مادران چه کلماتی را در گوگل سرچ می کنند؟

مادران چه کلماتی را در گوگل سرچ می کنند؟

مادران چه کلماتی را در گوگل سرچ می کنند؟

هرمادری برای اسایش نوزاد خود به دنبال راهکار های مناسبی اســت تا نوزاد خود را به درستی مراقبت کند و این کار را با سرچ در گوگل انجام می دهد. شما هم میتوانید باخواندن این مطالب قدمی بهتر برای پرورش نوزادتان بردارید.هفته‌های اول تولد نوزاد می‌تواند واقعا گیج کننده و اســترس برانگیز باشد،مخصوصا برای تازه پدر و مادرها! گاهی ممکن اســت واقعا از اعماق وجودتان احساس خستگی و ناتوانی و ترس کنید چون هنوز تجربه‌ خیلی چیزها را ندارید. ما برای شما رایج‌ترین سوالاتی را که معمولا در مورد نوزادان مطرح ميشود در این مطلب جمع کرده‌ایم تا به آنها پاسخ دهیم.

 

نوزادم تکان‌های ناگهانی دارد، آیا این طبیعی اســت؟

کودکان تازه متولد شده معمولا حرکت‌های ناگهانی دارند، مخصوصا وقتی در خواب عمیق هستند. گفته می‌شود که علت آن تکامل تحریک‌های عصبی اســت و این تکان‌های ناگهانی، مدارها را در سراسر مغز در حال رشد کودک فعال می‌کند. تکان‌های ناگهانی طی ماههای اولیه‌ی زندگی کودک طبیعی هستند و 60 درصد نوزادان بعد از 4 ماهگی دیگر این تکان‌ها را ندارند. اگر کودک شما رشد و تکامل طبیعی خود را دارد، تکان‌های ناگهانی گهگاه او هنگام خواب طبیعی‌اند اما اگر هنوز هم نگران هستید می‌توانید از پزشک بپرسید.

 

با خشکی پوست نوزدام چه کنم؟

پوست نوزاد حساس و مستعد مشکلاتی چون اگزماســت. یک پنجم بچه‌ها دچار اگزما می‌شوند که می‌تواند منجر به خشکی و خارش پوست شود. مرطوب نگه داشتن پوست، بهترین راه کنترل اگزماســت. می‌توانید از کرِم‌های مرطوب کننده‌ی مخصوص نوزاد اســتفاده کنید که هم آبرسان باشند و هم پوست را نرم و لطیف کنند.

 

می‌توانم برای نوزادم از دستمال مرطوب پاک کننده اســتفاده کنم؟

دستمال‌های پاک کننده‌ی کودک از لحاظ اســتفاده بسیار راحت و ساده‌اند، مخصوصا وقتی که بیرون از خانه هستید و لازم اســت پوشک او را عوض کنید. اما یادتان باشد زمانی که در خانه هستید، آب به تنهایی بهترین انتخاب برای نوزاد طی اولین ماه تولدش اســت. اگر می‌خواهید از دستمال پاک کننده کودک اســتفاده کنید حتما نوعی را انتخاب کنید که بدون مواد شیمیایی و رایحه باشد.

 

نوزادم سکسکه ميکند، آیا این طبیعی اســت؟

سکسکه در میان بچه‌های زیر یک سال شایع اســت، آنها حتی در رحم مادر نیز سکسکه می‌کنند. سکسکه زمانی روی می‌دهد که دیافراگم کودک منقبض شده و تارهای صوتی فورا بسته می‌شوند. این بسته شدن فوری همان چیزی اســت که صدای سکسکه را تولید می‌کند.

 

زمانی که زیاد غذا می‌خوریم، هنگام جویدن غذا هوا می‌بلعیم و یا حتی دچار هیجان یا اضراب می‌شویم ممکن اســت به سکسکه بیفتیم. بچه‌های زیر یک سال و نوزادان هم معمولا سکسکه می‌کنند پس نگران نباشید، سکسکه خودش متوقف خواهد شد.

 

نمی‌توانم با نوزادم ارتباط برقرار کنم، چه کنم؟

تقریبا یک سوم تازه مادرها به سختی می‌توانند با نوزاد خود ارتباط برقرار کنند و شما نباید به خودتان فشار بیاورید که این ارتباط هر چه زودتر شکل بگیرد. هرچند این اتفاقی اســت که کمی زمان می‌برد اما اگر فکر می‌کنید ممکن اســت افسردگی بعد از زایمان شما مانع این ارتباط باشد حتما هر چه زودتر از یک مشاور کمک بگیرید.

 

چرا کودکم گریه می‌کند؟

ماههای اول تولد نوزاد می‌تواند واقعا کلافه کننده باشد و به سختی بتوانید بفهمید نوزادتان چه می‌خواهد. هیچکس کارشناس نیست و ما نمی‌توانیم از خودمان توقع داشته باشیم در کاری که قبلا انجام نداده‌ایم کاملا درست عمل کنیم. اما باید سعی کنیم نوزادمان را بهتر بشناسیم و با او جور شویم تا پیام‌هایی که به ما می‌دهد را بفهمیم. برخی ازعلت‌هایی که نوزادتان گریه می‌کند می‌تواند گرسنگی، تمایل به آغوش، خستگی، گرما یا سرما باشد.

 

 

مطالب بیشتر

نظرات بسته شده است.