پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • زناشویی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • دنیای سینما و موسیقی+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • فیلم و کلیپ+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • دنیای مد و فشن
 • زناشویی
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  بسیاری از زوج ها برای داشتن رابطه جنسی طولانی تر از ژل ها و کرم های تاخیری استفاده مي کنند کــه بیشتر آن ها مکانیسم ایجاد بی حسی در آلت تناسلی مردان را دارند. در این مطلب به یکی از پرمصرف ترین این کرم ها مي پردازیم. پماد زایلاپی را معمولا به صورت کرم موضعی ۳۰ گرمي به فروش مي‌رسانند کــه هر ۳۰ گرم آن حاوی ۵ گرم لیدوکائین و ۵ گرم پریلوکائین است و برای مصارف آرایشی (مانند پیش از لیزر) و درمانی (مانند زودانزالی) استفاده مي‌شود.

  کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  پماد زایلاپی چیست؟

  ستاره | سرویس سلامت – کرم یا پماد زایلاپی، پمادی بی حس کننده است کــه برای مصارف گوناگونی مي‌توان آن را استفاده کرد؛ از جمله در جراحی‌های سطحی و کوچک، برای لیزر موهای زائد و اپیلاسیون، برای کاهش درد ناشی از سوختگی یا گزش حشرات و نیز برای کاهش درد رابطه جنسی و بعضا برای درمان زود انزالی مي‌توان از پماد زایلاپی استفاده کرد.

   

  موارد مصرف پماد زایلاپی

  پماد زایلاپی را معمولا به صورت کرم موضعی مي‌فروشند. در هر سی گرم از این پماد پنج گرم لیدوکائین و پنج گرم پریلوکائین وجود دارد. از این پماد در موارد مختلفی استفاده مي‌شود.

  کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  استفاده از پماد زایلاپی برای مصارف آرایشی بهداشتی از جمله لیزر و …

  پماد زایلاپی را مي‌توان پیش از انجام لیزر و اپلاسیون و عمل‌های سطحی زیبایی مانند ميکرونیدلینگ و مزونیدلینگ استفاده کرد. در این صورت درد ناشی از کندن مو در اپیلاسیون و یا حرارت پروب دستگاه لیزر احساس نخواهد شد و بدون درد مي‌توان این کارها را انجام داد. استفاده از این پماد خصوصا برای رفع موهای زائد در نقاطی مانند بیکینی و زیر بغل کــه پوست حساس‌تری دارند بسیار مفید خواهد بود و درد ناشی از اپیلاسیون و یا لیزر را بسیار کم خواهد کرد.

   

  استفاده از پماد زایلاپی برای کاهش درد رابطه جنسی

  برای کاهش درد در هنگام دخول مي‌توان پماد را در ورودی دهانه واژن مالید و به دلیل تاثیر بی حسی زایلاپی احتمالا دردی حس نخواهد شد و دخول به راحتی صورت خواهد گرفت.

   

  استفاده از پماد زایلاپی برای درمان زود انزالی

  اکثر داروهایی کــه برای درمان زود انزالی به کار مي‌روند بر پایه مهار کننده‌های نورونی بازجذب سرتونین هستند، اما گاهی از کرم و اسپری‌های بی‌حسی از جمله لیدوکائین کــه از مواد سازنده پماد زایلاپی است نیز بدین منظور استفاده مي‌کنند. در این مورد و برای این منظور باید مدتی قبل از مقاربت پماد زایلاپی را بر روی سر حشفه (سر آلت) و پوست ابتدای آلت تناسلی مردانه مالید. البته گفته مي‌شود کــه این اثر بی حسی از کیفیت رابطه جنسی نیز خواهد کاست.

   

  شیوه مصرف پماد زایلاپی

  برای استفاده از اثر بی حسی زایلاپی باید حدود نیم ساعت تا یک ساعت قبل یک لایه ضخیم از پماد را روی پوست گذاشت و روی آن را با یک لایه پلاستیک پوشاند. هرچقدر عملی کــه قرار است انجام شود عمقی‌تر باشد، ميزان پماد گذاشته شده بر روی موضع نیز باید بیشتر باشد و درست قبل از عمل این لایه را از روی پوست برداشته و محل مورد نظر را تميز کنید.

   

  در صورتی کــه به مواد بی حسی مانند لدوکائین و پریلوکائین و یا سایر بی حس کننده‌ها حساسیت دارید بهتر است برای مصرف پماد زایلاپی با پزشک مشورت کنید. همچنین این پماد را نباید همزمان با مصرف مواد دارویی مانند داپسون، نیتروگلیسیرین، فناستین و داروهایی از این قبیل استفاده کرد.

  کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  هشدارهای در طول مصرف

  این پماد نیابد با چشم تماس پیدا کند اما در صورت اتفاق باید بلافاصله چشم را با آب و صابون بشوئید و تا زمان برطرف شدن اثر بی حسی پماد، از چشم‌ها محافظت کنید تا دچار آسیب فیزیکی نشوند.
  بهتر است این دارو در گوش استفاده نشود زیرا اگر از مجرای گوش وارد گوش ميانی شود احتمال آسیب رسانی به این بخش را خواهد داشت.

   

  هر بخشی از بدن کــه روی آن پماد زایلاپی مالیده شده است نباید در طول مدت بی حسی در معرض دماهای خیلی بالا یا خیلی پایین قرار گیرد.در صورتی کــه پوست شما دارای خراشیدگی و بریدگی است و یا دچار آفتاب سوختگی شده است نیز بهتر این است کــه از زایلاپی استفاده نشود.

   

  مصرف پماد زایلاپی در طول دوره بارداری

  اگرچه مطالعات انسانی و حیوانی اثر منفی و خاصی را از مصرف زایلاپی در طول دوران بارداری نشان نداده‌ است اما بهتر است استفاده از آن در دوران بارداری حتما با تجویز پزشک باشد.

   

  مصرف زایلاپی در طول دوره شیردهی

  به دلیل اینکــه ماده لیدوکائین و پریاوکائین موجود در پماد زایلاپی مي‌توانند به داخل شیر ترشح شوند، بهتر است کــه در دوران شیردهی مصرف آنها با احتیاط و بر اساس تجویز پزشک باشد.

  کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  محل و شرایط نگهداری

  این پماد باید دور از دسترس کودکان در در دمای زیر سی درجه در محلی خشک و خنک نگهداری شود.

   

  عوارض جانبی مصرف زایلاپی

  استفاده از پماد زایلاپی ممکن است یکسری عوارض را نیز به دنبال داشته باشد از جمله، کبودی در محل استعمال و یا لب و دست و پا، احساس ضعف و بی حالی، خستکی، بروز مشکلات تنفسی، افزایش ضربان قلب، افزایش تعرق و گر گرفتگی، تغییر رنگ ادرار و اختلالات عصبی.

   

  علاوه بر این برخی از عوارض مصرف این پماد ممکن است شدیدتر باشند کــه در صورت بروز بهتر است به پزشک مراجعه کنید از جمله این عوارض آلرژی شدید، سوزش و خارش و تورم شدید پوستی است.

   

  مسموميت با پماد زایلاپی

  اگر این پماد بیش از حد مجاز مورد مصرف قرار گیرد، بیمار دچار مسموميت مي‌شود کــه عوارض منفی روی دستگاه گردش خون و دستگاه عصبی مشاهده خواهد شد. از جمله علایم مسموميت شامل کاهش ضربان قلب و فشار خون، ایست قلبی، افزایش تحریک پذیری عصبی، احساس خواب آلودگی، مشکلات بینایی و شنوایی، تهوع، گیجی و احساس گرما یا سرمای شدید است کــه اگر چنین علایمي را مشاهده کردید باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

   

  نتیجه گیری

  پماد زایلاپی یک نوع کرم موضعی رایج و پرکاربرد برای بی حسی‌های سطحی و کوچک است و مي‌توان آن را برای مصارف و موارد مختلفی به کار برد. این پماد دارای یکسری عوارض است کــه در صورت بروز هریک باید به پزشک مراجعه نمود و برای حفظ تاثیرگذاری این کرم بهتر است در شرایط مناسبی نگهداری شود.اگر تجربه‌ای در این زمينه دارید آن را از طریق بخش “ارسال نظر” با ما و سایر کاربران ستاره در ميان بگذارید.

   

  ژل تاخیری یا اسپری تاخیری؟

  قبل از اینکــه جواب این سوال رو بدست بیارید باید بدونیم کــه ژل تاخیری و اسپری تاخیری به چه دردی مي خورند و از چه چیزی ساخته شده اند و تفاوتشون چیه ؟ همان طور کــه ميدونید زود انزالی یکی از مشکلات بسیار شایع در بین مردان است و در ایران شاید بتوان گفت بیش از ۹۰ درصد مردان از انزال زودرس رنج مي برند . در خیلی از مواقع زود انزالی بعد از ازدواج با گذشت چند سال به مرور بهتر ميشه ولی هر کسی نمي تونه چننننننننننننننند سال صبر کنه تا شاید زود انزالی خود به خود و به مرور درمان بشه . برای همين متخصصین سالیان سال است کــه در تلاش برای درمان انزال زود رس (premature ejaculation ) هستند .

  کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  یکی از اولین درمان ها، استفاده از موادی بود کــه حساسیت بیش از اندازه ی سر آلت تناسلی مرد را کم کند تا انزال دیرتر رخ دهد . معروف ترین ماده ای کــه برای این کار استفاده ميشه لیدوکائین است. هم در اسپری تاخیری و هم در ژل تاخیری از لیدوکائین برای حساسیت زدایی سلول های عصبی آلت تناسلی مرد استفاده ميشود . تفاوت اصلی ژل تاخیری با اسپری تاخیری در درصد لیدوکائین و نحوه ی استفاده از آن است : اسپری های تاخیری معمولا حاوی ۱۰ درصد لیدوکائین هستند کــه نسبتا مقداری زیادی است

   

  و برای بی حس کردن هر چیزی ( حتی دندان ! ) مي توان از آنها استفاده کرد . این مقدار لیدوکائین برای وقتی مناسب است کــه فرد در وضعیت حادی از زود انزالی بسر مي بره و قصد داره کلا آلت تناسلی را بی حس کنه . خیلی از آقایان بخاطر همين بی حسی شدید ، ترجیح مي دهند از ژل های تاخیری استفاده کنند . اما ژل های تاخیری در بیشتر مواقع حاوی فقط ۲ درصد لیدوکائین هستند کــه بی حسی کمتری نسبت به اسپری ایجاد مي کند برای همين ميل جنسی فرد تغییری نمي کند .

   

  البته در بعضی از ژل های جدید از موادی گیاهی غیر از لیدوکائین برای افزایش مدت زمان رابطه ی زناشویی استفاده شده کــه دیگه عوارض لیدوکائین رو ندارند . در اسپری از هوای فشرده و الکل استفاده مي شود کــه در هنگام بر خورد با پوست ایجاد گرما مي کند و برای چند ثانیه فرد بر روی آلت خود احساس سوزش مي کنه چراکــه لیدوکائین ۱۰ درصد تاثیر زیادی بر روی اعصاب مي گذارند و بعد از چند ثانیه اعصاب ناحیه مورد استعمال رو بی حس مي کند . همين بی حسی شدید باعث کم شدن قدرت نعوظ در بعضی از مردان مي شود

   

  برای همين برای کسانی کــه علاوه بر مشکل زود انزالی از مشکل عدم نعوظ رنج مي برند ، استفاده از اسپری تاخیری به هیچ عنوان توصیه نمي شود چراکــه قدرت نعوظ را کاهش مي دهد . در ژل تاخیری از الکل خبری نیست و اغلب این ژل ها بر پایه آب ( water base ) درست مي شوند و همچنین با پایین بودن لیدوکایین موجود در آنها ، احساس سوزش ایجاد نمي شود و بی حسی شدید نیز حس نمي شود . پس در مجموع استفاده از اسپری تاخیری فقط برای موارد زود انزالی حاد پیشنهاد ميشود و در اکثر مواقع ژل تاخیری گزینه ی مناسب تری به نظر مي رسد . یادتون باشه کــه در استفاده از هیچ محصولی زیادی روی نکنید و هميشه سعی کنید درمان های طبیعی ر ا نیز در ذهن داشته باشید.

   

  مي توان گفت ۹۰ درصد مردان از انزال زودرس و یا انزالی کــه حتی زودرس نیت ولی از نظر خود شخص زودتر از چیزی کــه مي خواست رخ مي دهد رنج مي برند .در اغلب موارد بعد از ازدواج این مشکل حل مي شود ولی افرادی هستند کــه عجله دارند و تحمل گذشت زمان را ندارند .از این رو به سراغ درمان های مقطعی مي روند  کــه حساسیت آلت تناسلی را کم مي کنند و انزال دیرتر رخ ميدهد  مانند اسپری ها و ژل ها و کاندوم های تاخیری.

  کرم تاخیری زایلاپی | بهترین ژل تاخیری

  فقط از سال ۲۰۰۷ اگر به مجلات پزشکی نگاهی به اندازید، انبوهی از مقالاتی را خواهید یافت کــه در جست‌وجوی درمان زود انزالی بوده‌اند یا درمان‌های کنونی را بررسی کرده‌اند. همه این پژوهش‌ها درمان قطعی برای زود انزالی ارائه نکرده‌اند، تاکنون اثر تنها دو نوع درمان برای بهبودی زود انزالی به اثبات رسیده است:

   

  داپوکستین (Dapoxetine) – یک مهارکننده باز جذب سروتونین (SSRI) مي‌باشد، کــه جزء داروهای ضد افسردگی طبقه‌بندی مي‌شود و برخی عوارض جانبی را برای بیمار به همراه دارد.فورتاسین (Fortacin)- اسپری موضعی بسیار مؤثر کــه شبیه پروماسنت (Promescent) است.

   

  اسپری و کرم‌های تأخیری:

  “اسپری تأخیری “، “کرم تأخیری “، و “ژل‌های تأخیری” نام مشترک بسیاری از محصولات بی‌حس‌کننده موضعی، برای بهبود انزال زودرس مي‌باشد. همچنین این محصولات با عنوان‌های “بی‌حس‌کننده مردانه” یا “بی‌حس‌کننده آلت مردانه” نیز در داروخانه‌ها ارائه مي‌شود.

   

  داپوکستین و پریلیگی (Priligy):

  داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است کــه به طور خاص برای انزال زودرس طراحی شده است. نشان داده‌شده است کــه SSRI ها در درمان زود انزالی مفید هستند. جنبه منفی SSRI ها این است کــه به‌منظور دستیابی به اثر مورد نظر،  باید به صورت روزانه مصرف شوند.

   

  تفاوت اصلی ژل تاخیری با اسپری تاخیری:

  اسپری های تاخیری معمولا حاوی ۱۰ درصد لیدوکائین هستند کــه نسبتا مقداری زیادی است و برای بی حس کردن هر چیزی ( حتی دندان ! ) مي توان از آنها استفاده کرد .این مقدار لیدوکائین برای وقتی مناسب است کــه فرد در وضعیت حادی از زود انزالی بسر مي بره و قصد داره کلا آلت تناسلی را بی حس کنه .

   

  خیلی از آقایان بخاطر همين بی حسی شدید ، ترجیح مي دهند از ژل های تاخیری استفاده کنند .اما ژل های تاخیری در بیشتر مواقع حاوی فقط ۲ درصد لیدوکائین هستند کــه بی حسی کمتری نسبت به اسپری ایجاد مي کند برای همين ميل جنسی فرد تغییری نمي کند.

   

  نحوه استفاده اسپری بی حسی چگونه است؟

  بهترین محل برای استفاده از اسپری ناحیه زیر کلاهک آلت است.بهتر است بیست دقیقه قبل از نزدیکی یک یا دو پاف در این محل اسپری نمایید.به مرور زمان هر کس با توجه به وضعیت بدنی ميتواند مقدار اسپری مناسب برای بدن خود را پیدا کند. روش استفاده از کرم ها وژل های بی حسی هم مانند اسپری است.

   

  آیا با وجود آگاهی از عوارض اسپری و ژل تاخیری باز از آن ها استفاده بکنیم؟

  استفاده از این اسپریها کــه به صورت رسمي هم در داروخانه ها به فروش مي رسند عوارض ندارند؟ در صورت تایید در هر بار رابطه ميشه ازش استفاده کرد یا برنامه خاصی داره؟

   

  اسپری های بی حس کننده، درمان زودانزالی نیستن. اونها شاید برای پورن استارها کاربرد داشته باشن، اما برای مردی کــه دچار زودانزالیه، نه شما ميتونید از کاندوم یا ژل یا اسپری یا قرص استفاده کنید .

   

  ۱ . تا وقتی اسپری موثره، شما عملا با دست خودتون، اعصاب پوست روی آلت رو از کار انداختین. و این تاثیر دراماتیکی داره روی کاهش لذت جنسی.

   

  ۲ . مواد روی پوست، وارد واژن همسرتون هم ميشن و اونجا رو هم بی حس مي کنن. (برای همين توصیه مي کنیم اگر اسپری مي زنین، حتما از کاندوم استقاده کنین) نتیجه اینکــه لذت خانومتون هم کم ميشه و ایشون هم دیرتر به ارگاسم ميرسه کــه مشکل زودانزالی شما رو بیشتر به چشم مياره.

   

  ۳ . تا وقتی اسپری رو استفاده بکنین، ممکنه مشکلی نباشه، اما بعد کــه قطعش کنین، دوباره همون آشه  همون کاسه و احتمالا بدتر از قبل.

   

   

  مطالب بیشتر:

  بهترین قرص تاخیری سریع و آنی | بهترین رابطه جنسی

  اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ +قیمت و نحوه استفاده

   

   

 • مطالب پربازدید