پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • زناشویی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • دنیای سینما و موسیقی+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • فیلم و کلیپ+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • دنیای مد و فشن
 • زناشویی
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • پرده بکارت حلقوی | عکس واژن حلقوی پاره شده

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  پرده بکارت حلقوی | عکس واژن حلقوی پاره شده

  پرده بکارت حلقوی | عکس واژن حلقوی پاره شده

  پرده بکارت دختران انواع مختلفی دارد کــه یکی از رایج ترین آن ها بکارت حلقوی است، امروز به شما به طور مفصل درباره این نوع پرده بکارت توضیح مي دهیم، از شکل آن گرفته تا پاره شدن آن و مراقبت پس از پارگی بکارت. با نیک شو هميشه بهترین باشید . . .

   

  انواع پرده بکارت حلقوی

  پرده‌ بکارت حلقوی در دو نوع قابل اتساع و غیر قابل اتساع است. معمولا پرده های غیرقابل اتساع یا غیر قابل باز شدن در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره ميشوند و مانند سایر انواع این نوع پرده‌ها هستند. اما نوع حلقوی قابل اتساع علی رغم دخول ممکن است پاره نشده و برای مردان این تصور را ایجاد کند کــه همسر آن‌ها باکره نیست.

   

  پرده بکارت حلقوی قابل اتساع (tractile annular hymen)

  پرده بکارت حلقوی غیر قابل اتساع (non-tractile annular hymen)

  پرده بکارت حلقوی | عکس واژن حلقوی پاره شده

  عکس پرده بکارت حلقوی

   

  تعیین پارگی پرده بکارت حلقوی

  به گزارش نیک شو، پارگی پرده بکارت حلقوی هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و ممکن است به هر شکل و اندازه و در هر جهتی از پرده بکارت ایجاد شود. در پرده بکارت نوع حلقوی غیر قابل اتساع معمولاً ۴ تا ۵ پارگی شعاعی شکل بوجود ميآید و انواع هلالی دو پارگی در طرفین پیدا ميکنند. پارگی‌ها معمولاً از کناره آزاد پرده بکارت شروع شده و تا جدار واژن کشیده ميشوند. در مواردی کــه سن دختر کم بوده و دستگاه تناسلی زنانه رشد کافی نداشته باشد ممکن است پارگی در واژن و سایر نواحی تناسلی نیز ایجاد شود.

   

  توجه : داشتن رابطه جنسی بدون پارگی پرده بکارت توسط پزشکان از روی سائیدگی لبه‌های سوراخ پرده بکارت قابل تشخیص است همچنین با توجه به این کــه در پرده‌های قابل اتساع به دنبال تماس جنسی پارگی حادث نميشود لذا در معاینه افراد دارای این نوع پرده باید دقت کافی دربررسی مخاط واژن و وضعیت چین‌های آن انجام شود.

   

  نکته قابل توجه و مهم این است کــه پرده حلقوی قابل اتساع در هنگام رابطه و آميزش جنسی دچار پارگی نميشود. پرده حلقوی دارای سوراخ نسبتا بزرگی است کــه در بیشتر موارد از نوع قابل اتساع است. این نوع پرده به دلیل نوع و ضخامتی کــه دارد، معمولا به آسانی آسیب نميبیند و در مقابل فشار وارده در اثر ضربه یا رابطه جنسی مقاوم است و به جای پاره شدن، مقداری به اصطلاح کش آمده و فقط تغییر سایز ميدهد.

   

  لذا آلت تناسلی مردانه بدون ورود صدمه از سوراخ اتساع عبور مي کند و با وجود دخول کامل و مکرر پرده ظاهری سالم و دست نخورده دارد.

   

  پرده بکارت حلقوی چیست؟

  پرده بکارت یک عضو با خاصیت مقاوم کم مي باشد کــه به شکل های مختلف در ابتدای واژن قرار خواهد گرفت و از ابتدای تولد با یک دختر همراه مي باشد. این پرده زمانی کــه دخول انجام مي پذیرد پاره خواهد شد و در نتیجه خونریزی کمي اتفاق خواهد افتاد. بر اساس نوع و شکلی کــه انواع پرده ها با خود به همراه دارند امکان پارگی و خونریزی در برخی از آن ها وجود ندارد کــه این نوع پرده ها را با نام پرده بکارت حلقوی مي نامند. بنابراین از نظر کارایی مشابه اما از نظر ظاهری کمي متفاوت هستند.

   

  پرده بکارت حلقوی در ظاهر مشابه حلقه هایی مي باشد کــه دور تا دور یکدیگر گرد آمده اند ، اما از نظر ظاهری ممکن است در برخی از دختر خانم ها هم قابل تشخیص نباشد و تنها پس از رابطه جنسی نوع پرده بکارت قابل تشخیص باشد. بر اساس توضیحات ارائه شده همانطور کــه ذکر شد پرده ای کــه پس از رابطه جنسی پاره نشود و همچنین خونریزی نداشته باشد در زمره ی پرده بکارت حلقوی قرار خواهد گرفت. البته در مواردی کــه هنوز پارگی رخ نداده باشد پزشک با معاینه بالینی این تشخیص را انجام مي دهد.

   

  پرده بکارت حلقوی نیز از نظر ظاهری و عملکردی کــه با خود به همراه دارد معمولا به دو گروه قابل تقسیم مي باشد. برخی از پرده بکارت حلقوی ها قابلیت اتساع دارد ، اما در مقابل برخی دیگر از آن ها از این قابلیت برخوردار نیستند و به همين دلیل به دو دسته کاملا متفاوت تقسیم مي شوند. در زبان انگلیسی برای تشخیص این دو نوع از پرده را تحت عنوان tractile annular hymen و non-tractile annular hymen مي دانند.

   

  پرده بکارت حلقوی کــه از نوع قابل اتساع باشد پرده ای خواهد بود کــه پس از هر بار رابطه جنسی همانند حالت ابتدایی خود مي باشد ، گویی هیچ نوع رابطه جنسی رخ نداده است. زیرا این نوع از پرده خاصیت کشسانی دارد و پس از هربار دخول ، اجزایی کــه در آن قرار دارند نیز به حالت اولیه باز مي گردند. پرده بکارت حلقوی معمولا سوراخی دارد کــه بسیار بزرگ مي باشد ، اما برخلاف سایر پرده های بکارت مقاومت زیادی در برابر هر نوع ضربه ای خواهد داشت.

   

  نکته بسیار جالبی کــه در رابطه با پرده بکارت حلقوی وجود دارد این موضوع است کــه این پرده تنها در زمانی کــه زایمان طبیعی در حال وقوع باشد و نوزادی از کانال زایمانی و از طریق واژن در حال عبور باشد توانایی مقابله نداشته و پاره مي شود. اما برخلاف تصور ما در هر بار رابطه جنسی این پرده به دلیل خاصیتی کــه دارد باز هم به حالت اول خود باز مي گردد . در نتیجه اگر فشار در جهت خالف به آن اعمال شود توانایی مقابله نداشته و در آن صورت پاره خواهد شد.

  پرده بکارت حلقوی | عکس واژن حلقوی پاره شده

  عکس پرده بکارت حلقوی

   

  تشخیص پرده بکارت حلقوی

  در رابطه با همين مبحث این نوع پرده خود حالت‌های مختلفی دارد کــه بسته به ضخامتشان نیز احتمال پارگی وخونریزی وجود دارد. در هر صورت درصد کمي از این پرده‌ها اینگونه هستند و در کل ميتوان اینطور بیان کرد کــه پرده‌های حلقوی یا پاره نميشوند و یا قسمتی از آن پاره ميشود. پرده حلقوی قابل اتساع با توجه به اینکــه اغلب در هنگام دخول همراه با خونریزی نبوده مسئله ای شبه برانگیز در ميان زوج‌های جوان است کــه ميتوانند با مراجعه به پزشکی قانونی این شبهه به‌وجود آمده را برطرف کنند. لازم به ذکر است در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع ميتوان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

   

  پرده بکارت بر خلاف تصور عمومي کــه فکر ميکنند در داخل واژن است در بخش خارجی اندام تناسلی است و در ابتدای دهانه واژن قرار دارد و در برخی از افراد مشاهده پرده قابل رویت است و در برخی دیگر از زنان قابل رویت نیست. پرده بکارت حلقوی یکی از انواع پرده‌های دستگاه تناسلی زنان است کــه این پرده به صورت حلقه‌ای در ورودی واژن قرار گرفته و دور آن‌ را ميپوشاند.

   

  پرده بکارت حلقوی چگونه است

  در کشورهای اسلامي هم چون ایران وجود پرده بکارت برای دختران بسیار مهم مي باشد و این موضوع نشان دهنده پاکدامنی آن ها خواهد بود ، بنابراین شاید پاره نشدن و خونریزی ندادن در پرده بکارت حلقوی برای برخی از آقایان شک برانگیز باشد. قبل از ازدواج اطلاع یافتن در رابطه با این نوع مسائل بسیار مهم مي باشد بنابراین زوج های جوانی کــه در شرف ازدواج هستند برای جلوگیری از اینگونه سوء تفاهم ها باید اطلاعاتی را در رابطه با اندام تناسلی و . . . به دست آورند.

   

  اما امروزه در ایران و در کشورهای دیگر در مواردی کــه به صورت ناگهانی در ضربات غیر عمدی ( همانند تصادفات ، ضربات ورزشی و . . . ) اتفاقاتی برای پرده بکارت رخ مي دهد ، امکان ترميم این پرده وجود دارد. البته ترميم پرده بکارت از هر نوعی نیازمند مجوز خواهد بود و این مجوز تنها زمانی صادر مي شود کــه غیر عمدی بودن حادثه مشخص شود. برخی از مواقع ترميم پرده به صورت موقتی انجام مي شود و این در مواردی است کــه زمان کمي تا ازدواج یک فرد باقی است. اما برخی از مواقع هم با بخیه هایی در گوشه های پرده بکارت به صورت دائمي این پرده ترميم مي شود.

   

  نکات مهم درباره پرده بکارت حلقوی

  متأسفانه تعداد این نوع از عمل ها امروزه در بسیاری از کشورها رو به سوی افزایش مي باشد و علت آن افزایش سوء استفاده و تعارض های جنسی به دخترها مي باشد. اما به همان نسبت نیز تعداد سوء استفاده های مالی و تخصصی از این نوع عمل ها در حال افزایش است و تنها آسیب رساندن به بدن نتیجه ی این عمل های بسیار مهم توسط افراد غیر تخصصی مي باشد. بنابراین در صورت بروز چنین اتفاقاتی حتما از راه های قانونی و در نزد افراد مجرب مراجعه نمایید تا مشکل خود را برطرف نمایید.

   

  عمل های جراحی کــه مربوط به پرده بکارت حلقوی یا پرده های دیگر مي باشد ، عمل هایی هستند کــه به دلیل نزدیکی با واژن معمولا با عوارض بسیاری همراه خواهند بود و ممکن است کــه عفونت های مختلفی پس از عمل رخ دهد. بنابراین مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک کــه اکثرا از نوع آنتی بیوتیک مي باشند یکی از مهم ترین مراقبت های پس از عمل خواهد بود. بی توجهی به آن حتی مي تواند منجربه عفونت رحم نیز بشود.

  پرده بکارت حلقوی | عکس واژن حلقوی پاره شده

  در مواردی کــه پرده بکارت حلقوی وجود داشته باشد معمولا نتیجه ی عمل به دلیل ساختار خاصی کــه این از پرده با خود به همراه دارد همانند سایر موارد نیست. بنابراین در ابتدا باید توضیحاتی از نتایج احتمالی عمل و ترميم توسط پزشک برای بیمار مورد نظر ارائه شود تا پس از درمان زیبایی با اعتراض های پی در پی مواجه نشود.

   

  پارگی پرده بکارت حلقوی

  علیرغم عدم پارگی پرده حلقوی در هنگام برقراری ارتباط و دخول، این پرده در حین زایمان و بدنیا آمدن نوزاد دچار پارگی و برای هميشه از بین خواهد رفت.

   

  پرده بکارت دختران با انجام این کارها پاره مي شود

  در پژوهشی کــه توسط پزشکی قانونی کشور در مورد مراجعه کنندگان برای معاینه پرده بکارت انجام شد مشخص گردید کــه بیشترین فراوانی انواع آناتوميک پرده بکارت مربوط به پرده بکارت حلقوی با لبه صاف ميباشد همچنین از نظر نوع پرده، پرده بکارت حلقوی قابل اتساع با لبه صاف بیشترین موارد را به خود اختصاص ميدهد.

  پرده بکارت حلقوی | عکس واژن حلقوی پاره شده

  آسیب های پرده بکارت حلقوی

  پارگی
  ساییدگی
  متسع و مدخوله است.

   

  در پرده‌های بکارت حلقوی غیر قابل اتساع بیش از نیمي از آسیب دیدگی‌ها شامل پارگی بکارت است ولی در مورد پرده بکارت حلقوی قابل اتساع، ساییدگی عامل ۸۰ درصد آسیب دیدگی ميباشد کــه این نشان از قابلیت ارتجاعی و کشسانی در پرده بکارت حلقوی قابل اتساع دارد.

   

  يكي از مشكلات دختران در هنگام ازدواج سلامت پرده بکارت و اگاهی از کیفیت خونریزی شب زفاف ميباشد.یکی از بحث برانگیزترین مشکلات پرده بکارت حلقوی ارتجاعی یا اتساعی ست کــه فاقد خونریزی ميباشد.اثر بعدی مربوط به استاد فورتوناتوس فيدليس در قرن شانزدهم در كتاب معروف پزشكي قانوني خود ذكر نموده است كه دخترانی هستند كه با وجود بکارت در شب زفاف خونريزي ندارند

   

  پرده بکارت حلقوی ارتجاعی:

  پرده ای کــه به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع کشسانی است و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمي شود یا به طور جزئی پاره مي شود.ولی بطور کلی بکارت حلقوی ارتجاعی یا اتساعی درهنگام دخول خونریزی ندارد ولی حتما درهنگام معاینه اثر دخول ونزدیکی معلوم ميشود.لبه های این نوع پرده بکارت پاره نميشوند ولی دچار شل شدگی وخراشیدگی ميشوند.بطوریکــه مخاط واژن در معاینه پیداو معلوم ميشوند واینگونه نیست کــه ردی از مقاربت ونزدیکی به جای نگذارد.

   

  بنابراین حتما قبل از ازدواج برای تشخیص نوع پرده بکارت خود به پزشک یا ماما مراجعه کنید واز کیفیت اندام خود باخبرشوید.چون دربسیاری موارد پرده بکارت ارتجاعی مساله ساز ميشودو حتما نسبت به سلامت بکارت خود گواهی کتبی دریافت کنید.

   

  صدور گواهی سلامت پرده بکارت

  بیماری کــه صرفا جهت معاینه مراجعه ميکند و قرار است کــه نتیجه معاینه بکارت به صورت شفاهی به وی گفته شود نیاز به احراز هویت ندارد، ولی اگر درخواست گواهی کند باید حتماً احراز هویت شود.انجام معاینه بکارت باید با رضایت فرد مورد معاینه و یا والدین و سرپرست قانونی وی صورت گیرد.

   

  بهتر است کــه گواهی بکارت در دو نسخه مجزا تهیه گردد کــه یکی به فرد معاینه شده یا ولی وی تحویل شده و دیگری به خانواده همسر تحویل داده شود.

   

  همچنین بهتر است کــه روی هر یک از دو نسخه گواهی یک عکس جدید از فرد معاینه‌شده کــه ترجیحاً به صورت تمام‌رخ تهیه شده و با چهره فرد مورد معاینه هم‌خوانی دارد چسبانده شده و روی آن مهر پزشک معاینه‌کننده زده شود، به طوری کــه مهر هم عکس و هم برگه گواهی را بپوشاند و در نتیجه امکان تعویض عکس وجود نداشته باشد و سپس روی عکس ممهور را با چسب شیشه ای بچسبانیم تا تعویض آن غیرممکن گردد.

   

  در امر صدور گواهی پرده بکارت ضروری است کــه علاوه بر تاریخ، حتما ساعت دقیق معاینه نیز ثبت شود تا این گواهی در آینده مورد سوء‌استفاده قرار نگیرد.از نظر قانون این گواهی، بکارت فرد مورد معاینه را تاساعت ۲۴ آن روز اعلام ميدارد، در حالی کــه ممکن است در طی ساعات باقی مانده از آن روز، هر اتفاقی رخ دهد! کــه در این حالت پزشک صادرکننده گواهی بکارت فرد مورد معاینه را تا آخرین ساعات آن روز گواهی نموده است. از طرف دیگر لازم است کــه تاریخ و ساعت صدور گواهی هم به عدد و هم به حروف نوشته شود تا قابل دستکاری نباشد.

   

  نکته بسیار با اهميت دیگر این است کــه الزاماً باید گواهی صادر شده به خود فرد تحویل داده شود و اگر وی صغیر یا مهجور بود، گواهی باید تحویل ولی یا قیم وی گردد و پزشک اجازه ندارد گواهی را به سایر بستگان و دوستان فرد موردمعاینه تحویل دهد.

   

  مطالب بیشتر:

  آموزش پاره کردن پرده بکارت در اولین رابطه زناشویی شب زفاف

  تست سالم بودن پرده بکارت دختران در منزل

  نکات مهم کــه درباره پرده بکارت دختران باکره باید بدانید

   

   

 • مطالب پربازدید