معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

تلویزیون یکی از کالاهای مهم در هر خانه اســت .از این رو ما قصد داریم در این مقاله معروف ترین و بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان برای شما معرفی کنیم در ادامه با ما همراه باشید .تلویزیون کالایی اســت که در هر خانه یافت و معمولا در ساعاتی از روز خانواده‌ها را برای تماشای برنامه‌های مورد علاقه‌شان دور یکدیگر جمع ميکند. کمپانی‌های بسیاری در سرتاسر دنیا اقدام به تولید جعبه جادو ميکنند، با این حال ما قصد داریم تا هشت سازنده برتر در این زمینه را معــرفی کنیم.

 

در قدیم رنگی و سیاه سفید بودن معیار انتخاب تلویزیون برای خریداران بود. اما پس از آنکه تلویزیون‌های رنگی وارد بازار شد ، ویژگی‌های دیگری همچون ابعاد نمایشگر، صاف یا برآمده‌ بودن نمایشگر به معیارهای انتخاب تبدیل شدند. با ظهور تلویزیون‌های پلاسما و LCD، موارد دیگری نظیر کنتراســت، وضوح، مصرف برق و طول عمر ذهن خریدار را مشغول ميکرد. پس از آن تلویزیون‌های LED وارد بازار شده و با منقرض کردن نسل تلویزیون‌های پلاسما و LCD، بازار را در دسـت گرفتند.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

و اما امروزه تلویزیون‌های LED نیز در اندازه‌ها و انواع مختلف ساخته ميشود و نسبت به تلویزیون‌های قدیمی، قابلیت‌های پرشمار دیگری دارند. وضوح تصویر تلویزیون‌های امروزی حداقل فول اچ دی و معمولا 4K اســت و البته همچون گذشته بار دیگر صاف و یا خمیده‌ بودن بار دیگر یکی از فاکتورهای انتخاب اســت.

 

امروزه سازندگان برای تلویزیون‌های بالارده خود از سیستم‌های صوتی ساخت برترین سازندگان این زمینه همچون هارمن/کاردن اســتفاده ميکنند تا بتوانند ضمن ارائه تصویری عالی، صدایی بی‌مانند نیز به گوش خریدار برسانند. هوشمند بودن تلویزیون در کنار سیستم عامل و امکان دسترسی به سرویس‌هایی همچون نتفیلیکس و دیگر شبکه‌های آنلاین از طریق اینترنت نیز از دیگر معیارهای اســتاندارد انتخاب در این روزهاســت.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

در ابتدا پیش از آنکه به معرفی بزرگترین سازندگان تلویزیون بپردازیم بایستی بادآوری کنیم که تلویزیون‌های LED نیز همچون تلویزیون‌های LCD دارای نمایشگر کریستال مایع (پنل LCD) هستند، با این تفاوت که نور پس زمینه توسط LED تامین ميشود و همچون تلیویزیون‌های LCD دیگر خبری از نمایشگر مایع نیست. البته در تلویزیون‌های گران قیمت همچون تلویزیون‌های OLED ساخت LG از نمایشگر کریستال مایع نیز خبری نیست و تلویزیون تماما از دیودهای LED تشکیل شده اســت که این امر موجب ارائه تصویری باکیفیت‌تر و رنگ‌هایی با حجم بسیار بالا و خیره کننده ميشود.

 

معروفترین و بزرگترین سازندگان تلویزیون در جهان کدامند؟

رتبه شماره هشت: ویزیو

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

بزرگترین سازندگان تلویزیونویزیو (Vizio) یک برند آمریکایی نوپا در این صنعت اســت که سال 2002 در ایالت کالیفرنیا تاسیس شد. این کمپانی با وجود نوپا بودن موفق شده در جمع بزرگترین سازندگان تلویزیون قرار بگیرد.ویزیو برای رقابت با غول‌های این صنعت اقدام به عرضه محصولاتش با قیمت مناسب ميکند. البته پایین‌تر بودن قیمت‌های ویزیو نسبت به دیگر برندها به معنی پایین بودن کیفیت آن‌ها نیست، بلکه کاملا برعکس اســت و محصولات این برند بسیار با کیفیت هستند.

 

ویزیو در زمینه ساخت تلویزیون‌هایی با مصرف برق بهینه سرمایه گذاری و پژوهش‌های فراوانی کرده تا بدین ترتیب خریدارن نه تنها برای خرید یک جنس با کیفیت ناچار به پرداخت هزینه گزاف نباشند، بلکه حتی پس از خرید نیز هزینه زیادی متحمل نشوند. تلویزیون‌های این برند فرمان پذیری صوتی داشته و با دستیارهای هوشمند آمازون الکسا و گوگل اسیستنت نیز جفت ميشوند. همچون بسیاری از تلویزیون‌های امروزی نیز محصولات ویزیو قابلیت Mirror Link داشته که آن را مدیون قطعه کروم کست داخلی خود اســت.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

تلویزیون‌های این برند با لبه‌های نازک خود بسیار زیبا هستند و پنل‌هایشان نیز از Dolby Vision HDR پشتیبانی ميکنند. این کمپانی از سال 2019 نیز وارد بازار تلویزیون‌های نقطه کوانتومی شد تا به رقابت با سامسونگ بپردازد.

 

رتبه شماره هفت: پاناسونیک

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

پاناسونیک یک کمپانی بسیار قدیمی اســت که در سال 1918 تاسیس شد و دیدن آن در جایگاه هفتم شاید کمی دردناک باشد که البته مقصر آن همانطور که در مقاله «چه بر سر غول های الکترونیکی ژاپن آمد؟» نیز خود ژاپنی‌ها هستند.

 

پاناسونیک از قدیميهای صنعت تلویزیون اســت و از زمان نمایشگرهای سیاه و سفید در بازار حضور داشت و در دوره‌های مختلف همچون رنگی شدن، ورود تلویزیون‌ها به عصر دیجیتال، افزایش ابعاد و کیفیت نیز از یارهای ثابت بازی بوده اســت. همچنین در متحول کردن این زمینه و عرضه محصولات انقلابی تا به امروز فعالیت بسیاری داشته اســت.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

امروزه این کمپانی در زمینه پردازش تصویر دیداری تمرکز بسیاری دارد تا بتواند بالاترین کیفیت تصویر به بیننده ارائه دهد که حاصل آن ساخت قدرتمندترین تراشه پردازش تصویر در دنیای تلویزیون‌ها به نام Studio Color HCX2 اســت. این پردازنده ميتواند کوچکترین جزئیات تصاویر HDR را نیز نشان دهد.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

پاناسونیک یکی از اصلی‌ترین سازندگان تلویزیون‌های OLED در دنیاســت و طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها را همراه به تلویزیون‌هایش به خریداران عرضه ميکند.

 

رتبه شماره شش: اسکای‌ورث

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

اسکای ورث (Skyworth) یک کمپانی چینی اســت که در سال 1988 در شهر شنژن تاسیس شد و امروزه در جایگاه ششم را در بین بزرگترین سازندگان تلویزیون دارد. این کمپانی که محصولات بسیاری تولید ميکند، توانسته با ارائه محصولات با کیفیت رشد در بازار تلویزیون خوبی داشته باشد و انتظار ميرود تا پایان سال سهم بیشتری از بازار را از آن خود کند.

 

تلویزیون‌های این کمپانی نیز قابلیت‌های متنوعی داشته و ضمن عملکرد بهینه، صدا و تصویر بسیار با کیفیتی نیز ارائه ميدهند. طراحی مدرن و بهره گیری از هوش مصنوعی نیز در تولیدات جدید اسکای ورث دیده ميشود.

 

رتبه شماره پنج: تی سی ال

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

بزرگترین سازندگان تلویزیونتی سی ال یکی از بزرگترین کمپانی‌های چینی اســت که در سال 1981 تاسیس و محصولات الکترونیکی و الکتریکی تولید ميکند. تی سی ال در صنعت تلویزیون رشد چشمگیری داشت و طیف گسترده‌ای از تلویزیون‌های LED هوشمند در ابعاد و وضوح مختلف را تولید کرده و با قیمت نازل به بازار عرضه ميکند. حتی برخی کمپانی‌ها همچون آلکاتل و سامسونگ نیز در دهه 2000 تولید برخی مدل‌ از تلویزیون‌های LCD خود را به دلیل پایین بودن هزینه تولید به TCL واگذار کردند.

 

تی سی ال برای اینکه نام خود را بیش از پیش بر زبان‌ها اندازد دست به همکاری با کمپانی‌های مختلف در زمینه‌های ورزشی، سرگرمی، موزیک، فیلم و فناوری زد. این کمپانی با اســتفاده از فناوری‌های خود پنل‌های LED با کیفیت بالایی تولید ميکند که ميتوانند رنگ‌ها و جزئیات تصویر را به بهترین نحو نمایش دهند. برخورداری از کروم کست داخلی نیز یکی دیگر از اســتانداردهای همه گیر اســت که تلویزیون‌های تی سی ال نیز از آن بهره‌مند هستند.

 

رتبه شماره چهار: هایسنس

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

هایسنس قدیميترین کمپانی تولید کننده محصولات الکترونیکی و الکتریکی مصرفی در چین اســت که در سال 1969 توسط دولت چین تاسیس شد. این کمپانی دولتی یکی از بزرگترین سازندگان تلویزیون در دنیا و موفق‌ترین برند چینی در این زمینه اســت. هایسنس با عرضه محصولات با کیفیت و قیمت گذاری پایین برای آن‌ها رقبا را به چالش ميکشد؛ دلیل آن نیز چینی بودن کمپانی و دسترسی به نیروی کار ارزان و همچنین حمایت‌های دولت این کشور اســت.

 

البته بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که کمپانی‌های چینی همچون هایسنس و TCL دلیل فروش بالای خود را مدیون خاک خود و جمعیت 1.4 میلیارد نفری کشورشان هستند. در حال حاضر بازار این کشور، به ترتیب سهم هر کمپانی از فروش، در دستان هایسنس، تی سی ال، اسکای ورث، هایر، چانگ هنگ، کونکا، LeTV و شیائومی اســت و مردم این کشور به سراغ برندهای کره‌ای، ژاپنی و غربی نميروند.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

این کمپانی برای هر سلیقه و بودجه‌ای تلویزیون دارد و دست مشتری برای انتخاب بین محصولات این برند،‌ و صد البته در ازای مبلغی مناسب، حسابی باز اســت. این کمپانی همچنین برای مشتریانی که مشکل شنوایی دارند نیز محصولاتی با قابلیت‌های ویژه تولید ميکند. تلویزیون‌های OLED نیز در سبد محصولات این کمپانی قرار دارند.

 

هایسنس برای گسترش خود در سال در سال 2015 خط تولید تلویزیون‌های شارپ در مکزیک را خریداری و با نام شارپ تلویزیون تولید ميکرد که البته به دلیل پایین بودن کیفیت محصولات تولیدی، کمپانی ژاپنی شارپ بابت بدنام شدن نام برندش از هایسنس شکایت کرد. توشیبا نیز 95 درصد از سهام صنعت ساخت تلویزیون خود را در سال 2017 به هایسنس فروخت.

 

رتبه شماره سه: سونی

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

بلاخره وارد لیگ بزرگان در بین بزرگترین سازندگان تلویزیون شدیم. سونی نیازی به تعریف نداشته و همه آن را ميشناسیم. این کمپانی در سال 1946 تاسیس و یکی از پیشروان صنعت تلویزیون محسوب ميشود. 7 درصد از تلویزیون‌هایی که در دنیا به فروش ميرسند ساخت سونی هستند.

 

سونی و دیگر برندهای ژاپنی روزگاری پرفروش‌ترین تلویزیون‌های دنیا بودند، تا اینکه توفان کره‌ای از راه رسید و سرانجام در سال 2006 با کنار زدن سونی به عنوان پرفروش‌ترین برند ژاپنی تلویزیون، کره‌ای‌ها بر این بازار حاکم شدند. تا پیش آغاز حاکمیت کره‌ای‌ها، بازار تلویزیون در انحصار شش برند ژاپنی سونی، پاناسونیک، هیتاچی، شارپ، جی وی سی و توشیبا بود.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

و اما از مرور خاطرات که بگذریم، امروزه سونی همانطور که شعار معروفش یعنی “make.believe” اظهار ميکند، روی نوآوری در ساخت محصولات جدید تمرکز دارد و ایده‌های خلاقانه را به محصولات واقعی تبدیل ميکند. خط تولید تلویزیون‌های براویا که پرچمداران سونی محسوب ميشوند از تراشه‌های پردازش تصویر اختصاصی X1 Extreme بهره ميبرند که کیفیتی شگفت انگیز برای بیننده به ارمغان ميآورد.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

سونی از سازندگان تلویزیون‌های بسیار با کیفیت OLED اســت و در راســتای سیاســت ساخت محصولات نوآورانه، اقدام به یکپارچه سازی بلندگو با نمایشگر کرده و بدین‌ترتیب صدا و جلوه‌های صوتی ویژه را ميتوان دقیقا از همان نقطه‌ای شنید که تصویر منشا صدا روی صفحه نمایش داده ميشود.

 

محصولات این کمپانی بسیار گسترده اســت و شامل تلویزیون‌های هوشمند در ابعاد مختلف برای سلیقه‌های متفاوت اســت. البته نکته‌ای که درباره تلویزیون‌های سونی باید به آن توجه داشت این اســت که محصولات این برند گران قیمت و بالارده هستند و غول ژاپنی ترجیح ميدهد سیاســت قدیمی خود را حفظ کرده و تن به کاهش قیمت‌ها ندهد.

 

رتبه شماره دو: ال جی

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

کمپانی ال جی در سال 1958 در کره جنوبی تاسیس و از سال 2009 که سونی را پشت سر گذاشت، توانست جایگاه دوم در بین بزرگترین سازندگان تلویزیون در دنیا را کسب کند. این کمپانی به عنوان بزرگترین و اصلی‌ترین سازنده تلویزیون‌های OLED در دنیا محسوب ميشود و محصولات بالارده خود را نیز با نام LG SIGNATURE به دست مشتریان ميرساند. در حال حاضر 12 درصد از تلویزیون‌های

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

محصولات ال جی نیز بسیار متنوع بوده و شامل تلویزیون‌های هوشمند در انواع OLED ،LED و البته تلویزیون‌های نقطه کوانتومی NanoCell اســت که رقیب مستقیم تلویزیون‌های نقطه کوانتومی QLED سامسونگ محسوب ميشوند. فراموش نکنید که تلویزیون‌های OLED از اساس با QLEDها تفاوت دارند و مقایسه فناوری این دو با یکدیگر درست نیست. گرچه در نهایت خریدار بایستی صرف نظر از فناوری ساخت، با توجه به ویژگی‌های هر پنل و بسته به سلیقه خود و آنچه که از دو نمایشگر ميبیند دست به انتخاب بزند.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان
تلویزیون LG Signature OLED TV R با صفحه نمایش رول شونده در نمایشگاه CES 2019

 

این کمپانی از سال 2013 بازار تلویزیون‌های OLED را در دست گرفت و هر سال جوایز زیادی در این زمینه دریافت ميکند. برای نمونه؛ ال جی امسال نیز همچون سال قبل توانست جایزه بهترین تلویزیون نمایشگاه CES را به خود اختصاص دهد. به تازگی نیز دستگاه‌های صوتی و تلویزیون‌های ال جی موفق به کسب بالاترین امتیازها در رقابت‌های سالانه EISA AWARDS شدند.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

ال جی از نوآوران این عرصه محسوب ميشود و امروزه تلویزیون‌های هوشمند خود را در ترکیب با هوش مصنوعی اختصاصی خود که با نام تجاری LG ThinQ شناخته ميشود به بازار عرضه ميکند؛ این هوش مصنوعی قابلیت پردازش زبان طبیعی دارد و ميتواند به صورت کاملا هوشمندانه فرامین صوتی را تحلیل و اجرا کند. تلویزیون‌های این کمپانی کیفیت تصویر و صدایی شگفت انگیز دارند و بهترین تجربه را برای کاربران فراهم ميکنند.

 

رتبه شماره یک: سامسونگ

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

قطعا از همان ابتدای نوشتار همه ميدانستند در بین بزرگترین سازندگان تلویزیون در دنیا سامسونگ جایگاه نخست را دارد. این چایبول کره‌ای در سال 1969 تاسیس شد و امروزه 20 درصد از بازار تلویزیون را در دست دارد. همچنین 50 درصد از تلویزیون‌های 75 اینچی در دنیا نیز از برند سامسونگ هستند.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

Samsung The Wall

همانطور که گفته شد سامسونگ در سال 2006 پس از آنکه سامورایی‌های ژاپنی را یکی پس از دیگری شکست داد، دژ سونی را نیز فتح کرد و بزرگترین سازنده تلویزیون در دنیا شد. سامسونگ در تسخیر این بازار بسیار موفق ظاهر شده، به طوری که امروزه نام خود را مترادف واژه تلویزیون کرده اســت!

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

سامسونگ اولین کمپانی‌ای اســت که موفق به عرضه تلویزیون‌های LED و LED سه بعدی به بازار شد. این کمپانی امروزه نمایشگرهای نقطه کوانتومی خود که حاصل 15 سال کار و تحقیق سامسونگ هستند را با نام انحصاری QLED به عنوان بالارده‌ترین محصولاتش با تراشه پردازش تصویر انحصاری Samsung Q Engine به بازار عرضه ميکند که کیفیت خیره کننده‌ و بی‌مانندی دارد. با این حال به بازار تلویزیون‌های OLED وارد نشده و این تجارت را برعهده هم وطنش یعنی ال جی گذاشته اســت.

معروف ترین برندهای سازنده تلویزیون در جهان

ناگفته نماند در تلویزیون‌های QLED نیز از نمایشگر کریستال مایع (LCD) اســتفاده ميشود و تامین نور پس زمینه برعهده پنل LED اســت، اما یک فیلتر متشکل از نقاط کوانتومی نیز در این نمایشگرها وجود دارد که ميتواند رنگ را بسیار عمیق‌تر از پیش در حجم صد درصد تولید و روشنایی را طبق میزان نوردهی پشت تغییر دهد.

 

NanoCell نیز یک فناوری مشابه QLED اســت اما به ال جی تعلق دارد و همانطور که پیش‌تر اشاره شد، رقیبی برای تلویزیون‌های گران قیمت سامسونگ اســت. هرچند تا به اینجای کار همچنان OLED به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود تصویر باکیفیت‌تری نسبت QLED و NanoCell ارائه ميدهد و باید صبر کرد و دید آیا تکامل نمایشگرهای نقطه کوانتومی ميتواند سبب پیشی گرفتن آن‌ها از OLEDها شود یا خیر.

 

 

نظرات بسته شده است.