را سال ۱۹۸۹ خریدند.

   

  ۰۷) جزیره بزرگ، ایالت کانِکتیکِت: ۱۷۵ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  این جزیره که در نزدیکی ساحل کانکتیکت واقع شده اســـت در سال ۲۰۱۶ به قیمت ۱۷۵ ميلیون دلار راهی بازار شده اســـت و با یک پل به ساحل کانکتیکت متصل مي شود. ۲۰۰ سنگ تراش خانه اصلی ۶ اتاق خوابه را در سال ۱۹۰۲ ساختند و تقریبا همه اتاق ها نمای دل انگیز جزیره را زیر نظر دارند. این جزیره که تا منهتن کمتر از یک ساعت فاصله دارد، همچنین چند خانه کوچک تر دارد، یک اسکله برای کناره گیری قایق های بزرگ، و یک اصطبل برای ۲۰ اسب و البته دارای ساحل شخصی نیز مي باشد.

   

  ویلیام زِیگلر که از صدقه سر «بیکینگ پودر» ثروتمند شد، در ابتدای قرن بیستم آن را خرید. کارگزاری که مسئول فروش این جزیره اســـت مي گوید: «نسل های بعدی خانواده به جاهای دیگر نقل مکان کرده اند.» بنابراین قصد فروش آن را دارند. البته این کارگزاری ادامه مي دهد: «اگر مایل به خرید این جزیره بزرگ هستید، حتما مقداری پول هم برای بازسازی آن در جیب داشته باشید.»

   

  ۰۶) ملک دریاچه فِیرفیلد، نیویورک: ۲۴۹ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  سرمایه گذار ميلیاردر «ایرا رِنِرت» ملک ۶۳ هکتاری واقع در شهر «همپتونز» را در سال ۱۹۹۹ خرید ولی او و خانواده اش قبل از این که بتوانند به خانه جدید نقل مکان کنند باید ۵ سال صثبر مي کردند چرا که پروژه ساخت و ساز این ملک عظیم، جنجالی در ميان همسایگان ایجاد کرده بود.

   

  همسایگاه «رنرت» شکایت خود را با این موضوع که ساخت ملکی ۱۰ هزار متر مربعی در منطقه اثر نامطلوبی بر خانه همسایگان خواهد گذاشت به دادگاه «ساتهمپتون» بردند، اما در نهایت رأی به نفع «رنرت» صادر شد و او توانست پروژه خود را کامل کند. البته در حال حاضر قانونی در «ساتهمپتون» تصویب شده اســـت که خانه های جدید نمي توانند مساحتی بیش از «۱۸۶۰» متر مربع داشته باشند!فیرفیلد دارای نیروگاه اختصاصی، ۲۹ اتاق خواب و ۳۹ سرویس بهداشتی اســـت. ۳ اســـتخر شنا، دو زمين تنیس، یک سالن بولینگ، یک زمين بسکتبال، یک کِنیسه (عبادتگاه یهودیان) اختصاصی و یک سالن نمایش خانگی با ظرفیت ۱۶۴ صندلی مي باشد.

   

  ۰۵) پنت هاوس مجتمع وان هاید پارک، مرکز لندن: ۲۵۵ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  در سال ۲۰۱۴ یک خریدار ناشناس از اروپای شرقی این پنت هاوس ۱۵۰۰ متری واقع در مجتمع اعیان نشین وان هاید پارک پل پادشاهی لندن را مبله نشده ۲۵۵ ميلیون دلار خرید. این پنت هاوس دارای اســـتخری از جنس فولاد ضد زنگ با سیستم اوزون، یک گلف سیمولیتور (اتاقی با سیستمي هوشمند که بر روی دیوار آن پرده ای دیجیتال با منظره یک زمين گلف آویزان اســـت، «گلف باز» مثل این که در فضای باز و زمين بازی اســـت با ضربه چوب گلف، توپ را به سمت پرده ضربه مي زند، توپ به پرده دیجیتال خورده و از این به بعد کار سیستم هوشمند شروع مي شود که با توجه به شدت و جهت ضربه، مسیری که توپ در فضای باز و طبیعی خواهد پیمود بر پرده و درون زمين گلف مجازی شبیه سازی مي کند!)، اســـتخر آبگرم سبک شرقی (مندرین)، و یک سوئیت سرگرمي. ساکنان وان هاید پارک شامل ميلیاردرهای چینی، شیخ های عربی، اولیگارشی های روسی، سرمایه داران لندنی و سلبریتی ها.

   

  اگر دنبال امنیت مي گردید این ساختمان مورد نظر شماســـت. شیشه های ضد گلوله، اتاق های هراس (برای پنهان شدن در مواقع اضطراری نظیر ورود سارقان و خلافکاران به درون منزل)، و کارکنانی که توسط نیروهای ویژه انگلیس آموزش دیده اند.

   

  ۰۴) چارت ول، بل ایر، کالیفرنیا: ۳۵۰ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  بنای ۲۳۰۰ متری این منزل زیبا در یک زمين ۱۰٫۳ هکتاری قرار گرفته اســـت و دارای سالن رقص باله، سالن رسمي و یک سرداب با درجه حرارت قابل تنظیم اســـت. همچنین دارای یک زمين تنیس و اســـتخر شنا و پارکینگ سرپوشیده برای ۴۰ ماشین مي باشد.این بنا در سال ۱۹۳۳ ساخته شده اســـت. آ. جرولد پرنچیو (یک ميلیاردر تولید کننده شوهای تلویزیونی مثل «حقایق زندگی» (Life and Sanford) آن را در سال ۱۹۸۶ خرید، و در طول ۳۰ سال بعدی با خریدن املاک مجاور آن را گسترش داد. وقتی در ماه مي سال ۲۰۱۷ از دنیا رفت، این ملک را برای فروش گذاشته اند.

   

  ۰۳) پنت هاوس واقع در ساختمان تور اودین (Tour Odeon)، مونته کارلو، موناکو: ۴۰۰ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  ساختمان ۴۹ طبقه «تور اودین» در موناکو سال ۲۰۱۵ افتتاح شد و پنت هاوس ۵ طبقه ۳۳۰۰ متری آن تصور مي شود که یکی از گران ترین ها در دنیا باشد. قیمت گذاشته شده بر آن ۴۰۰ ميلیون دلار عنوان شده اســـت اما نتوانستیم بفهميم که مالک آن کیست.یک منظره ۳۶۰ درجه از دریا دارد، یک تراس خصوصی، یک سالن رقص، و دسترسی به اســـتخر و سرسره آبی بالای پشت بام ساختمان دارد.ساختمان «تور اودین» با ۱۷۰ متر ارتفاع، بلندترین ساختمان موناکو اســـت و اولین آسمانخراش مدرنی اســـت که طی دهه های اخیر در آن شهر ساخته شده اســـت.

   

  ۰۲) ویلای لئوپولدا، فرانسه: ۷۵۰ ميلیون دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  «لیلی صفرا»، خَیّر بین المللی برزیلی و بیوه بانکدار لبنانی «ادموند صفرا» مالک این ملک ۵۰ هکتاری اســـت که دارای اســـتخر شنا، آشپزخانه فضای باز، فضای سبز بزرگ در پشت بام یکی از بناها و سالن پذیرایی که به تنهایی از خیلی از عمارت های عظیم، بزرگ تر مي باشد.«لئوپولد دوم» پادشاه بلژیک در سال ۱۹۰۲ این خانه را به عنوان هدیه برای یکی از معشوقه هایش ساخت.خانه اصلی این مجموعه که دارای ۱۱ اتاق خواب و ۱۴ سرویس بهداشتی مي باشد، در سال ۱۹۹۵ برای فیلمبرداری یکی از فیلم های آلفرد هیچکاک (به نام «دستگیری یک دزد») مورد اســـتفاده قرار گرفت.

   

  ادموند این ملک را در سال ۱۹۸۸ خرید و پس از کشته شدنش در آتش سوزی عمدی که در یکی دیگر از خانه هایش واقع در موناکو اتفاق افتاد، «لیلی» وارث آن شد.

   

  ۰۱) «آنتیلیا»، هندوستان: یک ميلیارد دلار

  گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

  «موکش آمبانی»، ثروتمندترین مرد هندوستان با ثروتی معادل ۲۳٫۶ ميلیارد دلار، مالک این خانه مدرن ۲۷ طبقه ای در بمبئی هندوستان اســـت که زیربنای آن ۳۷ هزار متر مکعب اســـت. از جمله مزایای این ساختمان عظیم ۳ سکوی نشست و برخاســـت هلی کوپتر، و ۶ طبقه پارکینگ زیرزمينی که در مجموع ۱۶۸ اتومبیل را در خود جای مي دهد. این بنا به حدی عظمت دارد که ۶۰۰ خدمتکار جهت انجام امور مختلف و رسیدگی و نگهداری آن اســـتخدام شده اند!

   

  «آنتیلیا» آسمانخراشی ۱۶۸ متری اســـت، ۹ آسانسور و ۱۷۸۸ اتاق دارد که شامل ۲۵۷ سرویس بهداشتی نیز مي شوند. از دیگر امکانات این بنای عظیم مي توان به یک معبد، باغ های اختصاصی، سالن رقص باله و یک سالن نمایش خانگی با ظرفیت ۵۰ نفر مي باشد.آمبانی ثروت خویش را مدیون «کمپانی صنعتی رِلینس» اســـت که در امور تولید انرژی و قطعات فعالیت دارد.

   

  مطالب بیشتر:

  گران ترین ستاره های سینمای هالیوود را بشناسید

  با گران ترین برندهای لباس در جهان آشنا شوید

  گران ترین خودروهای جهان در خدمت فوتبالیست ها

  گران ترین خانه های تهران در این مناطق +عکس و قیمت

   

   

 • مطالب پربازدید